| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki:)
Moze orientujecie sie czy w libijskiej "tradycji politycznej" przedkadafijskiej zbrojne załatwianie porachunków pomiędzy plemionami było na porządku dziennym? To co dziwi dziś to brak informacji i jakichś wewnętrznych próbach zawarcia ugody w ramach samej Libii...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 13 Kwi, 2011 10:59

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

za onet.pl

Ajman al-Zawahiri, numer dwa w al-Kaidzie, wezwał do walki z wojskami libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego
- poinformowała w czwartek wieczorem amerykańska stacja ABC, powołując się na godzinne nagranie ze strony internetowej islamistów.

"Arabskie armie muszą zaatakować w Libii i doprowadzić do usunięcia Kadafiego zanim zachodnia pomoc zmieni się w inwazję" - cytuje amerykańska stacja apel zastępcy Osamy bin Ladena.

Zawahiri z radością powitał upadek prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka.


"Dalsze istnienie narodów północnej Afryki zależy od zniszczenia Izraela i wprowadzenia prawa islamskiego" - powiedział jeden z liderów al-Kaidy.

Było to pierwsze nagranie wideo Zawahiriego od ponad półtora roku.

Zniesmaczony -teraz widzimy kogo popiera NATO w tych bezsensownych atakach.
terror i Al-Kaide.
Co zreszta bylo jasne po doswiadczeniach z Iraku.
Jak trzeba byc glupim by rozwalac stabilne politycznie kraje w tym regionie.
Jak to sie mowi-"dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki..."
Wyluzowany Wyluzowany Wyluzowany.Ale to nie dotyczy USA i NATO.

za onet.pl


Rząd Włoch postanowił, że kraj ten nie zmieni zasad swego udziału w operacji w Libii i nie będzie uczestniczyć bezpośrednio w bombardowaniach. To reakcja rządu w Rzymie na prośbę o większe zaangażowanie włoskich sił.

- Robimy już wystarczająco dużo - powiedział premier Silvio Berlusconi podczas obrad Rady Ministrów.

Po ich zakończeniu minister obrony Ignazio La Russa oświadczył: - Kontynuujemy to, co robiliśmy do tej pory. Cały rząd zgadza się co do tego, że aktualna linia Włoch jest słuszna i nie zamierzamy zmienić naszego wkładu w zbrojną operację w Libii.

- Podczas obrad Rady Ministrów potwierdziliśmy, że obecna linia jest zgodna z przestrzeganiem rezolucji ONZ - dodał La Russa. Już we wtorek szef resortu, w reakcji na prośbę o większe zaangażowanie strony włoskiej mówił: - Z naszej strony jest opór.

Dla potrzeb operacji natowskiej w Libii Włochy udostępniły siedem swych baz wojskowych i oddały osiem myśliwców. Biorą one udział w lotach patrolowych i zabezpieczeniu maszyn innych krajów

Pią 15 Kwi, 2011 14:09

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Posty nie na temat wydzieliłem do osobnego tematu, w czasach najnowszych, niestety chwilowo go nie widać - jakiś błąd forum, mam nadzieję że posty nie przepadły. jak temat uda się odzyskać, dam linka do niego.
Jakkolwiek by się jednak nie stało, upraszam dyskutantów o trzymanie się tematu.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 15 Kwi, 2011 18:05

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z Libią jest taki sam problem jak z większością dyktatur. Ne bardzo widać następców. A to może być problem jak chodzi o przyszłość polityczną Libii. Jeśli dodatkowo do obalenia Kaddafiego nawołuje Ajman al-Zawahiri to mamy poważny problem. Jeśli obalimy Kaddafiego Libia może stać się Republiką Islamską z dużą ilością ropy jeśli natomiast doszło by do interwencji lądowej to NATO naraża się na drugi Afganistan.

Sob 16 Kwi, 2011 9:56

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pozwalam sobie wstawić tu niezwykle ciekawą rzecz. Otóż Kaddafi odpowiada na zarzuty

Cytat:
Kaddafi - Wspomnienia z mego życia
Przez 40 lat, albo nawet dłużej - już dokładnie nie pamiętam - robiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić ludziom mieszkania, szpitale, szkoły, a kiedy byli głodni - karmiłem ich. Wyrwałem również miasto Bengazi z piasków pustyni, by nie brakło tam ziemi uprawnej.

Przeciwstawiłem się atakom kowboja Reagana. Kiedy zabił moją przybraną córeczkę, próbował zabić mnie. Zamiast tego zamordował biedne niewinne dziecko.

Następnie wspomogłem mych afrykańskich braci i siostry pieniędzmi dla Unii Afrykańskiej. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby pomóc ludziom zrozumieć koncepcję rzeczywistej demokracji, która zaowocowała w moim kraju komitetami ludowymi.

Lecz dla niektórych - jak sami mi mówili - i tego było mało. Nawet ludzie, którzy mieli 10-pokojowe mieszkania, nowe ubrania i meble, nigdy nie byli zadowoleni. W swym samolubstwie chcieli wciąż więcej i więcej. Poprosili więc Amerykanów i innych gości o „demokrację” i „wolność”, nie zdając sobie sprawy, że za tymi hasłami kryje się zbrodniczy ustrój, w którym największe psy pożerają wszystkie pozostałe.

Oczarowani tymi sloganami, nie uświadamiali sobie, że w USA nie ma bezpłatnej służby zdrowia, bezpłatnych szpitali, bezpłatnych mieszkań, bezpłatnej edukacji i bezpłatnego jedzenia (chyba że je wyżebrają lub nastoją się w długich kolejkach po zupę).

Nie. Nic co zrobiłem nie zaspokoiło apetytu co poniektórych. Ale inni wiedzieli, że jestem synem Gamala Abdela Nassera - jedynego prawdziwego przywódcy arabskiego i muzułmańskiego od czasów Saladyna. Gdy Nasser ogłosił Kanał Sueski dobrem swego ludu, tak jak ja ogłosiłem Libię dobrem ogólnoludowym, postanowiłem pójść w jego ślady, by uwolnić mój naród od kolonialnej dominacji - od złodziei, pragnących go okraść.

Teraz jestem atakowany przez największe siły w historii wojen. Mój mały afrykański syn Obama chce mnie zabić, aby zabrać naszemu krajowi wolność: bezpłatne mieszkania, bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatną edukację, bezpłatne jedzenie - i zastąpić je złodziejstwem w amerykańskim stylu, które nazywa się kapitalizm.

Lecz dla nas wszystkich w Trzecim Świecie jest jasne, co to oznacza: Korporacje pustoszące kraje i świat, cierpienia ludu.

Tak więc nie mam wyboru. Muszę trzymać się wybranej drogi, a jeśli taka będzie wola Allaha, umrę podążając tą ścieżką, która uczyniła nasz kraj bogatym w ziemie uprawne, żywność oraz zdrowie, a nawet pozwoliła nam udzielić pomocy naszym afrykańskim i arabskim braciom i siostrom przez stworzenie dla nich miejsc pracy tutaj, w Libijskiej Dżamahiriji (Republice Ludowej).

Mym pragnieniem nie jest umrzeć, lecz jeśli w ten sposób ocalę ten kraj, mój lud, tysiące tych wszystkich, którzy są mymi dziećmi, to oddam za to życie.

Niech ten testament będzie mym posłaniem dla świata: Przeciwstawiłem się NATO-wskiej krucjacie, okrucieństwu, zdradzie, Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom. Stawiłem opór ramię w ramię z mymi afrykańskimi braćmi, moimi prawdziwymi arabskimi i muzułmańskimi braćmi, jak latarnia morska stawia opór nawale sztormu.

Gdy inni wznosili pałace, ja mieszkałem w skromnym domu i namiocie. Nigdy nie zapomniałem o swej młodości spędzonej w Syrcie. Nie marnotrawiłem publicznych pieniędzy i podobnie jak Saladyn - nasz wielki przywódca muzułmański, który wyzwolił Jerozolimę dla islamu - mało troszczyłem się o siebie.

Niektórzy na Zachodzie okrzyknęli mnie „szalonym”. Choć wiedzą jaka jest prawda, trwają w kłamstwie. Zdają sobie sprawę, że nasz kraj jest wolny i niepodległy, nie zaś tkwiący w kolonialnych okowach. Moja wizja i droga, którą podążam, były i są zrozumiałe dla mego ludu. Dlatego będę walczył do mego ostatniego tchnienia o utrzymanie wolności. Niech wszechmogący Allah pomoże nam pozostać wiernymi i wolnymi.


Wypowiedź z 5 kwietnia 2011


Za: Information Clearing House. Tłumaczenie na j. ang.: prof. Sam Hamod.
http://blog.cpgb-ml.org/2011/04/11/muammar-gaddafi-recollections-of-my-life/
[/b]

Sob 16 Kwi, 2011 12:01

Powrót do góry
sisu
Chorąży

Chorąży




Posty: 194
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z Libią jest taki sam problem jak z większością dyktatur. Ne bardzo widać następców. A to może być problem jak chodzi o przyszłość polityczną Libii. Jeśli dodatkowo do obalenia Kaddafiego nawołuje Ajman al-Zawahiri to mamy poważny problem. Jeśli obalimy Kaddafiego Libia może stać się Republiką Islamską z dużą ilością ropy jeśli natomiast doszło by do interwencji lądowej to NATO naraża się na drugi Afganistan.


Afganistan, raczej nie sądzę, inny teren inni ludzie.

Sob 16 Kwi, 2011 12:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ktoś może orentuje się, czy w RP jest jakieś przedstawicielstwo Funduszu na rzecz wspierania rozwoju demokracji i walki z biedą w USA? Bo to chyba taką strukturę utworzył swego czasu Kadafi?Uśmiech
Moim zdaniem cool dyktator/przywódca... Razz
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 16 Kwi, 2011 14:32

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wyluzowany

za interia.pl

Przewodniczący powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil zaapelował do NATO, a zwłaszcza - jak podkreślił - do Włoch, aby zintensyfikowały ataki na siły Muammara Kadafiego w celu obrony ludności cywilnej Libii, szczególnie w mieście Misrata.

- Prosimy NATO, a szczególnie Włochy, by nasiliły ataki przeciwko siłom dyktatora, które bombardują miasto - powiedział Mustafa Abdel Dżalil, który we wtorek ma przybyć do Rzymu na rozmowy z władzami Włoch.

-Mysle ze Wlochy sa na tyle madre by nie dac sie wciagnac w ta ruchawke.Beda potem mogli zapewnic Kadafiego ze oni nic tagiego nie zrobili i dalej moga kupowac rope.Jak Kadafi przegra to powiedzy powstancom ze przeciez udostepnili lotniska...he,he.Typowi wlosi

- Reżim Kadafiego użył wszelkiego rodzaju broni, legalnej i nielegalnej, przeciwko cywilom. Misrata dalej się broni i czeka na odegranie bardziej aktywnej roli przez siły koalicji, szczególnie Włochy i ich przyjaciół - dodał Dżalil w wywiadzie dla włoskiej agencji ANSA i telewizji RAI.

- Widzieliście cierpienia cywilów w Misracie? - zapytał dziennikarzy szef Narodowej Rady Libijskiej. Podkreślił, że w tym "męczeńskim mieście" Kadafi dopuszcza się "ludobójstwa".

-A to dobry przyklad na przeklamywanie faktow.Przeciez powstancy sami sa winni bo po co walcza w miescie narazajac tam ludnosc cywilna.
Jak zwykle Kadafi jest be bo strzela powstancy sa ci dobrzy mimo ze tez strzelaja.I tak samo kryja sie po domach i walcza w miastach.
Kurcze co za logika.
Oni maja prawo strzelac do zolnierzy Kadafiego a ci nie ....


Dżalil ujawnił, że Włochy i Francja zgodziły się wysłać ekspertów, którzy będą szkolić siły powstańcze, jednak "do dzisiaj nikt nie przyjechał".

NATO: Nie wyjdziemy poza rezolucję
W piątek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zapowiedział, że Sojusz nie podejmie w Libii działań, niezgodnych z treścią rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

- Nie wyjdziemy poza literę czy ducha rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Przeciwnie: realizujemy rezolucję zgodnie z jej literą i duchem - zapewnił.

No tak bo powoli NATO zaczyna sie orientowac ze to zaczyna niezbyt dobrze wgladac.
Rasmusen oczywiscie tez klamie bo rezolucja mowila o tym zupelnie inaczej.
No do tego zaczyna sie konczyc amunicja.Rakiety sa drogie a wyniki marne.

Do tego oczywiscie gdyby NATO nie wciskalo swojego nochala w nie swoje sprawy walki dawno by sie skonczyly, i nie gineli by cywile.
Bo chyba nikt o zdrowym rozumie nie mysli ze Kadafi strzela specjalnie do cywilow.
To propaganda gorsza jak za komuny.
A tak to robia bagno jak np. w Srebrnicy.
Bedziemy was bronic zapewniali tam a potem zrobili w portki ,pili szampana z rzeznikami i przygladali sie jak wywozi sie cywilow na rzez.
To bylo sk..... ze strony NATO.Tak jak i teraz.

A Kadafi stworzyl dobre socjalne panstwo.
Ciekawe ze w Libii jest darmowa opieka medyczna i szkoly i inne.
A jak jest np.w...USA...he,he.
Tam zdaje sie nie ma darmowej opieki medycznej i lazi masa analfabetow.
I czego oni chca innych nauczyc.
To juz na Kubie jest o wiele lepsza opieka medyczna i zero analfabetow.
I nawet w takich statystykach jak zapobieganie rakowi czy liczba zgonow noworodkow bije Kuba USA na glowe.
Niech lepiej zrobia porzadek u siebie a potem pouczaja innych.

Nie 17 Kwi, 2011 12:09

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I nawet w takich statystykach jak zapobieganie rakowi czy liczba zgonow noworodkow bije Kuba USA na glowe.

Co oczywiście potwierdzają rzetelne rządowe statystyki Wink. Litości.
Cytat:
i zero analfabetow.

Nie da się ograniczyć do zera. NAwet za PRL liczba analfabetów oscylowała wokół 1%.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 17 Kwi, 2011 14:10

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ile razy mam upraszać o pisanie na temat? Moja cierpliwość się wyczerpała.
Po podjęciu stosownych w zaistniałej sytuacji kroków, posty nie na temat zostaną usunięte.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 18 Kwi, 2011 9:15

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajmy - jest Wielki TydzieńUśmiech A Koledzy słusznie rozważają zalety i wady systemów min. libijskiego i amerykańskiego.
Bo chyba wcale nie jest przesądzone, ze ten amerykański jest taki na pewno lepszy?Uśmiech No chyba, że się mylę...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 18 Kwi, 2011 11:05

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wszytsko ok, ale we właściwym temacie i właściwym dziale - w tym wypadku o wyższości jednego systemu nad drugim można dyskutować do woli w kantynie.
A co do wieści z frontu - państwom NATO ponoć zaczyna brakować amunicji precyzyjnej. Być może kluczem do sukcesu Kaddafiego może być strategia "na przeczekanie" - bo wcale nie jest takie pewne że USA zaraz zechcą zastępować sojuszników, jak tylko ci sie wystrzelają ze swojej amunicji. Zwłaszcza, że Obama ma pewne problemy na własnym podwórku w związku z podjęciem decyzji o udziale w bombardowaniu Libii..
http://www.altair.com.pl/start-6136

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 18 Kwi, 2011 11:21

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oj. , żeby nie okazało się, ze się i UE i Nato wygłupi i straci autorytet - bo jeżeli po tej dość skromnej "fali" ataków wyczerpują się już zasoby najbardziej potrzebnego uzbrojenia... to raczej świadczy o sporej faktycznej niewydolności sojuszu a konkretnie jego ogniw europejskich w szczególności. Gdzie te czasy gdy na sam widok europejskich korpusów ekspedycyjnych lub karnych krajowcy uciekali lub spokojnie dawali się wystrzelać ... w imię wyższych racji:(
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 18 Kwi, 2011 16:49

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Myślę, że już się wygłupiło Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 19 Kwi, 2011 8:29

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W sumie te arsanały trzeba jednak uzupełnić... więc choć tu koniunktura ruszy... ale tak swoją drogą co się dzieje w mediach, ze opinie na dowolny temat agenta T są teraz ważniejsze od wydarzeń choćby w Libii ;(
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 20 Kwi, 2011 9:22

Powrót do góry
AK47
Warrant Officer

Warrant Officer





Posty: 191
Skąd: Namysłów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W Misracie zginął Tim Hetherington. Zwycięzca World Press Photo 2007. Jego film "Wojna Restrepo" był nominowany do Oscara tego roku.Między innymi to jego fotografie zamieszczałem w temacie "Najlepsze fotografie wojenne".
http://konflikty.wp.pl/title,Byl-nominowany-do-Oscara-zginal-w-Libii,wid,13340270,wiadomosc.html

_________________
"Umiesz liczyć?Licz na siebie"

Czw 21 Kwi, 2011 8:45

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Myślę, że już się wygłupiło
Doprawdy?
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 22 Kwi, 2011 13:00

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W "Armii" napisali że podobno w rękach rebeliantów w Libii są bezodrzutowe działa p.panc. Carl Gustaf. Wspomnieli też że Szwecja nie sprzedała ich Libii. Co o tym sądzicie? Czyżby Brytole (produkują je zdaje się na licencji) dostarczyli je cichaczem cywilom z Bengazi?

Sob 23 Kwi, 2011 23:23

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zniesmaczony

za interia.pl

Chiny ostrzegły Wielką Brytanię przed wysyłaniem doradców wojskowych do rebeliantów w Libii oświadczając, że są przeciwne jakimkolwiek posunięciom wykraczającym poza mandat rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei nie oskarżył bezpośrednio Londynu o pogwałcenie tej rezolucji, ale nie pozostawił wątpliwości co do tego, że Pekin ocenia negatywnie decyzję brytyjskiego premiera Davida Camerona wysłania kilkunastu oficerów, którzy mieliby pomóc rebeliantom w zwiększeniu ich potencjału bojowego.

"Chiny uważają, że Rada Bezpieczeństwa ONZ ponosi główną odpowiedzialność za utrzymywanie światowego pokoju i bezpieczeństwa. Zainteresowane strony powinny ściśle przestrzegać mandatu Rady" - głosi oświadczenie rzecznika.

Chiny przyłączyły się w ten sposób do Rosji w sprzeciwie wobec decyzji Camerona. Oba kraje są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa i mogły użyć prawa weta aby zablokować rezolucję zezwalającą na ataki lotnicze na siły Muammara Kadafiego.

Moskwa i Pekin wstrzymały się jednak wówczas od głosu, chociaż nie ukrywały swoich zastrzeżeń. Od tego czasu coraz głośniej krytykują militarną akcję Zachodu w Libii.

Zdaniem brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Williama Hague'a, wysłanie doradców wojskowych do Libii będzie zgodne z rezolucją Rady Bezpieczeństwa bowiem będzie służyć ochronie ludności cywilnej, co było głównym celem uchwalenia rezolucji.

To jest takie beszczelne naciaganie przepisow.
Czy rebelianci nie zabijaja cywilow?Nie strzelaja w miastach?

A do tego pytanie?Jak to niby zolnierze Kadafiego ma rozpoznac cywila od rebelianta.
Przeciesz oni nie maja mundurow.
Zreszta wiekrzosc zabitych i rannych niby "cywilow" to rebelianci zabici w czasie walk.
Na zdjeciach z Libii widac jak bandy cywilow z karabinami biegaja po miastach i strzelaja.To niby co cywile z bronia to cywile czy wojskowi?
Tak naprawde to cos takiego nazywa sie bandytami.

Zachod jest tepy i slepy.Nie nauczyli sie szanowac kogokolwiek.
Kadafi od 40 lat kieruje Libia ktora byla dobrym stabilnym krajem bez
islamskiego fundamentalizmu.

Popatrzmy co dzieje sie w Iraku czy innych krajach islamskich.
Wobec nich Kadaffi byl ostoja demokracji i tolerancji.



za wirtualna polska

Oddziały wierne libijskiemu dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu opanowały miasto Jafran na południowy zachód od stolicy kraju, Trypolisu - poinformował rzecznik powstańców.

- Siły Kadafiego przejęły kontrolę nad centrum Jafranu, a my jesteśmy obecnie w pobliskich wioskach. Wystrzeliwują moździerze i rakiety Grad - powiedział telewizji Al-Arabija rzecznik, który przedstawił się jako Ezref. Dodał, że naliczono 44 rakiety w ciągu jednej godziny.

Jafran i inne górskie miasta zamieszkane są przez Berberów, etnicznie inną grupę niż większość Libijczyków, nieufnie odnoszącą się do rządów Kadafiego

Wyluzowany -cos pozytywnego...


za wirtualna polska


Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zaapelowała do władz Syrii, by natychmiast przestały stosować przemoc wobec uczestników antyrządowych demonstracji, dodając, że śmierć demonstrantów jest nie do przyjęcia, a winni poniosą sprawiedliwą karę.

- Syryjski rząd musi natychmiast przestać stosować przemoc i uznać prawo obywateli do pokojowych manifestacji - powiedziała. Fakt, że dziesiątki manifestujących poniosło śmierć, jest "przerażający" i "nie do przyjęcia". - Osoby odpowiedzialne za te zbrodnie spotka sprawiedliwa kara - zaznaczyła.

Za ogłoszeniem przez prezydenta Baszara el-Asada zniesienia długoletniego stanu wyjątkowego muszą pójść reformy - podkreśliła szefowa dyplomacji UE.

Zszokowany -mozna sie usmiac do lez.A kogo ukarano w Anglii za np. "Krwawa Niedziele"?
Z tego tco pamietam to "bohaterscy" oficerowie ktorzy masakrowali
pokojowych demonstrantow dostali sa swoj wyczyn od krolowej wysokie odznaczenia bojowe.


za wikipedia

Generał Robert Ford, dowódca sił brytyjskich, oświadczył po incydencie: Akcja przebiegała gładko. Nasi żołnierze zostali zaatakowani ogniem karabinowym i bombami z kwasem z rejonu Rossville; wystrzelono do nich około 20 pocisków. Odpowiedzieli na ten ogień przynajmniej dwukrotnie[1]. Stało to w sprzeczności z zeznaniami świadków, oskarżającymi Brytyjczyków o otwarcie ognia w kierunku nieuzbrojonych demonstrantów. Dr Raymond McClean, który z polecenia prymasa Irlandii Williama Conwaya był obecny przy oględzinach zwłok 13 ofiar orzekł, iż pięcioro z nich zginęło od postrzału w plecy[2]. Sześciu z zastrzelonych miało po 17 lat.

1 lutego 1972 premier Edward Heath utworzył komisję pod przewodnictwem Lorda Najwyższego Sędziego Anglii i Walii, Johna Widgery, mającą na celu przeprowadzenie śledztwa w sprawie incydentu w Derry. W raporcie opublikowanym 19 kwietnia określiła ona, iż żołnierze brytyjscy zostali sprowokowani przez demonstrantów do otwarcia ognia. Tym samym obarczyła ona odpowiedzialnością za przebieg wydarzeń organizatorów manifestacji[1].

Lista ofiar[3][edytuj]
Jack Duddy, lat 17, zastrzelony na podwórku przy Rossville Street.
Michael Kelly, lat 17, ranny w brzuch umarł przy wejściu do Glenfada Park.
James Wray, lat 22, zraniony gdy przebiegał z Glenfada Park do Abbey Park, rana śmiertelna.
Gerald McKinney, lat 35, zginął od postrzału w kark.
Gerald Donaghy, lat 17, postrzelony w brzuch przy Abbey Park, zmarł. Był członkiem Fianna Éireann, organizacji młodzieżowej powiązanej z IRA.[3]
William McKinney, lat 26, zastrzelony gdy pochylał się nad rannym Geraldem McKinney w Glenfada Park.
John Young, lat 17, zmarł postrzelony w głowę.
Michael McDaid, lat 20, postrzał w twarz.
William Nash, lat 19, śmiertelny postrzał w kark.
Patrick Doherty, lat 31, został zastrzelony kulą, która przeszyła jego ciało od krzyża i wyszła karkiem. Z zeznań żołnierza wynikało, że Doherty był uzbrojony w pistolet, jednakże badania kryminalistyczne tego nie wykazały[4].
Bernard McGuigan, lat 41, zginął na miejscu od postrzału w tył głowy.
Hugh Gilmour, lat 17, zginął od kuli.
Kevin McElhinney, lat 17, kula trafiła go w okolicach krzyża i wyszła niedaleko ramienia.
John Johnston, czternasta ofiara Krwawej Niedzieli, zmarł w wyniku odniesionych ran

Smutny -niezly wynik szczegolnie gdy strzela sie do nieuzbrojonych dzieci....

Nie 24 Kwi, 2011 10:08

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Smutny Zszokowany

za interia.pl

Samoloty NATO zbombardowały w poniedziałek nad ranem w Trypolisie kompleks budynków rządowych, w tym biura libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformowały ze stolicy Libii zachodnie agencje.

Biura libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego zostały zniszczone /AFPAmerykańska AP podała, że na gigantyczny kompleks rządowy spadły cztery rakiety lub bomby, niszcząc w znacznym stopniu trzy budynki. Dziennikarz francuskiej agencji AFP poinformował z Trypolisu, że wskutek ataku całkowicie zostało zniszczone biuro Muammara Kadafiego. Rannych zostało 45 osób, w tym 15 ciężko.

Nie wiadomo, czy w czasie ataku dyktator przebywał w swoim biurze. Jak podała arabska telewizja Al-Dżazira, rzecznik libijskiego rządu ostro potępił nalot jako próbę zabicia pułkownika Kadafiego
Kilka godzin wcześniej samoloty NATO zaatakowały w Trypolisie budynki trzech państwowych stacji telewizyjnych. Na pół godziny przerwały one nadawanie programu.

Zdziwiony - To jest juz normalny napad badycki ne zwiazany nic a nic z madatem NATO.Bo co maja budynki rzadowe w Trypolisie z ochrona zycia ludnosci cywilnej?
Co ma do tego Telewizja publiczna gdzie pracuja cywilni ludzie tez majacy dzieci zony rodziny.
To jest zwykly bandytyzm.Zreszta doswiadczylismy juz tego podczas konfliktu w Jugoslawii przy bombardowaniu np. Belgradu.
Ale co sie dziwic jezeli te pseudo demokratyczne rzady rujnuja swiadomie swoje wlasne kraje nie myslac nic o przyszlosci swoich obywateli.

Pon 25 Kwi, 2011 11:31

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Może się zdziwisz, ale rezolucja ONZ o "ochronie cywili" jest tak pojemna, że praktycznie nawet inwazję lądową można w niej zmieścić. Ochrona ludności to nie tylko ataki na siły bezpośrednio ich atakujące, ale na łączność , dowództwo czy logistykę. A od czasów wojny krymskiej- media są uczestnikiem wojen na równi z piechurem.
Rozszerzanie celów ataku to tylko eskalacja, spowodowana brakiem efektów poprzednich działań. Pretensje do polityków , którzy uchwalili rezolucję nie mając pojęcia co sobą niesie.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 25 Kwi, 2011 13:08

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czy prawdą jest jakoby Kaddafi ma uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości? Co prawda nieoficjalnie ale jednak...Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 29 Kwi, 2011 10:17

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jezeli prawdą są te "polowania" na dzieci i wnuki Kadafiego to trochę to zaczyna być takie ...dziwne...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 01 Maj, 2011 13:34

Powrót do góry
Damian18
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 416
Skąd: Sierpc
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziwne? Zdaje się że w dziejach ludzkości była i jest to norma. Taki jest ten świat, tacy są ludzie i nie ma się co na stan tej rzeczy oburzać. Jak się chce być skutecznym to nie można sobie pozwolić na sentymenty albo "dobre serce"... cokolwiek miałoby to znaczyć.

Pon 02 Maj, 2011 0:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki - potaram się pamiętać - w sensie czysto intelektualnym.
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 02 Maj, 2011 2:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny Strona 12 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.