| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 721, 722, 723 ... 774, 775, 776  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panie Tomku przynajmniej nakierował mnie Pan gdzie mam szukać tych informacji. Zawsze to coś.
Pan Jacek jak widać nie chciał mi pomóc w niczym tylko wcibsko mi odpowiedział, jestem osobą że za bardzo wszystko biorę do siebie.. , nie wiem i też nikogo nie chcę urazić ale czy nie jesteś Panie Jacku zgorzkniałym, zaduwanym tylko w sobie?

Pią 06 Lip, 2018 19:03

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Naprawde fajnie Panie Bati Pan to opisał jak i od czego i na jaki asortyment sie zdecydować. .
Myślę że powoli, raz na jakiś czas mogę pozwolić sobie zainwestować na kupno odznaczenia głownie chodzi o Szturmy i Pancerki w tym temacie bym chciał zacząć. Czasami na niektóryh portalach można zakupić książki z tego co pamiętam to chyba wydał jakiś czas temu Philippe De Bock w dwóch tomach. Tylko zastanawiam się czy te pieniądze najpierw zainwestować w książki czy w odznaczenie?

Pią 06 Lip, 2018 19:21

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
Naprawde fajnie Panie Bati Pan to opisał jak i od czego i na jaki asortyment sie zdecydować. .
Myślę że powoli, raz na jakiś czas mogę pozwolić sobie zainwestować na kupno odznaczenia głownie chodzi o Szturmy i Pancerki w tym temacie bym chciał zacząć. Czasami na niektóryh portalach można zakupić książki z tego co pamiętam to chyba wydał jakiś czas temu Philippe De Bock w dwóch tomach. Tylko zastanawiam się czy te pieniądze najpierw zainwestować w książki czy w odznaczenie?


Hej

Ksiazki Phil'a kosztują swoje. Jeśli moge coś doradzić to mozesz zalogować się chcby na GCA opłacić opcje premium member i masz dostęp do bazy danych, w których znajdziesz to co cię intersuję. Na sam początek to według mnie dobra opcja. Koszt 10 razy mniejszy niz zakup ksiazek o samych pancerkach. Jak wkrecisz się w temat wtedy możesz zakupic literaturę. Za 25 euro bedziesz miał dostęp na cały rok w GCA.

Plan ,,B,,

Jak masz kaskę to mozesz pojechać z grubej rury Uśmiech


Piwo

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 06 Lip, 2018 21:02

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Może wydawać się śmieszne ale bardzo słabo znam angielski, aby korzystać z tej strony Crying or Very sad
znam język niemiecki, bo tam pracuje.
Ktoś to napisał że pierwsza też kopia, to ktoś za ponad 900zł. wylicytował złom
https://allegro.pl/pancerna-odznaka-szturmowa-sygnowana-m122-i7430573866.html

Pią 06 Lip, 2018 21:52

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
Może wydawać się śmieszne ale bardzo słabo znam angielski, aby korzystać z tej strony Crying or Very sad
znam język niemiecki, bo tam pracuje.
Ktoś to napisał że pierwsza też kopia, to ktoś za ponad 900zł. wylicytował złom
https://allegro.pl/pancerna-odznaka-szturmowa-sygnowana-m122-i7430573866.html


Też się nad nim zastanawiałem, ale odpuściłem sobie, nie podobała mi się faktura materiału i kilka miejsc na odznaczeniu, które są charakterystyczne dla kopii.
P/Kr

Pią 06 Lip, 2018 22:33

Powrót do góry
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak czasem bywa. W obu odznaczeniach nie podobają mi się szczegóły sygnatur. W pancerce z tego co porównywałem w książce Philipa to wokół wiatraka powinno być coś jak piasek.
W szturmie piechoty widziałem w książce, że powinna być skaza na wieńcu w lewym górnym rogu.
To takie moje obserwacje...

_________________
pozdrawiam
Jarek

Pią 06 Lip, 2018 22:37

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dla tego dobrze było zapytać bo też miałem ochotę wziąść w licytacji.
Dziękuje Panowie Super

Pią 06 Lip, 2018 23:28

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie ISA w brązie Wiedmanna jest dobra. Co według Kolegów nie jest w porzadku ?
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 07 Lip, 2018 1:26

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

firefighter napisał:
Tak czasem bywa. W obu odznaczeniach nie podobają mi się szczegóły sygnatur. W pancerce z tego co porównywałem w książce Philipa to wokół wiatraka powinno być coś jak piasek.
W szturmie piechoty widziałem w książce, że powinna być skaza na wieńcu w lewym górnym rogu.
To takie moje obserwacje...


Hej,
Podobną żeśmy rozpracowywali ostatnio i tzw. piasek wokół wiatraka nie jest do końca kryterium oceny i wada powiększa się na odznaczeniach tego producenta z czasem zużycia matrycy. Można spotkać Wiedmann'y idealne w okolicy wiatraka i takie które mają wady. Zaznaczyłem miejsca na awersie które mnie się nie pobadały. Połączenie wieńca na dole i źdźbła trawy, gdzie w oryginale są dwa blisko wieńca, na tej z allegro według mnie są trzy. Co nie znaczy że na tej z allegro mogą być to ślady zużycia i zbieg okoliczności że ze szczegółami zbiegają się z niedoskonałościami na kopii, ale daje to jak dla mnie dużo do myślenia. Oceńcie sami.
P/Kr



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 07 Lip, 2018 8:18

Powrót do góry
hiena
Chorąży

Chorąży




Posty: 161
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cześć
Moim zdaniem wszystko ok z tą isą. Tak się składa że ją wylicytowałem... Jak ktoś ma ninne zdanie to proszę pisać.

białe tło z alledrogo

pozdro



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 07 Lip, 2018 9:25

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

PKA Wiedmann

krce1945 napisał:

Hej,
Podobną żeśmy rozpracowywali ostatnio i tzw. piasek wokół wiatraka nie jest do końca kryterium oceny i wada powiększa się na odznaczeniach tego producenta z czasem zużycia matrycy. Można spotkać Wiedmann'y idealne w okolicy wiatraka i takie które mają wady. Zaznaczyłem miejsca na awersie które mnie się nie pobadały. Połączenie wieńca na dole i źdźbła trawy, gdzie w oryginale są dwa blisko wieńca, na tej z allegro według mnie są trzy. Co nie znaczy że na tej z allegro mogą być to ślady zużycia i zbieg okoliczności że ze szczegółami zbiegają się z niedoskonałościami na kopii, ale daje to jak dla mnie dużo do myślenia. Oceńcie sami.
P/Kr


Hej,

też mi nie dawała spokoju ta odznaka. Spotykane dotąd kopie były dość dobrze zrobione, ale jednak miały inne haczyki. Więc obudziłem się z myślą, żeby zapytać Phipllipe'a na GCA. Ale widzę, że już to wcześniej zrobiłeś.

Jemu wyszło, że jednak jest dobra Mr. Green

http://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=56208

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 07 Lip, 2018 9:27

Powrót do góry
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

hiena napisał:
Cześć
Moim zdaniem wszystko ok z tą isą. Tak się składa że ją wylicytowałem... Jak ktoś ma ninne zdanie to proszę pisać.

białe tło z alledrogo

pozdro


Jeśli jest w porządku to gratuluję bo jest ładna.

_________________
pozdrawiam
Jarek

Sob 07 Lip, 2018 9:52

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzę że zrobiło się ciekawie. Czyli ta Pancerka jest oryginalna?

Sob 07 Lip, 2018 10:51

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

hiena napisał:
Cześć
Moim zdaniem wszystko ok z tą isą. Tak się składa że ją wylicytowałem... Jak ktoś ma ninne zdanie to proszę pisać.

białe tło z alledrogo

pozdro
Super
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 07 Lip, 2018 11:24

Powrót do góry
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na WAF zakwalifikowali jako dobre Rolling Eyes
_________________
pozdrawiam
Jarek

Sob 07 Lip, 2018 12:20

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ten to chyba już piąty raz zmienia właściciela... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
https://allegro.pl/ek-2-1914-z-zawieszka-bierzipfel-i7434891446.html

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 07 Lip, 2018 12:40

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

firefighter napisał:
Na WAF zakwalifikowali jako dobre Rolling Eyes


Phillippe na GCA tez potwierdził, że dyskutowana PKA Wiedmanna jest dobra. A jego opinia odnośnie Panzerkampf-Abzeichen jest chyba najbardziej miarodajna.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 07 Lip, 2018 13:31

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
Piszecie tylko że to kopia ale czy rozwiniecie swoją opinie na czym lub po czym stwierdzacie że to kopie?
Ciekawe, jedni mówią że dobra, drudzy że kopia to w końcu..?
Zszokowany Eureka

W tej odznace nie podoba mi się awers i rewers- wżery, no i w oczy rzuca się zapięcie.

Sob 07 Lip, 2018 18:10

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janek22 napisał:
FreeWizard napisał:
Piszecie tylko że to kopia ale czy rozwiniecie swoją opinie na czym lub po czym stwierdzacie że to kopie?
Ciekawe, jedni mówią że dobra, drudzy że kopia to w końcu..?
Zszokowany Eureka

W tej odznace nie podoba mi się awers i rewers- wżery, no i w oczy rzuca się zapięcie.


Rozumiem, że masz na myśli tę PKA sygnowaną AS? Bo trochę się zamieszanie zrobiło, i obgadywane są co najmniej trzy różne szturmy na raz Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 07 Lip, 2018 18:29

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
janek22 napisał:
FreeWizard napisał:
Piszecie tylko że to kopia ale czy rozwiniecie swoją opinie na czym lub po czym stwierdzacie że to kopie?
Ciekawe, jedni mówią że dobra, drudzy że kopia to w końcu..?
Zszokowany Eureka

W tej odznace nie podoba mi się awers i rewers- wżery, no i w oczy rzuca się zapięcie.


Rozumiem, że masz na myśli tę PKA sygnowaną AS? Bo trochę się zamieszanie zrobiło, i obgadywane są co najmniej trzy różne szturmy na raz Mr. Green

Tak.

Sob 07 Lip, 2018 18:50

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janek22 napisał:
tompress napisał:
janek22 napisał:
FreeWizard napisał:
Piszecie tylko że to kopia ale czy rozwiniecie swoją opinie na czym lub po czym stwierdzacie że to kopie?
Ciekawe, jedni mówią że dobra, drudzy że kopia to w końcu..?
Zszokowany Eureka

W tej odznace nie podoba mi się awers i rewers- wżery, no i w oczy rzuca się zapięcie.


Rozumiem, że masz na myśli tę PKA sygnowaną AS? Bo trochę się zamieszanie zrobiło, i obgadywane są co najmniej trzy różne szturmy na raz Mr. Green

Tak.


Tu akurat chyba wszyscy byli zgodni, że to lipa Czołg2

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 07 Lip, 2018 19:04

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie, dziękuję za zangażowanie w wycene tych odznaczeń, doceniam wasz trud w ustaleniu co do oryginalności.
Pan Jacek chyba się obraźił? Bo nic nie odpowiada. Jak kogoś uraziłem to Przepraszam! Nie po to tutaj jestem aby kogoś obrażać.

Sob 07 Lip, 2018 21:11

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

PAB ma bardzo fajną skazę na prawym skrzydle , w postaci trójkąta !!!
_________________
pozd Darek

Sob 07 Lip, 2018 23:29

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
firefighter napisał:
Na WAF zakwalifikowali jako dobre Rolling Eyes


Phillippe na GCA tez potwierdził, że dyskutowana PKA Wiedmanna jest dobra. A jego opinia odnośnie Panzerkampf-Abzeichen jest chyba najbardziej miarodajna.


Hej Tomek,
Przesłałem swoje spostrzeżenia na temat PKA Wiedmanna i Phillippe zmienił zdanie.
P/Kr

Nie 08 Lip, 2018 10:28

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
/.../
Hej Tomek,
Przesłałem swoje spostrzeżenia na temat PKA Wiedmanna i Phillippe zmienił zdanie.
P/Kr


No i wszystko jasne. Jak widać, warto czasem podrążyć temat. Gratuluję Super

Phillippe zresztą potwierdził, że falsy z tak dobrze zrobionym pin-setem wcześniej nie były dotąd znane. Jaki widać, nie tylko mnie to zmyliło Razz

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 08 Lip, 2018 11:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 721, 722, 723 ... 774, 775, 776  Następny Strona 722 z 776

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.