| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 742, 743, 744 ... 774, 775, 776  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Ale za to u boot wygląda na dobre cynkowe odznaczenie.


Zgoda, w wersji 1.40 z wymienioną szpilką

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 28 Lis, 2019 20:34

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz racje co do szpili, ja tego nie widze po tych zdjeciach. Piwo

Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Czw 28 Lis, 2019 20:44

Powrót do góry
agrestt
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 118
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Balon

Nieczęsto spotykana odznaka, sądzicie, że oryginalna?
https://allegro.pl/oferta/odznaka-baloon-obserwer-badge-8746837375

_________________
Sorry, mamy taki klimat

Nie 08 Gru, 2019 19:12

Powrót do góry
markoj78
Kapitan

Kapitan





Posty: 890
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

.

Kopia jak byk W szoku

Nie 08 Gru, 2019 20:15

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Balon

agrestt napisał:
Nieczęsto spotykana odznaka, sądzicie, że oryginalna?
https://allegro.pl/oferta/odznaka-baloon-obserwer-badge-8746837375


Hej,
Na oryginał bym nie liczył za każdym razem jak takie odznaczenie napotkasz jako ofertę. Są nadania, ale odznaczenie nie weszło do produkcji.
P/Kr

Pon 09 Gru, 2019 23:30

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cześć, mam pytanie o tego Souvala
https://allegro.pl/oferta/ek1-souval-8761764056?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Pytanie takie, z tego co wiem (mogę się mylić) Souval z rdzeniem własnym przy ek1 (obstawiam że jest to rdzeń Souvala) ze swastyką bez cokolika jest powojenny, a może jest to rdzeń Schenkla, proszę o pomoc kolegów lepiej zaznajomionych z tematem bo próbuję sobie jakoś poukładać tego producenta Neutral

_________________
Pozdrawiam Jarek

Wto 10 Gru, 2019 9:18

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
To krzyż Souvala z rdzeniem własnym z tzw. "głęboką trójką".

Co do krzyży EK1-1939 Souvala, i rozróznienie jego krzyży wojennych od powojennych przyjmuje się obecnie taka zasadę.
Krzyże z ramką souvalowską typową "z kurzymi łapkami" i
z rdzeniem Ortha (=15) = war-time
z rdzeniem Schenkla (=27) = war-time
z rdzeniem własnym z głęboka trójką i swastyką na cokoliku = war-time
z rdzeniem własnym z glęboką trójką i swastyką bez cokoliku = post-war ... ale (!) w tym ostatnim przypadku, mamy dwa typy rdzenia =rdzenie "gładkie" i tzw. "żyłkowate" (chodzi o technologię wykończenia czernienia rdzenia krzyża), te drugie przez część kolekcjonerów uważane są za krzyże późne ale war-time (ja również tak uważam).

W tym konkretnym przypadku mamy rdzeń własny z głęboką trójką i swastyką bez cokolika, ale ... z rdzeniem żyłkowatym.
IMO krzyz późny, ale war-time.

Pozdr
Jarek


Dzięki za pomoc Super czyli mniej więcej szedłem w dobrym kierunku, doszła cenna informacja o rdzeniu gładkim i żyłkowatym, powoli się wszystko klaruje Super dzięki

_________________
Pozdrawiam Jarek

Wto 10 Gru, 2019 17:49

Powrót do góry
Pandazord
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 36
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dobra sztuka?

https://allegro.pl/oferta/srebrna-za-rany-l11-8759960156

Sro 11 Gru, 2019 16:08

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2955
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pandazord napisał:
Dobra sztuka?

https://allegro.pl/oferta/srebrna-za-rany-l11-8759960156

IMO dobra Super
Pozdrawiam
N.

Sro 11 Gru, 2019 17:06

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nawet bardzo dobra.

Sro 11 Gru, 2019 23:44

Powrót do góry
manix
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 400
Pochwał: 1
Skąd: Tomaszów Maz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja też nie mam zastrzeżeń Wyluzowany

Czw 12 Gru, 2019 7:45

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Byry napisał:
e-maus napisał:
Nie słyszałem o Flottenkriegsabzeichen tego producenta, może Hubert coś wie?.
Nie chcę się mądrzyć, lecz moim zdaniem to naiwna kicha

Dzięki Jacku za info, poczekamy co odpisze


Nie widzę już aukcji, ale to prawda, AS nie robił Flottenów.

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 12 Gru, 2019 18:43

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Excellencje! Chciałbym zapytać speców od tych spraw o autentyczność tej szturmówki:

https://allegro.pl/oferta/odznaka-szturmowa-piechoty-8493177465?reco_id=bbbeb8c6-1fed-11ea-bf4d-b02628c7cf30&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Mój kolega z Czech jest nią zainteresowany, zaś ja nie mam odpowiedniej wiedzy w kwestii oryginalności tych odznaczeń.

Sob 21 Gru, 2019 11:51

Powrót do góry
Kafarek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Moze pomoze


Opis załącznika:

Sob 21 Gru, 2019 13:05

Powrót do góry
manix
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 400
Pochwał: 1
Skąd: Tomaszów Maz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mi się nie podoba, dużo mu brakuje do oryginału

Sob 21 Gru, 2019 21:53

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cześć

Według mnie blaszka ta to lipa. Ja bym ją odpuścił. Kolor metalu jakiś dziwny, rewers strasznie wygląda.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 22 Gru, 2019 19:57

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kafarek napisał:
Moze pomoze


Hej,
IMO, ISA Zimmermanna jest oryginalna.
PS. Jednak przyznaję rację kolegom po przyglądanieciu się jej dokładnie że do ideału jej trochę brakuje i byłbym ostrożny, ale na podstawie tych zdjęć jeszcze bym jej nie skreślał. Przydałoby się dokladne zdjęcie haczyka. Większość wad widocznych na rewersie występowały w mniejszym lub większym stopniu na oryginalnych odznaczeniach późnego okresu produkcyjnego.
P/Kr


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pon 23 Gru, 2019 10:38, w całości zmieniany 3 razy

Pon 23 Gru, 2019 2:22

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziękuję za pomoc Piwo

Pon 23 Gru, 2019 2:27

Powrót do góry
manix
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 400
Pochwał: 1
Skąd: Tomaszów Maz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Bardzo Wam dziękuję za pomoc Piwo

Sygnatura przesunięta w prawo i krótsza przerwa pomiędzy swastyką Kciuk w dół

Pon 23 Gru, 2019 10:15

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziękuję. Na to też zwróciłem uwagę. W związku z poważnymi wątpliwościami znajomy zrezygnował z zakupu.

Pon 23 Gru, 2019 10:40

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5220
Pochwał: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manix napisał:
VEB napisał:
Bardzo Wam dziękuję za pomoc Piwo

Sygnatura przesunięta w prawo i krótsza przerwa pomiędzy swastyką Kciuk w dół


nie można po tych słabych zdjęciach tak przekreślać tej blachy.
ja równiez do niej nic nie mam.
jeżeli mówisz o krótszym wcięciu między bagnetem a wiatrakiem
to widocznie tak musi być skoro w sieci sa krótsze i dłuższe te wcięcia
i nikt nie neguje ich z tego powodu.

dla przykładu zrzuty "krótszych wcięć " od bliższych i dalszych sprzedawców



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Pon 23 Gru, 2019 11:01

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

manix napisał:
VEB napisał:
Bardzo Wam dziękuję za pomoc Piwo

Sygnatura przesunięta w prawo i krótsza przerwa pomiędzy swastyką Kciuk w dół


No dobrze, a jak ocenisz to odznaczenie poniżej, posiada te same "wady" (nie patrz się na jakość zdjecia, a na szczegóły) ?

PS. Hej Przemek, nie widziałem Twojego postu, a widzę że masz podobne odczucia że nie jest z tą ISA aż tak źle Piwo

Na odznaczeniu z alle.... Bardziej mnie zastawiania dlaczego na rewersie ciemniejsze są strefy wklęsłe, a te wypukłe są jaśniejsze jakby z pozostałościami srebrzenia. Tak naprawdę powinno by odwrotnie (byla podrasowana...?)



Opis załącznika:

Pon 23 Gru, 2019 13:49

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam Koledzy
Na pewno infanteria nie jest w najlepszej kondycji ale po tych zdjęciach dla mnie jest OK, co nadmieniam po zdjęciach. Nie chodzi tu o przerwy i przesunięcia czy zastosowanie haczyka. Zimmermann w swej produkcji miał 11 ! wzorów, gdzie rozróżnia się różnorakie zastosowanie set-upu. Haczyki stosował różne z okrągłego drutu, płaskiego czy nawet w stylu powojennego Souvala. Awers tych wszystkich wzorów raczej niczym się nie różni. Do tej blaszki przekonuje mnie jeden szczegół, mianowicie zamontowanie talerza zawiasu. Dokładnie techniki nie znam ale jest to nalanie cyny bądź nacięcie w materiale aby wsunąć talerz do lepszego zamocowania na godz.1. Większość FZS ma ten szczegół w tym samym miejscu ale są sztuki które posiadają gdzie indziej i to też jest prawidłowe. Cena 600 zł za FZS w tym stanie przesadzona, za stan BDB mógłbym tyle dać.



Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 23 Gru, 2019 14:05

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Powiem wam Panowie, że blaszka z allegro jest problematyczna do oceny. Mnie ona nie przekonuje nawet na późną produkcję bądź zaniechanie osoby montującej owe odznaczenie. Trzeba nadmienić, że jest to tylko zdjecie, chciałbym ja zobaczyć we własnej dłoni. Widywałem u tego producent różne niedociagnięcia producenckie i jeśli blaszka z postu jest orginałem to najgorzej wykonanym jaki widziałem.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 23 Gru, 2019 23:25

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dwa dni temu poprosiłem sprzedawce tej odznaki o lepsze zdjęcia. Do tej pory cisza. Ja osobiście bym ją sobie odpuścił ze względu na słaby stan i nieadekwatną do tego cene. Jeśli Twój kolega Czech zbiera szturm piechoty i tego producenta nie ma u siebie w kolekcji, wtedy cisnoł bym sprzedawce o lepsze foty ( mi się nie udało ). Jeśli jednak chce kupić odznake piechoty, to za tą cene napewno uda mu się kupić coś w dużo lepszym stanie. Pozdrawiam

Pon 23 Gru, 2019 23:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 742, 743, 744 ... 774, 775, 776  Następny Strona 743 z 776

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.