| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe na terenach ZSRR zamieszkiwało ok. 250 tys. Żydów obywateli II RP. Z tej grupy licząc od lipca 1945 wróciło do kraju 136 579 osób. Latem 1946 liczba Żydów którzy mieszkali na terenie Polski oscylowała w granicach 216-250 tys. osób.
Żydzi osiedlali się na Dolnym Śląsku, jednak aby ich populacja nie była zbyt widoczna ówczesne władze skierowały transporty z ok.30 tysiącami osób na Pomorze Zachodnie.
Przełomowym wydarzeniem dla odradzającego się życia diaspory żydowskiej w Polsce stał się pogrom kielecki (4 lipca 1946). Wśród Żydów wybuchła panika która przyspieszyła proces opuszczania ojczystej ziemi. W ciągu pół roku wyjechało ok. 70 tys. osób.
W roku 1949 do miast w których mieszkało więcej niż tysiąc Izraelitów zaliczano Warszawę, Łódź, Szczecin, Wrocław, Bytom, Katowice, Bielsko i Kraków.
2 września 1949 Ministerstwo Administracji Publicznej wydało komunikat który ukazał się w prasie żydowskiej informujący o możliwości wyjazdu do Izraela. W efekcie tego zniesiono wszystkim Żydom na okres jednego roku ograniczenie repatriacyjne.
Polska i młode państwo Izrael podpisały w maju 1949 umowę handlową.
Mimo że władza ludowa robiła wszystko aby jak najwięcej Żydów opuściło Polskę, to do grudnia 1950 wyjechało ok.28 tys. ludzi. Swoistym kuriozum wobec zaistniałej sytuacji była odmowa prawa do wyjazdu przynajmniej 15 tysiącom osób Exclamation
Kiedy stosunki międzynarodowe na początku lat 50 nagle się zaostrzyły emigracja ustała całkowicie ( w 1952 wydano dwa zezwolenia na wyjazd)
W latach 1955-1960 z terenów Rosji Sowieckiej przybyło 18 tysięcy repatriantów żydowskiego pochodzenia, tylko 3 tys. pozostało w Polsce.
W latach 1954-1959 do Izraela wyemigrowało ok. 46 tys. osób.

Polityka polskich władz była nastawiona na umożliwienie wyjazdu jak największej liczbie chętnych. Masowej emigracji sprzyjał brak bezpieczeństwa na terenie Polski, trudna sytuacja gospodarcza, system sowiecki który wbrew pozorom nie odpowiadał wszystkim Żydom, jak i powstanie państwa Izrael. Tych czynników jest znacznie więcej, jednak sporo z nich było już w tym temacie omawianych i nie widzę potrzeby ich powtarzania.

Nie 19 Sie, 2012 18:56

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
w Polsce - wybuch antysemityzmu w 1968r wynikał tylko i wyłącznie z faktu walki politycznej w PZPR.- .


Naprawdę ??? A czyzby w innych KDL -ach tez walczyły ...frakcje i w tym samym czasie i o tej samej istocie sporu ? Ciekawe .

PS . Tak na marginesie , przyjmuje się i milczaco akceptuje , że PRL -em rządziła żydo-komuna. Ale jakoś nie chce sie przypominac 68 roku , z którego to roku wynika że ta właśnie zydo-komuna sama sie z PRL " ewakuowała " nawet przymusowo. Ot żart historyczny . I taka sama wiedza , ze pogromy Żydów w Carskiej Rosji były na porządku dziennym i również wpisane w politykę Imperium , podczas gdy w Imperium ... Niemieckim w owym czasie takowych nie było .

Serdecznie pozdrawiam MJR

Pon 20 Sie, 2012 22:02

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale z tymi pogromami w carskiej Rosji- to też się "cywilizowało". Denikin pisał we wspomnieniach (publikowanych od kilku numerów w IOH), że pod koniec XIX wieku w jego garnizonie wydarzył się jeden przypadek pobicia miejscowego Żyda przez oficera- co skończyło się (o ile dobrze pamiętam, piszę z pamięci) wypłatą odszkodowania dla pobitego i relegowaniem oficera z armii.
Tak więc karano samowolne i prywatne pogromy. Zostawiając tylko furtkę dla tych "z poruczenia władz".
Cytat:
ze pogromy Żydów w Carskiej Rosji były na porządku dziennym i również wpisane w politykę Imperium , podczas gdy w Imperium ... Niemieckim w owym czasie takowych nie było .

Słaba władza potrzebuje wentyla, aby "uszło ciśnienie w narodzie" i wroga- aby zrzucić na niego wszelkie niepowodzenia. Stąd Niemcy nie potrzebowali "instytucji pogromu". A im niższy poziom cywilizacyjny tym łatwiej odwołać sie do pierwotnych instynktów ludzi.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 21 Sie, 2012 10:39

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pogromy, ataki na mniejszości narodowe itd zdarzają zawsze gdy władza chce swoje niepowodzenia zwalić na kozła ofiarnego -najlepszym jest ten inny, obcy. Takie są podłoża nie tylko antysemityzmy ale także pogromu Ormian w Turcji czy represji jakie dotknęły Polaków zamieszkujących na terenie Czechosłowacji. Fala emigracji po II wojnie światowej praktycznie zakończyła historię mniejszości żydowskiej w Polsce bo tych kultywujących tradycję narodową i religijną zostało w Polsce niewielu. Ci którzy zostali byli spolonizowani ewentualnie zrusyfikowani (a raczej zsowietyzowani) i nie tworzyli zwartej wspólnoty - bo niby z jakiego powodu? Żydo-komuna to brednia tak samo jak wszechświatowy rząd żydowski itd. W PRL wywołano histerię antyżydowską bo tak było wygodnie władzy - na podobnych zasadach mecenasa Tadeusza de Viriona można uznać za francuskiego szpiega
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 21 Sie, 2012 12:39

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
Żydo-komuna to brednia tak samo jak wszechświatowy rząd żydowski


Wiem o tym doskonale , dletego posłuzyłem sie ironią.

A dla zwolenników takowych tez polecam historie i jej reperkusje ( trwajace do dzis ) a własciwie METODY interpretacyjne i postepowania z taka grupa narodowosciwa (? ) jak .. INDIANIE ocaleli z RZEZI prowadzonej przez Ojców Załozycieli najwspanialszego nauczyciela demokracji czyli obecnego ... USA . Dobrego samopoczucia .

Pozdrawiam serdecznie MJR

Wto 21 Sie, 2012 14:16

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piwo
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 21 Sie, 2012 19:29

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="red25"]P mecenasa Tadeusza de Viriona można quote]


Miałem zaszczyt znac Mec De Virion jak tez i Wł. Siłę - Nowickiego jak i innych tuzów z palestry . Ba nawet byłem dopuszczony do ( jak to mówie ) : " Konfidencyii z nimi " Oczywiscie na odpowiednim szczeblu. Gdzie obecnie są tacy prawnicy . Teraz więcej ... kauzyperdów -jak mawiano podówczas . O tempora , o mores .

Pozdrawiam serdecznie MJR

Sro 22 Sie, 2012 1:20

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ukłon

Znałem ich obu - z panem Władysławem byłem nawet na "ty" ale nigdy nie odważyłem się do niego odezwać w ten sposób. Tamto pokolenie to zupełnie inna bajka

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sro 22 Sie, 2012 11:34

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
Ukłon

ale nigdy nie odważyłem się do niego odezwać w ten sposób. Tamto pokolenie to zupełnie inna bajka


Ad PT red 25 ????????????????

Swoiste nieporozumienie ! Przecież Waszmośc wie co znaczy " kofidencya " uzyta tutaj jako forma zartu. Skąd zatem taki wniosek horrrrrrendum ) ? Stałem wobec nich na o wiele nizszym szczeblu ... podziwiania. Wtedy nazywało sie to .. estymą (jaka posiadali ).. A miano " kauzyperda " wiadomo kogo tyczy . Na marginesie bardzo lubie bajki ( tradycyjne ) na nich się wychowałem Maja więcej ...logiki i realizmu niz dzisiejsze ... new'sy . Co do kwestii TYKANIA absolutnie nie chodzi o ... zegarek ) . Ja równiez byłem na Ty z kilkoma tuzami intelektu , z mała róznicą : oni mówili mi na ty ja do nich pleno titulo. I bardzo mi to odpowiadało. Stad nazywam to ... konfidencyją .

pozdrawiam serdecznie MJR

PS . Tytułem przykładu .Kiedys przed wiekami w Kielcach niejaki Przypkowski , zaproszony do wzięcia udziału w sesji RM Miasta - ztrzymał sie w wejscui i stentorowym głosem zapytał : " Mam wejśc czy nie ? " , kiedy gremium odpowiedziało ;" Alez prosimy , prosimy Doktorze " Odparł ; " Nie was się pytam chamy , ale SWEGO SUMIENIA " . Se non e vero e bon travato. Ba , dyby było wiecej takich ludzi jak on czy np. zapomniany dzis Franz Fischer- może wizerunek Polaka byłby inny . ale modna jest sieczka , czyli wkład do butów z kozłowej skóry już mamy . A modeli butów i dostepnośc w kolorystyce spora zatem mamy odrodzonego - współczesnego polskiego szlachcica zmodyfikowanego na miare wieku XXI . Historia zawsze zatacza koła a raczej spirale wobec tych którzy nie umieja wyciagc wniosków .

Czemu tego teraz brakuje ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Sro 22 Sie, 2012 16:02, w całości zmieniany 1 raz

Sro 22 Sie, 2012 15:55

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zrozumiałem cię - ja poznałem wspomnianych panów w latach 80 gdy byłem pryszczatym nastolatkiem. Pan Władysław był bliskim znajomym mojego wujka i stąd nasz bliższa znajomość. To on wyciągnął mnie pierwszy raz z "dołka" gdy po manifestacji zwinęło mnie SB - była taka moda, że aresztowano małolatów aby później pokazać, jaki to element manifestuje. Pierwsze aresztowanie i już więzień polityczny Laughing
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Sro 22 Sie, 2012 16:01

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
latach 80 gdy byłem pryszczatym nastolatkiem. :


PT red 25
Prócz róznicy naszego wieku jest jeszcze jedna , ja juz nie miałem pryszczy ( bo i wiek ponad 35 ) kiedy wspólnie dopuszczony byłem do prac w Konserwatorium DIP . Co i tak odbiło sie czkawką - póżniej . Ale co tam . Warto było . Jacy tam byli ....ludzie !! kudy im tam do tzw exponatów vel celebrytów .... z piasku głupoty .

K sozaleniu nie byłem nigdy więżniem - politycznym jako tez nie jestem zwolennikiem imprez masowych in toto . Ot żałość.

Przepraszam i kończę te OT . Nieładnie odbiegac od tematu - choc to takie polskie jak widac nawet po mnie . Wstydze się . A fe ( tzn samonagana ) . A wracając do tematu .

Ad PT Ted 1 .

Zgadzam sie z Wasci wypowiedziami w tym temacie ale sprawa antysemityzmu POWOJENNEGO w obecnych młodych pokoleniach ( chodzi tu o lata XXI wieku ) to nie reperkusje miedzywojnia a pokłosie i efekty lat 68 -70 wzmocnione / oparte na II RP i odwiecznej nauki KK wraz z ówczesnymi " kasami pozyczkowymi " ( taki ówczesny ...Provident ale na zdecydowanie lepszych warunkach ) w rekach Zydów z konieczności wieków . Drobna różnica : Provident oraz inni mu podobni - parabanki ma wolna reke dla działalnoasci lichwiarskiej w III RP i cisza , a działa w obszarze zwykłej nedzy ( bo tam tylko takie schematy moga istniec - jak mówi vis compulsiva - koniecznośc nie zna praw ) a w katolickiej Koronie czy II RP takowe działania Żydów były beeee. Wtedy też lichwa wg nauk KK była ciężkim grzechem i jest nim do teraz i ZABRONIONE było jej uprawianie przez .. katolików . Ciekawy oglad . A przeciez : Ne bis in idem . Ot polska logika ...Kalego .

Pozdrawiam serdecznie MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 23 Sie, 2012 0:32

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ejże - może też czas w tym wątku przybliżyć ciekawy "model" kredytowy czy innych form aktywności gospodarczej w trójkąciku - szlachcic - żyd - kościół? Wbrew pozorom Żyd był tu jak najbardziej i na miejscu i potrzebny Uśmiech a liczba szlachty "uczestnicząca" w życiu gospodarczym wcale nie taka mała (oczywiście za stosownym pośrednictwem Uśmiech
Co zaś do znanych prawników - mała acz istotna uwaga. Na podobnej zasadzie można też podziwiać Cycerona - wszak mowy wysokiej klasy pisał i piękne takie... Problem jednak jest ciut bardziej złożony.
Mało się dziś pisze z czego tak naprawdę żył Cicerone lecz gdy się przyjrzeć szczegółom pozstaje kłopotliwy konfikt deklarowanych w piękny sposób idei i skrajnych rozbieżności we własnym postępowaniu.
Owszem retoryka na najwyższym poziomie lecz jak sam pisał ... można się tego po prostu nauczyć...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 23 Sie, 2012 10:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Wbrew pozorom Żyd był tu jak najbardziej i na miejscu i potrzebny Uśmiech


No , nie przypuszczałem ,że Wasci uważasz iz jestem przeciwnikiem faktu przydatności (? , ba wręcz konieczności ) Żydów w gospodarce .

Bez działalnosci tychże Wesoły Dwór Korony padłby gospodarczo jak pies ...Pluto .

A co do Cycerona . Retoryka retoryka a przydatnośc , przydatnoscia . Natomiast dochody - no cóż proza zycia . Ma to każdy( chodzi o wybór w ramach konieczności ). Na marginesie z czego żył ( zreszta mój ulubiony ) Słowacki. Czy wpłynęło to na jego ogląd / twórczośc ?
Wiem wiem przykład w pytaniu nie jest dowodem a tylko paralelą . Wybacz Waśc.

W odróżnieniu od milionów pomniejszych gdzie włąsnie dochody powodują tfuuu .. tFurczośc.

Pozdrawiam serdecznie MJR technokrata.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 23 Sie, 2012 12:10

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak tylko czym innym jest zażarta walka o te dochody czy walka o przetrwanie a czym innym inwestowanie zarobionych już pieniędzy w różne dziwne przedsięwzięcia, które objaziatielne bynajmniej nie są. Zarówno klasztor jak i dom publiczny można prowadzić w skrajnie różny sposób - w przypadku zaś Cicerone chodziło mi włąnie o to jak prowadził a nie czym się zajmował w biznesie... Uśmiech Koniec OT
Wracając zaś do Żydów - jest taki dokument ciekwostka przygotowany przez niedoszłego polskiego króla ks. Stanisława Stanisławowicza Poniatowskiego dotyczący perpektyw ożywienia handlowego Korony. Nie wystawia on specjalnie wysokiej noty kupcom żydowskim i chyba wprost pisze, że nie dadzą rady... Zwazywszy o jak prosty handel miało iść (chodzi o handel suknem ze Śląskiem) coś dziwnego wynika z tego dokumentu...czyżby ogólne rozleniwienie dobrobytem (znam pewnego przesympatycznego prawnika, który za odmienne poglądy p[rawie każdego za poły chwyta Uśmiech ) na podstawowym poziomie czasów saskich dotknęło i Żydów? Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 23 Sie, 2012 19:51

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny PT marku 8888

Prosze przesledzic historie polskiego rzemiosła tkackiego , jego ośrodki ( z głownyni w Wielkopolsce np. Leszno , Środa Wlk. ) jak one prosperowały i kiedy nastapiło jego załamanie . Dlaczego ( tu ma Szan Interlokutor . odpowiedż ). Zreszta tkacze byli najbardziej ... rewolucyjna grupa w Koronie . Masowe bunty i ... wyjscia na Śląsk gdzie sie osiedlali . Ponadtp radze przesledzic rozwój tkactwa w Heiliges Römisches Reich Deutscher Nation w cesarskim okregu Schlesien w tym samym otresie i jakie tam panowały prawa nie tylko cechowe . Ponadto radzę zwrócic uwage na taryfy zarówno wywozowe jak i cła . Zatem pomysł Stasia P aby temu nakładowi podołali Żydzi z Polski ( przy .. totalnym BRAKU miast , składów i całej infrastruktury transportowej i rynek zbytu z jego uboga siła nabywczą ) miał taką szansę zaistnienia jak lot Hermaszewskiego na księżyc . ( Zreszta po co , jak jest na nim Polak niejaki Twardowski ).

A tak na marginesie , skąd ta populacja miała wziąść środki finansowe i to w twardej walucie onego okresu . Bo w Koronie w obiegu były nic nie warte fałszywe monety bite przez Prusy w trakcie wojny siedmioletniej ( jak i po ) po zagarnięciu stempli menniczych i były swobodnie wprowadzane do obiegu w Koronie . Srebra w ich składzie mozna było ze świeca szukac .

PS Pomysłów w tym kraju ci nie brak , co jeden to śmieszniejszy ale zawsze wyprzedzający epoke . Obojetnie w którym kierunku . Wystarczy popatrzyc obecnie ; wszedzie ekonomisci , menadzerowie . Jest ich taka ilosc ,że wcale mnie nie dziwi brak fabryk wogóle przemysłu czy dziura budzetowa / finansowa - bowiem ilosc tych speców tak pokryła / zasłoniła swa masą te istniejace ,że ich spod tych speców nie widac . . Stad ... ich brak .

W poprzednim systemie znane było powiedzenie : dać Polakom Sachare to po tygodniu piasku zabraknie . Wszak w uswięconej tradycji ( i trwa to do dzis jeszcze w większym nasileniu niż uprzednio ) ; wolnośc dla Polaka ma byc absolutna ( sic ) który jak zwykle dotąd nie pojął , że to wtedy nie wolnośc ale .. anarchia .

Pozdrawiam serdecznie MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 24 Sie, 2012 0:58

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skąd wziąć środki? A jednak czy przy znaczącym udziale tych tak mało szanowanych kupców żydowskich nie udało się w końcu uzyskać kilku linii kredytowych w Holandii? Uśmiech Na jakich warunkach to inna rzecz ale kto u nas na to patrzy... Smutny Na kwoty, które mogłyby postawić wysiłek obronny roku 1792 pod wieloznacznym znakiem zapytania?
Zawsze fascynowała mnie historia swoistej "pracy u podstaw", która w sporej części społezności RON w połowie lat 80 - tych doprowadziła do niesamowitego "przebudzenia" w szczególności w sferze fospodarczej...
To, że w sporej mierze było to taka "radosna twórczość" nie zmienia faktu, ze przynosiła zyski...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 24 Sie, 2012 9:55

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Na jakich warunkach to inna rzecz


No właśnie . I wystarczy aby splajtowałl cały zamysł .( słynny off-set amerykański w transakcji F-16 . Jakie fantastyczne ... zyski. Ale furda mamy extra myśliwce. A jak tam sprawa ..darowanych Leopardów . To też sukces . itd itp. Same sukcesy , ale w odczuciu ... pociotkow . ) Zreszta Historia tego Kraju ma dziesiatki ,setki wrecz podrecznikowych idiotyzmów zachowań. I to zarówno w płaszczyznie politycznej jak i gospodarczej . Parafrazując słynne Ziukowskie powiedzenie o .. tramwaju . Ogól jak do tej pory przejeżdża .. przystanek - właściwy . Lepiej zostawmy to . A bedzie jak było . Rozwalimy własne sukcesy : poszły obrabiarki sterowane numerycznie , poszły projekty i wykonawstwo specjalistycznych statków ; chemikaliowce , gazowce , przetwórnie ryb , poszły cementownie , Oj długa lista . W niebyt poszły rynki rosyjski , indyjski , chiński czy afrykańskie . Nawet łowiska nam uciekły koło nosa( po co zresztą jak nie ma floty . Za tego okrutnego poprzedniego systemu Narodek smial sie popularyzując powiedzenie ; Jedżcie dorsze , g..o gorsze. Gwoli przypomnienia ( nie tylko ocet i musztarda była podstawowym menu w owym czasie , aczkolwiek były to czasy ..przedmusztardowe ,, lata ; 57 - 60 ) ryby były tanie jak barszcz . W sklepach skolko ugodno i .... dwu klientów na krzyz . Nawet były pory / lata gdzie tonami wyrzucano nie skupione przez centrale . Dorsz wędzony był TRZY razy tańszy od 1 kg schabu . Teraz po sukcesie gospodarczym kilo kosztuje tylko 40 zł czyli ponad dwa razy więcej niz schab. Ale do kogo to dociera . Wazne że mamy h - Opla w Gliwicach .

Tutaj sie nie popiera nauki , tylko licencja jako tzw skok naprzód . ( do pustego basenu - ale frajda ) . Panaceum na ... sukces głupoty . Radze popatrzec CO zawiera umowa licencyjna . Ma zezwolenia na wszystko , tylko nie na ROZWÓJ licencji . Ale tutaj to po-stęp. ( stęp - czterotaktowy, najwolniejszy chód konia jak równiez osła - przez szacunek dla tego wymienionego uprzednio dodam P na początku ,a co wszak to Pan - i muła )

Bo jakby te miliardy wpakowac w dziedzine w której naprawdę mamy pozycje - produkcja a przede wszystkim OBRÓBKA ciekłych kryształow . To co - za kilka lat swiat u stóp . Ale kto na to ... pozwoli. A tak do rozwagi : ILE z wyprodukowanej masy towarowej na licencji ( lubo tez masy wyprodukowanej przez zagraniczne koncerny majace oddziały w Polsce ) zostaje NABYTE przez tuziemców al ILE idzie na export ? ( Radze poczytac dane - bardzo pouczjace ) . To tez postęp ?

Szalenie mi sie podobał Skubiszewski z uznaniem Litwy . Klasyczny przykład z ostatnich lat - nie tylko przystanku ale i wychodzenia przed orkiestrę . I co w zamian ? Metoda : straszenie kota macherzyna - spowodowała ,ze takie kraje jak Rosja czy NRF wręcz trzęsą sie na widok ...polskiego dyplomatycznego przedstawiciela. ( Np. slynne 4+1 ,mówi to cos ) Nie wiem tylko co jest powodem tego trzęsienia , ale co tam. Ważne ,że kolejny ... sukces. Tyle ich ,że mamy powódz ..niewydolnosci ekonomicznej z racji nie mozności wykorzystania tychże . Brak sił ... przerobowych . Ach to emigracja egoistyczna .

Pozdrawiam serdecznie MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Sob 25 Sie, 2012 13:30, w całości zmieniany 5 razy

Pią 24 Sie, 2012 16:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57;

Cytat:
Radze popatrzec CO zawiera umowa licencyjna . Ma zezwolenia na wszystko , tylko nie ROZWÓJ licencji . Ale tutaj to po-stęp. ( stęp - czterotaktowy, najwolniejszy chód konia jak równiez osła - przez szacunek dla tego wymienionego uprzednio dodam P na początku ,a co wszak to Pan - i muła )



Gdybym był modem za ten tekst dostałbyś pochwałę Laughing Ale że jestem zwykłym userem masz ode mnie wirtualnego browara Piwo , a co tam! Masz jeszcze trzy Piwo Piwo Piwo

Pią 24 Sie, 2012 16:53

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
a co tam


Szalom PT Seth

Dziekuje ale tylko za zaproszenie , nie za " kadzidła " ( notorycznie nie znosze , mimo iżem nie wierzacy jadnak cenie sobie fraszki biskupa Ignacego K ) , Wybacz Waśc kocham Bayern z jej Ludwikiem , ale organoleptycznie wole zdecydowanie anglosasów skondensowanych w .. Gin 'ie . On tez jest w butelce i równiez wiele moze. Aby go temperowac dodaję mu .. lodu.

Poniewaz i tak te wypowiedzi to OT . Zapytam niesmiało (? ) Tutaj postęp ma się dokonywac NTYCHMIAST , za pomoca skoków . Dlaczegoz zatem również nie stosuje sie /popiera tego schematu w odniesieniu do ... życia . Ot takie proste dzis już mam 4-ry lata , za moment po skoku 30 -ci a za sekunde juz ... trumienka . Czyzby cos nie tak . Czas podwójnie rozumiany . Ot zagadka czy też metoda Kalego . Naukowo bis in idem. Wprawdzie to dychtomia ale nasza , rodzima . Nie bedzie nam w twarz ... itd itp. W 1970 roku w Zakopanem rozmawiając ze Svenem i Karin ( znajomi z Stockholmu ) powiedział mi : " Potrzebujecie conajmniej 40 lat aby osiagnąc nasz obecny poziom , ale jeszcze pod warunkiem ze bedziecie mieli nasze podejscie ( mentality , rozmowa była prowadzona w angielskim . ze szwedzkich szybko nauczyłem sie wyrazów/ zwrotów ..obscenicznych. Ł adne ) do pracy i zycia " . Dzisiaj jest 2012 . Troche sie pomylił .

serdecznie pozdrawiam MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 24 Sie, 2012 22:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.