| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moje pierwsze ... UFO ;)

Ostatnio spędzam sporo czasu przy obserwacji tego co lata mi nad głową Jedna z weekendowych obserwacji to Boeing 747, któremu zrobiłem serię zdjęć. Później, podczas ich przeglądania zauważyłem, że w pewnym momencie na zdjęciach pojawia się dziwny okrągły obiekt!
Wyraźnie widać go w chwili, gdy zrobiłem zdjęcie na którym na kadłubie samolotu pojawiają się świetlne refleksy od słońca. Refleks "wydobywa" wyraźne to "coś":


Pewnie bym olał sprawę, ale ... dokładniejsze oglądanie następnego zdjęcia z tej serii pokazuje znów okrągły obiekt, ale już w pewnej odległości przed samolotem.

Ten czarny róg po lewej na zdjęciu to górny fragment mojego balkonu, za którym za chwilę zniknie i samolot i ... UFO.

Gwarantuję, że zdjęcia są autentyczne, a jedyne co z nimi zrobiłem to przyciemnienie, wyostrzenie i powiększenie kadru. Absolutnie bez sztuczek, czy innych takich zabaw.

Nie mam pojęcia co to może być ... bo ptak to raczej nie. Wygląda jakby był bliżej mnie niż lecący samolot, ale może się mylę. Razz
Co o tym sądzicie?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Wto 10 Maj, 2011 14:31, w całości zmieniany 1 raz

Wto 10 Maj, 2011 12:44

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zszokowany Zszokowany no no ciekawe co to może być ?? Stare legendy mówią że często kuliste obiekty były widziane przez pasażerów i pilotów, leciały za obiektem bezpośrednio przy nim lub wykonywały jakieś manewry. Dobre zdjęcie ciekawe co to może być ??? Piwo Piwo
Jakiś czas temu oglądałem film o kolesiu z Anglii z ciekawości pstrykał niebo do czasu aż znalazł na kilku zdjęciach dziwne obiekty kupił kamerę i filmował niebo nad portem kilkadziesiąt razy uchwycił dziwne świecące obiekty jako były policjant wiedział że powinien dać swoje nagrania do analizy. Analizy dokonano i nikt nie był w stanie stwierdzić co to było. Podobno ten człowiek dostarcza najwięcej nagrań w Anglii a nawet na świecie. Materiały przez niego były no powiem zdumiewające wywiadu dla programu udzielili również pracownicy którzy badali nagrania i stwierdzili że pierwszy raz widzieli coś tak niezwykłego i niewytłumaczalnego.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 10 Maj, 2011 13:00

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czytałem parę razy o podobnych zjawiskach dość często opisywanych przez pilotów a także kosmonautów. W czasie ll wojny nazwali to fo fighter ?

Wto 10 Maj, 2011 13:38

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście podejrzewam jakieś zabrudzenia na obiektywie, niż inwazję obcych Wink Jak miałem aparat upaprany, to też czasem dziwne rzeczy się pojawiały na zdjęciach, choć akurat nie identyczne jak na tych..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 10 Maj, 2011 13:41

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Jak miałem aparat upaprany ... .

Nie jestem osobą, która doprowadza aparat do takiego stanu, no sorry Razz
Myślałem owszem o 'paprochu', ale wtedy byłby w tym samym miejscu na różnych klatkach - tak mi się wydaje. Poza tym tak, jak pisałem to była seria 6-7 zdjęć a "zapapranie' pojawiło się na dwóch ostatnich i to w różnych miejscach Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 10 Maj, 2011 14:07

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
W sumie czemu to nie mógł by być NOL? Skoro we Wszechświecie są miliardy gwiazd, miliony galaktyk itd. to gdzie jest powiedziane, że tylko my jesteśmy jedni jedyni? Pępkami świata nie jesteśmy, a wręcz przeciwnie, siedzimy w kosmicznym "zadupiu" i ledwo co wyściubiliśmy kawałek nosa ze swojej jamy.
Sam też lubię popatrzeć w niebo na przelatujące samoloty i sprawdzać tutaj dokąd lecą. Zaś kilka tygodni temu razem z kolegą też widzieliśmy coś dziwnego na niebie nad Czechami.

Pozdrawiam.

Wto 10 Maj, 2011 14:23

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:
Sam też lubię popatrzeć w niebo na przelatujące samoloty i sprawdzać tutaj dokąd lecą.

Dokładnie taką samą zabawę 'uprawiam' Krzychu! Wink Dlatego wiem, że ów samolot to Boeing 747 linii Jade Cargo snujący się po niebie z Amsterdamu do Genevy. Pozdrawiam! Uśmiech

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 10 Maj, 2011 14:30

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WERTTREW napisał:
Krzychu74 napisał:
Sam też lubię popatrzeć w niebo na przelatujące samoloty i sprawdzać tutaj dokąd lecą.

Dokładnie taką samą zabawę 'uprawiam' Krzychu! Wink Dlatego wiem, że ów samolot to Boeing 747 linii Jade Cargo snujący się po niebie z Amsterdamu do Genevy. Pozdrawiam! Uśmiech


Fajna ta stronka aż nie do wiary ile tego po niebie lata Bardzo szczęśliwy a wciąga jak diabli tylko szkoda że tego UFO nie na mieża Bardzo szczęśliwy

Wto 10 Maj, 2011 15:28

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W czasie ll wojny nazwali to fo fighter ?

Foo Fighter Wink
A widział ktoś jak takie coś robi woosh i znika ? Wyluzowany

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 10 Maj, 2011 17:26

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wolverin: to i tak nie wszystkie i nie na całym obszarze jak widać. Ta stronka pokazuje tylko samoloty wyposażone w system ADS-B, ale "z czym to się je" i co to takiego to już niech się spece od latadełek wypowiedzą.
saddam44: u mnie nic takiego nie było. Wręcz przeciwnie "pokaz" był bezgłośny i raczej anemiczny i to coś nieśpiesznie odleciało sobie nad południowo-wschodnie Czechy. Jeśli to było UFO to sorki, ale chłopaki nie popisali się i będę domagać się od UE zwrotów kosztów oraz odszkodowania. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam.

Wto 10 Maj, 2011 18:06

Powrót do góry
tomek0803
Moderator
Major

Major





Posty: 2202
Pochwał: 3
Skąd: Racibórz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa z tym UFO.. kiedyś latem podczas deszczy meteorytów wpatrywałem się w niebo oczekując na to że jakiś uda mi się dostrzec.
Parę razy się udało ale trwało to zazwyczaj kilka sekund.
Panowie tak z czystej ciekawości zapytam.. jakim sprzętem się bawicie?

Wto 10 Maj, 2011 23:08

Powrót do góry
AK47
Warrant Officer

Warrant Officer





Posty: 191
Skąd: Namysłów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra to ja się pochwalę pierwszy Cannon EOS 500 D + obiektyw Sigma 50 - 500 mm ale samolotów nim nie pstrykam.

WERTTREW mi to na paproch nie wygląda. Szkoda, że niebo takie ciemne. Jakim sprzętem robiłeś? Chodzi mi o body i obiektyw.

_________________
"Umiesz liczyć?Licz na siebie"

Sro 11 Maj, 2011 12:35

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To cuś raczej nie spada w dół ? Rolling Eyes (Chodzi mi o to że nie są to zlodowaciałe nieczystości z samolotu bo takie rzeczy sie zdarzały)
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sro 11 Maj, 2011 17:34

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

AK47 napisał:
WERTTREW mi to na paproch nie wygląda. Szkoda, że niebo takie ciemne. Jakim sprzętem robiłeś? Chodzi mi o body i obiektyw.

Mnie też raczej nie. Mnie to na nic nie wygląda i dlatego pozwoliłem to sobie nazwać "UFO" Wink
Za ciemne? Masz tu zatem jaśniejszy i szerszy, choć mniejszy, ale to ten sam kadr:


Zdjęcie zrobione najzwyklejszym Nikonem D3000, w tym przypadku akurat był załadowany niestety standardowo: AS-F Nikkor 18-55mm.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 11 Maj, 2011 18:58

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Używam tylko tego co mi Matka Natura dała czyli oczu. Mój "spotting" polega po prostu na patrzeniu jak sobie samolocik leci i sprawdzaniu tego ze stronką co właśnie mi nad głową przeleciało i skąd/dokąd leci. Czyli amatorszczyzna prima sort. Bardzo szczęśliwy
A tak w temacie UFO nad Warszawą... Radom to prawie rzut beretem i data obserwacji ta sama:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20110511%2FPOWIAT0206%2F995801149
Maciek, dzięki za linka. Uśmiech

Pozdrawiam.

Czw 12 Maj, 2011 1:21

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:
...i data obserwacji ta sama

Nie do końca, bo moje zdjęcia są z poprzedzającego te radomskie wypadki weekendu, ale może coś jest na rzeczy. Kto wie? Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 12 Maj, 2011 12:47

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jacku, sugerujesz, że UFO z Warszawy do Radomia telepało się cały dzień??? Zszokowany Laughing
No tak, mogli się zabrać pociągiem i być kilka godzin szybciej, no w ostateczności taksówką. Bardzo szczęśliwy
A co do spottingu to może warto pomyśleć nad takim tematem w dziale lotniczym? Mnie jako ludzikowi bez sprzętu nie wypada, ale Ty lub ktoś inny robiący fotki samolotom mógłby założyć. Zapewne kilka osób by się znalazło na forum, które się tym zajmują.

Pozdrawiam.

Czw 12 Maj, 2011 18:29

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:
Jacku, sugerujesz, że UFO z Warszawy do Radomia telepało się cały dzień??? Zszokowany Laughing .

Nieee. Latali tam i z powrotem kilka razy ;P

Krzychu74 napisał:
A co do spottingu to może warto pomyśleć nad takim tematem w dziale lotniczym?

Spróbować można, może chwyci?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 12 Maj, 2011 20:26

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Widzę że znacie się na sprzęcie chciałem zapytać czy możecie polecić jakąś komercyjną kamerę na podczerwień ?

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 17 Maj, 2011 9:29

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

saddam44 napisał:
Witam
Widzę że znacie się na sprzęcie ...

Ja to raczej umiarkowanie się "znam" i akurat w "podczerwonych" kamerach Ci nie pomogę, sorry. Smutny

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 17 Maj, 2011 11:14

Powrót do góry
tomek0803
Moderator
Major

Major





Posty: 2202
Pochwał: 3
Skąd: Racibórz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając jeszcze do sprzętu fotograficznego, mam do sprzedania aparat Canon EOS 400D.
Jest to sprzęt mojej siostry, która niedawno kupiła nowy model EOS 5D
Dodatkowo dodaje dwie karty pamięci, pokrowiec i grip.
W razie pytań proszę pisać na priv.
A tu strona z jej twórczością.. http://marekbarbara.fotea.pl/

Wto 17 Maj, 2011 21:14

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątek widzę "niewytłumaczalnie" się rozjechał ... Zniesmaczony
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 18 Maj, 2011 14:07

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozczaruję Cię WERTTREW - te plamki to najzwyczajniejsze w świecie owady latające Ci przed obiektywem Twojego aparatu fotograficznego. To jeden z najczęstszych błędów fotograficznych brany za UFO. Przykro mi... - bo tak ładnie to wyglądało! Uśmiech

Sob 21 Maj, 2011 8:18

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to samo miałem napisać. Jestem fotografem i nieraz takie plamki musiałem klonować z tła w photoshopie i sprawiać żeby znikały ze zdjęć Wink Prawdopodobieństwo ze to UFO to tak jak trafić szóstkę w totolotka.

Sob 21 Maj, 2011 13:28

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Rozczaruję Cię WERTTREW - te plamki to najzwyczajniejsze w świecie owady latające Ci przed obiektywem Twojego aparatu fotograficznego. To jeden z najczęstszych błędów fotograficznych brany za UFO. Przykro mi... - bo tak ładnie to wyglądało! Uśmiech

Masz jakiś konkretny przykład dla porównania? Chętnie zobaczę.

A po prawdzie to przykrość dla mnie niewielka, bo ja wcale nie twierdzę, że to UFO (dlatego w tytule jest Wink ). Uśmiech

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Nie 22 Maj, 2011 19:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.