| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laifik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jaka piszczala do 6000zl?

Witam w tej chwili mam wykrywacz rutus solaris ale on mi już za cza szfankowac i mam zamiar kupić po żądny sprzęt do 6000 zł myślę nad Minelab Explorer SE Professional Pro tylko nie wiem czy ten sprzęt jest warty tych pieniędzy czy coś leprze go można kupić nie jestem jakimś zawodowym poszukiwaczem ale mam dostępne środki tylko chciałbym posłuchać jakiejś opinii co zrobić może ktoś poradzi ?

Pią 20 Sie, 2010 20:29

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, małe sprostowanie. Minelab, który wymieniłeś, podobnie jak GPX 4500 czy 4000 jest do poszukiwań bardziej samorodków złota, niż do fantów typu monety czy militaria. Napisz co Cię najbardziej interesuje - bo w tym zakresie cenowym masz bardzo duży wybór - osobiście nie za bardzo bym polecał GTI 2500, a zainteresował bym się Whitesem Spectra V3 i". Jest wiele modeli, ale wszystko zależy od tego, czego byś chciał szukać... Wtedy pomyślimy. Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Sob 21 Sie, 2010 13:10

Powrót do góry
Laifik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O jak dobrze posłuchać kogoś konkretnego jeździłem na rutusie i myślę nad zmiana ktoś mi powiedział ze minelab jest dobrym wykrywaczem ale nie wiedziałem ze do samorodków . interesują mnie militaria i oczywiście monetki Uśmiech mógłbyś podsunąć jeszcze jakieś nazwy piszczałek godnych uwagi i jakieś sklepy w których można się zaopatrzyć w takie piszczałki ? Właśnie poświęcam czas oglądaniu Spectra V3 Dzieki pozdrawiam


Normalnie już nie wiem jaka piszczałkę wybrać po dłuższych zastanowieniach nastawie się na monetki tylko nie wiem jaki sprzęt byłby do tego dobry proszę o pomoc .

Sob 21 Sie, 2010 17:45

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc tak:

na monetki: ALL-1, Whites Coinmaster Pro, Armand Prospector, Armand Anticus, Ace 250 (ew. 350), PROxima, GTP 1350, Teknetics G2, Whites Spectra V3 i", ... spory wybór.

na militarkę: Smętek HS-3, GTax 550, Armand Discoverer, popularny Jabel, Salamandra VLF, różne Tesoro, ... również spory wybór, który należy do Ciebie.

Najlepiej bierz wykrywacz (co jest oczywiste) z dyskryminacją i trybami - dynamiczny (monetki) i statyczny (militarka).

Wykrywaczy jest bardzo dużo, nie zam większości na pamięć Bardzo szczęśliwy Poszperaj w internecie, ale pamiętaj, że do sporej sumy jest spory wybór.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 21 Sie, 2010 18:15

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skad masz dane ze Explorer jest na samorodki???

Moim zdaniem to tylko kolejna wersja juz dosc starego sprzetu...ale z nowymi mozliwosciami.
Niezlego sprzetu.

Ja uzywam E-tracka i sobie chwale-smialo polecam jako uniwersalny sprzet za wlasnie te kase.

Kilku znajomych ktorzy przesiedli sie z Explorerow na E-tracka-zaluje-prawie to samo za znacznie wieksza kase...


Co do twoich zachwalanych-pozwol ze na czerwona zakresle te ktore uwazam za kiepskie-tam gdzie je dales-bo np.Tesorca polecalbym na monety,tez zalezy ktory ale nowe modele to moneciaki...
V3 nie uzywalem ale akurat malzonka testuje MXT i niezle sprawuje sie w monetkach wiec i V3 - sadze ze podola

Enders napisał:
Więc tak:

na monetki: ALL-1, Whites Coinmaster Pro, Armand Prospector, Armand Anticus, Ace 250 (ew. 350), PROxima, GTP 1350, Teknetics G2, Whites Spectra V3 i", ... spory wybór.

na militarkę: Smętek HS-3, GTax 550, Armand Discoverer, popularny Jabel, Salamandra VLF, różne Tesoro, ... również spory wybór, który należy do Ciebie.

Najlepiej bierz wykrywacz (co jest oczywiste) z dyskryminacją i trybami - dynamiczny (monetki) i statyczny (militarka).

Wykrywaczy jest bardzo dużo, nie zam większości na pamięć Bardzo szczęśliwy Poszperaj w internecie, ale pamiętaj, że do sporej sumy jest spory wybór.

Pozdrawiam!
Laughing

Sob 21 Sie, 2010 19:01

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, a wynika to z praktycznej nauki. To tak samo jak @ jms-bytom, śmiem twierdzić, że Tesoro to kombajn na monety.

A wracając do tematu, to założyciel wątku powinien odpowiedzieć sam sobie na jedno pytanie. Pytanie, które piszę każdemu, który pyta się o zakup wykrywacza.
Mianowicie - czego chce szukać, monet ( kolorów)czy militarki. Jak się zdecyduje na dany zakres, to pod tym kątem znajdzie sobie odpowiedni cenowo i " tematycznie" sprzęt.Wystarczy poszperać w necie...
Pzdr Piwo

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Sob 21 Sie, 2010 20:05

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wykrywki XP... też możesz popatrzeć, @Laifik. Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 22 Sie, 2010 9:12

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

XP sa tez raczej na kolorowa drobnice.
moj Goldmaxx 18 khz-juz sama nazwa- czestotliwosc o tym mowi.
choc XP Adventis niezle sprawowal sie i na militarce.

Jak jestesmy przy czestotliwosciach-dobrze wybral na poczatku Minelaba z FBS

Z kolei-jak juz uzywales Rutusa-zastanow sie nad Proxima-1/4 ceny a to solidny uniwersalny wykrywacz.
Druga sprawa- piszesz /pytasz/ o Belgii i Ardenach-moi koledzy z niemiec stracili tam sprzet /konfiskata/ + poplacili spore grzywny -za kopanie.
Nie strasze cie ,nie wiem dokladnie gdzie....
A stracili m.inn. Garretta GTI 2500,Whitsy czyli sprzet po okolo 1000 eurosow-Rutusy sa tansze...Uśmiech>

Nie 22 Sie, 2010 11:02

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

18kHz? Wow! Duża efektywność.. ale trzeba liczyć się z wysokimi tłumieniami w gruncie:

Cytat:
"Jak powszechnie wiadomo, częstotliwość niską lepiej przewodzi materia zbita - skała, ziemia, itp., natomiast wysoką - materia rzadka - powietrze, itp.


Możesz także (@Laifik) poczytać o Ace 350 z cewką Double-D (w skrócie DD), która mimo wysokiej częstotliwości pracy daje większą efektywność od zwykłej cewki.

Fakt, dobrze jeżeli wykrywacz ma możliwość pracy na kilku(nastu) częstotliwościach, ale zastanówmy się porządnie - poco inne częstotliwości, skoro i tak na jednej z nich jest największy zasięg? Wystarczyły by najwyżej trzy częstotliwości, aby pracować na różnie zmineralizowanych gruntach. Po co płacić za dodatkowe bajery, skoro i tak ich wszystkich nie wykorzystamy? Laughing

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Nie 22 Sie, 2010 11:51

Powrót do góry
Laifik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wiedz tak po zastanowieniach rozmyślam nad kupnem Teknetics T2 .

Dziękuje wszystkim za porady co do piszczałek wybrałem Teknetics T2 dlatego ze ma sporo możliwości i jest dość skomplikowany i można nim się dobrze pobawić . Widziałem tez i inne ciekawe piszczałki . Ale wybrać wybrałem i zaczynam zamawiać. (propozycje co do sklepów polecanych dostawców mile widziane dziękuje )

A co do Arden to pisałem już w innym miejscu na forum jak to jest w Belgi i potrzebuje wiadomości co i jak i czy to jest legalne . Mieszkam dokładnie niedaleko miejscowości Dinant to jest w górach Ardeńskich te miasteczko ma bardzo ciekawą historie i było na szlaku handlowym wiedz interesuje mnie co ta ziemia kryje:-)


Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Nie 22 Sie, 2010 19:49

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laifik napisał:
. Mieszkam dokładnie niedaleko miejscowości Dinant to jest w górach Ardeńskich te miasteczko ma bardzo ciekawą historie i było na szlaku handlowym wiedz interesuje mnie co ta ziemia kryjeUśmiech
Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy


Zatem; Dasz dół Wyluzowany
Pozdro[/b]

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 22 Sie, 2010 19:58

Powrót do góry
Denar
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

XP Deus nadaje się także do poszukiwań dużych przedmiotów, posiada do wyboru częstotliwość 4, 8, 12 i 18 kHz. Ze standartową cewką wykrywacz wykrywa puszkę piwa denkiem w powietrzu do 90 cm. Ponadto w listopadzie będzie dostępna większa cewka 34×28 cm, która jeszcze zwiększy zasięg.

Pon 23 Sie, 2010 18:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.