| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątki o tematyce politycznej i Hyde Park

Nie wiem czy wszyscy zauważyli, lecz przybył nam nowy dział - Hyde Park.Jak w swoim pierwowzorze można tam poruszać wszystkie tematy, ze szczególnym uwzględnieniem dyskusji politycznych.Można tam prowadzić ostre polemiki (byle nie obrażać Królowej i nie łamać prawa), pisać jednozdaniowe riposty.Nikomu tam to nie powinno przeszkadzać, gdyż właśnie po to powstał Hyde Park (co nie znaczy, że tolerowane będą wylgaryzmy i łamanie powszechnych zasad kultury wypowiedzi).
Nowo otwarte wątki tyczące aktualnej polityki będą tamże przenoszone.
Wątki istniejące, wciąż aktywne trafią tam także.
Pozdrowienia
Grendel

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 19 Sie, 2010 2:19

Powrót do góry
Zubek
Gość

Witam,
fajnie, tylko może osobny, specjalny moderator by sie tam przydał Rolling Eyes
A tak a propos - czy wobec powstania HP Klechistan zostanie otwarty ponownie, z pewną obawą pytam Embarassed - może jakaś ankieta w tej sprawie Mr. Green ?
Pozdrawiam

Czw 19 Sie, 2010 6:55

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5

Idea może i słuszna ale też trzeba pamiętać, ze Hayde Park się raczej w Polsce nie przyjął - i to z powodów raczej socjologiczno-historycznych, gdzie w inny sposób daje się w naszym pięknym kraju upust wszelkiej maści frustracjom :wink:
I tak też pewnie będzie z tym działem, który pewnie w świetle dośc kontroweryjnego zapisu (jest to aby zgodne z regulaminem forum?) o usuwaniu watków po trzydziestu dniach "milczenia" wkrótce zginie w mroku niepamięci...

Czw 19 Sie, 2010 13:39

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Pochwał: 4

Zubku-podobnie jak ty liczę, że zablokowany temat o Klechistanie zostanie otwarty w nowym dziale. Zwracałem się wcześniej do kilku moderatorów z prośba o odblokowanie tematu bo wyczyn Grota pachniał mi cenzurą - w dziel ogólnym działało kilka tematów politycznych a zablokowano tylko jeden- ale żaden nie raczył odpisać na moją prywatną wiadomość.

Czw 19 Sie, 2010 18:06

Powrót do góry
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

Zależy Wam na skakaniu sobie do gardeł?
Zapytam spokojnie - co kie licho?
Chcecie dyskutować - otwórzcie nowy wątek.W Hyde Parku.
Niemniej - tam też pyskówki skończą się naganami i kolejnym zamknięciem wątku.Już w tym moja samozwańczo-cenzorska głowa.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 19 Sie, 2010 18:21

Powrót do góry
Zubek
Gość

Cytat:
Zubku-podobnie jak ty liczę, że zablokowany temat o Klechistanie zostanie otwarty w nowym dziale.

Sorry, red, nie o to mi chodziło- ja wręcz wyraziłem obawę, że temat ten zostanie ponownie otwarty, bo... no właśnie Smutny
A tak a propos- bom właśnie z harcerzami na Zlocie Stulecia-dwa są zawsze u mnie tematy tabu, nie do dyskusji ani zagajenia nawet - polityka i religia. Każdy ma swoje poglądy i niech tak zostanie, pod jednym wszakże warunkiem- nie wolno narzucać ich innym, takie dyskusje niszczy się w zarodku Zniesmaczony
Pozdrawiam

Czw 19 Sie, 2010 19:48

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

Pochwał: 1

Moznaby nazwac to Off Top i niekoniecznie automatyzowac.
A tak.. przy zamknietych ale istotnych tematach wpadnie kiedys tam automatyczna gumka.
Dlaczego u licha temat Katastrofy Tu154 tu zawital tego nie pojme.
Ze zamkniety ok, ale na ogolnym bylo jego miejsce a nie gdzie indziej.
Teraz zamkniety i bez wpisow i tak do kasacji.. Evil or Very Mad
Mozna przeciez od razu skasowac, a nie czekac na automat.

Pisalem tam troche oczekujac reakcji lub mozliwego rozbioru faktow na czynniki pierwsze. Skonczylo sie jednak na dalszym podawaniu "fantow" medialnych lub bezideowym uderzaniu w klawsze badz kopiowaniu wycinkow i koniec cytatu.
Teraz cala robota do pieca.. predzej czy pozniej...
Prosze przemyslcie raz jeszcze zawartosc tych XXL stron czy to piec czy byloby bardziej wartosciowiej wyedytowac to i owo.
hth

Czw 19 Sie, 2010 20:01

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

[quote="Grendel"]Zależy Wam na skakaniu sobie do gardeł?
Zapytam spokojnie - co kie licho?
Chcecie dyskutować - otwórzcie nowy wątek.W Hyde Parku.
Niemniej - tam też pyskówki skończą się naganami i kolejnym zamknięciem wątku.Już w tym moja samozwańczo-cenzorska głowa.
Pozdrowienia
Grendel[/quote]

A co z tematami historyczno-politycznymi? Jest wiele tematów np o NSZ, wojnie domowej w Hiszpanii czy o II RP gdzie jest więcej polityki niż historii,. dyskusje są ostre tak, że te na tematy polityczne wyglądają przy nich jak zabawy przedszkolaków. Czy tutaj też będzie cenzura?? To może władcy forum od razu ustalą oficjalną wykładnie historii tak aby nikt przypadkiem nie naraził się na bana.
Nie każda dyskusja o polityce to pyskówka. W Polsce od dawna unika się dyskusji na wiele tematów w tym na rolę kościoła - efekt to m.in zamieszanie wokół krzyża. Zamierzacie tłamsić dyskusję i każdego kto ma inne zdanie niż obowiązująca wykładnia?
Pisuję na tym forum prawie rok i dotychczas cieszyłem się tym, że można tutaj mówić o sprawach ciekawych i nie zawsze popularnych - widać coś się chyba zaczyna zmieniać

Czw 19 Sie, 2010 20:03

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5

Ja także przyłącze się do Kolegi Reda - swego rodzaju cenzura tematów w imię niewiadomo jakich racji jest coraz częstsza, wybiórcza i przypadkowa ot jak ktoś wstał lewą nogą i coś mu tam sie wydaje... i niestety na coraz niższym poziomie - i może darujmy sobie te niepotrzebne pogróżki w kwestii ostrzeżeń - to ma być ten zbawienny sposób na polepszenie jakości forum? Czy naprawdę na forum w ostatnim czasie wystąpił jakiś powszechni problem z nadmiarem...sam nie wiem czego...
Czy raczej poważny problem nie leży po stornie niektórych moderatorów czy też swego rodzaju "zlewania' co bardziej niewygodnych kwestii? Czy optymalni uczestnicy forum to tacy co będą sobie grzecznie powtarzać doskonale znane "slogany" i przyjęte interpretacje? I konicznie do tego w "kulturalnej" formułce?

Ogólnie zażenowany

Marek

Jako, że odbieram to, jako picie do mnie, pozwolę sobie odpowiedzieć od razu w poście.
Do tej pory nie bardzo mieszałem sie do politykierstwa uprawianego na forum w imię rzecz jasna jedynie słusznych (nie ważnie z której strony politycznej sceny) pogladów.Tolerowałem pozbawione sensu wklejanie całych artykułów wypacanych przez miernych propagandzistów szermujących rzeczownikami z dużej litery.Pozwalałem na jednozdaniowe repliki w stylu: "A takiego wała!".
Obserwowałem, jak po kolei coraz więcej działów zmienia sie w bagienka, gdzie nie sposób omówić niczego w miarę rozsądnie.
Dość!
"...i może darujmy sobie te niepotrzebne pogróżki w kwestii ostrzeżeń - to ma być ten zbawienny sposób na polepszenie jakości forum?..."
Niestety - tak to już jest, że przeważnie działa jedynie to.Bo upomnienia słowne i prośby - nie.
"...Czy optymalni uczestnicy forum to tacy co będą sobie grzecznie powtarzać doskonale znane "slogany" i przyjęte interpretacje?..."
Marku, wybacz - piłeś coś?
"...I konicznie do tego w "kulturalnej" formułce?..."
Tak.Zdecydowanie.W kulturalnej formułce.Bez cudzysłowia.Ale też bez owijania w bawełnę i bez politycznej poprawności.
To mniej więcej MArku tyle.I by było jasne - jesteś tu mile widzianym gościem.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 19 Sie, 2010 21:01

Powrót do góry
de Villars
Moderator
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 6

Cytat:
A co z tematami historyczno-politycznymi? Jest wiele tematów np o NSZ, wojnie domowej w Hiszpanii czy o II RP gdzie jest więcej polityki niż historii,. dyskusje są ostre tak, że te na tematy polityczne wyglądają przy nich jak zabawy przedszkolaków

Fizycznie nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkiego, wiadomo ile forum sobie liczy postów i tematów. Trudno, trochę tego zostanie. Ale mogę zapewnić, że dołożymy starań by od teraz na ogólnym się politykowanie skończyło.

Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 19 Sie, 2010 22:01

Powrót do góry
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

red25 napisał:

A co z tematami historyczno-politycznymi? Jest wiele tematów np o NSZ, wojnie domowej w Hiszpanii czy o II RP gdzie jest więcej polityki niż historii,. dyskusje są ostre tak, że te na tematy polityczne wyglądają przy nich jak zabawy przedszkolaków. Czy tutaj też będzie cenzura?? To może władcy forum od razu ustalą oficjalną wykładnie historii tak aby nikt przypadkiem nie naraził się na bana.

Proszę nie mieszaj politykierstwa z historią polityczną.To dwie różne sprawy.
Nie mam nic przeciwko politycznym dyskusjom.Podkreślam - DYSKUSJOM.Nie pyskówkom i darciu pierza.
Forum iOH NIE JEST, NIE BYŁO i NIE BĘDZIE wolną mównicą, gdzie każdy narwaniec będzie mógł publicznie wylewać swe polityczne frustracje, bądź zażarcie bronić swych politycznych idoli atakując ich przeciwników.
Polska polityka mnie NIE OBCHODZI.Obchodzi mnie za to kształt tego forum, które zaczyna przypominać rozpolitykowany chlew.Właśnie dlatego zacząłem ten grajdoł porządkować.
Chcesz dyskutować o polityce - proszę bardzo - masz Hyde Park.Dyskutuj.Nawet w formie jednowierszowych postów.Jedyne wymogi - wstrzymanie się od pyskówek i zachowanie norm kulturalnej dysputy.Tyle.Tematy w Hyde Parku są dowolne o ile nie podpadają pod paragraf (propagowanie,itp.) oraz nie obrażaja Królowej.
red25 napisał:
W Polsce od dawna unika się dyskusji na wiele tematów w tym na rolę kościoła - efekt to m.in zamieszanie wokół krzyża. Zamierzacie tłamsić dyskusję i każdego kto ma inne zdanie niż obowiązująca wykładnia?

I znów to samo - Hyde Park.Dyskutuj o czym chcesz.DYSKUTUJ.
red25 napisał:
dotychczas cieszyłem się tym, że można tutaj mówić o sprawach ciekawych i nie zawsze popularnych - widać coś się chyba zaczyna zmieniać

Pewien mądry Żyd, skądinąd chrzescijanin i Apostoł napisał: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne.Wszystko mi wolno, lecz nie dam się niczemu zniewolić." (1 List do Koryntian 6:12).
Także teraz możesz o tym pisać.Niemniej - tematykę tyczącą bieżącej polityki proszę uprawiać w Hyde Parku.Tu łatwiej będzie wątki potencjalnie zapalne poddać pewnej kontroli i utrzymać pewien ład.
Właśnie to się zmieniło - forum historyczne będzie forum historycznym, a użytkownicy szukający okazji do wyładowania swych politycznych frustracji tez będą mieli miejsce dla siebie, nie przeszkadzając innym.
Nie, bym Ciebie uważał za frustrata, broń mnie Boże.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 19 Sie, 2010 23:36

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Jeżeli chodzi o moje potrzeby dyskusji politycznej to realizuje je na innych forach, które służą głównie politycznej tematyce. Nie uważam się za frustrata i nie szukam okazji do wyładowania politycznego napięcia - ponad 20 lat bawię się w politykę, kilka lat to był mój zawód. Od dawna do polityki mam raczej chłodny dystans. Forum IOH cenię przede wszystkim za swobodną dyskusję na ciekawe dla mnie tematy - jest tutaj wielu ludzi z olbrzymią wiedzą, którzy nie boją się pisać o sprawach w kontrowersyjny sposób.
W odróżnieniu od innych miejsc w internecie nie ma tutaj wielu oszołomów a dyskusje nawet te ostre dotychczas prowadzone były w rozsądnych granicach. Polityki i historii nie da się rozdzielić a w ocenie faktów zawsze każdy z nas jest stronniczy. Byłem zdziwiony reakcją Grota i zablokowaniem tematu o Klechistanie - nie było tam żadnych wypowiedzi, które odbiegały od poziomu innych tematów. Odebrałem to jako cenzurę i prywatę.
Dobrze, że jest dział HP i mam nadzieje, że moderatorzy nie będą się kierowali swoimi poglądami blokują umieszczone tam tematy.
pozdrawiam
r

Pią 20 Sie, 2010 8:56

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 3

Ciesze sie że moderatorzy zapowiadają "podkręcenie śruby". Przyznam szczerze że typowe tematy na lanie wody coraz bardziej mnie irytowały. Kiedy temat przygasał wystarczyło że ktoś napisał "Słyszałem że...., Podobno...., Czy to prawda że...." i wszystko zaczynało sie od nowa. Mam nadzieję że teraz IOH wróci na stare dobre tory Wink Wink

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 20 Sie, 2010 22:17

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major

Zostałem wywołany do tablicy, więc pozwolę sobie zabrać głos.

Decyzję o zamknięciu tematu o Klechistanie podjąłem samodzielnie, zapytałem jednocześnie pozostałych moderatorów o ich opinię. O ile pamiętam to sprzeciwów nie było, wobec czego uznaję, że moja decyzja była dobra dla forum.
Natomiast cenzura - cóż, były opinie z dwóch różnych obozów, po zamknięciu tematu żadna ze stron nie miała możliwości zabrania głosu, to o jakiej cenzurze tu mówimy? Jakby wszyscy reprezentowali jedną opinię, niezgodną z moją, i gdybym zamknął temat, to wtedy można mówić o cenzurowaniu.
Co do prywaty - to zgodzę się, że decyzja o zamknięciu tematu była moją prywatną decyzją ALE zaakceptowaną przez resztę moderatorów. Najwidoczniej po prostu zareagowałem jako pierwszy.

Co do trzymania poziomu dyskusji w tematach o polityce: przypomina to sytuację z dzieciakami. Dwóch chłopaczków się bije, okłada pięściami i wyzywa. Ale jak przyjdzie matka, da po tyłku jednemu i drugiemu, to chłopaczki płaczą, że oni się tylko bawią, że nic się nie dzieje, itp. Tak samo tutaj; postronny czytelnik będzie raczej zdegustowany poziomem dyskusji, natomiast biorący w niej udział będą skłonni nawet pogodzić się z przeciwnikiem, byleby tylko móc dalej brać w niej udział...

Ja rozumiem, że polityka wpływa na historię, i dlatego nie uciekniemy od rozmów na te tematy. Proponuję jednak tylko spojrzeć na nazwę forum - Inne Oblicza HISTORII. Historii, nie polityki. Temat o krzyżu możemy na razie odpuścić - na razie w mediach podejmują go tylko politycy i mąciwody. Jak za zagadnienie zabiorą się historycy - droga wolna. Bo w tej rozmowie jak na razie za dużo emocji.

Sob 21 Sie, 2010 9:48

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura

"Cenzura – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań"

Dla mnie zablokowanie tematu Rzeczpospolita czy Klechistan - temat nadal jest zablokowany chociaż jest w dziale Hyde Park - to cenzura i tyle. W wielu innych wątkach dyskusja była bardziej nerwowa a jakoś nie sa zablokowane.
Nie zgadzam się z opinią, że temat nie jest historyczny. Rola kościoła w Polsce po 1989r, klerykalizacja kraju itd to bardzo ważny i kontrowersyjny ale jednak element naszej historii współczesnej. Konia z rzędem temu który wskaże kiedy w kończy się polityka a zaczyna historia - od ostatniej wojny minęło już sporo czasu a dyskusje dotyczące strategii AK, NSZ, Sikorskiego czy komunistów nadal w dużej części są polityczne a nie historyczne.
Z reguły w Polsce wszelka dyskusja dotycząca kościoła jest duszona a jej uczestnicy w najlepszym wypadku dostają łatki oszołomów - niestety ale tak samo zachowałeś się i ty Grocie. Blokując dyskusję nie zlikwiduje się problemu a brak dyskusji zawsze będzie prowadził do wzrostu agresji co widzimy w naszym kraju. Fanatycy, którzy są po obu stronach, to margines ale to o nich się słyszy najwięcej bo cała reszta nie ma możliwości wypowiedzi.
Na Forum IOH poruszanych jest wiele kontrowersyjnych tematów, wiele wywołuje emocje więc nie widzę powodu czemu blokuje się te nieliczne.

ps.
Mam 41 lat, dwóch synów którzy wyrośli już z piaskownicy. Coś tam w życiu dokonałem. Jako instruktor harcerski wychowałem sporą grupę dorosłych już ludzi więc porównania do płaczących chłopaczków mnie nie bawią. Nie musimy się lubić ani ze sobą zgadzać ale szanować powinniśmy

Sob 21 Sie, 2010 11:46

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major

Kod:
"Jak bym czytał rozkaz dla ZOMO "

do powyższego: "Jak widać niektórzy tęsknią. "

"Widzę, że niektórym to ZOMO nie daje spokoju. Rozumiem, że fajnie jest czasem zacytować jednego z mentorów?"

"Rozumiem że masz silne związki z pałowaniem ludzi w latach 70-80."

"Co ty robisz na forum dyskusyjnym skoro dla ciebie osoba o innych poglądach to cham? Jesteś mało oryginalny bo większość z obrońców klechistanu swoim przeciwnikom zarzuca kłamstwo, chamstwo, obce interesy itd. "

"Żegnam, jak przystało na chama i kończę z Tobą dyskusję "

"Swego czasu na nielegalne zgromadzenie polityczne, manifestację w centrum miasta ( co samo przez się stanowi już złamanie prawa) skierowano by kompanię ZOMO i ze trzy hydrowozy       , ale ustrój sie zmienił i tak się już nie robi . "

Jeżeli Cię nie przekonałem, to tu masz wycinek z 3 stron ww. dyskusji. Mniejsza z tym, kto jest autorem, ale takie szambo wybiło w tym temacie. Jeżeli dorośli mężczyźni piszą takie rzeczy, to ja powiem: chrońmy psychikę dzieci.

Sob 21 Sie, 2010 14:05

Powrót do góry
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

Protestuję!
Rolę forumowego cenzora JA SOBIE UZURPOWAŁEM!
Grocie - zawłaszczyłeś sobie moje kompetencje!

Teraz bez żartów i zupełnie otwarcie:
Czasy tolerowania pyskówek i bredni w imię tolerancji oraz opatrznie rozumianej "wolności" słowa na forum iOH minęły. W Hyde Parku (gdyż do tego jest) można pisać o niemalże wszystkim, w tym także o aktualnej polityce), jednak w ramach ogólnie znanych norm kulturowych.
I to mniej więcej tyle.

Red, jeśli chcesz pisać o wpływie katolicyzmu na życie społeczno-polityczne w Polsce - nikt Cię przed tym nie powstrzymuje.Otwórz nowy wątek i dyskutujcie.Jednak nie zdziw się, jeśli sytuacja się powtórzy i również on zostanie zamknięty.Taka już dola tematów zapalnych.

Pozdrowienia
Grendel

Sob 21 Sie, 2010 15:11

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Szambo?? W cytowanej wypowiedzi nie ma słów powszechnie uznawanych za obraźliwe czy wulgarne - słowo cham jest staropolskie i trudno uznać je za kontrowersyjne czy niszczące psychikę kogokolwiek. Wybacz ale nie dostrzegam niczego bulwersującego w cytowanym tekście - jeżeli już jesteś taki wrażliwy to zawsze mogłeś ukarać autora tekstu, który łamie regulamin i dobre obyczaje a nie blokować cały temat. Po raz kolejny udowadniasz, że zablokowałeś dyskusję bo nie odpowiadał ci jej temat - czyli cenzura - a nie poziom wypowiedzi.

ps
Grendel, twój wpis ukazał się zanim skończyłem swój. Nie mam nic przeciwko ściganiu i blokowaniu autorów czy tematów które łamią regulamin czy dobre obyczaje ale w tym wypadku mamy do czynienia z cenzurą a to zawsze będzie budzić mój sprzeciw

Sob 21 Sie, 2010 15:29

Powrót do góry
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

Red,
Jak dla mnie przytoczony fragment wystarczałby dla wystąpienia o ostrzeżenia, a sprowadzeniu dyskusji do "staropolskiego" poziomu - do zamknięcia wątku.Co też Grot uczynił i chwała Mu za to!
Wyzwiska typu, jak je zwiesz, "staropolskiego", nie będą tolerowane.Tak, jak żadne inne.
Pozdrowienia
Grendel

Nie 22 Sie, 2010 4:17

Powrót do góry
Zubek
Gość

Panowie, z całym szacunkiem, jak długo można prowadzić dyskusję o sprawach oczywistych; w każdej organizacji, a taką jest i forum IOH, panuje przecież pewien porządek i są ludzie odpowiedzialni za jego respektowanie.

Moderator ma zawsze ( prawie Rolling Eyes ) rację, a jeżeli nie ma- patrz punkt pierwszy Wink , bo taka jego rola i psi- z przeproszeniem - obowiązek...

A nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć temat podobny - choć tak naprawdę po co? Tyle jest portali, dyskusji nt różnych wypowiedzi w internecie czy w prasie, komentarzy w pozycji- dodaj swój głos...

Piszę z Krakowa, gdzie dziś jubel- Pan Prezydent spotyka się z Harcerzami, msza ekumeniczna itepede ( co nikogo nie razi- bo idą ci, którzy chcą), pogoda fajna, a ja np, jadę z młodymi zuszkami do Wieliczki, gdyż Auschwitz to dla nich jeszcze byłoby za mocne przeżycie - i wszyscy są zadowoleni Laughing

Pozdrawiam

Nie 22 Sie, 2010 8:26

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Postanowiłem odkopać temat- polityka.Wiem,że to było dawno, ale to co się dzieje to ... tiiit..
Kolej, autostrady . NFZ.
Nie wspominam o OFE, VAT itd.chcę zwrócić uwagę na NFZ, to co urzędzasy robią to jest Trybunał Stanu.
Pracuję w tej branży i mogę powiedzieć- kontraktowanie w obecnym roku to sprawa do CBA.
Program komputerowy wg którego były przyznawane kontrakty stworzył urzędas, który nie ma pojęcia .
Wg tego programu sprawdzone przez lata Przychodnie nie dostały kontraktu, natomiast nowi "oferenci" tak.
Najśmniejsze w tym całym cyrku jest to, że ci nowi wygrali oferując specjalistów, których nie mają, teraz szukają ":na gwałt".
Zwykłe oszustwo albo koperty.

Czw 06 Sty, 2011 11:25

Powrót do góry
Accepted
Podporucznik

Podporucznik

Pochwał: 1

Nie wiem czy już weszła, ale widziałem że była na ukończeniu, ustawa która będzie regulować kwestię odpowiedzialności karnej za błędy urzedników. Największy wrzask wyszedł ze skarbówek, urzędasy błagają MF o ubezpieczenie od błędów... niezłe...
Pozdro

Wto 08 Lut, 2011 12:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Nie dziwię się- w kraju gdzie interpretacja przepisów podatkowych zależy od kierownika US... Wink

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 08 Lut, 2011 14:04

Powrót do góry
sargon1
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Czy znacie taką inicjatywę paru "wpływowych osób"?

http://www.nowa-amerika.net/index.php/pl/forum-polnisch/szczettinstan

Nie miał bym nic przeciwko temu, gdyby to była jakaś "wizja artysty" Wink
Ale tu chodzi o ludzi którzy dostają spore dofinansowania by realizować swoje "urojone pomysły".
Nie o to przecież walczyli nasi ojcowie..." by teraz miasto w którym mieszkam nazywano - szczettinstan Kciuk w dół

Czw 31 Sty, 2013 21:18

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Ciesz się - póki jeszcze możesz - że nie mieszkasz na Adolf Hitler Straße, zaraz obok Hermann Göring Plaza. Twisted Evil

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 31 Sty, 2013 21:55

Powrót do góry
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

Skocz do: