| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexsoch
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak konserwowac bagnet policji weimarskiej

Witam
w moje ręce wpadł Wink bagnet policji weimarskiej, rękojeść jest w bardzo dobrym stanie, nie licząc brakującego odznaczenia, na powierzchni głowni duże wżery, pochwa tez jest trochę sfatygowana, na powierzchni żabki łuszcząca się czarna farba. Mam pytanie jak się nim zająć żeby nie zniszczyć, oraz pytanie drugie czy Waszym zdaniem robić to samemu, czy oddać znalezisko w ręce profesjonalistów?
Pozdrowienie
Alex



Opis załącznika:

Pią 03 Gru, 2010 17:36

Powrót do góry
Strugu
Porucznik

Porucznik




Posty: 651
Pochwał: 3
Skąd: Przemyśl
Archiwum: Rozkradli Niemcy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym głownie nasmarował wazeliną bezkwasową i włożył spowrotem do pochwy. Reszty bym nie ruszał, gdyż jest to rzadki i drogi fant i wszelkie kombinacje czy próby wskrzeszenia po 1 obniżają jego wartość po 2 czasem nie wychodzą i wychodzi lipa.

Pią 03 Gru, 2010 20:14

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do głowni wata metalowa i pasta polerska.Następnie zakonserwować wazeliną lub oliwką.Co do pochwy to delikatnie usunąć łuszczacą się farbę.Możesz użyć fosolu.Co ma odpaść odpadnie bo prawdopodobnie pod warstwą łuszczącej farby są ogniska rdzy.Konserwujesz podobnie wazelina,oliwka do broni.
Pozdrawiam

Pią 03 Gru, 2010 20:21

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaką farbę i jaką rdzę Steinar? Tam jest skóra, a końcówki powinny być ze srebrzonego tombaku lub mosiądzu.

Pozdrawiam
Monsun

Czw 23 Gru, 2010 17:53

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro tak to moja wina. Embarassed Nie miałem takiego w łapach więc sugerowałem się kolorem że to czarna farba.A więc lanolina a na końcówki pasta może być najprostsza Tempo.

Czw 23 Gru, 2010 19:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.