| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yosanne
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PROŚBA - o podanie numerów stron

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników historii. Mam ogromną prośbę. W żadnej bibliotece w okolicy (miejskiej, powiatowej, uniwersyteckiej, śląskiej), nie potrafię znaleźć czasopisma IOH (ewentualnie jest parę numerów i to nie tych, które mnie interesują). Czy ktoś mógłby mi w związku z tym podać numery stron do jednego artykułu? (znalazłam go w wersji elektronicznej, ale chciałabym podać opis bibliograficzny do papierowego wydania):
M. Hlebionek, Pieczęć Bolesława księcia Polski, "Inne Oblicza Historii", nr 3, 2009

A już szczytem uprzejmości byłoby, gdyby ktoś, kto dysponuje tym artykułem i odrobiną wolnego czasu, przysłał mi go mailem w formie skanu Uśmiech

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Pią 29 Kwi, 2011 9:59

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w tym numerze nie ma tego tesktu
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 29 Kwi, 2011 14:01

Powrót do góry
yosanne
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłam taką informację na stronie http://www.bulla.archeo.edu.pl/
(W "Innych Obliczach Historii", dodatku do "Wiedzy i Życia", nr 3/2009 ukazał się artykuł M. Hlebionka, "Pieczęć Bolesława księcia Polski", poświęcony odkryciu kolejnej, piatej już polskiej bulli książęcej; znalezisko ma pochodzić z Kujaw, z okolic Brześcia Kujawskiego), ale skoro nie ma, to musiała zajść jakaś pomyłka Smutny Dzięki!

Pią 29 Kwi, 2011 15:10

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: PROŚBA - o podanie numerów stron

yosanne napisał:
Czy ktoś mógłby mi w związku z tym podać numery stron do jednego artykułu? (znalazłam go w wersji elektronicznej, ale chciałabym podać opis bibliograficzny do papierowego wydania):
M. Hlebionek, Pieczęć Bolesława księcia Polski, "Inne Oblicza Historii", nr 3, 2009

Nie mógł to być nr 3 bo w źródłach jest odnośnik do artykułu z numeru 6
Cytat:
11 M. Hlebionek, Czwarta pieczęć, Inne Oblicza Historii 2006, nr 6, s. 40-53;

Ale nie rozumiem dlaczego nie użyć w źródłach odnośnika do wersji elektronicznej zwłaszcza, że jest to oficjalna strona czasopisma IOH.
Np.
M. Hlebionek "Pieczęć Bolesława księcia Polski" wersja elektroniczna http://ioh.pl/artykuly/pokaz/piecz-bolesawa-ksicia-polski,1074/
W tej chwili jest to równoważne ze słowem drukowanym i wykorzystywane zarówno w artykułach jak i pracach naukowych.

Sob 30 Kwi, 2011 21:01

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak wół masz wszystko na stornie Inne Oblicza Historii 04/2009 (18)

http://ioh.pl/zajawka-numeru/numer-18

Nie 01 Maj, 2011 18:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.