| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwierzęta w Afganistanie

Witam, siły koalicji używają podczas walk w Afganistanie różnych zwierząt, przed wszystkim mułów, osłów i koni oraz psów. W USA istnieje specjalny ośrodek szkolący żołnierzy w "obsłudze" zwierząt jucznych. Może wiecie koledzy, jaka jest skala wykorzystywania zwierząt w działaniach bojowych w Afganistanie. http://www.foxnews.com/story/0,2933,540432,00.html
Zdjęcia z 2001r. na 1 i 3 są żołnierzy oddziałów specjalnych USA. Zdjęcie nr. 2 przedstawia wykorzystywanie osłów jako zwierząt jucznych, przez te oddziały.
Pozdrawiam.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 07 Gru, 2010 23:41

Powrót do góry
Gutex
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 228
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zgłoś się ( http://sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl )powinien coś wiedzieć bo tam służył choć o mułach i innych nie wspominał w relacjach.

Sro 08 Gru, 2010 0:57

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, dzięki za informację, WP nie ma na stanie zwierząt jucznych czy pociągowych.
Wracając do Afganistanu to znalazłem wzmiankę szarżach kawaleryjskich, które się tam odbyły. Niestety nie było tam podane nic konkretnego. Jeszcze kilka zdjęć z Afganistanu, szczególnie ciekawe są zdjęcia nr.3 i 4, czyżby siły koalicji wynajmowały miejscowych "mulników"?
Pozdrawiam.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 11 Gru, 2010 0:02

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Etatowych zwierząt w jednostkach zmotoryzowanych nie ma wcale (nie licząc psów, lecz one pełnią inna rolę), co nie znaczy, że się ich nie użytkuje, gdy potrzeba. Special Forces z pewnością je wykorzystują, gdy wymaga tego operacja. Pododdziały 10. Dywizji Górskiej korzystają ze zwierząt jucznych (mułów i osłów). O ile mnie pamięć nie myli w ich stajniach szkolili się też Marines, lecz oni nie mają zwierząt etatowych.

Większość fotografii Amerykanów na koniach w Afganistanie to żołnierze Special Forces i wykonano je podczas pierwszej fazy działań.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sob 11 Gru, 2010 4:54

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, niestety niewiele jest zdjęć zwierząt używanych przez wojska koalicji w Afganistanie. Większość fotografii pochodzi z szkoleń w USA, które przechodzą żołnierze amerykańscy i brytyjscy przed wylotem na misję. Pozdrawiam.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 04 Sty, 2011 0:44

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brytyjczycy również używają psów. Dwa z nich, labradory, otrzymały Medal Dickin za "wyniuchanie" ajdików:
– Sadie w 2007: Hero Dog Sadie Wins Medal For Saving Soldiers
– Treo w 2010: Sniffer dog Treo is honoured with PDSA Dickin Medal

pzdrwm Piwo

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 04 Sty, 2011 17:59

Powrót do góry
AK47
Warrant Officer

Warrant Officer





Posty: 191
Skąd: Namysłów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ładne te koniki. Uważam, że do zwiadu te zwierzęta nawet dzisiaj nadają się idealnie. Nie powodują tyle hałasu co silniki pojazdów, a zamiast paliwa wystarczy im owies.

Nie orientujecie się czy w Afganistanie używają wielkoszczurów. To taki kuzyn szczura domowego tylko, że większy. Tresują je do wykrywania min lądowych. Swoimi wrażliwymi nosami potrafią wykryć ich zapach. Znalezienie miny sygnalizują drapaniem w ziemię. Nie są w stanie uruchomić zapalnika gdyż ważą zaledwie 1 kg.



Opis załącznika:

_________________
"Umiesz liczyć?Licz na siebie"

Pią 25 Mar, 2011 20:02

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Następcy Szarika też dostają medale Mr. Green
Medale NATO dla czworonożnych saperów.

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 07 Kwi, 2011 12:12

Powrót do góry
AK47
Warrant Officer

Warrant Officer





Posty: 191
Skąd: Namysłów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie orientujecie się czy na szkoleniach GROM uczą jazdy konnej?
_________________
"Umiesz liczyć?Licz na siebie"

Czw 07 Kwi, 2011 12:36

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę co oczywiście nie wyklucza takie możliwości, jednak jak dla mnie jest to znikoma ewentualność.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 09 Kwi, 2011 18:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.