| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Parę fotek z listopadowej giełdy w Kassel

Warto się tam wybrać przynajmniej po to żeby organoleptycznie mieć kontakt z tą nieprzebraną ilością pięknych fantów. To chyba największa giełda militariów w Niemczech. Dwie wielkie hale, pełne podobnych stoisk jak te na załączonych zdjęciach. Jest co wybierać Uśmiech tylko obejść w jeden dzień wszystkie stoiska nie jest łatwo.

pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pon 20 Gru, 2010 8:40

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak ceny w porównaniu ze sklepami inetrnetowymi? i czy można je negocjować?
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 20 Gru, 2010 9:16

Powrót do góry
Myszka_Pik
Porucznik

Porucznik




Posty: 583
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Parę fotek z listopadowej giełdy w Kassel

Bubba_Z napisał:
Warto się tam wybrać przynajmniej po to żeby organoleptycznie mieć kontakt z tą nieprzebraną ilością pięknych fantów. To chyba największa giełda militariów w Niemczech. Dwie wielkie hale, pełne podobnych stoisk jak te na załączonych zdjęciach. Jest co wybierać Uśmiech tylko obejść w jeden dzień wszystkie stoiska nie jest łatwo.

pzdr,
Bubba_Z

Super fotki , przepaść pomiędzy naszymi giełdami a zachdnimi , to nawet nie przepaść , tylko Rów Mariański ( proszę nie mylić z rowem Mariana).
Jakoś nigdy nie dane mi było się wybrać , w listopadzie mam zawsze nawał roboty.
Pozdrawiam
Myszka_PiK
P.S. Lewizny pewnie też sporo?

Pon 20 Gru, 2010 10:12

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego a mozesz podać kiedy ta gielda sie odbywa czy co miesiąc i adres jak tam trafić Pozdrawiam

Pon 20 Gru, 2010 10:30

Powrót do góry
Nieznajomy
Leutnant

Leutnant





Posty: 386
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hubert
Dzięki za zdjęcia z giełdy , na którą w tym roku niestety nie udało mi się wyrwać.Zgadza się : wiosenna i zimowa giełda w Kassel według mnie jest nie tylko największą giełdą w Niemczech ale i w Europie.
Aczkolwiek oglądając zdjęcia z amerykańskich ( MAX czy SOS ) , tam są najlepsze fanty i wybór , czego w Europie się nie uświadczy.
Zastanawiam się czasami dlaczego : czy to efekt bezpośredniego wywozu artefaktów zaraz po wojnie jako trofeów wojennych czy efekt transferu za ocean pożniej po wojnie w związku z rozwojem rynku kolekcjonerskiego.

Ceny : generalnie teraz jest dalej kryzys na świecie i chyba obrót mniejszy , ale ceny wywoławcze dalej są wysokie.Zawsze i z kimkolwiek - trzeba negocjować.

Pozdrawiam

Pon 20 Gru, 2010 10:55

Powrót do góry
Pan Pikuś
Leutnant

Leutnant





Posty: 232
Skąd: Schrimm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze że tam nie byłem, bo po zamknięciu musieli by mnie siłą usuwać z giełdy Bardzo szczęśliwy

Pon 20 Gru, 2010 12:51

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W odpowiedzi na Wasze pytania:
- jesienna edycja jest zawsze na koniec listopada, zawsze czwartek-niedziela, w tym roku 25-28/11, godz. otwarcia 10-18. Wjazd 15 EUR.
- najlepiej przyjechać jednak jeszcze w środę, bo w środę, przed oficjalnym otwarciem dla publiki, wystawcy handlują między sobą (za wjazd na środę trzba jednak więcej zapłacić).
- ceny są średnio wysokie (mnie interesowały tylko odznaczenia), czyli takie jak normalnie spotykane w necie, jednak w takiej ilości super blaszek zawsze można trafic okazje i do tego można negocjować. Ja byłem w czwartek, czyli w najgorszy dzień dla cen a najmniejsza zniżka jaką wynegocjowałem to 10%. Zakładam, że w niedzielę sprzedawaliby dużo taniej, tylko fanty są już wtedy przebrane.
- co do kopii, niestety zdarzają się, ale wystarczy spojrzeć na sprzedającego, żeby wiedzieć gdzie nie kupować. Na całej giełdzie widziałem tylko 2-3 stoiska, gdzie ordynarnie wciskano kopie jako oryginały. Jeśli zdarzały się na innych, to raczej przez przypadek. Zresztą jak się ma wątpliwości, to przed zakupem można z takim fantem przejść się do Weitzego albo innego tzw. autorytetu, z prośbą o pomoc. Jeszcze nie spotkałem się z odmową.
- to prawda, że Max show jest jeszcze większy. W USA jest największy wybór fantów i najniższe ceny. Wynika to z tego, że w czasie, gdy w Niemczech fanty związane z III Rzeszą traktowano zawsze z odrazą, dla amerykanów były to bardzo poszukiwane pamiątki, które masowo zwozili do stanów jeszcze podczas wojny. Wystarczy obejrzeć Kompanię braci, czy Pacyfik - pogoń za niemieckimi i japonskimi fantami wśród amerykańskich żołnieży była posunięta do absurdu.
Te zdjęcia nie oddają rzeczywistej atmosfery i wielkości tej giełdy. Chyba nie przesadzę jak napiszę, że odznaczeń są tam tysiące. Przez pierwsze dwie godziny chodzenia miałem oczopląs i nic nie kupiłem. Dopiero po krótkiej przerwie na browara, jak się ochłonie, można zacząc podejmować jakieś decyzje.
I jeszcze jedna obserwacja na sam koniec - ile by się kasiory nie wzięło - zawsze pójdzie WSZYSTKO Uśmiech

pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pon 20 Gru, 2010 14:16

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jest tam na miejscu jakiś psycholog, ratownicy medyczni albo chociaż pielęgniarka w razie czego?
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pon 20 Gru, 2010 15:31

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niesamowicie musi to wszystko razem wyglądać Zszokowany Zszokowany Zszokowany
Gdzie nam do tego raju Evil or Very Mad
Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pon 20 Gru, 2010 16:47

Powrót do góry
ZIECIU
Kapitan

Kapitan





Posty: 1215
Pochwał: 3
Skąd: Festung Brieg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Wystawa" robi niesamowite wrażenie!!!Żałuje że mnie tam nie było....Dla samego widoku tych wszystkich pięknych rzeczy!!
_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość.

Józef Klemens Piłsudski

Pon 20 Gru, 2010 21:04

Powrót do góry
wladcamarcin
Major

Major





Posty: 1867
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może na następną, ktoś się ze mną zabierze Question Question Question
Zawsze to odciążenie i parę dodatkowych zł na przyjemności Wink

_________________
Pozdrawiam Marcin

Pon 20 Gru, 2010 22:47

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak już jesteśmy przy zakupach to mam pytanie odnośnie tego, czy zna ktoś sklep internetowy Philipp Militaria i czy jest on bezpieczny, co do zakupów?

http://www.philipp-militaria.com/

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Wto 21 Gru, 2010 10:21

Powrót do góry
leman
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwróciłem uwagę jak ładnie pozaklejane są wszystkie swastyki.Zgodnie z niemieckim prawem.

Wto 21 Gru, 2010 10:24

Powrót do góry
Nieznajomy
Leutnant

Leutnant





Posty: 386
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bezpieczny , bezpieczny - Doreen jest bardzo miła.

Pozdrawiam

Wto 21 Gru, 2010 10:35

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nieznajomy Piwo
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Wto 21 Gru, 2010 17:31

Powrót do góry
Pan Pikuś
Leutnant

Leutnant





Posty: 232
Skąd: Schrimm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Następne wystawy w 2011r.

Marzec 18/20
Waffenbörse Kassel (Germany) Kassel Waffenbörse (Niemcy)
WBK International WBK International
Messe Kassel Messe Kassel
info: WBK info: WBK
Friday 10.00/18.00 Piątek 10.00/18.00
Saturday 10.00/18.00 Sobota 10.00/18.00
Sunday 10.00/16.00 Niedziela 10.00/16.00

Listopad 24/27
Waffenbörse Kassel (Germany) Kassel Waffenbörse (Niemcy)
WBK International WBK International
Messe Kassel Messe Kassel
info: WBK info: WBK

Thursday 10.00/18.00 Czwartek 10.00/18.00
Friday 10.00/18.00 Piątek 10.00/18.00
Saturday 10.00/18.00 Sobota 10.00/18.00
Sunday 10.00/16.00 Niedziela 10.00/16.00 [b]

Czw 06 Sty, 2011 14:43

Powrót do góry
Seebek13
Leutnant

Leutnant





Posty: 259
Pochwał: 1
Skąd: More og Romsdal / Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:
Jak już jesteśmy przy zakupach to mam pytanie odnośnie tego, czy zna ktoś sklep internetowy Philipp Militaria i czy jest on bezpieczny, co do zakupów?

http://www.philipp-militaria.com/


Sklep bezpieczny, fanty extra, ceny nie złe, szybka wysyłka zakupionego towaru, możliwość dodatkowych fot itd.
Na przełomie luty-marzec jadę do Scholen zainteresowani pisać na priv.
Ps
Do 23. 01 Doreen na urlopie
Pzdr

_________________
"Łatwo być odważnym za murami zamku"

Czw 06 Sty, 2011 16:25

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś zamierza wykorzystać obecną promocję KLM i będzie w USA pod koniec lutego to polecam giełdę SOS (Show of Shows) w Louisville, Kentucky, w tym roku ponad 1600 wykupionych stoisk!!
http://www.sosovms.com/show_of_shows.htm
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 20 Sty, 2011 12:51

Powrót do góry
apze
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć, myślę by wybrać się na giełdę jednak mieszkam na Górnym Śląsku i czas podróży to blisko 8h i 800km.

Jak najlepiej się tam dostać? To moje pierwsze pytanie. I drugie, czy w sobotę jest więcej wystawców niż w czwartek i piątek? Być może to błąd, ale sądzę że wielu wystawców ma swoje sklepy, domy aukcyjne i obowiązki przez co pojawiają się dopiero w weekend. Jest to słuszne założenie?

Dzięki!

Pon 09 Wrz, 2019 20:15

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś wiedzę czy na ścianie wschodniej też jest organizowana jakaś giełda świecidełek? Okolice Berlina?

Wto 10 Wrz, 2019 9:55

Powrót do góry
Kafarek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja zamierzem jechac na nia tj.28 czwartek wiec mam wolne miejsca w samochodzie jesli jest ktos chetny to rozbijemy na ilosc osob jadacych koszt w sumie 1tys +/- do podzialu takze mam galaxego jest on 7osobowy co prawda te ostatnie siedzenia sa raczej dla nizszych ale bardziej mi chodzi ze jesli bedzie nas wiecej kazdy cos doradzi. Wiec Panowie kto ma ochote i jest w stanie dojechac do A4 od Krakowa-Zgorzelec zapraszam na priv. Co do spania to ustalimy czy zostajemy czy zwijamy sie napewno w sobote musze byc w domu. Alkohol na pokładzie jak najbardziej palenie nie bardzo. Pozdro

Wto 10 Wrz, 2019 15:56

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

apze napisał:
Cześć, myślę by wybrać się na giełdę jednak mieszkam na Górnym Śląsku i czas podróży to blisko 8h i 800km.

Jak najlepiej się tam dostać? To moje pierwsze pytanie. I drugie, czy w sobotę jest więcej wystawców niż w czwartek i piątek? Być może to błąd, ale sądzę że wielu wystawców ma swoje sklepy, domy aukcyjne i obowiązki przez co pojawiają się dopiero w weekend. Jest to słuszne założenie?

Dzięki!


Najlepiej własnym transportem, ale są też autobusy z wielu miast w Polsce.
Trudno powiedzieć, który dzień jest najlepszy. To zależy. W sobotę są największe tłumy. Ja jak już jadę to na całą giełdę łącznie z dniem dilerskim. Dzień dilerski jest o tyle fajny, że jest większa szansa na znalezienie czegoś unikatowego do kolekcji, natomiast najlepsze ceny i największa skłonność do negocjacji u sprzedających jest w ostatnim dniu giełdy.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 10 Wrz, 2019 17:02

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Hubert,
Niesamowite zdjęcia z giełdy, co dopiero być na miejscu, można rzeczywiście dostać palpitacji serca. Jakiś czas temu bywałem na zlocie militarnym War & Peace w UK. To była mieszanka rekonstruktorów połączona z giełdą staroci i sprzedawców książek o tematyce militarnej. Świetnie były zorganizowane i prezentowane inscenizacje róznych bitew z okresu głównie II WŚ. Bardzo fajne klimaty. Do Kassel po Twoich zdjęciach mam coraz większa chęć sie wybrać mimo że blisko nie jest :-/
Pozdr Kr
PS. zdjęcia z event'u War & Peace może nie z odznaczami, ale również z pasją do historii.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Sro 11 Wrz, 2019 10:44, w całości zmieniany 1 raz

Sro 11 Wrz, 2019 10:40

Powrót do góry
apze
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sobotę są większe tłumy kupujących - zrozumiałe. A sprzedających jest więcej?
_________________
Poszukuję wszelkich pamiątek, przedmiotów, odznak z przedwojennego Bytomia - Beuthen, oraz ościennych miast na Górnym Śląsku (to już dla kolegów).

Sro 11 Wrz, 2019 10:41

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

apze napisał:
W sobotę są większe tłumy kupujących - zrozumiałe. A sprzedających jest więcej?


Sprzedających ze stoiskami jest niewiele więcej może +15%, ale nawet Ci którzy są od początku część towaru wykładają dopiero na sobotę licząc na nowych klientów 'z ulicy'. W sobotę pojawiają się też handlarze 'plecakowi' nie mający stoiska ale towar w plecaku i z reguły chcą sprzedać szybko i wszystko co mają za jednym razem. Łatwo wtedy o jakąś okazję.

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 11 Wrz, 2019 11:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.