| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Projekt Gurtel

Może poruszę temat ponownie (nie wiem czy już był Mr. Green), ale chcę powiedzieć o czym słyszałem.

Ostatnio znajomy opowiadał mi o tajemniczym nazistowskim projekcie "Gurtel" (z "u" umlaut). Mówił mi, ze Niemcy próbowali stworzyć coś w kształcie dzwona o pionowym starcie. Prawdopodobnie na dnie pojazdu były napisane dziwne znaki (...).

Dość zainteresowany tą sprawą naoglądałem się jeszcze filmików na YouTube i dowiedziałem się, że gdy Ameryka przejęła Niemcy, ściągnęła do Stanów Zjednoczonych wszystkich złapanych uczonych niemieckich. Ci prawdopodobnie pokazywali plany, obliczenia, działanie maszyny, itp. Mówiło się także o dużej ilości ceramice, którą ten "pojazd" był pokryty.

Pewnej nocy w lesie coś spadło z ogromnym hukiem, jak to tłumaczy jeden gość z filmiku. Wszyscy z miejscowości pobiegli zobaczyć co się stało, ale gdy dotarli na miejsce zastali tylko kilka płonących kawałków blachy i sporo ceramiki. Następnego dnia jeden z pracowników pewnego zakładu produkującego samoloty bojowe dowiedział się, że nakazano sprowadzić 14 ton ceramiki, widział, że w hangarze stoi tajemnicza "góra" nałożona prześcieradłem - nikomu nie wolno było o tym mówić.


Ja tak stanąłem tutaj i zastanawiam się tak jak powiedział jeden z kolesi - czy Niemcy dokonali przełomu w dziedzinie techniki i czy udało im się oszukać grawitację? Może wie ktoś więcej o tym projekcie....

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 29 Cze, 2010 22:55

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słyszeć o tym projekcie to słyszałem, ale najczęściej same brednie, jak np. to, że kosmici podrzucili Niemcom plany konstrukcji tego "wehikułu". Nie mam przekonania co do tego, że III Rzesza dokonała wielkiego skoku technologicznego w postaci tej maszyny, co dopiero oszukała pole grawitacyjne testując nowe cudo. Pewnie to kolejny mit w historii naszych byłych okupantów.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 30 Cze, 2010 9:25

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jest co innego a mianowicie, że Niemcy ( z udzałem naukowców niemieckich żydowskiego pochodzenia - choć ich udział bynajmniej nie był decydujący) istotnie dokonali w latach trzydziestych niebywałego wręcz skoku technologicznego w wielu dziedzinach. Czy inspiracja przyszła z odkrycia "tajemnic zaginionych cywilizacji" - cokolwiek to znaczy czy też był to efekt wyjątkowo wysokiego poziomu nauki niemieckiej, którego bynajmniej nie zaniżyła klęska w I Wojenie to temat na ciekawe rozważania...
W każdym razie prowadzili badania nad typami broni o których w Rp nawet nikomu się nie śniło (ciekawe co byśmy zrobili gdyby wojna wybuchła np w 1945 - czym innym jest za to czy badania te były traktowane poważnie i czy przeznaczano właściwie środki na obiecujące projekty. Poza tym jeżeli mnie pamięć nie myli to Niemcom jednak udało się ewakuować te "dzwony" na Antarktydę... :lol:

Sro 30 Cze, 2010 12:26

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tą antarktydą to też ciekawa sprawa. Jeżeli tam by wylądowali naziści to skąd by wzięli tam "paliwo" lub coś czym było zasilane to "coś". Musieli więc tam to zostawić i zbudować niewielką kolonię. Może do dzisiaj tam są? hehe Mr. Green
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 13:19

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sza ale to tajemnica... :shock: Podobno po wygranej wojenie z USA w latach bodaj czterdziestych w warunkach zawieszenia broni wynegocjowali sobie to co jest faktem po dzień dzisiejszy - czyli brak roszczeń jakigokowliek kraju do ich Antarktydy... :wink: :wink: :wink: Widać wielka siła musiała być w tych dzwonach...
Przepowiednia w każdym razie mówi, że ujawnią się gdy nadejdzie właściwy dzień... :D

PS. jeże;li ten post zniknie to znaczy, że jeszcze nie nadszedł :mrgreen:

Ale na poważnie już to istotą napędu miało zdaje się być wykorzystywanie powszechnie dostępnej energii więc jakby zapasy musiały dotyczyć raczej żywności - ale skoro mieli taką technologię to zapewne jako bonus dostali też maszynę do manny...

Sro 30 Cze, 2010 13:35

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak Mr. Green wszystko możliwe. Były też inne przypadki w latach '60, gdzie jednego gościa, dziadka już wzięli do swojego statku i robili mu różne badania. Jest to udokumentowane w pewnym pliku na wrzucie.

Najciekawsze jest to że ten dziadek zarzucił porwanie.... Gurtel!!!!

Czyli musiał wiedzieć jak wygląda, bo w latach '60 nie było internetu, co dopiero kolorowa telewizja w Polsce....

_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 13:39

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że nam żyjącym w epoce internetu wydaje się, że przed jego nadejściem w zakresie komunuikacji panowała total bieda - nic bardziej błędnego... sądzę nawet, że uruchomiwszy właściwy kanał "dystrybucji informacji" docierało się i to realnie a nie jak w internecie jedynie potencjalnie z wiadomością do całkiem sporej populacji... A i zaangażowanie w związku z taką informacją było jakby większe... Skąd dziadkowie zas znali pewne pojęcia - raz, że długo po wojnie krążyły historie i legendy, których obecnie w internecie mamy tylko blady cień, dwa, że brać dziennikarska nie takie "ulpszenia" do czyichś wypowiedzi potrafi wprowadzać :wink:
Ciekawe są za to krążące to i ówdzie historie o tych co byli w tych "ponazistowskich" bazach na Antartydzie :wink: :wink: :wink:
Zawsze ciekawiło mnie dlaczego akurat 20 - 30 lat po wojnie i dysponując supertechnologią będącą do dyspozycji małych społeczności tak się uperali mprzy całej nazistowskiej ideologii i pełnej symbolice :D

Sro 30 Cze, 2010 14:21

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Projekt Gurtel

Enders napisał:
...czy Niemcy dokonali przełomu w dziedzinie techniki i czy udało im się oszukać grawitację? ....

Nie - i to jest odpowiedź na oba powyższe pytania, moim zdaniem.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 01 Lip, 2010 13:42

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja odpowiem tak.
Cytat:
Dość zainteresowany tą sprawą naoglądałem się jeszcze filmików na YouTube i dowiedziałem się, że gdy Ameryka przejęła Niemcy, ściągnęła do Stanów Zjednoczonych wszystkich złapanych uczonych niemieckich

Tak, była to operacja "Paperclip".
Cytat:
czy Niemcy dokonali przełomu w dziedzinie techniki

Dokonali i to nie jednego SS Sturmbannführer Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun kierownik zespołu który zaprojektował rakietę Saturn V, pod jego kierownictwem opracowano SSM-A-14 Redstone ----> Jupiter C, etc.
Cytat:
czy udało im się oszukać grawitację

Nie wiem czy można z całą pewnością powiedzieć nie. Myślę, że z całą pewnością można powiedzieć: Nie wiemy, nie musimy wiedzieć (tu cytat z filmu apollo 13). Co ważniejsze nigdy się nie dowiemy.
Moje zdanie jest takie że nie udało im się to jako obywatelom III Rzeszy natomiast znaczne postępy zrobili będąc obywatelami USA ale nie osiągneli dużego sukcesu.Kto wie być może ich wychowankowie stworzyli coś co jest trzymane głęboko zamknięte w hangarach USAF.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pon 16 Sie, 2010 12:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.