| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett Gti 2500 sondy 9,5" lub 12,5" a może rama?

Witam
Chodzę z Gti już od dłuższego czasu na trybie dynamicznym z sondą 9,5", ale zasięgi na monety i inne małe przedmioty są w 100% zadowalające. Jednak chcę szukać głębiej czyli około 40-50 cm a może minimalnie więcej. W tym przypadku chodzi o duże fanty. I tu pojawia się moje pytanie czy mój wykrywacz z sondą 9,5" i trybem dynamicznym znajdzie takie fanty? Może lepiej użyć sondy 12,5" ale wtedy gorzej jest ze znajdowaniem monetek(raczej namierzaniem). Szczerze wolę unikać trybu all metal, ale w ostateczności użyję go. Chodziłem na nim, ale wolę dynamiczny tryb.
I jeszce jedno pytanko co do przystawki/ two boxa, czy znajdę tą przystawką przedmiot typu bagnet? Przedmioty typu :czolg5: itp to napewno.
Pozdrawiam

Sob 31 Lip, 2010 22:12

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja latam z GTI 2500 kuzyna (Metew potwierdzi Wink) i chodzę z cewką 12,5". Na tej cewce jest większy zasięg, niż na 9.5". To, że wielkość cewki trochę się zwiększyła, nie oznacza, że nie będziesz w stanie wykopać monety. Wręcz przeciwnie. Polepszy się jedynie zasięg, ale największą wadą zmiany cewki jest to, że będziesz się musiał przyzwyczaić (chyba że oddasz do zestrojenia z Twoją elektroniką) no i najbardziej wkurzająca rzecz - ta cewka (nie wiem dlaczego, może tylko u mnie) jest bardzo słaba mechanicznie (lekkie uderzenie w np. korzeń - odpada kawałek żywicy... itd.) Poza tym na tej cewce jest niewidoczne miejsce pin-pointa (ja mam cewkę "scorcher", zamknięta, chyba, że zdecydujesz się na otwartą, to punkt centralny cewki będzie dobrze widoczny). Na Two-box powinieneś załapać bagnet.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 31 Lip, 2010 23:53

Powrót do góry
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Moja sonda 12,5 jest otwarta, więc nie powinno być problemu z namierzaniem. Kiedyś używałem tej sondy i efekty były całkiem fajne, ale jest ona trochę nie poręczna. spróbuję użyć jej w terenie, używając trybu dynamicznego. Czy to dobry pomysł używać trybu dynamicznego i używać dyskryminacji Relic lub jewelery?
Pozdrawiam

Nie 01 Sie, 2010 8:22

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, to tryb "Jewerly" jest na biżuterię, a relic - sama nazwa wskazuje relikwie. Nie wiem, co miał namyśli projektant pod relic, ale zapewne chodzi o duże przedmioty. Jeżeli interesuje Cię militarka, to chodź, ale bez dyskryminacji właśnie na relic. Tam masz również pokazywaną szacowaną wielkość przedmiotu - jeżeli to militarka - karabin np. to zawsze kop powyżej pola "C" (kolor fioletowy), na "D" lub "E". Na "C" lub poniżej możesz załapać np mniejszy pistolet czy magazynek. Jeżeli natomiast interesują Cię monety - ustawiasz na Coins lub Jewerly i kopiesz poniżej tylko a "A" i "B". Możesz także ustawić dyskryminację na monety i inne metale kolorowe (jeżeli polujesz na militarkę) i wtedy nie musisz spoglądać co chwilę na LCD. Zresztą - osłuchasz się - to wystarczy. Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 01 Sie, 2010 11:37

Powrót do góry
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Czy sondą 9,5" ale na all metal mogę znaleźć monety i militaria? Uśmiech czy tylko militaria?
Pozdrawiam

Nie 01 Sie, 2010 14:18

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jedno i drugie. Ale z bez dyskryminacji żelaza będziesz kopał każdy sygnał, więc nie bądź zdziwiony, że wykopujesz same gwoździe. Pamiętaj militarka - pistolety pole "C" lub większe, karabiny, działa, itd. powyżej pola "D" i pole"E." Czasami jest tak, że na tej małej cewce gwoździe są pokazywane jako obiekty "C" (duże gwoździe) a małe jako "B". Mogą się trafić inne obiekty żelazne jako "D" (np. podkowa czy lemiesz). Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 01 Sie, 2010 14:23

Powrót do góry
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie DZIĘKI za pomoc.
Gdzieś czytałem, że fajnym sposobem poszukiwań jest szukanie na all metal a potem sprawdzanie miejsca dyskryminacją, jeżeli jest brak sygnału to zbierać warstwę itd.
Co o tym sądzicie? Uważam, że to fajny sposób, ale trochę czasu zajmuje Razz
Pozdrawiam

Nie 01 Sie, 2010 17:23

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak trochę czasu - masz metal (żelazo) przełączasz na dyskryminacją kwadracik na żelazo, odhaczasz, i gotowe - sprawdzasz. Jak masz wyćwiczone palce to szybko odhaczysz przyciskiem + żelazo i klikniesz Discriminate... 30 sekund mi się udało Bardzo szczęśliwy Dobry pomysł, jeśli jest coś wielkiego powyżej "C" lub "D" bo inaczej to śmieci mogą być np. gwodzie czy nakrętki.
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 01 Sie, 2010 17:33

Powrót do góry
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio miałem możliwość sprawdzenia mojego Gti z bagnetem. Zaniepokoiło mnie to, że dawał bardzo słaby sygnał typu śmieć 2-3 kwadracik. Zawsze taki jest sygnał czy po prostu jakiś zły bagnet? Nie jest on wykopany tylko pożyczony od znajomego.
Pozdrawiam

Nie 01 Sie, 2010 21:00

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Kwadracik" mam rozumieć, że głębokość, czy chodziło Ci o pola (A,B,C...)?

Mógł mieć słaby sygnał, a to może z powodu ustawionej dyskryminacji na żelazo. Wtedy bagnet łapie - ledwo, bo tam dyskryminacja nie obejmuje dużych i średnich przedmiotów (do B chyba, później w górę nie są już dyskryminowane) - ale załapie żelazo. Jeżeli jest to bagnet od AK - polski - jest wykonany z żeliwa. Co do siły sygnału - że słaba - całkiem możliwe, bo tam żelaza (praktycznie) nie ma. Spróbuj na All-metal, bez dyskryminacji - zasięg się powinien znacznie polepszyć, jak i dyskryminowanie przedmiotu powinno pokazywać coś w okolicach pola "B" lub "C". Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Nie 01 Sie, 2010 21:39

Powrót do góry
piko112
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Śląsk Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kwadracik chodzi o górną tabelę te 24 małe kwadraciki / 12 dużych kwadracików. 1 - 2 kwadraciki Bagnet pokazywał 2 - 3 (dużych kwadracików) - 4-6 małych kwadracików.
Na trybie all metal zasięg znacząco wzrósł i wyniósł 50 cm, ale to tylko testy w powietrzu. Pozdrawiam

Nie 01 Sie, 2010 22:57

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:
Z tego co ja wiem, to tryb "Jewerly" jest na biżuterię, a relic - sama nazwa wskazuje relikwie.


Hehe...relikwie....ktoregoz to swietego?

Tak dla Jankesow wojna secesyjna to swieci...

"relic" wycina bodajze dwie pierwsze kreski czyli drobne zelazo pokazuje juz wieksze fanty zelazne- pod militarke.
"jeverly" z kolei wycina za duzo -np folie alu -gdzie moze byc srebrna monetka.

najlepszy jest tryb wlasny-custom i wyciac tylko tyle pierwszych kresek zelaza ile potrzebujesz-ale ponizej alu.

i nigdy!!! firmowego "coin"-chyba ze go przeprogramujesz samemu.

I jak pytales-najlepiej szukac na alllmetalu a potem na dyskrymie-to tylko zmiana trybu nie trzeba za kazdym razem zmieniac "wycinac kresek"

Pon 02 Sie, 2010 2:22

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

piko112 napisał:
Kwadracik chodzi o górną tabelę


Aha rozumiem - te do odhaczenia/zaznaczenia dyskryminacji danego metalu. OK.


Panie JMS, dobrze napisałem, że relic jest pod militarkę... Twisted Evil No może z tym jewerly nie wyszło tak jak trzeba, ale...Mr. Green

Ja na custom (domyślny) chodziłem, jak wiedziałem czego się mogę spodziewać - militraki, drobnicy... Fakt, pozwala on na ustawianie własnych ustawień. Tryb Coins nie jest dobry na nasze monety - pod "duże" amerykańskie pieniądze lepiej podchodzi.

Tam, jak napisał JMS wystarczy z AL-metal po namierzaniu przełączyć na Discriminate (oba są po obu stronach przycisku Treasure Imaging czy jakoś tam) Mr. Green

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 02 Sie, 2010 9:23

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli natomiast interesują Cię monety - ustawiasz na Coins lub Jewerly i kopiesz poniżej tylko a "A" i "B"


chłopaku co ty tu za bzdury wypisujesz....tryb coins jest przeznaczony do monet ale że producentem są Amerykanie wiec to sie tyczy bardziej ich blaszek i takie parametry ma zakodowane detektor...najlepszym trybem do monet jest custom tak jak juz pisał wcześniej jms z wyciętymi chyba trzema lub czterema pierwszymi kreskami...

Cytat:
a relic - sama nazwa wskazuje relikwie


Zszokowany Mr. Green Mr. Green ale żeś mnie ubawił.......

a co do użytkownika Enders to nadal czekam na fotkę którą miałeś pokazac i jakos jej nie widac....czy może ona nie istnieje..?? Mr. Green

pozdrawiam

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pon 02 Sie, 2010 11:47

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to proszę wytłumacz lepiej słowo relic, ale nie sięgaj po instrukcję czy internet.

Aha zdjęcie. Podaj mi e-maila na PW to Ci wyślę.

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 02 Sie, 2010 12:25

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomiedzy RELIKTEM a RELIKWIA jest obrzymia roznica znaczenia

Natomiast usera Piko- z Dabrowy nasz blisko-mozemy sie kiedys w okolicy spotkac ,fakt ze z Garetem nie chodze juz 5 lub wiecej lat... ale cos tam sie pamieta.

Pon 02 Sie, 2010 17:46

Powrót do góry
hubal5
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 13
Pochwał: 1
Skąd: Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie.
Jestem użytkownikiem GTI 2500 i zarazem jego fanem.
Według mnie najlepszym ustawieniem w trybie dyskryminacji jest "zero" i wycinamy ręcznie kwadraciki do 2,5.
Wtedy łapie wszystko co najlepsze.
Większa cewka 12'tka ma o wiele lepsze zasięgi i można z powodzeniem szukać monetek nawet małych sreberek ale ze dokładnym zlokalizowaniem przedmiotu są problemy(po prostu większa cewka łapie szerzej).
W związku z tym dobrze jest mieć dodatkowo przy sobie pinpointer.
Najskuteczniejszy który widziałem i próbowałem był również firmy Garrett.

Co do 2BOX'a do GTI 2500 to jest po prostu rewelacyjny.
Jak go kupiłem to przez pierwsze 2 miesiące chciałem go wyrzucić,ale po roku użytkowania nauczyłem się co jest co i nie zamienił bym nigdy tego sprzętu na nic innego.Znalazłem nim sporo zakopków i militariów z którymi nie dawały sobie rady inne wykrywacze ze względu na duże zaśmiecenie drobnymi przedmiotami.

Jest to naprawdę super sprzęt dla eksploratora który nie ogranicza się tylko do poszukiwań drobiazgów typu monetki na polach.
Niektóre wyrywacze mają przewagę jeżeli chodzi o kolorowe drobiazgi ale uniwersalność tego wykrywacza bije ich wszystkich na głowę mimo swojego wieku.
Gdy masz do dyspozycji GTI 2500 z małą,dużą cewką i 2BOX'a jesteś po prostu wszechstronnie wyposażonym eksploratorem.
Nie jestem dilerem firmy Garrett a szkoda.


Pozdrowienia.

_________________
Jan Himilsbach mawiał: "Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości".

Pią 10 Gru, 2010 1:17

Powrót do góry
twrozyna
Private

Private




Posty: 4
Skąd: Katowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

z możliwości które daje ten detektor można korzystać również inaczej tzn:
bazowy tryb statyczny, a przy sygnale przejście na dynamiczny (to w nim szybkie, łatwe i efektywne)

na marginesie pytanie dla userów - z 12,5" jest Waszym zdaniem dobrze wyważony?

Pią 20 Maj, 2011 10:27

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z białą czy pająkiem?

W każdym razie nie jest źle, bo masz przeciwwagę w postaci zasobnika na baterie pod podłokietnikiem.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pią 20 Maj, 2011 13:40

Powrót do góry
piotr62
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak sprawuje się ten wykrywacz w porównaniu do Spectry V3?
Pozdrawiam

_________________
http://eu.dubli.com/3307639
Portal rozrywkowy warty polecenia Wink
Pozdrawiam

Sob 28 Maj, 2011 8:33

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez porównania Laughing

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 28 Maj, 2011 9:41

Powrót do góry
gnitex
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Witam

Witam. Funkcja dyskryminacji np "Relics" odrzuca żelazo czy aluminium?
Jakimi dźwiękami sygnalizuje obecność np złota czy to są krótkie dźwięki czy jak ?

Nie 14 Kwi, 2013 17:34

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Witam

gnitex napisał:
Funkcja dyskryminacji np "Relics"


To nie funkcja a tryb pracy detektora
Nie radze stosowac zadnych trybow "firmowych"
Tylko wlasne ustawienia.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pon 15 Kwi, 2013 14:00

Powrót do góry
gnitex
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett GTI 2500 Cewka 12 cali

GTI 2500 Jak jest skupisko monet przykładowo około 10 w jakimś naczyniu to na siatce wizualistycznej pokaże w skali "B" i w jakim trybie najlepiej szukać samorodków złota? A w jakim metali szlachetnych ?

Pon 15 Kwi, 2013 20:41

Powrót do góry
kris92
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam kupiłem wykrywacz metali Garrett GTI 2500 jest to mój pierwszy wykrywacz Uśmiech mam go kilka dni i nie mogę go opanować. Poprzestawiałem fabryczne ustawienia i mam teraz problem zrobiłem test z monetą 20 gr i zakopałem na około 40 cm i nic nie wykryło cewkę mam 25 cm. Proszę o pomoc kogoś kto ma takie coś pozdrawiam

Sob 01 Lis, 2014 22:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.