| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stefan Ziółkowski - oficer WP

Opowiem wam pewną historię. Pewien oficer WP II RP, ojciec drugiej żony mojego dziadka przed wojną prowadził defilady w Gdyni. Podobno jest na wielu zdjęciach (pomożecie? nie mogę takich ujęć defilad z okazji np. Dni Morza znaleźć?)

Oficer ten potem bronił Helu, próbował z innymi jakąś łódką uciekać do Szwecji. Nie udało się, trafił do Dobiegniewa (oflag Woldeberg). Był podobno nawet na liście V kolumny do odstrzału, ale go nie wyłapali (trafił do obozu pod innym nazwiskiem?). W 1945 roku wrócił do Sopotu i pracował w PLO.

Wiele znaków zapytania. Może ktoś kojarzy Stefana Ziółkowskiego, zm. w 1985 roku w Sopocie? Może wyłapał jakieś zdjęcie z defilady z Gdyni 1938 - 1939 ? Szukam wszelkich informacji.

ps. nie mylić z kmdr Tadeuszem Ziółkowskim, pilotem portu gdańskiego, zamordowanym przez Niemców. To ten, co za bardzo wnikał i odmawiał wpuszczenia "Szlezwika" do portu w sierpniu 1939.

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pon 03 Maj, 2010 22:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.