| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Libia - Czy Kadafi walczy z terroryzmem ?

Czy tylko USA ma do tego prawo ? Co właściwie się tam dzieje ? Kim są rebelianci ?

Nie 13 Mar, 2011 21:34

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

jak na mnie Kadafi dobry kozak, niech pokaże amerykanom że nie wszędzie mogą wtykać swojego nochala. Przecież wiadomo że chodzi im o libijska ropę

Nie 13 Mar, 2011 22:35

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Libia - Czy Kadafi walczy z terroryzmem ?

szponiasty napisał:
Czy tylko USA ma do tego prawo ? Co właściwie się tam dzieje ? Kim są rebelianci ?


Kim są rebelianci?
Dobre pytanie!
Może wytłumaczę na przykładzie


Wrzesień 2005 roku, prowincja Basra w Iraku

Dwóch oficerów SAS-u, ubranych w cywilne, arabskie przebrania i peruki, znajduję się na ulicach Basry
W samochodzie posiada prawdziwy arsenał.
Począwszy na małokalibrowych karabinkach, pistolety z tłumikami, poprzez RKMy, broń przeciwpancerną, materiały wybuchowe, urządzenia inwigilacyjne
Do samochodu w którym przybywa tych dwóch przebranych i ucharakteryzowanych oficerów SA zbliża się patrol irackiej policji.
Wita ich nawałnica ognia. Jeden z policjantów ginie na miejscu, kilku innych zostaje rannych. Przewaga liczebna zmusza przebierańców z SAS do poddania się.
Zostają aresztowani i osadzeni w więzieniu.
Kilkanaście godzin później, oddziały wojsk brytyjskich wraz z zespołem szturmowym SAS-u okrążyły więzienie i szturmują.
Po zdobyciu go, okazuje się, że to nie to więzienie.
Sztormują następne.
Odbijają uwięzionych!
Odjeżdżają do swojej bazy.

Rebelianci to zawsze wynajęci zawodowcy.
jak braknie zawodowców to dobiera się amatorów i trochę mięsa armatniego, no bo ofiary muszą być!


co wydarzyło sie w niedzielę

Wpadka brytyjskich komandosów i dyplomaty

W niedzielę 6.marca angielscy komandosi z doborowej jednostki SAS ponieważ jeszcze nie został zatwierdzony zakaz lotów na Libia lecą sobie do Libijskich "rebeliantów" samolotem a właściwie helikopterem.

Żeby im się nie nudziło zabierają ze soba"niskiej rangi dyplomatę "
Po wylądowaniu zostają schwytani przez jakichś cieci. Dzieje się to na na farmie rolnej koło Benghazi . Cały oddział ośmiu komandosów zostaje wziętych do niewoli/ aresztowanych/ schwytanych/ inne Eskortowany przez nich oficer wywiadu SIS w randze "anonimowy niskiej rangi dyplomata" też został zatrzymany przez strażników tej farmy. Przewieziony do Benghazi ląduje w więzieniu w koszarach.

Powstańcy libijscy mieli pretensje do Brytyjczyków o to, że przylecieli helikopterem. Dla ratowania swego image zmusili do interwencji ambasadora brytyjskiego.


Rozmowa ambasadora na ten temat z władzami rebelii zostaje przechwycona przez Kadafiego i nadana w telewizji.

Nu i do tego jeszcze ta wycieczka holenderskich żołnierzy sił specjalnych.
3 marca w okolicy miasta Syrta na północy Libii, Libijczycy wzięli do niewoli trzech holenderskich żołnierzy. Dwu mężczyzn i kobietę, którzy wtargnęli helikopterem na terytorium Libii

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Nie 13 Mar, 2011 23:48

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

normalna taktyka USA , tylko tu się przeliczyli, myśleli że pójdzie łatwo i szybko jak w Egipcie, trochę krzyku demonstracji i po wszystkim, a tu Kadafi powiedział wała i wyjechał Czołg2 i dobrze i tak trzymać niech pilnują swojego podwórka a nie próbują "naprawić " cały świat

Pon 14 Mar, 2011 0:12

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

szkoda tylko że juz lata nie te u Kadafiego, ale może ma synów mądrych i z jajami

Pon 14 Mar, 2011 0:13

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:
szkoda tylko że juz lata nie te u Kadafiego, ale może ma synów mądrych i z jajami


To po prostu normalnie rządzony kraj.
W nagrodę za to pokojowi demonstranci strącają mu samoloty, a Zachód ich broni!

Oto co mi napisał znajomy:

"Dyktator:-)))) czy te buce z " ...... "wiedzą jaki ustrój ma Libia????


Ze każdy Libijczyk ma broni ile chce...i wszystko za darmo ?? szkoły, szpitale, zasiłki porodowe , becikowe, ślubne wyprawy etc,,,,
I że właśnie goni AlQaide:-)))"

Wolny Kraj poznaję się po prawie obywateli do dostępu do broni!

Warto by założyć temat historia ograniczenia dostępu do broni.
Bardzo ciekawy byłby wątek irlandzki i polski.

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Pon 14 Mar, 2011 0:35

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:
jak na mnie Kadafi dobry kozak, niech pokaże amerykanom że nie wszędzie mogą wtykać swojego nochala. Przecież wiadomo że chodzi im o libijska ropę


Poważnie? Wiesz co z rozkazu tego "kozaka" wydarzyło się nad Lockerby? Walka z terrorystami? A ten łajdak to kto? Święty Franciszek?

Pon 14 Mar, 2011 0:54

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

każdy może mieć chwilke słabości Bardzo szczęśliwy

Pon 14 Mar, 2011 19:15

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wolny Kraj poznaję się po prawie obywateli do dostępu do broni!

U nas to by była wprost rewelacja.
Niech pomyślę. W pierwszej kolejności ostrzelałbym policjantów śpiących w radiowozie u mnie pod blokiem, a potem pieszych spacerowiczów na ścieżce rowerowej.
Potem rozszerzyłbym swoje prawa na kiboli, marsze równości i obrońców krzyża.
W między czasie żeby nie popadać w monotonię strzelałbym do kolesi głoszących „prawdy JerzegoS”.
Ciekawe ile tego zdążyłbym zrealizować zanim państwo fundnęłoby mi 25 darmowego utrzymania, studia i różne takie w zakładzie karnym (wszak to nie kradzież napisu z nad bramy więc raczej by im się zeszło).

Pon 14 Mar, 2011 19:46

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

he he u mnie lista tez by była długa, u nas nie wydadzą takich pozwoleń bo pierwsi na listach by byli politycy, sami na siebie bat by ukręcili

Pon 14 Mar, 2011 19:51

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam, wszystko na to wskazuje, że niestety tsunami zatopi libijskie powstanie. Pozdrawiam.

Pon 14 Mar, 2011 22:01

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

czarny olek napisał:
tobiasz napisał:
jak na mnie Kadafi dobry kozak, niech pokaże amerykanom że nie wszędzie mogą wtykać swojego nochala. Przecież wiadomo że chodzi im o libijska ropę


Poważnie? Wiesz co z rozkazu tego "kozaka" wydarzyło się nad Lockerby? Walka z terrorystami? A ten łajdak to kto? Święty Franciszek?


Masz jakieś dowody?


Z tego co mi jest wiadome,
to próbowali wrobić Kadafiego w tę awanturę.

Prawdziwy zleceniodawca pozostaje daleko poza Libią!

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Pon 14 Mar, 2011 22:03

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

widzę JerzyS że nie jestem jedyny któremu amerykańska propaganda nie zamydliła jeszcze oczu, a co sie tyczy Libi to proponuje poczytać o warunkach życia w tym niby zacofanym i terrorystycznym kraju, gdzie najniższa pensja wynosi 600$, aszkoły i słuzba zdrowia i jeszcze dużo innych rzeczy jest NA PRAWDE za darmo, tylko niestety nie zgodnie z duchem amerykańskiej "wolności"

Pon 14 Mar, 2011 23:05

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A co ma zleceniodawca zamachu - kto by to nie był - do obecnych walk?
Tak na marginesie Kadaffi o czym mało osób pamięta załozył dawno temu specjalny fundusz na rzecz wspierania rozwoju demokracji w USA (na powaznie - nie on zresztą jedyny...) - ktoś ma może ochotę się dołożyć?:) Gdybyście łożyli więcej to kto wie kto byłby dziś prezydentem,,,

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 14 Mar, 2011 23:46

Powrót do góry
sisu
Chorąży

Chorąży




Posty: 194
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie Amerykanie muszą stać za tą wojną domową, jeśli przyjmiemy teorię ingerencji z zewnątrz. Równie dobrze mogą być to Francja, W. Brytania, Iran, Chiny, Liga Arabska. Jeśli chodzi o ropę to nie ma żartów.
Ale tak sobie myślę, że te wszystkie zamieszki w krajach arabskich wynikają z czego zupełnie innego. O czym się nie mówi w naszych mediach w Maroko czy Algierii też były zadymy, na Półwyspie Arabskim również - nie tak spektakularne dlatego media nie widza powodu żeby o nich informować. Społeczeństwa w tych krajach dzielą się na ludzi powiązanych z władzą i resztę. Przez ludzi powiązanych z władzą rozumiem wszystkich pobierających pensje z kasy państwa, np. nauczyciele, urzędnicy. O ile tym pierwszym żyje się całkiem dobrze i pewnie to reszcie społeczeństwa nie tak do końca. Dodatkowo reszta społeczeństwa jest sfrustrowana, bo żeby wskoczyć na ciepłą posadkę trzeba mieć odpowiednie koneksje. W przeciwnym razie choć nie wiem jak byśmy byli zdolni pracy nie dostaniemy, nieciekawa sytuacja zwłaszcza dla młodych. Sensowne zatrudnienie w sektorze prywatnym tam nie istnieje. A wojsko, dlaczego cześć przeszła na stronę buntowników? - tam też obowiązują kryteria rodzinno-znajome przy awansach stąd część sfrustrowanych oficerów mogła liczyć na to że mogą odmienić swój los. Taka juz jest mentalność ludzka w krajach arabskich bez różnicy czy państwo będzie dyktaturą czy demokracją, najważniejsi byli są i będą rodzina i znajomi królika. A jeśli w przewrocie inna opcja przejmie władze to będzie zachowywać się tak jak poprzednia.
Swoje przemyślenia oparłem na własnych spostrzeżeniach i rozmowach z Arabami

Pon 14 Mar, 2011 23:56

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
czarny olek napisał:
tobiasz napisał:
jak na mnie Kadafi dobry kozak, niech pokaże amerykanom że nie wszędzie mogą wtykać swojego nochala. Przecież wiadomo że chodzi im o libijska ropę


Poważnie? Wiesz co z rozkazu tego "kozaka" wydarzyło się nad Lockerby? Walka z terrorystami? A ten łajdak to kto? Święty Franciszek?


Masz jakieś dowody?


Z tego co mi jest wiadome,
to próbowali wrobić Kadafiego w tę awanturę.

Prawdziwy zleceniodawca pozostaje daleko poza Libią!

Nie rozbrajaj mnie, kto rodzinom ofiar wypłacił wielomilionowe odszkodowania?
A Ty, masz jakieś dowody na istnienie rzekomego "prawdziwego" zleceniodawcy?
W takim razie podziel się proszę

Wto 15 Mar, 2011 1:23

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie rozbrajaj mnie, kto rodzinom ofiar wypłacił wielomilionowe odszkodowania?
Pewnie prawdziwy zleceniodawca zmusił Kadafiego do wypłacenia odszkodowania Laughing Musze przyznać że tak rozbrajającego wątku na IOH dawno nie było. Marmik wracaj Wink Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 15 Mar, 2011 2:50

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Witam, wszystko na to wskazuje, że niestety tsunami zatopi libijskie powstanie. Pozdrawiam.

Niestety? Im szybciej zapanuje tam jako taki porządek, tym lepiej chyba dla nas.
Cytat:
widzę JerzyS że nie jestem jedyny któremu amerykańska propaganda nie zamydliła jeszcze oczu

Zioło czyni cuda, naprawdę pozwala przejrzeć na oczy.

Wto 15 Mar, 2011 8:26

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego niektórzy mają jakieś sentymenty do tego despota w cyrkowym mundurze. To pewnie jeszcze pozostałości z czasów PRLu, jak cała masa jechała do niego po dobrą kasę bo w Polsce jej nie było.
A o tych "super-szpitalach" to opowiadały już bułgarskie pielęgniarki. - A co jego rozbrykane potomstwo "umie" to było widać np. w Szwajcarii. Rzeczywiście towarzycho z jajami.
Wink

Wto 15 Mar, 2011 13:33

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak odsetek ludzi, którzy mogli zarobić w Libii nie był zbyt duży? Na podobnej zasadzie zwoleenicy teorii przetrwania dzięki techologii przydomowych kiszonek tow. Wiesława powinni dziś mieć większość:)...
A na poważnie ktoś w mediach zdaje sie nie dostrzegać, że w ostatnich latach mocno "przegięto" subtelną granicę, gdzie widz/czytelnik na wiarę przyjmuje co mu w papce podano...
Coś ludziom nie pasuje w tych gadkach o demokracji czy dyktatorach...
Bo tak stawiając rzecz uczciwie kto daje nam prawo do oceny wedle naszych standardów kulawej demokracji tego jak funkcjonuje zupełnie inny kraj jakim jest Libia?;) Jak rozumiem teraz na gwałt szukać się będzie ofiar krwawego reżymu - podobnie jak swego czasu broni masowego rażenia u Saddama H?
Trafnie ujął to Sisu - nie mamy o tamtejszych zwykłych codzinnych realiach zielonego pojęcia::) A wedle mojej skromnej wiedzy Kadafi jest cwańszy od wielu naszych politykierów i na wiele ewentualności zdążył się dawno temu zabezpieczyć...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 15 Mar, 2011 13:40

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ja poprostu jestem za tym żeby każdy prał swoje brudy samemu, a nie od razu chop siup i do libi wkracza pół świata bo łamia prawa człowieka, nam w 80 nikt nie pomagał i daliśmy rade

Wto 15 Mar, 2011 17:44

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a nie od razu chop siup i do libi wkracza pół świata bo łamia prawa człowieka
No i kto z tego pół świat puki co wkroczył do Libii?? Pomijam kację sił specjalnych których zadaniem była ewakuacja cywili bądź polityków którzy tam utkwili.
Cytat:
nam w 80 nikt nie pomagał i daliśmy rade
Acha. A jak ma sie porównania tamtych czasów do dzisiejszych?? Gdzie zwykły szary człowiek za pomocą internetu może bardzo dokładnie śledzić bieg wydarzeń a to znowu powoduje powściągliwość w działu innych gdyż ciężej ukryć swoje działania.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 15 Mar, 2011 19:09

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nam w 80 nikt nie pomagał i daliśmy rade

Akurat. Za 80-ty jeśli już składać komuś kwiaty, to ówczesnej władzy, za to że pozwoliła i teraz można robić programy edukacyjne jak to siła sprawiedliwości i determinacji ludzi solidarności obaliła zbrodniczy reżim za czasów którego strach było na ulicę wyjść przed aresztowaniem Wyluzowany

Wto 15 Mar, 2011 19:46

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tak wszyscy krzycza że było żle a ja nie narzekam i nie mam 50 lat lub więcej żeby byc komuchem, był ład i porządek, i nikt mi nie powie że nie

Wto 15 Mar, 2011 20:24

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak tobiasz. Był socjalistyczny ład i porządek. No i ludowa sprawiedliwość. A komuchem to nie jest się ze względu na wiek tylko na światopogląd Twisted Evil

Wto 15 Mar, 2011 20:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.