| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
enduro
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Płock
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja zołnierza carskiego

Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1914r. Nazwisko żołnierza Kazimierz Karwowski znany również jako Karbowski (pisownia z języka rosyjskiego). Zdjęcie zrobiono prawdopodobnie w Rozwadowie(obecnie dzielnica Stalowej Woli). Napis sugeruje miejsce gdzie zostało wykonane zdjęcie (adres zakładu fotograficznego). Nazwisko fotografa nieczytelne
Może niepotrzebnie zasugeruję się napisem na dole fotografii, ale jest to też jakiś trop. Rzeczywiście Rozwadów (Stalowa Wola) leżał w Galicji. Może nazwa dotyczy innej miejscowości, np. Rozwadów k. Łukowa lub drugi Rozwadów k. Siemiatycz albo jeszcze jakiś o którym nie wiem. W oryginalnej pisowni brzmi RAZWODOWO - nie ma obecnie w Polsce miejscowości o takiej nazwie. Przeglądając w necie mundury wojsk carskich nie udało mi się znaleźć podobnego. Wszystkie były raczej koloru zielonego, a ten na zdjęciu wygląda na jakiś ciemniejszy.
Mam wrażenie, że mundur na zdjęciu jest mundurem galowym (pas, sznur, patki i naramienniki) stąd może inny wygląd niż munduru bojowego, to tak mi przyszło do głowy. Proszę o pomoc w identyfikacji, interesuje mnie rodzaj wojsk, jednostka, stopień.



Opis załącznika:

Wto 25 Paź, 2005 10:24

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gostek jest chyba w ułance.
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Czw 01 Gru, 2005 23:37

Powrót do góry
nomad3
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja zołnierza carskiego

Według mnie to raczej piechota - scan marny mało co widać. Jeśli ma ostro zakończone mankiety to raczej kawaleria i co tam z nią związane, proste piechota itp, sam mundur wygląda na zapinany na haftki z przełomu XIX – XXw. Białe patki na kołnierzu wskazują na trzeci pułk w dywizji. Kolor powinien być ciemny szeregowi nosili czarne, oficerowie mieli mundury w carskiej zieleni.

Sro 20 Wrz, 2006 10:58

Powrót do góry
martrak
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 245
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe..a może ktoś z Was wie jak za czasów carskich brzmiała nazwa miasta Garwolin? Uśmiech
_________________
audiatur et altera pars

Pią 01 Gru, 2006 19:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak samo tylko cyrylicą? NA stronie miłośników historii Garwolina, nic nie pisze o zmianie nazwy, tylko o ciągłych zmianach podziału administracyjnego.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 01 Gru, 2006 21:22

Powrót do góry
martrak
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 245
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, nic tam nie ma o tym.Mój dziadek, którego ojciec służył w carskiej gwardii twierdził,że Garwolin za czasów carskich nosił nazwę Mirwan lub Mirwań (dokładnie nie pamiętam).Podobno został tak nazwany przez Rosjan po zakończeniu Powstania Styczniowego. Tak samo jak Dęblin zmieniono na Iwangorod.Spróbuję dociec prawdy.
_________________
audiatur et altera pars

Sob 02 Gru, 2006 13:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.