| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tross. Ja rozumiem, że piątek wieczór, pociągasz piwo z gwinta i jesteś spoko ziom, ale daruj sobie i innym taki bełkot. Wink
Miłego weekendu Mr. Green

Pią 16 Lip, 2010 23:48

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Tross. Ja rozumiem, że piątek wieczór, pociągasz piwo z gwinta i jesteś spoko ziom, ale daruj sobie i innym taki bełkot. Wink
Miłego weekendu Mr. Green


Warsie ileś tam. Bełkot to Twoje posty. Nic nie wnoszące do tematu.
Czepiłeś się jednego słowa i ... od rzeczy, aż głowa boli.
Kiedy jakiś moderator wyczyści ten temat z bredni warsa z Marsa ileś tam i zostawi posty dotyczące tematu?

Jeżeli jakaś grupa chce szukać sztandaru, niech szuka i chwała mi za to, że chcą.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 17 Lip, 2010 8:40

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Warsie ileś tam. Bełkot to Twoje posty. Nic nie wnoszące do tematu.
Czepiłeś się jednego słowa i ... od rzeczy, aż głowa boli.
Kiedy jakiś moderator wyczyści ten temat z bredni warsa z Marsa ileś tam i zostawi posty dotyczące tematu?
Jeżeli jakaś grupa chce szukać sztandaru, niech szuka i chwała mi za to, że chcą.


A ja się bałem, że nie znajdę przykładów do mojego poradnika dla poszukiwaczy i eksploratorów... Tymczasem proszę - 2 wątki (drugi o tym zatrzymanym pod Łodzią 48-letnim idiocie) i mam w garści mnóstwo exemplów. Kol. 7TP - gratulacje Exclamation Zostaniesz po wsze czasy uwieczniony w mej skromnej broszurce (możesz podać imię i nazwisko - wtedy one przetrwają, nie tylko pseudonim Laughing ). Jako historyk powiem Ci jedno - można przejść do historii na dwa sposoby. Ty wybrałeś ten gorszy - tzw. sposób Herostratesa (kłania się historia starożytna i 7 cudów świata antycznego Wink). A ja się dziwię, że w Polsce piwo sprzedaje się lepiej niż książki Rolling Eyes

Wars98 ma po prostu trzeźwą ocenę działań środowiska eksploracyjnego, także tego związanego z pewnym miesięcznikiem na literę "O". Swego czasu pisywałem doń artykuły i regularnie rozmawiałem z Tą, Która Lubi Rzucać Czasami Przedmiotami we Współpracowników (czyli obecnie i miłościwie nam panującą przy Kaszubskiej 10 we Wrocławiu na IV piętrze Izabelę K.). Redakcja "O" dobrze zarobiła na moich tekstach i moim udziale w konferencji na zamku "Książ" w 2006 r. Teraz inni łatwowierni...
Rozumiem, że jak "O" lub jakaś grupa eksploratorów rzuci hasło narodowego pospolitego ruszenia, by odkopać w Górach Sowich nieznane kompleksy "Riese", ty pierwszy zameldujesz się z saperką i wiaderkiem w rejonie góry Włodarz? Fajnie! "Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania" [Żeromski]. Wars98 podchodzi inaczej do tematu "Riese" i napisał ostatnio kapitalny tekst, z którym miałem ogromną przyjemność się zapoznać, rzucający zupełnie nowe światło na przeznaczenie kompleksu "Włodarz". Ale wracając do zasadniczego wątku...

Wars98 spytał, na czym owa legalność ma polegać i Interlokutor nie był mu w stanie nic poza frazesami powiedzieć. Czemu sam Wars98 się nie spyta - np. w redakcji "O"? Bo go tam nienawidzą! Czemu nienawidzą? Bo ma trzeźwy pogląd na ich wielokrotnie nielegalne działania i pisze o tym otwarcie, a to drażni. Ale to już problem obrażalskich...

Zimnego piwka w ten sobotni dzień życzę (sam łyknąłem wczoraj wieczorem 0,5 CK Bardzo szczęśliwy ). Czuję, że przybędzie mi dziś kilka stron do mojej książeczki. Dzięki Tobie, m.in., 7TP Laughing


Ostatnio zmieniony przez Leuthen dnia Sob 17 Lip, 2010 10:41, w całości zmieniany 1 raz

Sob 17 Lip, 2010 9:33

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Leuthen. Do raportu. Sztandaru chce szukać Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne im. W. Zwierkowskiego, a nie "O". To raz. Dwa, to czy ja dobrze kojarzę, że ostatnio to były jakieś jazdy na maksa na forach (w tym także "O") z ludźmi związanymi (bardziej lub mniej) z tym Towarzystwem w sprawie jakiejś armaty? Chyba nawet Kruka przy tym obrazili?? Rolling Eyes Evil or Very Mad
Reszta tak jak napisałeś. Zgadza się w całej rozciągłości. Interlokutor nie był w stanie nic poza frazesami powiedzieć.

Sob 17 Lip, 2010 10:43

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panie Kapitanie, porucznik Leuthen melduje się do raportu karnego Exclamation Bardzo szczęśliwy
Tak jest, panie kapitanie [marynarki Wink ], "com napisał, napisałem", ale Pan kapitan wie, że obowiązuje mnie Święta Przysięga, która nakazuje, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na forum "Odkrywcy", siedlisko zła i rozpusty alkoholowej Laughing
Ze względu na to, iż większość informacji się zgadza, proszę o łagodny wymiar kary (mogę być np. dwie noce z rzędo oficerem dyżurnym w koszarach) Wyluzowany

Sob 17 Lip, 2010 10:54

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Spocznij, dobry artykuł o poszukiwaczach wystarczy. Wink Laughing
P.S. Zawsze mnie bawi, jak czytam na forach wpisy nieprawników o legalności (bądź nie) poszukiwań. Bardzo szczęśliwy
Środowisko poszukiwaczy psioczy jak to ich ścigają i karzą, ale przez całe 6 lat obowiązywania ustawy o zabytkach nie potrafią się zjednoczyć i zmobilizować do działania. Sami są sobie winni. Jak dorosną, to wywalczą przepisy wzorowane na prawie Zjednoczonego Królestwa. A wtedy będzie tak pięknie i tak normalnie, że zupełnie jak nie w Polsce. Uśmiech
Tym czasem ruszam na poszukiwania. Wink Kolejnego... Czołg2
P.S. 2. Ciekawe kiedy wyciągną wpisy "O" o zmianie prawa i rozliczą redakcję? Rolling Eyes Mr. Green

Sob 17 Lip, 2010 11:16

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolejne brednie i poklepywanie się się po plecach.

Co to ma wspólnego z tematem?

Jakiś czas temu zauważyłem, że na tym forum pojawili się ludzie, którzy za cel biorą sobie atak na innych użytkowników. Wiele dyskusji w ten sposób zostało zakończonych.

To, co ty Leuthen lub Wars napisałeś albo powiedziałaś na konferencji, w artykule czy w książce, nic nie ma do sprawy. Wasz dorobek naukowy czy też nienaukowy nie interesuje mnie. Nie upoważnia to was to bycia aroganckim wobec innych. Ja nie dyskutuje czy poszukiwania są legalne czy też nie, ale nie mogę znieść obrażania innych np. Janie Piotrze ileś tam. Zwyczajne chamstwo.

Nie zauważyliście, że nie tylko ja mam odmienne zdanie - Ponury, szponiasty, Grendel.

A głupotami z o broszurce ubawiłeś mnie - poziom piaskownicy tylko łopatki brak. Mr. Green :

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 17 Lip, 2010 12:16

Powrót do góry
Tross
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Tross. Ja rozumiem, że piątek wieczór, pociągasz piwo z gwinta i jesteś spoko ziom, ale daruj sobie i innym taki bełkot. Wink
Miłego weekendu Mr. Green


Bełkot...? możliwe że dla Ciebie... wszakże klasa ze mnie bardzo średnia...
Weekend owszem będzie miły... bo przy kopaniu, browarze, i co ważniejsze z miłymi ludźmi, równymi sobie... Poszukiwania to pasja, a ludzie z nią powinni być przynajmniej, choć dla siebie życzliwi...
I tylko brak tego mnie boli...

Do Leuthen-a... sorry za literówkę, wybacz klasie robotniczej... Z Odkrywcą nie mam nic wspólnego, choć skrzywdzić mnie nie skrzywdzili.. a 'wiocha'... to dla mnie brak szacunku dla innych.. który to raczej wam się udzielił...

Pozdro

Sob 17 Lip, 2010 13:24

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sojusz Leuthenowo-Warsowy się nie podoba? Trudno. Korzystam z takiej samej wolności słowa jak Wy. A jak się coś nie podoba, proszę pobiec po moderatora, niech on zrobi porządek.

Arogancja? Nie wiem, czy koledzy znają podejście do rzeczywistości naszych sąsiadów, Czechów. Oni od dawna wiedzą, że jak z kimś nie da się merytorycznie rozmawiać, należy go wyśmiać (patrz: groteskowa powieść Haszka "Przygody dobrego wojaka Szwejka") - i my z Warsem niniejszym to czynimy w tym wątku Bardzo szczęśliwy

Jeśli ktoś nie wie, kim jest adwersarz, nic dziwnego, że się bulwersuje. Ja wychodzę z założenia, że głupotę i brak wiedzy należy tępić gdzie i jak się da. Jeśli ktoś wobec dwu w/w jest tolerancyjny, to ode mnie oberwie na forum i tyle.

"Wiocha" to obrażanie? Nie. To słowa oddające w pełni rzeczywistość, którą co poniektórzy starają się wprowadzić w tym wątku. A ja mówię: "veto!"

7TP napisał: "A głupotami z o broszurce ubawiłeś mnie"
A kolega to się po polsku nauczy pisać z łaski swojej - bo umiejętność poprawnego wysławiania się w rodzimym języku świadczy o człowieku! A może kolega poszuka wykrywaczem części "Tygrysów" spod Choszczna? Większy będzie pożytek niż z mądrości kolegi, serwowanych w tym wątku. Poznałem już wielu "odkrywcowych filozofów" i kolejny znajomy tego typu mi niepotrzebny Rolling Eyes

A co do broszurki - moja piaskownica i moje grabki Uśmiech Jak kolega nie wie, o czym ma być broszurka, niech się spyta swoich sojuszników - oni dostali PW i wiedzą. A jeśli nie chce wiedzieć, to mogę powtórzyć tylko pewne słowa króla Juliana z filmu "Madagaskar", następujące zaraz po kwestii: "Czy ktoś jeszcze cały dygocze ze strachu? Nie? ..." i tam gdzie trzy kropki, tam ta kwestia Laughing

Sob 17 Lip, 2010 15:22

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A kolega dalej swoje... Zniesmaczony
Brak kultury jest barkiem kultury i nic tego nie zmieni nawet "filozofia".


Cytat:

7TP napisał: "A głupotami z o broszurce ubawiłeś mnie"
A kolega to się po polsku nauczy pisać z łaski swojej - bo umiejętność poprawnego wysławiania się w rodzimym języku świadczy o człowieku!


Laughing Laughing
A w jakim ja języku piszę? Zagadka Laughing Laughing Może to arabski?
Niesamowite literówka... Embarassed Masakra taki błąd.

A broszurkę, grabki i łopatkę zostaw Panie Kolego dla siebie. Nie wiadomo, co w lesie podczas poszukiwań może być bardziej potrzebne, więc koniecznie cały komplet.Twisted Evil

Już tłumaczyłem, ale nie dociera. Niczego nie szukam, nie zamierzam, nie potrzebuję rad w tym zakresie, nie mam żadnych sojuszników, nikt mnie nie wynajął itd.

Nie cierpię tylko chamstwa. Smutny

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 17 Lip, 2010 16:01

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

"Brak jest barkiem", tak? No rzeczywiście, tylko się czepiać literówek potrafię. Rolling Eyes

Ironię nazywa kolega chamstwem i brakiem kultury. To może kolega się wykaże pisząc listy do polskich polityków - bo w polskiej polityce to akurat chamstwa nie brakuje. Chamskie dyskusje były (i są) na forum "Odkrywcy".
A jeśli piszę czasem ostro, to tylko dlatego, że ktoś wypisuje głupoty, czego ja nie toleruję. Było spokojnie na IOH, ale ktoś w tym wątku próbuje wprowadzać złe "odkrywcowe" praktyki - i tym kimś nie jestem bynajmniej ani ja, ani Wars98...

"Nemo me impune lacessit"
Leuthen

Sob 17 Lip, 2010 17:42

Powrót do góry
visszatérés
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 123
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i tym kimś nie jestem bynajmniej ani ja


A to co Pan pisał w dyskusji o "Wojnie Galicyjskiej" To co to było?

Sob 17 Lip, 2010 17:54

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kol. visszatérés przywołuje dyskusję nad "Wojną galicyjską" krakowskiego bajkopisarza Juliusza Batora. Odpowiadając na zapytanie kolegi zacytuję wypowiedź ze swego poprzedniego posta
Leuthen napisał:
A jeśli piszę czasem ostro, to tylko dlatego, że ktoś wypisuje głupoty, czego ja nie toleruję.

Bator nie tyle wypisywał w "Wojnie galicyjskiej" głupoty, co jawnie kłamał, a żółć i nienawiść (do Łemków, Niemców czy adwersarzy) aż ściekała po kartach jego (posiadającej nikła wartość merytoryczną) książki. Przy okazji "dyskusji" z nim dowiedziałem się, że np. mój ojciec jest alkoholikiem. No more questions Rolling Eyes

PS Bardzo mnie to intryguje kol. visszatérés, że tak dbasz o sprawy merytoryczne i pokój na forum IOH, a ostrzeżnie, które dumnie nosisz obok notatki o całych 36 postach, dostałeś za osobiste przepychanki Neutral

Sob 17 Lip, 2010 18:03

Powrót do góry
visszatérés
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 123
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Kol. visszatérés przywołuje dyskusję nad "Wojną galicyjską" krakowskiego bajkopisarza Juliusza Batora. Odpowiadając na zapytanie kolegi zacytuję wypowiedź ze swego poprzedniego posta
Leuthen napisał:
A jeśli piszę czasem ostro, to tylko dlatego, że ktoś wypisuje głupoty, czego ja nie toleruję.

Bator nie tyle wypisywał w "Wojnie galicyjskiej" głupoty, co jawnie kłamał, a żółć i nienawiść (do Łemków, Niemców czy adwersarzy) aż ściekała po kartach jego (posiadającej nikła wartość merytoryczną) książki. Przy okazji "dyskusji" z nim dowiedziałem się, że np. mój ojciec jest alkoholikiem. No more questions Rolling Eyes


Powiem tylko tyle, że się nie zgadzam z powyższą wiadomością. I na tym skończę bo znowu dostane ostrzeżenie za nic.

Leuthen napisał:
PS Bardzo mnie to intryguje kol. visszatérés, że tak dbasz o sprawy merytoryczne i pokój na forum IOH, a ostrzeżnie, które dumnie nosisz obok notatki o całych 36 postach, dostałeś za osobiste przepychanki Neutral


Użytkownik forum bez ostrzeżenia jest jak żołnierz bez karabinu. A ilość postów chyba nie świadczy o inteligencji.

Leuthen napisał:
ostrzeżnie
Literówka które tak lubisz wytykać.

Sob 17 Lip, 2010 18:11

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To może kolega się wykaże pisząc listy do polskich polityków - bo w polskiej polityce to akurat chamstwa nie brakuje. Chamskie dyskusje były (i są) na forum "Odkrywcy".


Co do polityków mamy podobne zdanie, ale nie polecam ich jako przykładu. Dyskusji z nimi na forum nie prowadzę, wiec listu pisać nie będę. Wink

Na forum "Odkrywcy" napisałem kilka postów i nie pamiętam kiedy ostatnio tam byłem.

Cytat:
a ostrzeżenie, które


Cytat:
A kolega to się po polsku nauczy pisać z łaski swojej - bo umiejętność poprawnego wysławiania się w rodzimym języku świadczy o człowieku!


Na tym zakończę i tak zbyt długą dyskusję z kolegą. Wszystko i tak nadaje się do kosza, bo podobno w tym temacie chodziło o sztandar...
Dobrego samopoczucia życzę.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 17 Lip, 2010 18:33

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kol. visszatérés, Twoja sprawa czy się zgadzasz czy nie z moją opinią nt. wartości "Wojny galicyjskiej". Podziela ją wielu uznanych polskich historyków specjalizujących się w I wojnie światowej (np. toruński dr Jarosław Centek, autor m.in. "Verdun 1916" wydanego w serii "Historyczne Bitwy" przez Bellonę oraz szeregu artykułów nt. bitwy pod Gorlicami). Jeśli cenisz tą książkę, najlepiej to świadczy o Twojej niskiej wiedzy w zakresie walk w Galicji, względnie podzielasz wielką miłość Batora do monarchii naddunajskiej, czyli jednego z trzech zaborców Polski Rolling Eyes

Na tym forum nie dostaje się ostrzeżeń za nic, a jeśli jesteś z własnego dumny, pozostaje mi Tobie współczuć. Mimo całego mojego temperamentu polemicznego, nigdy nie dostałem tu ostrzeżenia, za to 2 pochwały za wiedzę i owszem. Ilość postów nie świadczy o człowieku - tylko ich jakość. Może nie będę w tym miejscu robił analizy wartości postów kolegi, ale jak kolega ma chęć i czas, może przejrzeć moje i policzyć stosunek procentowy merytorycznych do pozamerytorycznych. Miłej zabawy Laughing

Owszem, zrobiłem literówkę zjadając "e". Świadczy to o tym, że nie przejrzałem swej wypowiedzi przed wysłaniem. Potrafię się jednak bez bicia do tego przyznać i nie traktuję tego jako złośliwości ze strony kolegów, a wręcz dziękuję za zwrócenie uwagi Wink

Na forum "Odkrywcy" siedziałem 6 lat i stwierdziłem (jakiś rok czy 2 lata temu w sierpniu), że już nie mam zdrowia do użerania się z tamtejszymi "fachowcami".

Nie wszyscy politycy są chamscy, ale nie będę zdradzał swoich sympatii politycznych Wink
Bardzo lubiłem i ceniłem jako człowieka (a zarazem polityka) jedną z osób, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Był on z wykształcenia historykiem i pomimo, że współpracował z człowiekiem, którego nie cierpiałem, miałem doń wiele sympatii. Niestety Crying or Very sad



WĄTEK istotnie jest o sztandarze, więc to tyle z mojej strony Wyluzowany

Sob 17 Lip, 2010 19:00

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Już niestety nie jest o sztandarze.

Sob 17 Lip, 2010 19:21

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeszcze może być - wystarczy, że kolega się dowie dokładniej, o co chodzi z tą legalnością Wink

Sob 17 Lip, 2010 20:38

Powrót do góry
Zubek
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie- jako obserwator poczytałem ta dyskusję- i choć totalnie nie wiem o co chodzi, to jazda jest niezła, jak to mawia młodszy Zubek - że ja pierdzielę ( Rolling Eyes przepraszam za wulgaryzm, to tak wpisuje sie w filozofię tej dyskusji Laughing ).
No i tak się zastanawiam- czy gdzieś tu nie toczyła/ toczy się dyskusja o legalnych poszukiwaniach, postulowanych zmianach prawa, zezwoleniach, konferencjach itp?
No i co jest właściwie z tym sztandarem? Bo to ciekawe, ale jakoś ginie w zalewie postów ehem... polegających na wymianie osobistych poglądów i relacjach interpersonalnych tudzież wielu turystyczno-krajoznawczych wycieczkach stricte osobistych Rolling Eyes ?
Pozdrawiam

Czw 22 Lip, 2010 0:45

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Weekend, podczas którego miano szukać sztandaru, minął, a sukcesu nie odtrąbiono. Wniosek jest prosty: nie odnaleziono go. Mam przynajmniej nadzieję, że organizatorzy i uczestnicy tej akcji nie będą tłumaczyć fiaska poszukiwań falą opadów, która nawiedziła w weekend nasz piękny kraj.

A ja w tym samym czasie byłem na biwaku niedaleko Świdnicy, zorganizowanym przez "Regiment Alt-Kreytzen" z okazji 248. rocznicy bitwy pod Burkatowem (21 VII 1762 r.), dzięki czemu mogłem się przenieść w czasie do epoki "Starego Fryca". To był dla mnie bardzo udany weekend. A co na ten temat mają do powiedzenia uczestnicy poszukiwań sztandaru? Uśmiech

Pon 26 Lip, 2010 8:17

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przed 7 rano w Radiowej Jedynce był krótki reportaż na temat tych poszukiwań... Sztandaru nie odnaleziono, choć nie do końca jest to pewne, gdyż odnaleziono jakąś skrzynię którą ma otworzyć silna grupa pod wezwaniem wojewódzkiego konserwatora zabytków! Uśmiech
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pon 26 Lip, 2010 13:50

Powrót do góry
Tross
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, choć wg mnie sztandaru raczej tam nie będzie... Sztandaru nie znaleziono, ale przynajmniej będzie kolejna okazja do jego poszukiwania i spotkania się ponownie Uśmiech skrzyneczka do zobaczenia tutaj: http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/24-lipca/2185997
A fala opadów ominęła Lelów, pogoda do poszukiwań była wyśmienita a weekend bardzo udany... Wyluzowany

Pon 26 Lip, 2010 16:57

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No i "gut" (wg mnie w tajemniczej skrzyni sztandaru nie będzie, choć nie piszę tego z zawiści Wink ). Nam w Burkatowie ostro popadało, ale dzięki temu można się było lepiej wczuć w klimat - podczas rzeczonej bitwy (21 VII 1762) i przed nią również pogoda nie rozpieszczała żołnierzy Rolling Eyes

Pon 26 Lip, 2010 17:15

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Z tego co wyczytałem na O najważniejsza była integracja.poszukiwania?A po co coś szukać skoro trzeba oddać.Ale za to w drodze powrotnej w oparciu o papiery z Lelowa......
Od zarania dziejów znawcy pisali ze sztandaru tam nie ma.Ale po co słuchać ludzi z wiedzą?Ważne ze O zarobiło na kolejnych poszukiwaniach.I nie mam tu na myśli wymiaru w gotowiźnie.Liczy się przetrwanie szmatławca.
pozdrawiam

_________________
Szła sobie ekipa eksploracyjna z Muzeum Donosu przez las, a tu odkopany Stug i dwie pantery w dodatku załadowane na samochody.

Pon 26 Lip, 2010 17:19

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W IOH bedzie material z tych poszukiwan.

Cytat:
.Ale za to w drodze powrotnej w oparciu o papiery z Lelowa......


Co ty piszesz? Kto mial jakies papiery? Poza organizatorami.
Jesli sie troche orietujesz -to zezwolenie obejmuje tylko okreslony rejon.

Cytat:
Ważne ze O zarobiło na kolejnych poszukiwaniach.I nie mam tu na myśli wymiaru w gotowiźnie.Liczy się przetrwanie szmatławca.
pozdrawiam


Odkrywca-podpia sie sie pod impreze organizowana przez Lelowskie Stowarzyszenie tak samo jak i my. .czyli magazyn IOH-warto powiedziec ze ze znanych mi sosob okolo 25% uczestnikow bylo z tego forum,do tego osoby ktorych nie znam osobiscie,spora ekipa z Poszukiwanieskarbow.com...


Natomiast twoja opinia o O. "szmatlawiec" jest tu nie na miejscu-szanujmy sie wzajemnie.

Na zdjeciu-silna grupa/ja i Tess i czarnych polarach IOH/.oraz ja i Saper wyciagajacy skrzyneczke-w przesympatycznym towarzystwie m.innymi JanaPiotra i Trosa-wolnym od wywyzszania sie ,antagonizmow i dupoliztwa-uzupelniam opis po przeczytaniu calego postu...



Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez jms-bytom dnia Pon 02 Sie, 2010 21:01, w całości zmieniany 1 raz

Sob 31 Lip, 2010 13:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.