| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edwus
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 342
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szpachlówka

Witam!
Otóż, chciałbym się zabrać za szpachlowanie mojej puszki. Ale nie wiem jaką szpachlówkę kupić. Możecie mi coś doradzić?

Z góry dziękuje!

Nie 17 Paź, 2010 11:40

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj
Może jakieś foto?
Zależy w jakim jest stanie.Jeśli ma otwory i braki to najpierw mata z włóknem i żywica.Jeśli stan jest trochę lepszy ale są też małe otworki to szpachla z włóknem szklanym.Przy małych wżerach i nierównościach szpachla aluminiowa znakomicie się nada.Do śladowych braków i wżerków szpachla z tubki(wykończeniowa),wystarczy ją wycisnąć bez mieszania z utwardzaczem.
Pozdrawiam

Nie 17 Paź, 2010 12:28

Powrót do góry
Edwus
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 342
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=16319&postdays=0&postorder=asc&start=25
To puszka z tego tematu. Dziury są już połatane matą szklaną. I oczywiście puszka jest posmarowana preparatem antykorozyjnym.

Nie 17 Paź, 2010 19:11

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No,no,no niezłe wyzwanie.Spróbuj ze szpachlą aluminiową a na koniec wykończeniówka dla załatania drobniutkich ubytków.Na początku porządnie ja odtłuść,następnie przesmaruj Cortaninem F dwukrotnie. Na tak przygotowane podłoże możesz nakładać szpachlę.Nie wal od razu na raz tylko stopniowo jedna warstwa,po wyschnięciu lekki szlif i kolejna.Jak już wyprowadzisz wszystkie karbowania,dołki i górki możesz wykończyć szpachlówką z tubki aby wygładzić ewentualne niedociągnięcia.Kolejna czynność to odtłuścić i podkład.Nada się do tego taki najzwyklejszy w spreyu.Ciemnoszary aby jak najbardziej był zbliżony do koloru który będzie mieć docelowo puszka.Kilka warstw zniweluje niedociągnięcia.Ostatni krok to matowanie(szlifowanie papier 1000 na mokro,odtłuszczenie i kolor.Miłej zabawy.Mam nadzieję że pomogłem.Wstaw fotki jak zrobisz.
Pozdrawiam

Pon 18 Paź, 2010 9:58

Powrót do góry
Edwus
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 342
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tą puszkę smarowałem już kilkakrotnie Cortaninem F Wyluzowany Wyluzowany. Mata szklana już naklejona na największą dziurę. Ale ona śmierdzi Twisted Evil Twisted Evil ! Dobra, w któryś dzień pójdę do hurtowni i kupię szpachlówkę. Dzięki bardzo za pomoc! Jak skończę to wstawię fotki. Piwo Piwo
Czy o taką szpachlówkę chodzi?
http://allegro.pl/novol-szpachla-alu-szpachlowka-z-pylem-aluminiowym-i1237584738.html

Pon 18 Paź, 2010 15:45

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne,może być.

Pon 18 Paź, 2010 19:30

Powrót do góry
KanonierDolas
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

steinar napisał:
Przy małych wżerach i nierównościach szpachla aluminiowa znakomicie się nada.

Czy można gdzieś kupić gotową szpachlę aluminiową? Może podrzucicie jakieś nazwy takich produktów? Czy też trzeba zrobić ją samemu z żywicy i opiłków aluminium ?
Myślę o uzupełnieniu wżerów w manierce.

Czw 26 Maj, 2011 21:41

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KanonierDolas napisał:
steinar napisał:
Przy małych wżerach i nierównościach szpachla aluminiowa znakomicie się nada.

Czy można gdzieś kupić gotową szpachlę aluminiową? Może podrzucicie jakieś nazwy takich produktów? Czy też trzeba zrobić ją samemu z żywicy i opiłków aluminium ?
Myślę o uzupełnieniu wżerów w manierce.


Proponuje udać się do pierwszego lepszego chemicznego z farbami lub motoryzacyjnego, powinno tam byc kilka różnych rodzajów szpachli Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 26 Maj, 2011 22:01

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KanonierDolas napisał:
steinar napisał:
Przy małych wżerach i nierównościach szpachla aluminiowa znakomicie się nada.

Czy można gdzieś kupić gotową szpachlę aluminiową? Może podrzucicie jakieś nazwy takich produktów? Czy też trzeba zrobić ją samemu z żywicy i opiłków aluminium ?
Myślę o uzupełnieniu wżerów w manierce.


Proponuje udać się do pierwszego lepszego chemicznego z farbami lub motoryzacyjnego, powinno tam byc kilka różnych rodzajów szpachli Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 26 Maj, 2011 22:01

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Indiana.Wybór jest naprawdę spory.Żeby Cię tylko głowa nie rozbolała od zastanawiania się nad podjęciem decyzji.
Pozdro

_________________
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."Roman Dmowski

Pią 27 Maj, 2011 20:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.