| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdzie zakopane.....

Wie ktoś coś może na temat gdzie Niemcy/Polacy/Rosjanie..../ zakopywali skarby?? Jako skarby mam na myśli broń, monety, naszyjniki, pamiątki rodzinne... ew. drobne bezwartościowe rzeczy. U nas we wsi był pomnik to ORMO po wojnie rozwaliło, a jak się za nigo zabrałem to udało mi się wykopać kilka drobnych monet z 1833 - Pheningów.
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 09 Cze, 2010 15:26

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze 30 kroków od dużego dębu...
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 09 Cze, 2010 15:28

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Standard - ale konkretów dokładnych oczekuję Wink
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 09 Cze, 2010 15:30

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Co za pytanie Laughing Myślisz że jeśli ktoś wie gdzie leżą karabiny i naszyjniki to Ci powiedzą?! Laughing Poza tym po co Niemcy mieli by zakopywać skarby? Najwiecej to chowali po kątach Żydzi po im groziło bezapelacyjnie ograbienie.
Ale ty się pytasz o charakterystyczne miejsca, czy dokładne miejsca, żeby ci je palcem pokazać?

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sro 09 Cze, 2010 16:54

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konrado napisał:

Ale ty się pytasz o charakterystyczne miejsca, czy dokładne miejsca, żeby ci je palcem pokazać?


Nikt nie jest w stanie wskazać dokładnie miejsca i powiedzieć "Tu kop!!"
Myślę, że rozchodzi się pytającemu o miejsca charakterystyczne a takowe są.
- Warto zapoznać się dokładnie z historią miejscowości w której się mieszka.Poszukać starych map gdzie mogą być umieszczone nieuczęszczane już szlaki komunikacyjne, brody rzeczne, stare młyny.
W takich miejscach można liczyć na ciekawe numizmaty.
- Charakterystyczne punkty topograficzne w danej miejscowości. Wielki kamień, drzewo, itp.
- W ogrodach, sadach warto zwrócić uwagę na studnie.
A w lesie na łączenie lasu liściastego i iglastego... Tylko weź pod uwagę to, że las sześćdziesiąt lat temu był w zupełnie innym miejscu.

Po za tym musisz dużo rozmawiać z ludźmi starszymi, oni mają duże zasoby wiedzy która może Ci być przydatna.
Jak uzyskasz już wystarczająco dużo informacji to wykrywka i heja Wyluzowany

Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Sro 09 Cze, 2010 19:47

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No bardzo dziękuje właśnie o to mi chodziło - miejsca, w które ktoś coś zakopał.... No bo gdyby dla kogoś był ważny jakiś przedmiot, no to nie zakopałby go w nocy gdzieś na polu - kilkadziesiąt lat później nie byłby w stanie określić, gdzie to jest. Dlatego wybiera się miejsca charakterystyczne, jak kamienie studnie, itp. O to mi chodziło. Dzięki. Ale zapomnieliście jeszcze o bagnach na polach. Mój 86 letni dziadek (już 21 lat świętej pamięci) powiedział, że na danym bagienku jest zakopana broń. Nie wierzyłem mu, wziąłem wykrywkę i poszedłem z nim tam.... I wykopaliśmy 6 karabinów - 4 powtarzalne i 2 maszynowe (bodajże MG 34). Ale to, że ktoś napisał gdzie można by coś schować nie oznacza zamknięcia tematu... MOŻE TY WESZ, GDZIE NIEMCY LUBILI CHOWAĆ SKARBY???
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 09 Cze, 2010 20:59

Powrót do góry
max11xam
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 49
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:

Mój 86 letni dziadek (już 21 lat świętej pamięci) powiedział, że na danym bagienku jest zakopana broń. Nie wierzyłem mu, wziąłem wykrywkę i poszedłem z nim tam.... I wykopaliśmy 6 karabinów - 4 powtarzalne i 2 maszynowe (bodajże MG 34).


Pogratulować tylko że 21 lat temu miałeś wykrywacz Laughing

Pon 09 Sie, 2010 12:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.