| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zmiany na forum - propozycje, wnioski, sugestie

Witam, bardzo proszę o zebranie w tym miejscu wszystkich wniosków odnośnie zmian na forum jakich oczekujecie.
Jedynie dla ułatwienia sprawy proszę o wpisywanie tutaj już samych konkretów.
Jeżeli chcecie na forum przedyskutować jakąś sprawę to załóżcie do tego celu osobny wątek Uśmiech
W tym temacie wszystko co nie będzie propozycją zmian (czyli jakakolwiek dyskusja) będzie usuwana Wink

Sob 26 Lut, 2011 23:04

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oto moje propozycje dot. systemu odznaczeń na Forum:

Po pierwsze: Stworzenie osobnej strony z wizerunkami, nazwami i opisem odznaczeń. Obecnie plansza medalowa jest "doklejona" baz jakiegokolwiek opisu do zakładki "Rangi"; na dodatek przedstawia ona starą precedencję i stare wizerunki...

Po drugie: Zmiana stylu prezentowania odznaczeń w profilu użytkownika. Proponuję wyświetlanie jedynie odznaczeń posiadanych przez użytkownika z opisem.

Po trzecie: Wprowadzenie baretek. Byłyby wyświetlane w wizytówce użytkownika (obok treści postu) w miejscu dzisiejszych miniaturek - jesteśmy "mundurowymi", a na mundurach nosi się baretki. Należy wprowadzić zastrzeżenie, że w wizytówce wyświetlana jest baretka najwyższego stopnia danego medalu (dotyczy medali pochwalnych i odznak za obecność), zaś w profilu – wszystkie posiadane.

Po czwarte: Ujednolicenie wstążek i wizerunków medali pochwalnych i odznak za obecność.

Po piąte: Zlikwidowanie odznaki za frekwencję; a ustanowienie 4 stopni odznaki za obecność: 6 miesięcy, 1 rok, 2 lata, 5 lat.

Po szóste: Kiedyś były propozycje (wstępnie nawet zaaprobowane) utworzenia baretkowych odznak za bycie laureatem konkursów (tzn. znalezienie się w pierwszej trójce). W związku z tym, że mamy już niemal 15 różnych konkursów, by nie popadać w przesyt i tworzenie ikonostasów "jak u Breżniewa", proponuję ustanowienie odznaczenia za konkursy – byłoby ono jednoklasowe, ale na wstążkę (i baretkę) nakładanoby okucie w kształcie gwiazdki. I tak: za pierwszy sukces w konkursach – wstążka (i baretka) gładka; za bycie laureatem 2 do 4 razy – gwiazdka brązowa; za bycie laureatem 5 do 9 razy – gwiazdka srebrna; a gwiazdka złota – za podium 10 i więcej razy.

Jestem w trakcie przygotowania odpowiednich grafik (pracuję w inkscape – fajny programik do grafiki wektorowej). Myślę, że będą gotowe za parę tygodni.

pzdrwm Wyluzowany

EDIT (2011-03-03):
W załączniku propozycja nowego odznaczenia za konkursy – Order Gloria Laureatis.



Opis załącznika:
Gloria Laureatis

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem


Ostatnio zmieniony przez mboro dnia Czw 03 Mar, 2011 10:15, w całości zmieniany 1 raz

Pon 28 Lut, 2011 9:54

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Proponuję, aby w profilu usera podawać, oprócz ilości postów, w jakim dziale i w jakim temacie jest najaktywniejszy (ilość postów i procent postów). Taki bajer zauważyłem ostatnio na FOW i spodobał mi się Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 28 Lut, 2011 22:08

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hallo,
dwie propozycje wpadly w oko...

1. obrazki do skryptu (walkowalismy to juz z wiadomym skutkiem), ale moze jednak...
Uscislam, przejscie w zalaczniku z thumbnail(miniaturki) do zadanej wielkosci w dynamicznej formie i osobnym oknie. Orginal mozliwy do osiagniecia po powtornym kliknieciu. Mozliwosc diashow sterowanego albo recznie lub automatycznie przy wiekszej ilosci obrazow graficznych w zalaczniku.

2. cytaty -> mozliwosci dla odpowiedzi z nadawca rowniez z "przegladu tematu". Umozliwi to jednorazowa odpowiedz zebrana z roznych wpisow i przedstawi autora wpisu. W praktycei to nic innego jak klick na wpisy ktore chcemy komentowac... edycja takstu..podglad...i wysylka.
Dla przejzystosci jeszcze grafika...



Podobna funkcja w przegladzie tematu, zaznaczona tu przeze mnie zoltym markerem..
--

Czw 03 Mar, 2011 17:24

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przysiadłem nieco fałd i, zgodnie z zapowiedzią, przygotowałem projekty nowych wizerunków odznaczeń (w sumie 8) Forum IOH.

Skorzystałem z sugestii crolicka ( http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=4068&postdays=0&postorder=asc&start=200 – Nie 22 Lut, 2009 17:28):
crolick napisał:
IMO dobrym pomysłem byłoby podział poszczególnych klas kolorystycznie np.
- odznaki za frekwencję oraz za obecność utrzymać w tonacji czerwonej (tak jak obecnie)
- odznaki 'portalowe' w tonacji żółtej
- odznaki pochwalne w tonacji zielonej
- odznaki za zasługi w tonacji niebieskiej


Oto one (według starszeństwa).

pzdrwm Wyluzowany



Opis załącznika:
Order Zasługi Forum IOH

Opis załącznika:
Krzyż Zasługi

Opis załącznika:
Order Dziennikarski

Opis załącznika:
Order Fotoreportera

Opis załącznika:
Order "Gloria Laureatis"
("gładki"; z brązową gwiazdką; ze srebrną gwiazdką; ze złotą gwiazdką)

Opis załącznika:
Medal Pochwalny
(opowiednio: za 5; 20; 50 i 100 pochwał)

Opis załącznika:
Odznaka za Obecność
(odpowiednio: za 6 miesięcy; 1 rok; 2 lata; 5 lat)

Opis załącznika:
Odznaka Użytkownika
(v. 2.0)

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem


Ostatnio zmieniony przez mboro dnia Sro 06 Kwi, 2011 8:57, w całości zmieniany 1 raz

Wto 08 Mar, 2011 22:26

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dwa pomysły:
1.Jeżeli wejdę na forum i nagle z przyczyn niezależnych wyłączy mi się przeglądarka/komputer to po ponownym zalogowaniu mam zaznaczone ze wszystkie tematy mam przeczytane,co dla mnie jest nie wygodne i czasem denerwujące.
2.stworzyć na dole Soutbox bardzo pomocne i pożyteczne dla podania choćby linków itp czy może nawet do składania życzeń.Czy pytań bez konieczności zakładania tematu.
Pozdrawiam

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sro 09 Mar, 2011 22:33

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mój pomysł (stary zresztą) - wprowadzić coś, co jest standardem na zdecydowanej większości for (więcej - nie znam poza IOH forum opartego na phpbb, na którym by tego nie było), czyli przycisk "zobacz posty nieprzeczytane". Chodzi oczywiście o takie, których dany użytkownik nie wyświetlił.
W tej chwili można zobaczyć tylko posty od ostatniej wizyty - a jeśli ktoś nie siedzi na IOH codziennie, to tych postów od ostatniej wizyty może się uzbierać. Jeśli wpada się tylko na chwilę, to wszystkich (np. 100) sie przeczytać nie zdąży. Ale przy następnej wizycie już będą oznaczone jako stare... Do tego to, o czym pisał Zeus:

zeus99 napisał:
nagle z przyczyn niezależnych wyłączy mi się przeglądarka/komputer to po ponownym zalogowaniu mam zaznaczone ze wszystkie tematy mam przeczytane

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 12 Mar, 2011 0:01

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Następny problem,od jakiegoś czasu nie zaglądam do konkursów.Ale za każdym razem musze klikać w dział żeby zobaczyć czy nie pojawił się nowy temat/post w innym temacie,Bo najczęściej wyświetla się nowy post w dziale Konkursów.Pomysł zaczerpnięty z Forum Śląska gdzie małym druczkiem wyświetlana jest przy każdym dziale ilość nieprzeczytanych tematów i postów.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sro 16 Mar, 2011 0:28

Powrót do góry
Zubek
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A mogę ja? no to, jak sie kliknie " odpowiedź z cytatem" to wyskakuje w polu odpowiedzi cały post, a ja chciałbym, owszem, zacytować, ale tylko fragment wypowiedzi.
Więc- albo ja coś nie tak robię ( bo próbowałem zaznaczyć fragment, a wyskoczyła w " quote" całość), albo może by tak to zmajstrować, aby pojawiał się tylko zaznaczony fragment wypowiedzi, którą chcę przytoczyć Rolling Eyes
Pozdrawiam

Pon 28 Mar, 2011 0:39

Powrót do góry
loslos
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mogę ja? no to, jak sie kliknie " odpowiedź z cytatem" to wyskakuje w polu odpowiedzi cały post, a ja chciałbym


Zubku, po prawej stronie masz przycisk Cytuj zaznaczenie.

Niewygoda jest taka, że wtedy nie pokazuje autora cytatu Uśmiech

Pon 28 Mar, 2011 7:59

Powrót do góry
Zubek
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ok, tyle wiem, dzięki loslos Wink , ale - gdyby w opcji " cytuj zaznaczenie" dodać funkcję -że to od razu wraz z autorem wypowiedzi cytowanej- tak jak to ma miejsce w "odpowiedź z cytatem", byłoby łatwiej i wygodniej...
Co pod rozwagę Administracji poddaję i magików od programów, stron itp machinery Rolling Eyes
Pozdrawiam

Pon 28 Mar, 2011 9:05

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że potrzebny jest przycisk "zgłoś post", gdy widzimy zwykłe chamstwo, a nie chcemy odpowiadać chamowi.
Np.
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=20616&highlight=

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 15 Sie, 2011 19:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Popieram powyższy postulat.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 17 Sie, 2011 10:00

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O, skoro administracja popiera, to może zostanie to wprowadzone - w przeciwieństwie do propozycji szarych userów. Kto wie, może nawet w tempie ekspresowym - powiedzmy za jakieś 3 lata...
Wybaczcie sarkazm, ale brak przycisku "pokaż posty nieczytane", o który m. in. postulowałem, na prawdę jest denerwujący.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sro 17 Sie, 2011 19:24

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Wydaje mi się, że potrzebny jest przycisk "zgłoś post", gdy widzimy zwykłe chamstwo, a nie chcemy odpowiadać chamowi.
Np.
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=20616&highlight=


To jedno z niewielu forów, które tego nie ma. Funkcja bardzo przydatna, zwłaszcza administracji. Dzisiaj trafiłem na zdublowane wątki, ale wybaczcie nie chce mi się pisać PW za każdym takim przypadkiem. Takie raportowanie dotyczy nie tylko chamstwa, ale również błędów, pomyłek, dubli itp.

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pon 22 Sie, 2011 0:57

Powrót do góry
JakubAleksiej
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witajcie Towarzysze!
Chciałbym zaproponować stworzenie dwóch działów:
1. Historia poczęta kluczem wiolinowym (czyli o historii muzyki)
2. Literatura na przestrzeni wieków.

Sob 05 Lis, 2011 20:09

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Wydaje mi się, że potrzebny jest przycisk "zgłoś post", gdy widzimy zwykłe chamstwo, a nie chcemy odpowiadać chamowi.
Np.
http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=20616&highlight=



Niniejszy klawisz będzie wprowadzony, wszyskto ruszy z nowym forum, w starym już nie grzebiemy Bardzo szczęśliwy

Nie 06 Lis, 2011 20:46

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JakubAleksiej napisał:
Witajcie Towarzysze!
Chciałbym zaproponować stworzenie dwóch działów:
1. Historia poczęta kluczem wiolinowym (czyli o historii muzyki)
2. Literatura na przestrzeni wieków.


hmmm dział z literaturą jest , a ukierunkowanie takie jest ciekawe, sprawę przedstawię - dzięki za zaangażowanie

Nie 06 Lis, 2011 20:48

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
ale brak przycisku "pokaż posty nieczytane", o który m. in. postulowałem, na prawdę jest denerwujący.


- tak jest to już w nowym forum , staramy się z nim uporać na Sylwestra a może już pod Choinkę, wybacz brak potwierdzenia wcześniej

Nie 06 Lis, 2011 20:50

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
Ok, tyle wiem, dzięki loslos Wink , ale - gdyby w opcji " cytuj zaznaczenie" dodać funkcję -że to od razu wraz z autorem wypowiedzi cytowanej- tak jak to ma miejsce w "odpowiedź z cytatem", byłoby łatwiej i wygodniej...


OK będzie podawać autora Uśmiech

Nie 06 Lis, 2011 20:52

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Proponuję, aby w profilu usera podawać, oprócz ilości postów, w jakim dziale i w jakim temacie jest najaktywniejszy (ilość postów i procent postów). Taki bajer zauważyłem ostatnio na FOW i spodobał mi się Wink


Tak

Nie 06 Lis, 2011 20:53

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Następny problem,od jakiegoś czasu nie zaglądam do konkursów.Ale za każdym razem musze klikać w dział żeby zobaczyć czy nie pojawił się nowy temat/post w innym temacie,Bo najczęściej wyświetla się nowy post w dziale Konkursów.Pomysł zaczerpnięty z Forum Śląska gdzie małym druczkiem wyświetlana jest przy każdym dziale ilość nieprzeczytanych tematów i postów.


ok

Nie 06 Lis, 2011 20:55

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

marcor napisał:
Hallo,
dwie propozycje wpadly w oko...

1. obrazki do skryptu (walkowalismy to juz z wiadomym skutkiem), ale moze jednak...
Uscislam, przejscie w zalaczniku z thumbnail(miniaturki) do zadanej wielkosci w dynamicznej formie i osobnym oknie. Orginal mozliwy do osiagniecia po powtornym kliknieciu. Mozliwosc diashow sterowanego albo recznie lub automatycznie przy wiekszej ilosci obrazow graficznych w zalaczniku.

2. cytaty -> mozliwosci dla odpowiedzi z nadawca rowniez z "przegladu tematu". Umozliwi to jednorazowa odpowiedz zebrana z roznych wpisow i przedstawi autora wpisu. W praktycei to nic innego jak klick na wpisy ktore chcemy komentowac... edycja takstu..podglad...i wysylka.
Dla przejzystosci jeszcze grafika...



Podobna funkcja w przegladzie tematu, zaznaczona tu przeze mnie zoltym markerem..
--


konsultujemy to z informatykiem

Nie 06 Lis, 2011 20:57

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JakubAleksiej napisał:
Witajcie Towarzysze!
Chciałbym zaproponować stworzenie dwóch działów:
1. Historia poczęta kluczem wiolinowym (czyli o historii muzyki)
2. Literatura na przestrzeni wieków.


A wiesz skąd można kupić lub zdobyć hór - kyrie eleison, śpiewany przez siostry zakonne, od Eleonory z Bretanii z 13 w.

Wto 08 Lis, 2011 22:11

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:

konsultujemy to z informatykiem
Punkt 1 z mojej propozycji juz kiedys Dawid raz wrdozyl. Gwoli protestow co poniektorych odpowiedzialnych, zlikwidowano to pospiesznie aby otwieraly sie stare okna. Laughing Skryptem do zalatwienia jest to w tri miga...

Punkt 2 natomiast wymaga wiekszego przedsiewziecia z integracja w krwioobieg systemu.
Zapowiadane swego czasu nowe forum, czyli budowla na modernym skrypcie, odmlodzi dzisiejsza konstrukcje i zlikwiduje niedociagniecia juz samo w sobie.
po

Sro 09 Lis, 2011 2:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.