| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajemnicza Szkatułka

W sobotę w nocy leciałem gdzieś w Kieleckiem , jak zwykle wymyśliłem sobie super skróty , zatrzymałem się siusiu , koło rozwalonej chałupy, i coś mnie podkusiło , oczywiście zawsze mam zestaw latarek. Sterta śmieci w kuchni zwalony strop , odchody ludzkie itp. Ale patrzę w rogu fajna butelka , łapię za szyjkę – łeeee zbita – ale widać czerwoną szmatkę hm.\


Dwa pytanka

1Czy ktoś coś wie o szlaku 43 pułku , czy oni czasem w Powstaniu Warszawskim nie byli ?
2 Tak z ciekawości ile to może być warte (bo na sprzedaż to nie jest)

No generalnie szczęka mi spadła.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 24 Paź, 2005 11:26

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Szponiasty! O Kurystan! Jestem podwrażeniem! Razz
Ty farciarzu! Twisted Evil
To ma swoją wartość! Co tam jest jeszcze oprócz tego? Jakaś karteczka??
Pozdrawiam
wars98

Pon 24 Paź, 2005 12:05

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponiasty, przestaniesz nas tu dołować? To teraz chyba wszyscy będziemy się zatrzymywać przy każdej chałupie jak pieski hehe
Szkoda tylko , że to ścierwo niemieckie ale i tak szczęscie niesamowite, widocznie ktoś zapomniał to zabrać i zostało zainięte w szmacie... Teraz biegnij do konserwatora i zgoś Wink

Pon 24 Paź, 2005 12:20

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HEHE - jest wyskrobane nazwisko Manfred Bader - 43 pułk

może coś o nim wiadmomo ???

Tak też wolałbym Polskie wrzesniowe patki i medale, no ale nie ma co wybrzydzać jest jak jest.
W wolnej chwili powrzucam ostre fotki odznaczeń, moze to posłużyć odrużniać falsy.

Pon 24 Paź, 2005 13:13

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ładnie tylko pozazdrościć. Nie karzdy ma takie szczęście trzeba sie z nim urodzic a tu proszę jaka mała fajna kolekcja.
Gratulacje 8)
Pozdrawiam Piwo Piwo Piwo Sylwestrus Flavius Mr. Green

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Pon 24 Paź, 2005 13:18

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Szponiasty: w Twoim przypadku określenie "Czuję w moczu..." sprawdzilo się w 100%! Laughing
Piękne fanty! Gratuluję!
Koleś miał stopień Hauptmana (Kapitan), a o ile mnie wzrok nie myli to służył w artylerii (kolor czerwony na naramiennikach i patkach tzw.: Waffenfarbe)

Pozdrawiam.

Pon 24 Paź, 2005 15:08

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta szmata czerwona to chyba czymś impregnowana musiała być skoro to pudełko w takim stanie się zachowało ... ????? Wink
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 24 Paź, 2005 15:35

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakie faaaajne. Ide sie odlac, moze tez cos znajde

Pon 24 Paź, 2005 20:05

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby mi to ktos na gieldzie pokazal-stwierdzilbym kopie....bo "za nowe"
Janek powaznie to trafiles???
Wierzyc mi sie nie chce-zawsze z czasem zzolkna-to musialby byc hermetyczny,beztlenowy pojemnik...
No nic szczena mi opadla-Gratulacje

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pon 24 Paź, 2005 22:18

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli leżały w pudełku w szufladzie w pokojowej temeraturze to raczej nie powinny żółknieć... to już wiem dlaczego szponiasty szukał maszyny do haftowania Bardzo szczęśliwy Laughing

Pon 24 Paź, 2005 22:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak , sedno tkwi w tym ze to nie leżało w wilgoci 60 lat, ino w chałupie na strychu (prawdopodobnie - zarwany sufit) - a tą chałupę opuszczono całkiem nie dawno. Również po monetach angielskich w środku wnioskuję że ktoś do niej zaglądał w latach 70 – tych. Wrzucę jutro ostre foty pojedynczych elementów - będzie można ocenić oryginalność. Oczywiście ze względu na higieniczną stronę znaleziska oryginalnych szmat nie zachowałem , a zdjęcia są zrobione już po oględzinach , oględzinach nie w trakcie. (a szkoda).
Chciałem plastyczni przedstawić jak to było. Do tego niedaleko zatrzymał się jakiś samochód i zgasił światła (przypadek na pewno) – ale znikałem w podskokach stamtąd – hehe.

Pon 24 Paź, 2005 22:42

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponku a wiesz co masz? to napiszę

A więc po kolei: to po lewej na czerwonej wstążeczce to medal za kampanię zimową 1941/42.
Takie coś z literkami DRL to Odznaka Sportowa Rzeszy w brązie.
Dwa krzyże, to Żelaźniak II klasy (na wstążce) niższa klasa, i I klasy na kieszeń
Czarna odznaka za rany, to ta z hełmem i dalej ogólna odznaka szturmowa, czyli za walkę wręcz.

Epolety kapitana artylerii (zwykłej lub przeciwlotniczej). Zwykła, to byłby dywizjon artylerii ciężkiej 7. Dywizji Grenadierów (nosił oznaczenie Artillerie Regiment I/47) lub dywijzon artylerii ciężkiej zmotoryzowanej II/47. Bo przeciwlotnik z 47. pułku byłby w Holandii. 7 dywizja walczyła w 1944 r. nad Bugiem i Narwią, a w 1945 r. w Prusach Wschodnich i na Helu.

_________________
http://powrotlegendy.pl

Wto 25 Paź, 2005 10:42

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
163TDH. Ale Szponiasty pisze, że to 43 pułk Exclamation Twisted Evil Twisted Evil
A nie żaden 47.... Zresztą to jest na zdjęciach! Laughing
Pozdrawiam
wars98

Wto 25 Paź, 2005 11:38

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7. DGren. W części dywizji utworzonych jeszcze przed wojną dywizjon artylerii cięzkiej był przydzielany z innych pułków artyleryjskich. Pułki te nie miały sztabu, a tylko samodzielne najczęściej dwa dywizjony. Pierwszy o trakcji konnej, był właśnie przydzielany do pułków artylerii dywizyjnej i nosił przez cały okres wojny swój numer, w tym wypadku I./43. Drugi dywizjon, o trakcji motorowej, był przydzielany korpusom armijnym jako dywizjon artylerii ciężkiej i też zachowywał swój numer np. II/43, o ile nie zostawał w trakcie przeformowany.
Jeżeli obejrzysz dokładnie pagony możesz sprawdzić czy kolor broni, tzn. obramowanie naramiennika, jest czerwony czy jasnoczerwony. W tym drugim przypadku byłby to lądowy pułk artylerii przeciwlotniczej. Raczej nie dywizjon, bo wtedy nosiłby facio na pagonach numer dywizji, a dywizji lądowej o numerze 43 w Wehrmachcie nie było.

ach warte to wszystko jakieś 150 euro

Wto 25 Paź, 2005 12:09

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no no!! gratuluję Ci Szponiasty
_________________
rozniczka

Wto 25 Paź, 2005 22:02

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponiasty, ale ściemniasz. Gdybyś uwierzył 163TDH, a myślę że można, tobyś nie pisał nic o Kieleckiem. Ja rozumiem, że nie chcesz, aby Twoim śladem inni odlewali się pod każdą chałupą w Górach Świętokrzyskich i na nizinach zacnego województwa, ale jeszcze raz mówię (tzn. piszę) ściemniasz. Bardzo szczęśliwy
Jeżeli byłby to gostek, tzn. pan kapitan z 7. DGren., to działałby na północ od Warszawy i na zachodnim brzegu Wisły. No chyba, że nawiewał gdzie pieprz rośnie zimą 1945 r. To by nawet tłumaczyło, dlaczego tej krzynki nie zakopał, ale ukrył gdzieś pod powałą - to takie cóś u samego dachu.
Ale ja Cię podejrzewam, że specjalnie mylnie podałeś miejsce znaleziska, z powodów jak wyżej. I pewnie ten post na tym bym zakończył, ale... nasz wspólny znajomy widział Twoją brykę (nie każdy ma Fiata Mirafiori z 1976 r. produkcji) w okolicach Pułtuska, a dokładnie na północ od tego grodu. Jak wzienem sztabówkę i porównałem to ze szlakiem bojowym 7. DGren., to wyszło mi, że musiałeś znaleźć to gdzieś tam. Jeśeli to prawda, to sorki, że Cię wydałem, ale dla dobra sprawy i innych Kopaczy... Mr. Green
Pozdro
Stary Wirus

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Sro 26 Paź, 2005 8:53

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
piękne trafienie. Każdy ma zawsze nadzieję,iż dopadnie go takie szczęście. Pewnie adrenalina była ostra jak to otworzyłeś,co?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 27 Paź, 2005 7:50

Powrót do góry
bjar_1
Kapral

Kapral




Posty: 47
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładne trafienie Czy rzeczywiście "w Kieleckim"? 8) Tutaj wszystkie chałupy ja już przetrzepałem... Wydaje mi się ,że to raczej gdzieś na północy ,nie?

pozdrawiam!

Sob 03 Gru, 2005 13:16

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego German Soldier,

Czy moglbys darowac sobie Swoje "dowcipne"uwagi? Zapewniam Cie, iz nie sa one specjalnie zabawne, przynajmniej w moim odczuciu. Co wiecej, ja na ten przyklad, jak i wiekszosc ludzi na tym forum, jesli nie mam o czyms pojecia to sie nie wypowiadam na ten temat, bo po co? Co najwyzej poczytam sobie, uczac sie przy okazji czegos. Natomiast zamieszczanie postow typu, "co z tego, ze to lipa, ale to bardzo ladny fant", ewentualnie "nie moge tu pomoc" jest dla mnie zagadka. Co chcesz w ten sposob osiagnac? Sprawia Ci satysfackcje liczba postow ??? Od wczoraj nastukales 30 wpisow, ale wez i je przeczytaj, a potem zastanow sie, co wnosza do dyskusji ? Nie zebym byl zlosliwy, ale ilosc naprawde nie zawsze przechodzi w jakosc. I mala sugestia, odrobina interpunkcji i slownik ortograficzny moga sprawic cuda w kwesti czytelnosci Twoich wypowiedzi.

Pozdrawiam

Wto 31 Sty, 2006 16:36

Powrót do góry
Micho
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

German Soldier zacząłem interesować się Niemieckimi odznaczeniami od niedawna Polskie mnie nie interesują, ale nie mówie takich żeczy jak ty jakbyś się znał (nie mówię że się nie znasz bo cie nie znam i nie moge tego potwierdzić) na polskich odznaczeniach to byś wiedział że nie są takie tanie <zależy dla kogo> ja nie mówie że się znam bo napewno bardzo mało wiem ale co wiem to wiem i nie wypowiadam sie w sprawach w krórych nie mam pojęcia.


PB-elpas

Wto 31 Sty, 2006 21:50

Powrót do góry
K@M!L
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Skąd: Skawina
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wooooow Uśmiech kurde niektórzy to mają szczęście... tak jak Ty Szponiasty Uśmiech my z kolegą chodziliśmy po starych domach, w których miało coś być według opowieści, ale nic Smutny To samo z wykrywaczem ehh ;/ trzeba mieć szczęście do takich rzeczy i mieszkać w dobrym miejscu Uśmiech Pzdr

Pon 23 Lip, 2007 22:10

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aż błyszczy nowością . Trudno uwierzyć w taki stan zachowania .

Niewierny Tomasz , seth . Mocno zazdrosny Wink

Pon 23 Lip, 2007 22:38

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty to opuszczona chałupa czy nie??? a jak nie to czy właściciele Ci to dali???

Pon 23 Lip, 2007 23:06

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@toldo1992 mi się zdaje ,że @szponiasty jeszcze po polsku pisze!!!! Jeśli napisał,że chałupa była rozwalona, strop zawalony pełno śmieci w kuchni, to chyba znaczy, że raczej nikt tam nie mieszka!!!!!!!!!!!!!!! No chyba, że myszy!!!


[b]A poza tym gratulacje @szponek!!!!!! Piwo

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 25 Lip, 2007 11:42

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fanty pierwsza klasa:) Gratulacje.
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Sob 28 Lip, 2007 13:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.