| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cos dla bunkrowców - ładne

Rejon Goczałkowic k/ Wałbrzycha.
Czas wykonania prawdopodobnie 1945.
Sam boje sie chodzic po bunkrach ze wzgledu na "rozrywki".
Zdjecie pochodzi z licznej kolekcji mojego taty- Kazana.
Szkoda tylko ze musiałem zmniejszyć wielkosc pliku do 1MB- ze wzgledu na serwer bo w oryginale ma ponad 4MB- ale i tak po powiekszeniu mozna sobie popatrzec- piekne co ?

http://img467.imageshack.us/my.php?image=cosdlabunkrowcw9dp.jpg

Pią 21 Paź, 2005 12:38

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki janaosik ciekawe,a jeżeli chodzi o "rozrywki" w bunkrach to nie jest tak źle. No chyba, że Antonówkę w Kamiennej odwiedzasz Wink

Sob 22 Paź, 2005 20:31

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem wczoraj z kolegą co śmigał po Antonówce i rzeczywiście, że rozrywek to tam jest mnóstwo, ale i giwerki też leżą. Warto tam się wybrać.
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 24 Paź, 2005 12:04

Powrót do góry
anarchista
Kapral

Kapral





Posty: 58
Skąd: Ostpreussen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janosik - a masz wiecej regionow na takich fotkach? Jesli tak napisz na co jeszcze masz pokrycie Uśmiech.

pozdr

Pon 24 Paź, 2005 14:23

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ew. inna rozrywka w bunkrach lub gdzies w poblizu moga byc % Laughing


PS> co przedstawia to zdjecie ? I gdzie jest Antonowka... ? Nie wszyscy musza o wszystkim wiedziec Wink

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Nie 25 Gru, 2005 13:14

Powrót do góry
fullcaffe
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

znalezione w googlach

Niewypał w Kamiennej Górze
[Ogólne] Przysłane przez graffiti Wtorek, 28 Maja 2002
W pobliżu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kamiennej Górze znaleziono niewypał. Pozostałość po drugiej wojnie światowej zabezpieczono. Ziemia nadal kryje spore ilości materiałów wybuchowych, które co kilka miesięcy, zwłaszcza po deszczu, są odsłaniane. Najwięcej jest ich w okolicy osiedla Antonówka, gdzie znajdowała się fabryka broni, oraz w lasach Raszowa.
pozdrawiam

Sob 14 Sty, 2006 8:58

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IKLowiec napisał:

I gdzie jest Antonowka... ?

przeczytaj cały wątek wszystko pisze , chyba że jesteś leniwy to dam ci odpowiedź na 1 z twoich pytań...
janaosik napisał:
Rejon Goczałkowic k/ Wałbrzycha.
Czas wykonania prawdopodobnie 1945.

Sro 25 Sty, 2006 17:48

Powrót do góry
Łuszczyk
Schütze

Schütze




Posty: 12
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A nie ma przypadkiem jakiś bunkrów niemieckich w okolicach Krakowa?? Wiem, że niedaleko mojego domu są bunkry, a w zasadzie koszary austriackie, z czasów rozbiorów. Ale tam już nie ma po co iśc, bo te koszary leżą w lasku koło ulicy, więc przez te 200 lat już obskrobane ze wszystkiego. Acha i na dodatek pełno tam szczurów łeeeee. Smutny

Pią 17 Lut, 2006 13:07

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

janaosik napisał:

przeczytaj cały wątek wszystko pisze , chyba że jesteś leniwy to dam ci odpowiedź na 1 z twoich pytań...

Czas wykonania prawdopodobnie 1945.


Teraz to widac, bo jest napisane, wczesniej nie bylo. Goraczkowac sie nie musisz...

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Pon 20 Mar, 2006 13:46

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łuszczyk napisał:
A nie ma przypadkiem jakiś bunkrów niemieckich w okolicach Krakowa?? Wiem, że niedaleko mojego domu są bunkry, a w zasadzie koszary austriackie, z czasów rozbiorów. Ale tam już nie ma po co iśc, bo te koszary leżą w lasku koło ulicy, więc przez te 200 lat już obskrobane ze wszystkiego. Acha i na dodatek pełno tam szczurów łeeeee. Smutny

NA pewno w ziemi leżą tam jeszcze skarby , a co do szczurów to kup sobie pare petard(tych z czachą) i pistolet na kulki(na 6mm można kupić na allegro a pare groszy)i dewaj .Rzucasz petardy jak będzie pare szczurków koło ciebie a pistoletem strzelaj do tych pojedynczych.

PS:A co do rozrywek to się można rozerwać grając w bierki(bombowa zabawa) Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

pozdr4all

_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Czw 29 Cze, 2006 21:51

Powrót do góry
wbayer
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 36
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak łatwo ""Hadess"" bywały taki przypadki że ktoś próbował wejść do środka bunkru.
Wygłodniałe szczury go zjadły żywcem.Petarda nie wystraszy do końca szczura.
Może mysz?

Czw 30 Lis, 2006 20:55

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wbayer napisał:
To nie jest tak łatwo ""Hadess"" bywały taki przypadki że ktoś próbował wejść do środka bunkru.
Wygłodniałe szczury go zjadły żywcem.Petarda nie wystraszy do końca szczura.
Może mysz?


Bujda na resorach Wink

Od kilkunastu lat laze po fortyfikacjach. Zwiedzilem mnostwo schronow, fortow, podziemi, kaponier, kazamat, polozonych w centrach miast, w lasach, w krzakach etc.

I jakos nic mnie nie zjadlo Bardzo szczęśliwy

Co wiecej - w ZYCIU nie widzialem szczura w obiekcie forteczym. Nawet w takim na ktorym okoliczna ludnosc zorganizowala sobie wysypisko smieci.

Taki szczur musi cos jesc. A betonu, tudziez cegiel, raczej chrupac nie bedzie Uśmiech

Wiec niech kolega nie zmysla bo faktycznie kolego zbanuja Zszokowany

Co wiecej - nie radze nikomu probowac z petardami w schronach - moze sie skonczyc peknieciem bebenkow. I mowie to najzupelniej powaznie Exclamation

Czw 30 Lis, 2006 21:51

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wbayer napisał:
To nie jest tak łatwo ""Hadess"" bywały taki przypadki że ktoś próbował wejść do środka bunkru.


I co w tym dziwnego ? Wiele osób próbuje i czasem im się udaje wejść do środka . Mr. Green

Sorry , ale nie mogłem się powstrzymać .

Czw 30 Lis, 2006 22:21

Powrót do góry
Cierech
Private

Private




Posty: 16
Skąd: Lidzbark Warm.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

z tymi szczurami to ciakawa teoria Bardzo szczęśliwy ja takowych zbyt wiele nie spotkalem a i te na ktore trafilem nie wydaly sie agrsywne Razz

Pią 18 Maj, 2007 19:15

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IKLowiec napisał:
I gdzie jest Antonowka... ? Nie wszyscy musza o wszystkim wiedziec Wink


Zobacz tu: masz małe "co nieco..."
http://www.tropiciele-tajemnic.com/forum1/viewtopic.php?t=14&highlight=anton%F3wka

_________________
Pozdrawiam
ToM

Sob 19 Maj, 2007 16:44

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, a ja już zdąrzyłem zapomnieć o temacie Mr. Green
_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Nie 01 Lip, 2007 15:48

Powrót do góry
kubekg
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Jastrzębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witka. Niewiem czy ktos łazi po fortyfikacjach Przemysla ale osttanio słyszałem ze kolesie znalezli stara działobitnie i Panowie z SG i innycg firm państwowych złopilo im ten wynalazek i teraz tez natrafili na cos porządnego ale boija sie to wydobyc. Czy ktos słyszął o takiej przygodzie? Pozdr Piwo Mr. Green
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej"

Pon 06 Sie, 2007 23:53

Powrót do góry
szwendacz
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 3
Skąd: Ziemie Odzyskane
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kubekg napisał:
słyszałem ze kolesie znalezli stara działobitnie i Panowie z SG i innycg firm państwowych złopilo im ten wynalazek i teraz tez natrafili na cos porządnego ale boija sie to wydobyc.


złupili im działobitnię..? a to ciekawe być może - jak ją "złupili" ? wykopali z fundamentami i dokądś przenieśli?! od razu całą, czy po kawałeczku "łupili"?!?
strach pomyśleć co będzie jak zaczną całe forty tak "łupić" - był fort i ni ma, dziura jeno w gruncie ostała Zszokowany

Wto 07 Sie, 2007 2:48

Powrót do góry
kubekg
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Jastrzębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szwendacz napisał:
kubekg napisał:
słyszałem ze kolesie znalezli stara działobitnie i Panowie z SG i innycg firm państwowych złopilo im ten wynalazek i teraz tez natrafili na cos porządnego ale boija sie to wydobyc.


złupili im działobitnię..? a to ciekawe być może - jak ją "złupili" ? wykopali z fundamentami i dokądś przenieśli?! od razu całą, czy po kawałeczku "łupili"?!?
strach pomyśleć co będzie jak zaczną całe forty tak "łupić" - był fort i ni ma, dziura jeno w gruncie ostała Zszokowany


Kolego miałem na mysli ze wykopali jakąś działobitnie (mogli tez znaleźć kawałek w/w rzeczy)a niewiem ile w tym prawy dlatego pytam czy ktos cos o tym wie. Pozdr Laughing

_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej"

Wto 07 Sie, 2007 8:20

Powrót do góry
szwendacz
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 3
Skąd: Ziemie Odzyskane
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, działobitnia to ufortyfikowane stanowisko artyleryjskie i jako takie składa sie głównie z ziemi, betonu,czy ewentualnie cegieł.
Dlatego trochę zdziwił mnie Twój post, ale nie czepiam się dłużej - zapewne miałeś na myśli jakieś działo forteczne..?

Wto 07 Sie, 2007 14:04

Powrót do góry
kubekg
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Jastrzębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szwendacz napisał:
Kolego, działobitnia to ufortyfikowane stanowisko artyleryjskie i jako takie składa sie głównie z ziemi, betonu,czy ewentualnie cegieł.
Dlatego trochę zdziwił mnie Twój post, ale nie czepiam się dłużej - zapewne miałeś na myśli jakieś działo forteczne..?


Witam. Troche moze i dziwne ale takie otrzymaem info i dlatego sie pytam czy cos wiadomo, a co to działobitnia to wiem i mnie to tez dziwi i dlatego sie pytam. Mój post ma charakter tylko informacyjny. Pozdr Mr. Green Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo

_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej"

Wto 07 Sie, 2007 16:22

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu (2-3?) zatrzymano grupę poszukiwaczy w trakcie wydobycia armaty fortecznej.Nie pamiętam już detali, ale zdaje się była to kazamatowa 8 cm M.94 ?kody?
Nie żadna tam "działobitnia".Była to chyba sama armata, bez lawety.
Na "Odkrywcy" było to dość dokładnie opowiedziane.Niech ktoś odszuka.
Ciekawe co teraz znaleziono?Którąś z wież "San Rideau"?
Pozdrowienia
Grendel

Wto 07 Sie, 2007 19:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.