| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konflikt Rosja - Gruzja 8.8.2008

Witam,
polecam bardzo ciekawy film dokumentalny pt. "Lekcja rosyjskiego". Film ten stara się widzowi pokazać kiedy i przez kogo faktycznie wybuchł ten konflikt, jaka była jego geneza, jaka była skala manipulacji informacjami w mediach rosyjskich i zachodnich. Film ten nominowany został do Nagrody Głównej Jury w kategorii "najlepszy zagraniczny film dokumentalny" na festiwalu filmowym Sundance w 2010 roku. Jego wyświetlanie zakazane jest w Rosji. Źródło: Onet VOD
Polecam.

http://vod.onet.pl/lekcje-rosyjskiego,6978,film.html

Monsun

Wto 09 Lis, 2010 7:23

Powrót do góry
Gutex
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 228
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

świetny film obowiązkowy szczególnie dla tych wszystkich rusofili i antyyankee z forum

Wto 09 Lis, 2010 20:48

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przypominam, że kiedy trwały w XVII wieku walki o moskiewski tron imperium rosyjskie może siermiężnie wedle naszych wysokich wymagań ale stale się rozrastało. Nam wbrew mitom o jakieś mitycznej rywalizacji polsko-rosyjskiej nigdy nie udało się stworzyć niczego w rodzaju rosyjskiego imperium a to jak skutecznie zarządzaliśmy poddanymi, którzy chcieli zachowac odrębność można łatwo prześledzić na przykladzie problemu kozackiego...
Mając to wszystko na względzie - czy będąc na miejscu Rosji i mając takie kadry jakie ona ma w terenie potrtafilibyśmy sami rozegrać/rozwiązać problem lepiej? Każde imperium ma to do siebie, że nie bardzo stać je na hamletyzowanie...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 10 Lis, 2010 11:58

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pojawił się ciekawy film wojenny, który można przetłumaczyć jako "5 dni wojny" na temat przedmiotowego konfiktu pokazujący spojrzenie ze stricte gruzińskiej strony... co ciekawe pomijając dość subtelne odwracanie kota ogonem co do tego kto naprawdę zaczął jakoś poza pośrednim "są z nami prezydenci 6 krajów" nie bardzo doceniono wkład Śp. prezydenta w sprawę. Jak widać po raz kolejny naszej propagandzie "wydaje się coś" na co inni niekoniecznie zwracają uwagę...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 22 Cze, 2011 11:55

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najsmutniejsze jest to, że reżyser filmu "5 dni wojny" wyraźnie zaakcentował postać śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego wkład w to prezydenckie pospolite ruszenie, które w mojej opinii uratowało Gruzję, ale producenci uznali, że należy to wyciąć...
cui bono?

Sro 13 Lut, 2013 14:50

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Film ten jest propagandową tubą Saakaszwilego. Skądinąd jest to gniot. We mnie wzbudził jedynie niesmak. Sprawdźcie listę producentów.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 13 Lut, 2013 15:27

Powrót do góry
Jan Skrzynecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 13
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety z przyczyn obiektywnych oglądnąłem tylko połowę filmu, ale nie zauważyłem tam jakiejś rażącej propagandy.
Myślę, że nawet jeśli film skłania się ku gruzińskiej wersji wydarzeń to i tak propagandowa przeciwwaga ze strony rosyjskiej jest miażdżąca.

Sro 13 Lut, 2013 21:21

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ooo już filmu nie ma. Teraz będzie że to wina Putina Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 14 Lut, 2013 13:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.