| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anarchista
Kapral

Kapral





Posty: 58
Skąd: Ostpreussen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukam pomocy - wykrywacz z US

Jak w temacie. Mam możliwość ściagnięcia ze stanów wykrywacza - tylko mam i problem - kompletny brak wiedzy na temat wykrywaczy.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jaki wykrywacz i czy wogóle warto ściagać?
Do czego ma być wykrywacz - amatorski do wszystkiego: monety, łuski, guziki, hełmy, a jak sie trafi to i czołg zeby pokazał Bardzo szczęśliwy .

A wogóle to może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wykrywacze trzeba dzielić na te do monet i te do militariów?

Wto 04 Paź, 2005 15:58

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Szukam pomocy - wykrywacz z US

anarchista napisał:
Jak w temacie. Mam możliwość ściagnięcia ze stanów wykrywacza


Jakiego, i za ile ? (razem z kosztami przesyłki)
To ważne, żeby powiedzieć czy ma to sens.
anarchista napisał:
A wogóle to może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wykrywacze trzeba dzielić na te do monet i te do militariów?


Już wyłuszczam, pobieżnie.

Jest coś takiego, jak dyskryminacja. To jest funkcja pozwalająca na odrzucenie stali, czyli tego co zardzewiale i niechciane.

W wykrywkach na monety, odrzuca każde żelastwo bez względu na wymiary.
Chociaż, są wyjątki, bo bardzo zardzewiałe przedmioty dają często dobry kolorowy sygnał.
Szczególnie, kiedy są okrągłe.
Piszę tak, bo hełmik mi się trafił na dyskryminacji w wykrywaczu na monety. Trzeba jednak pamiętać, że wyjątek potwierdza regułę.
Oprócz tego, wykrywki na monety mają wyższą czułość, a mniejszy zasięg w głąb ziemi.
Czyli malutki kawałeczek miedzi na 15cm widzą, a monety 2 PLN na 50cm nie zobaczą.

Natomiast wykrywki na militaria mają dyskryminację regulowaną.
Znaczy to, że możesz wybrać minimalną wielkość przedmiotu pomijanego.
Innymi słowy.... da się ustawić tak, że pominie "kombinerki" a zobaczy "klucz francuski".
Poza tym, ich czułość jest z zasady mniejsza, bo nikt gwoździ nie szuka.
Jednak za to, mają większy zasięg wgłąb ziemi. Przez co, są skuteczniejsze na militaria. Militaria z reguły leżą głębiej niż monety, są od monet zdecydowanie większe. Więc nie chodzi tu o specjalną czułość, większy nacisk kładzie się na zasięg.

Czyli generalna różnica między wykrywaczami polega na stosunku czułości do zasięgu. Militarka stawia na zasięg, a moneciarka na czułość.

Myślę, że mniej-więcej jasno napisałem..... Rolling Eyes (bardziej mniej, jak więcej Mr. Green )
Z resztą, nawet jeśli nie.... To zaraz i tak, ktoś Cie sprowadzi na dobrą drogę. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo Mr. Green

Wto 04 Paź, 2005 21:37

Powrót do góry
anarchista
Kapral

Kapral





Posty: 58
Skąd: Ostpreussen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Finansowo to taka półka: 1200 pln = 400$ , przesylke mam gratis Uśmiech.

Dzieki Matejko - teraz zaczynam rozumieć różnice.

Piwo

Sro 05 Paź, 2005 8:25

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy-za te kwote/poza okazjami/ nie kupisz nic rewelacyjnego.Osobiscie wolalbym wydac te kase w kraju kupujac nowy wykrywacz z GWARANCJA-bo to jest dosc istotny argument.
Jesli ma byc "do wszystkiego" polecilbym ci Solarisa ktory nie ustepuje a nawet przesciga mozliwosciami zagraniczne detektory w tej cenie-do tego dwa lata gwarancji i serwis w kraju-kazda awaria sciagnietego wykrywacza to spore koszty.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 05 Paź, 2005 9:23

Powrót do góry
anarchista
Kapral

Kapral





Posty: 58
Skąd: Ostpreussen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kostruktywna odpowiedz - dzieki Jms.
Wlasnie teraz zastanawiam sie nad sensem sciagania - gwarancja rzecz istotna - tym bardziej ze przy Solarisie na 24 mies., a te sciaganie to chyba jest przesadzone - moje sugerowanie sie tym,ze na innych forach i portalach wiekszosc podnieca sie faktem "miecia" na stanie wykrywki zza wielkiej wody.

Uśmiech

Sro 05 Paź, 2005 10:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.