| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Teknetics DELTA 4000 ...ustawki

Witam szperaczy....potrzeba mi wszelkich informacji na temat ustawek tego sprzętu ...może ktos z nim śmiga i wie co nie co....własne przemyślenia i opinie mile widziane...

pozdro Piwo

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Czw 02 Wrz, 2010 17:32

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARTURIUS, ja z nim biegałem kilka dni temu Bardzo szczęśliwy Biegałem, bo zamieniłem na Omegę Bardzo szczęśliwy Ale tak: napiszę Ci tutaj taką małą instrukcję po polsku i moje "krótkotrwałe doświadczenie" Bardzo szczęśliwy

Więc tak: prycisa MENU
-ustawianie czułości - przyciskiem MENU wybierasz Sensitivy. Czułość dla monet to 6-8 (ew. 9). Powyżej "10" wykrywacz jest niestabilny. Regulujesz to przyciskami "+" i "-", pamiętając, że najmniejsza wartość to 4 a największa 12.
-ustawianie dyskryminacji (poziomu dyskryminacji) - to ustawianie przyciskami "+" i "-" dyskryminacji danego metalu.
-"Notch" - to całkowite wycięcie danego metalu, wykrywacz nie daje na niego sygnału. Przyciskami "+" i "-" wybierasz metal, który chcesz usunąć. Czekasz chwilkę po wybraniu go (jego pozycja miga), aż znika. Ponowne wybranie; po miganiu znów się pokazuje.
-dźwięk- przyciskami "+" i "-" regulujesz dźwięk. Pamiętaj, że jeśli zjedziesz ponad połowę, sygnał dla monety na głośniku będzie prawie niesłyszalny. W tym wypadku najlepsze są słuchawki.

Przycisk MODE
-przyciskasz przycisk MODE , i "+" oraz "-" wybierasz pozycję ALL-metal lub pracę w trybie dyskryminacji.


Co do pracy z wykrywaczem: kilka moich uwag;

-żelazo jak i złoto mają ten sam ton, więc nawet po usłyszeniu niskiego tonu i myśleniu o żelazie popatrz na wyświetlacz. Jeżeli cyfry przenikalności magnetycznej będą w zakresie 00-39 (w praktyce ok. 10-39), to znaczy to, ze w ziemi jest żelazo. Jeżeli cyfry będą wskazywać sygnał koło 80-90 znaczy, że jest tam złoto. Ten wykrywacz się nie myli co do cyfr przenikalności.
-wykrywacz ma 3 tony - najniższy żelazo, wyższy przedmioty aluminiowe, cynkowe, itp., a najwyższy, to złoto, srebro, platyna, itp.
-wykrywacz nie będzie zbyt dobrze nam służył, jeżeli poziom baterii spadnie do jednej kreski. Wtedy należy ją wymienić.
-wskaźnik głębokości jest w prawym górnym rogu wykrywacza. Jedna kreska więcej, to ok. 2-3 cale głębiej.


To tyle. Jeżeli będziesz miał jakieś pytanie odnośnie szczegółów, wal śmiało. Mam nadzieję, że pomogłem Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Czw 02 Wrz, 2010 19:42

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moje ustawienia to ; czułość 9-10 , dyskryminacja od 55 w górę (tutaj tkwi tajemnica stabilności). Z tą dyskryminacją spokojnie kopałem srebro czy nawet łuski do ppsh które niby powinny być odrzucane.

Czw 14 Paź, 2010 18:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.