| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do Marek8888 i innych

O wszystkim można pisać wszędzie.
Uważam, że można spróbować założyć osobny wątek o alternatywnej historii.
Każdy coś powie/napisze, podzieli się lekturą w tym temacie.
A jak Admin/moderator poczuje że coś wieje nudą to podziękuje i zamknie wątek.
Dlaczego nie mielibyśmy sprobować.
Kto nie chce nie będzie zaglądał a kto zechce i będzie zainteresowany cos "konkretnego i na temat" skrobnie a może i kogoś zainteresuje dyskusja.

Pią 08 Mar, 2013 23:11

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak by to powiedzieć były tu stosunkowo liczne próby z których nic nie wynikło - dlatego jezeli kolega ma jakiś nowy pomysł jak taki pomysł skutecznie wylanoswać zapraszam - i ja i enigmatyczni inni jesteśmy zapewne otwarci na wszelkie propozycje (bynajmniej bez ironii z mojej strony).
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 08 Mar, 2013 23:25

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważam, że
po pierwsze: nie ma co dzielić na okresy i geografię (Polska i historia powszechna)
po drugie: każdy wrzuci kilka tematów i rozpoczynamy dyskusję
jak będzie zainteresowanie kontynuujemy i już

1. Co by było gdybyśmy zgodzili sie na propozycję Hitlera odnośnie korytarza via Prusy Wschodnie ?
2. Co by było gdybyśmy nie stanęli po stronie Napoleona w XIXw ?

itp. itd

Startujemy ?

Sob 09 Mar, 2013 11:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois;


Cytat:
1. Co by było gdybyśmy zgodzili sie na propozycję Hitlera odnośnie korytarza via Prusy Wschodnie ?
2. Co by było gdybyśmy nie stanęli po stronie Napoleona w XIXw ?



Tego typu pomysły można wklejać tu;

https://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=81

W podtytule;

czyli teorie spiskowe, zagadki, mity legendy i nawiedzone opowieści, mniej lub bardziej wiarygodne

Alternatywa historyczna jak nic pasuje do tego właśnie wątku. Bo to ani wiarygodne, ani logiczne, ani zasadne aby o tym dyskutować. Tak na poważnie; S-F

Sob 09 Mar, 2013 14:30

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale my dewagujemy na temat aby stworzyć nowy wątek a nie wrzucać do innych.
Tylko czy jest sens ?
Skoro na dzień dobry, sugeruje Nam się, że to S-F.
Więc może w ogóle tego nie powinno być w IOH tylko w forum fantastyka ?

Sob 09 Mar, 2013 15:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois;

Cytat:
Więc może w ogóle tego nie powinno być w IOH tylko w forum fantastyka ?


Jestem za. Czym jest historia alternatywna Question Uważam że jest to zabawa dla tych którzy o historii pojęcia nie mają. Dlaczego ? Ano właśnie dlatego, że snują fantasmagorie tam gdzie na bajki miejsca nie ma. A skąd wynika takie działanie ? Z niewiedzy historycznej.

Czyżbyś Roy tak słabo znał historię aby tworzyć tematy bajkowe Question


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 09 Mar, 2013 21:57, w całości zmieniany 1 raz

Sob 09 Mar, 2013 15:09

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi Seth'cie jak zapewne wiesz, niektóre prawdy historyczne, zwłaszcza z naszej historii najnowszej między bajki włożyć można.Tak więc reasumując, śmiem twierdzić, że historia ma wiele wspólnego z bajkami. Najlepszym przykładem jest tu postać lidera dużej partii opozycyjnej, który niestrudzenie walczył o wolność i niepodległość... Laughing

Sob 09 Mar, 2013 15:44

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati;


Cytat:
.Tak więc reasumując, śmiem twierdzić, że historia ma wiele wspólnego z bajkami.



Wielce Szanowny Bati Piwo Zgodziłbym się z Twoim stwierdzeniem, gdyby na przeszkodzie nie stała nie istota słowa historia. Otóż sens tego określenia jest taki, że historia do dążenie do poznania relatywnej prawdy, co zdaje się swoistym kuriozum Laughing Dróg do poznania tejże prawdy jest i tysiąc, ale wszystkie trzeba przejść, prześledzić i zrozumieć. Wobec powyższego historii nie można nazwać bajką. Bajka porusza się jedną drogą i trzeba ją brać na wiarę, tak jak każdą z religii Wink

Sob 09 Mar, 2013 19:57

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Roy Cois;

Cytat:
Więc może w ogóle tego nie powinno być w IOH tylko w forum fantastyka ?


Jestem za. Czym jest historia alternatywna Question Uważam że jest to zabawa dla tych którzy o historii pojęcia nie mają. Dlaczego ? Ano właśnie dlatego, że snują fasmantagorie tam gdzie na bajki miejsca nie ma. A skąd wynika takie działanie ? Z niewiedzy historycznej.

:


PT seth

Historia ' alternatywna ' - mówi sie co sie wie , a nie wie sie co sie mówi . Czekam na alternatywne ujecie : zycie = smierć .

Głupota mówi wszystkimi jezykami . Nawet ... nie istniejacymi .

PS . PT Amon to nawet nie zabawa , bo obrazamy sens zabawy .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 09 Mar, 2013 20:02

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57;


Cytat:

Historia ' alternatywna ' - mówi sie co sie wie , a nie wie sie co sie mówi .


Piękne stwierdzenie Super

krakus57;

Cytat:
PS . PT Amon to nawet nie zabawa , bo obrazamy sens zabawy .


Ale tylko laicy bawią się historią, tworząc wątki alternatywne, nie mające logicznych przesłanek. Taki miał być sens mojej wypowiedzi.

Sob 09 Mar, 2013 20:05

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SETH
Jeśli chodzi o mój poziom historii to uważam, że jeszcze potrzeba wielu lat abym poznał ją na takim poziomie który mnie zadowoli, jednak patrząc na średnią krajową wiedzy oraz na obiektywnie to jest nieźle.
Uważam, że czasami można oderwać się od historii "właściwej" popuścić wodze fantazji i zastanowić się co by było gdyby.
Potraktuj to jako relaks i zabawę.
Zacznie Ci sprawiać wtedy "właściwa" historia więcej przyjemności.

Nikogo nie neguje i nikomu nie mam zamiaru narzucać swojego zdania.
Jednak bądźcie bardziej wyrozumiali i odprężcie się.

Historia sprawi wtedy więcej tzw "fanu"

Sob 09 Mar, 2013 23:44

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj trafiłem przypadkiem na ten wątek i... nie wierzę, że to mi się nie śni w gorączce. Komu to potrzebne i niby czemu ma to służyć??? Historia się, że tak powiem, odbyła, miała taki a nie inny przebieg i nic tego nie zmieni, a alternatywnych scenariuszy każdego wydarzenia mogą być w razie czego tysiące, a nie tylko "ten drugi" diametralnie różny od właściwego. Idąc tym tropem, dlaczego nie rozważyć WSZELKICH możliwych wersji wydarzeń? Np. zamach na austriackiego następcę tronu arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga. Rozumiem, że zaczynamy od tego, że zamach się nie udał. Ok. Równie dobrze mógł się nie odbyć z tytułu braku chętnych do jego wykonania lub braku powodów, które to w rzeczywistości równoległej mogły się nie pojawić. Załóżmy jednak, że wszystko halo, ale książę z kolei zachlał pałę i w zamachu na własną osobę nie był w stanie wziąć udziału. Jeszcze inaczej: na miejsce zamachu nie dotarł, bo zapierdzielili mu furę na parkingu przed dworcem, z którego to miał wyruszyć w przedostatnią przejażdżkę. Gawriło Princip pobił kochankę dzień wcześniej i wylądował na dołku, albo np. pożarł go wilk lub udusił wąż. Cofnijmy się jednak bardziej; konstruktor wiadomego sarajewskiego mostu przedawkował swego czasu i most nigdy nie powstał. A że ćpał razem z niedoszłym projektantem akurat książęcego automobilu (który to i tak mu zniknął spod dworca) to mamy następne, minimum dwie, bardzo znaczące dla losów świata możliwości rozwoju dalszych wypadków. Jeśli pomnożymy to przez hipotezę wystąpienia akurat tego dnia niszczycielskiego ataku Mistrala, który to zwalił drzewo w którego konarach z kolei gniazdował wcześniej wymieniony boa dusiciel wypuszczony przypadkiem z zoo, to teoretycznie możliwych rozwiązań pojawia się pewnie kilkaset. Pomysłodawcy, a zarazem autorowi wątku polecam się zająć ustaleniem rezultatów wszelkich możliwych scenariuszy choćby tego jednego zagadnienia. Po wykonaniu niech sobie jeszcze tylko odpowie na pytanie czemu to miało służyć i... w zasadzie może brać się za następne.
W kolejce czeka dokończenie historii losów świata w kontekście awarii jaka dotknęła płk Tibbetsa, którego to w dniu 05 sierpnia 1945 czarnoskórzy członkowie (tak, tak, członkowie..) gangu zgwałcili tak potwornie, że o pilotowaniu Enola Gay [sic] dnia następnego nie było mowy, a Little Boy trafił do muzeum i straszy po dziś dzień w dziale broni sklasyfikowanej jako szczególnie niebezpieczna.

Gdyby jednak pojawiły się kłopoty z ustaleniem zakończenia lub przewidzeniem dalszego ciągu którejś z historyjek, to tutaj wiedzą wszystko:
http://astrostar.pl/landing/wrozby-z-kart/?gclid=CLn9tuaE8bUCFQdc3godt30Adg
Gratuluję pomysłu i naprawdę wartościowej inicjatywy.
p.s. Gwoli ścisłości, to nawet próbowałem się w to bawić i postanowiłem ustalić co by się ze mną teraz działo gdybym np. urodził się kobietą. Początkowo nawet szło jako tako, ale utknąłem na eliminacjach do "Top Model". Kompletnie zgłupiałem i dalej ani rusz...

Zgoda, że my wszyscy tutaj jesteśmy zrzeszeni pod szyldem Innych Oblicz Historii, ale chyba nie aż tak innych... Nie popadajmy w przesadę!

Podsumowując: nie uważam tego za trafiony pomysł.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Nie 10 Mar, 2013 6:32

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poznaliśmy zdanie przeciwników tej koncepcji, więc może teraz opowiedzą sie osoby które są jednak zainteresowane powstaniem takiego wątku.
Przecież do dla nich, dla Nas miałby powstać.
Osoby niezainteresowane po prostu nie zaglądałyby.

Nie 10 Mar, 2013 11:52

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A zatem pytanie do setha, krakusa57 i xinitro... Jak koledzy wytłumaczą, ze podobną zabawę jako uczącą myśleć (!) zalecał sam marszałek Piłsudski? Uśmiech Mogę nawet wskazać gdzie Uśmiech Ba chyba nie ograniczył się tylko do zaleceń... Uśmiech
Owszem czas pokazał podobnie jak dzisiejsze doświadczenia ala p. Zychowicz, że chyba nie bardzo chwytamy w czym rzecz i w istocie publikowane sa takie "potworki intelektualne", ze wstyd.
Tymczasem istota tego typu zabawy czy symulacji polega po prostu na tym, że odstępuje się od tzw. śwętych kanonów i analizuje hipoteteczny przebieg na zasadzie analizy wielu zmiennych jakie wchodzą w grę z pominieciem znanej nam "prawdziwej" historii.
Na ten temat jest sporo znakomitych esejów nagrodznych Pulitzerem Uśmiech Czyli nie prowadzi się to w tak dziwnaczny sposób jak p. Zychowicz gdzie zupełnie dowolnie zmienia się kilka faktów resztę lokując w znanej historii. Ale do tego trzeba i wyobraźni i odwagi i umiejętności przewidywania - akurat cech, które nie są przesadnie cenione w naszym kraju.
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 10 Mar, 2013 13:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888;


Cytat:
A zatem pytanie do setha, krakusa57 i xinitro... Jak koledzy wytłumaczą, ze podobną zabawę jako uczącą myśleć (!) zalecał sam marszałek Piłsudski?



Świetny przykład Laughing Zaje..isty. Zalecenia marszałka tak wzięto sobie do serca, że wynik osiągnięty w 1939 nikogo nie dziwił.


Roy Cois;

Cytat:
SETH
Jeśli chodzi o mój poziom historii to uważam, że jeszcze potrzeba wielu lat abym poznał ją na takim poziomie który mnie zadowoli, jednak patrząc na średnią krajową wiedzy oraz na obiektywnie to jest nieźle.



Gratuluję dobrego samopoczucia. Nadal nie rozumiem po jakiego grzyba odrębny dział. Masz pomysł, zakładasz temat i po sprawie.

Nie 10 Mar, 2013 17:04

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak to czytam i nie bardzo wiem po co ta cała dyskusja.Jak mam coś do powiedzenia to zakładam wątek i piszę,a jak nie to milczę.Resztę zweryfikują użytkownicy forum, albo przyłączą się do dyskusji albo nie.A tu niewiadomo po co to całe halo.

Nie 10 Mar, 2013 17:15

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
A zatem pytanie do setha, krakusa57 i xinitro... Jak koledzy wytłumaczą, ze podobną zabawę jako uczącą myśleć (!) zalecał sam marszałek Piłsudski? Uśmiech
Pozdrawiam

Z całym szacunkiem do osoby Marszałka i jego rozlicznych talentów możemy jednak założyć, że w roli akurat animatora rozrywki o zabarwieniu edukacyjnym nie okazałby się jednak kimś wybitnym. Uważam, że obecnie istnieją, a i przed laty występowało wiele gier "myśleniogennych" (szachy, scrabble, go) jeśli oczywiście przyjąć, że stworzenie szansy na tego typu rozwój ma na celu uczestnictwo w tej zabawie.
Różni ludzie różne zabawy zalecają, ale ślepo bym im wszystkim nie wierzył.
Ok, swoje zdanie wyraziłem i postaram się więcej nie wtrącać. Chętnie się nawet temu przyjrzę nadal jednak uważając, że to nie to forum.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Nie 10 Mar, 2013 17:26

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
A zatem pytanie do setha, krakusa57 i xinitro... Jak koledzy wytłumaczą, ze podobną zabawę jako uczącą myśleć (!) zalecał sam marszałek Piłsudski? Uśmiech Mogę nawet wskazać gdzie Uśmiech Ba chyba nie ograniczył się tylko do zaleceń... Uśmiech

Tymczasem istota tego typu zabawy czy symulacji polega po prostu na tym, że odstępuje się od tzw. śwętych kanonów i analizuje hipoteteczny przebieg na zasadzie analizy wielu zmiennych jakie wchodzą w grę z pominieciem znanej nam "prawdziwej" historii.


PT Marek 8888

A mozna poznac te " Kanony " . Bo alternatywa ma tylko DWA rozwiązania . A co do tych zmiennych ( co to oznacza i kto je wyznacza / obiera / wartosciuje ) , no bo ja uwazam że np . taki Zygmunt August wykupuje cała Armade i Bałtyk z ... głowy A co - też alernatywa , na dodatek zeni sie z nienarodzonym dzieckiem Elzbiety I ( i mamy Ameryki - obie ) . I tak ple , ple , ple .

Aha . Razem z Oswaldem zabiłem JFK tylko wspołnicy ( nie moge ich zdradzic bo mnie zatłuką ) odsuneli moja osobe od zysków i wpływów dzieki czemu polacy nie maja wiz. .


serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 10 Mar, 2013 17:33

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:


Aha . Razem z Oswaldem zabiłem JFK tylko wspołnicy ( nie moge ich zdradzic bo mnie zatłuką ) odsuneli moja osobe od zysków i wpływów dzieki czemu polacy nie maja wiz. .


serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

Super Super Super Piwo
Kurde, zaczyna mi się podobać i może nawet zweryfikuję swoje dotychczasowe stanowisko. Poczekajmy jednak... Wink
(i z jakim Oswaldem???? to byłem ja)

p.s. już zaczynam czuć jak się rozwinąłem intelektualnie od wczoraj i o dziwo nie boli

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Nie 10 Mar, 2013 17:46

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem albo krakus robi sobie tzw. jajca albo naprawdę nie rozumie o co chodzi w tego typu analizach... Ich cel jest prosty jak budowa cepa za przeproszeniem - ucząc się analizowac dane i wyciągać z nich wnioski budując scenariusze możliwcych dzialań uczysz się po prostu czegoś ciut więcej niż strategi ala "a u nas po staremu jazda w dym kupą idzie i albo wygoli albo ją wygolą... " W takiej konfiguracji rozumowania faktycznie alternatyw nie ma zbyt wielu. Tylko, że tu chodzi włąsnie o nauczenie się czegoś więcej niż ta jakże rozczulająca "strategia"
Zalecane przez marszałka studia porównawcze i symulacyjne miały włąsnie uczyć działania w szybko zmieniąających się okolicznosciach i prawdziwie bezcennej umiejętności planowania z głową. Jak pisze o tym J. Beck udręką były straszliwą więc może problem dotyczył też i metody czy organizacji...
A tak w ogóle jeżeli ktoś jest przekonany, że Pulitzera dostaje się za tzw. ple, ple, ple to widać sam mocny się musi czuć we własnej ocenie jakości własnych wywodów.
Ale zamykając temat bo w naszych realiach krzyczących o "konkret, konkret Uśmiech nie ma to za bardzo sensu pozowlę sobie tylko przypomnieć tu świetne podsumowanie Talleyranda - "nie ma już armii czas zatem sięgnąć po inne znane od dawien dawna metody" Jak widać nie sumowało się Uśmiech a jednak się udało i to całkiem sporo...
Pozdrawiam

Kolegę które chciał ożywić wątek - jeżeli zechce zapraszam na priva - mogę podesłać linki do czegoś co jest naprawdę dobrą szkołą historii alternatywnej.

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 10 Mar, 2013 19:54

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888;


Cytat:
A tak w ogóle jeżeli ktoś jest przekonany, że Pulitzera dostaje się za tzw. ple, ple, ple to widać sam mocny się musi czuć we własnej ocenie jakości własnych wywodów.


Ciebie raczej nie przebiję, ale uważam że czasami Pulitzera dostaje się za ple,ple,ple i ble, ble, ble.

marek8888;

Cytat:
Zalecane przez marszałka studia porównawcze i symulacyjne miały włąsnie uczyć działania w szybko zmieniąających się okolicznosciach i prawdziwie bezcennej umiejętności planowania z głową. Jak pisze o tym J. Beck udręką były straszliwą więc może problem dotyczył też i metody czy organizacji...


Stawiasz znak równości między symulacją, a historią alternatywną. Nie rozróżniasz studiów porównawczych od bajek i dyrdymałów. O co Tobie chodzi Question Przecież problemu nie ma. Jeżeli Roy Cois, chce dyskusji nt. jakieś wydumanej historyjki, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Nie 10 Mar, 2013 20:26

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie uważam, historii alternatywnej za wydumaną fantazję.
Po prostu uważam ją za fajną rozrywkę dla umysłu.
Zastanawianie się co by było gdyby.

Nawet jak wspominałem kilka osób z tytułem prof. z historii zaczęło "bawić" się w takie fantazjowanie i "popełniło" kilka książek.

Nie będę również na siłę upierał się co do słuszności, że taki wątek jest konieczny.
Mam z kim porozmawiać poza IOH i tylko skoro ktoś zaczął temat, zadał pytanie przyłączyłem się.

Nie 10 Mar, 2013 22:57

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Z całym szacunkiem albo krakus robi sobie tzw. jajca albo naprawdę nie rozumie o co chodzi w tego typu analizach..


ANALIZACH ??? w tzw alternatywnej historii jakiej prezentacYYYYje widzę . Alem sie zesmiał . !! Litosci

PS . Analizować można wtedy jak sie zna na 100 % fakty , 99 % nie daje prawa do takich analiz. Moze tylko uprawniać do odmiennej... oceny . Ale to nie znaczy , że alterrnatywa bedzie efektywniejsza od zaszłosci .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 2:11

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:
jak wspominałem kilka osób z tytułem prof. z historii zaczęło "bawić" się w takie fantazjowanie i "popełniło" kilka książek.
.


Mozna prosic o podanie tych " przedłużonych " nazwiska ?

Szalenie mnie ciekawi status , uznanie i dorobek tychże .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 2:15

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

prof. Andrzej Garlicki z UW
prof. Włodzimierz Wiktor Borodziej z UW

"Gdyby... całkiem inna historia Polski: historia kontrfaktyczna."

W załączniku "Gdyby" prof. Garlickiego - potrzebowałem do pracy więc mam skan.



1362997262_Gdyby....pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1362997262_Gdyby....pdf
 Rozmiar:  851 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 366 raz(y)

Pon 11 Mar, 2013 12:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.