| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po tych zdjęciach można pokusić się o opinię, że kurtka jest "sztucznie " postarzona.Zapewne chodziło o to aby ładnie było widać ślad po orle.

Sob 05 Lut, 2011 12:43

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cześć panowie, dziękuje za uznanie dla kolekcji. co do bluzy to oglądał ją znajomy który ma najprawdopodobniej największą kolekcję mundurów w Polsce i jest moim autorytetem wśród tych rzeczy i twierdzi on że bluza jest oryginalna, co innego zdjęcia co innego mieć coś w ręce. Na dwóch innych forach bluza została oceniona jako oryginalna. Co tylnego paska od szelek jest on również dobry chociaż nie od tego kompletu także to może was myli.
pozdrawiam

Sob 05 Lut, 2011 14:09

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli możesz daj link do tego forum na którym pokazywałeś tę kurtkę.
Pozdrawiam,

Darek.

Sob 05 Lut, 2011 14:14

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

co do bluzy, to słabo wyglada. Nie podobaja mi sie rozdracia, całość niby wypłowiała a rozdarcia i nitki z nich wystajace są nie wypłowiałe, wręcz tryskajace kolorem. No chyba ze ktos w tej bluzie nie dawno chodził i ją rozdarł w kilku miejscach. A tylni pasek do szelek jest austryjacki- bez apelacyjnie.

Sob 05 Lut, 2011 14:15

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radek_m napisał:
cześć panowie, dziękuje za uznanie dla kolekcji. co do bluzy to oglądał ją znajomy który ma najprawdopodobniej największą kolekcję mundurów w Polsce i jest moim autorytetem wśród tych rzeczy i twierdzi on że bluza jest oryginalna, co innego zdjęcia co innego mieć coś w ręce. Na dwóch innych forach bluza została oceniona jako oryginalna. Co tylnego paska od szelek jest on również dobry chociaż nie od tego kompletu także to może was myli.
pozdrawiam


aha. to ładnie "kaszalotów" musi mieć ten twój "znajomy który ma najprawdopodobniej największą kolekcję mundurów w Polsce" skoro nie umie odróżnić 'chamskiej kopii' od oryginalnej bluzy.

spytam może tak : czy to twój znajomy sprzedawał ci tą bluzę? jeśli tak to na twoim miejscu nie byłbym już jego znajomym.

Jeśli nie on ci ją sprzedawał to zorientuj się czy się nie znają przypadkiem z osobnikiem który ci ją sprzedał ( w takim przypadku byłaby to zmowa ).

Bluza jest na 99% kopią. tak jak wspominałem wcześniej ; poprosimy z kolegami ( czytaj. z osobami które mają taka opinię jak ja co do bluzy) o lepsze zdjęcia bluzy , w świetle dziennym w dużej rozdzielczości i z dużą ilością detali.

Co do paska ; 100% powojenny pasek od austryjackich szelek.

Jesteś jeszcze parę innych 'klopsów' w tym co pokazałeś ; oprócz wspomnianych już elementów należy do nich czarna puszka z paskami ( powojenna robota dla obrony cywilnej - najprawdopodobniej czeskiej bo tak owa malowała zarówno hełmy jak i inne oporządzenie ) , że nie wspomnę o wszystkich hełmach z górnego rzędu + jedne na samym dole - które jak przypuszczam - wiesz że są odnowionymi tj. odmalowanymi hełmami .

ogólnie bardzo ładna kolekcja, ale tylko w pierwszej części dotyczącej polskiej militarki - druga część też dość interesująca mimo tych wspomnianych już wpadek z bluzą, paskiem od szelek itp. Szczególnie ładna jest klamra

Nie traktuj tego co z kolegami piszemy jako atak na ciebie ; chcemy pomóc , bo po to to forum jest . Każdy z nas chce mieć oryginalne fanty i ty zapewne też. Chcemy byś unikał wpadek bądź posiadanie lewizny ( każdemu kolekcjonerowi się kiedyś zdarzyło zaliczyć jakaś ) stąd nasze opinie.

Sob 05 Lut, 2011 14:44

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

spokojnie Panowie nie traktuje tego jak atak na mnie a każde zdanie jest dla mnie ważne. Zgadza się że hełmy są takie jakie są i do oryginalności daleko im ale je posiadam i chciałem je wam zaprezentować.

Co do układów znajomości pomiędzy sprzedającym i Panem który oceniał bluzę, nie znają się, nie widzieli się itd. itp.
Bluza była oceniana dawno temu na poszukiwaniaskarbow.com oraz odkrywca.pl gdzie po dobrych zdjęciach oceniona że splot i inne rzeczy są dobre w tej bluzie.
Podobnie jest z czarna puszka, fakt jest to kaszana ale jak się dostało za darmo to się nie wybrzydza.

Na pewno kolekcja będzie się zmieniać i ewoluować ale nie da się osiągnąć wszystkiego na raz.

Sob 05 Lut, 2011 14:50

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PS zapomniałem dodać hełmy malowałem sam także wiem że są malowane:)

Sob 05 Lut, 2011 14:52

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobrze,
to może zrób chociaż zdjęcie wewnętrznej części kołnierza.
To już powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Sob 05 Lut, 2011 15:12

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radek_m napisał:
spokojnie Panowie nie traktuje tego jak atak na mnie a każde zdanie jest dla mnie ważne. Zgadza się że hełmy są takie jakie są i do oryginalności daleko im ale je posiadam i chciałem je wam zaprezentować.

Co do układów znajomości pomiędzy sprzedającym i Panem który oceniał bluzę, nie znają się, nie widzieli się itd. itp.
Bluza była oceniana dawno temu na poszukiwaniaskarbow.com oraz odkrywca.pl gdzie po dobrych zdjęciach oceniona że splot i inne rzeczy są dobre w tej bluzie.
Podobnie jest z czarna puszka, fakt jest to kaszana ale jak się dostało za darmo to się nie wybrzydza.

Na pewno kolekcja będzie się zmieniać i ewoluować ale nie da się osiągnąć wszystkiego na raz.


Bedę się powtarzał ale co tam : bluza jest na 99% kopią !
Na poszukiwaczach.com było wielu kolegów, którzy krytycznie wypowiedzieli się o tej bluzie - najwyraźniej pokazałeś tą bluzę, kiedy wszyscy szanujący się kolekcjonerzy uciekli z tamtego forum ( nie było to zbyt przyjazne forum dla osób posiadających jakąś wiedzę w temacie, o czym przekonało się wielu z tu obecnych kolegów kolekcjonerów, włącznie ze mną ) , bo gdyby nadal tam byli powiedzieli by dokładnie to samo co tu - że to KOPIA !

Ponowie prośbę ; poprosimy o dokładne zdjęcia w świetle dziennym tej bluzy . Możesz też pokazać od razu ten tylni pasek od szelek.

a co do hełmów ; jeśli to je zrobiłeś to muszę pogratulować zdolności bo zostały odnowione bardzo ładnie - szczególnie ten luftschutz.

Sob 05 Lut, 2011 15:13

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

więc jako że nie mamy dobrego dzisiaj światła słonecznego więc zdjęcie przy żarówkach bez lampy błyskowej. Aparat sony alfa 500 czas naświetlania 1,6 sekundy white balans: żarówki -+0 iso 200

rozmiar oryginału 11.9 mega więc chyba się nie mieszczę w dopuszczalnym limicie.
wiec wstawiam pomniejszone po lekkiej obróbce w Photoshopie czyli wyostrzanie oraz auto kontrast i auto-kolory. nic więcej już nie wyciągnę ze swoich umiejętności słabego fotografa



Opis załącznika:

Sob 05 Lut, 2011 16:02

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

więcej zdjęć poprosimy. jak na razie w mojej opinii nie zmieniło się nic - nadal kopia - teraz oprócz rodzaju splotu również materiał jest zły.

Sob 05 Lut, 2011 16:30

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cześć, widzę że interesuje Cię temat tej bluzy, fajnie że się wypowiadasz. gdzie mieszkasz? może by udało się żebyś zobaczył bluzę na żywo

Sob 05 Lut, 2011 16:32

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po tym nowym zdjęciu muszę szczerze przyznać , że jest jednak spora szansa na to, że kurtka jest " dobra ".
Mam prośbę o jeszcze jedno zdjęcie.
Najlepiej gdybyś zrobił je od tyłu, unieś tył munduru i pokaż jak wygląda materiał od wewnątrz.

Sob 05 Lut, 2011 17:02

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolejne zdjęcia, jeśli ktoś chce naprawdę super dokładnie to niech poda maila to mu wyśle


Opis załącznika:
bicia

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 05 Lut, 2011 18:52

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne.
Moim skromnym zdaniem kurtka jest oryginalna.

Sob 05 Lut, 2011 19:20

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie ta bluza to nadal kopia. Alternatywnie możemy zapytać "zaprawionych w bojach weteranów" z WAF. Myślę, że przy ich doświadczeniu ( w sporej części sięgającego kilkudziesięciu lat w kolekcjonowaniu niemczyzny ) opinia może być wystarczająca by ostatecznie określić oryginalność tej bluzy.

Nie 06 Lut, 2011 15:13

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do określenia czy to oryginał czy nie nie trzeba aż " weteranów z WAF-u.
Czasami trudno wycofać się z pochopnie wydanej opinii ale ja po tych kolejnych zdjęciach nie mam wątpliwości.
Kurtka jest " dobra ".
Zwróć uwagę na różnicę w splocie materiału na zewnątrz i od wewnątrz.
To jest właśnie ten niuans odróżniający kopię od oryginału.

Nie 06 Lut, 2011 16:23

Powrót do góry
HottenTotten
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam słowa Darka. Ostatnio na ebayu była mocno podniszczona, lewa HaBeTa, a sprzedający na swoje nieszczęście dał fotkę oznaczeń rozmiarówki, taką, że było widać z bliska także materiał od spodu, za przednią zakładką poły. Najlepszy dotychczas, współcześnie produkowany materiał w jodełkę, ma obie strony identyczne. Oryginał z epoki, rewers ma jakby "rozmyty"

Pon 07 Lut, 2011 1:18

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pokaż ślad po orle

Pon 07 Lut, 2011 19:00

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam ponownie, dzisiaj trochę z dokumentów jakie posiadam, listów obozowych pisanych do rodzinny od jednego człowieka, a także trochę zdjęć. zapraszam do oglądania Uśmiech


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 13 Lut, 2011 12:52

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

teraz jedno zdjęcie które mnie interesuje. Z jakiego okresu uważacie że ona pochodzi, przedwojenne czy po?


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 13 Lut, 2011 12:53

Powrót do góry
Radek_m
Kapral

Kapral




Posty: 47
Skąd: Philippines
Archiwum: [url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i jeszcze taka książeczka saperska, oraz książeczka wojskowa z dość ciekawym przebiegiem służby.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 13 Lut, 2011 12:55

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radek_m napisał:
teraz jedno zdjęcie które mnie interesuje. Z jakiego okresu uważacie że ona pochodzi, przedwojenne czy po?


Może się mylę , ale te junaczki wyglądają jak młodzież ZMP z lat pięćdziesiątych.

Jacek

Nie 13 Lut, 2011 18:20

Powrót do góry
Nakoniecznikoff
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Pochwał: 1
Skąd: Południowe Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radek_m napisał:
przestrzelona menażka, z wybitą datą? 44 rok ?


To nie data produkcji tylko znak odbioru wojskowego,Int.44-Huta Ludwików.
Pozdro.

_________________
Zaszczytna śmierć lepsza od haniebnego życia.Tacyt

Pon 14 Lut, 2011 11:13

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kurtkę to przydały by się lepsze foty w dobrym świetle, nie do końca mi sie ona podoba, ale z tego foto nie można nic konkretnie powiedzieć.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 14 Lut, 2011 12:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.