| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szturm
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 783
Skąd: BRESLAU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SA

Witam Szukam firmy ktora zajmuje sie Produkcja mundurow do rekonstrukcji. Chodzi mi o mundury SA STURMABTEILUNG. Kepi bluzy itp z gory dziekuje. Najlepiej w polsce

Pią 03 Cze, 2011 21:30

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.hero-collection.com.pl/content/index.htm
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pią 03 Cze, 2011 22:13

Powrót do góry
Szturm
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 783
Skąd: BRESLAU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie. Widze ze herro colection ma juz je w ofercie pozdro Bardzo szczęśliwy

Sob 04 Cze, 2011 18:54

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez obrazy, ale w ramach rekonstrukcji planujecie powtarzanie Nocy Kryształowej czy burdy piwiarniane?
Pomimo najszczerszych chęci NIE JESTEM W STANIE POJĄĆ MOTYWACJI przebierania sie za pospolitych bandytów.

Pozdrowienia
Grendel

P.S.
Jeśli ten trend się utrzyma niedługo ktos zapyta gdzie szyja mundurki strażników obozów koncentracyjnych...Przerażenie ogarnia!

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 27 Cze, 2011 21:22

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcje SA rzecz dziwna i troche trudna do zrozumienia, ale jak widać co kto lubi...., dodam jednak że są w Polsce legalne organizacje skrajnie prawicowe zbytnio nie odbiegające od takiego SA i to mnie troche przeraża Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 27 Cze, 2011 21:38

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana,
Wybacz, lecz SA było bojówką partii nawołującej do eksterminacji Polaków, więc przebieranie się w jej mundurki uważam za coś więcej, niż przykład skrajnie złego smaku i głupoty.
Nie powinniśmy porównywac tego do wszelkiej maści brunatnych ugrupowań z tej prostej przyczyny, ze na wiecach tychże ostatnich bywać nie musimy, a na panów w brunatnych koszulkach natknąć się możemy na z pozoru niewinnej rekonstrukcji...
Są rzeczy które powinniśmy pochwalać, są takie, które możemy tolerować, ale są też i takie, które należy potępiać.Przebieranie sie za SA-Man'a należy do ostatniej grupy.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 27 Cze, 2011 23:24

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nigdy nie bawiłbym się w przebieranie w SS, SA, NKWD etc. bo mam z tym bardzo złe skojarzenia, ale z drugiej strony rozumiem, że robiąc rekonstrukcję, nie można odtwarzać tylko tych "dobrych".

Pozdrawiam
Monsun

Sro 29 Cze, 2011 11:42

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsunie, dlatego już w moim pierwszym poście zapytałem cóż owi panowie będą rekonstruować? Noc Kryształową czy piwiarniane burdy? Bo chyba nie mówisz o Parteitag'ach czy marszach z pochodniami?

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 29 Cze, 2011 13:33

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie. Ja ogólnie wypowiedziałem się o tych "złych". Musi pamiętać, że grupy rekonstrukcyjne ostatnimi czasy z mniejszym lub większym powodzeniem występują także w filmach historyczno fabularnych. Poza tym jak sobie zobaczysz zjazd rekonstruktorów na tej słynnej "farmie" w UK, to zobaczysz tam cały przekrój: SA, SS, HJ, Blitzmädeln, RAD, WH, LW, wschodnich ochotników etc. Więc jakieś zapotrzebowanie na te grupy musi być.

Pozdrawiam
Monsun[/list]

Czw 30 Cze, 2011 9:17

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U siebie również różniste indywidua, zniesmaczajace te, skądinad pożyteczne imprezy, widuję. Na szczęście nie nazbyt często.
Wybacz, lecz nie mogę w żaden sposób porównać SA, czy SS-Allgemaine, do RAD'u, czy wszelakich kobiecych służb pomocniczych. Jak pisałem - przebieranie się za bandytów jest dla mnie co najmniej niesmaczne, zwłaszcza w Polsce.
Może niedługo zaczną się przebierać za talibów, meksykańskich dynamitardów czy bandytów Świetlanego Szlaku? Lub latynoskich żuli z pozłacanymi las pistolas?

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 30 Cze, 2011 17:53

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
.
Może niedługo zaczną się przebierać za talibów

nie jesteś w temacie, już się przebierają Wink co prawda nie rekonstrukcja, ale była jakaś pikieta anty rządowa gdzie poprzebierali się za jakiś arabusów z kałaszami Laughing

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 30 Cze, 2011 18:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.