| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wykrywacz Metali dla "zielonego"

Witajcie

Od dawna mam chrapkę aby sobie polatać z wykrywaczem po lasach i jakieś skarby wykopać  ;D Szczególnie że sam mam domek poniemiecki i ostatnio koparka częściowo wykopała skrytkę a reszta dalej sobie spoczywa w ziemi czekając na odkrywce :] (z tego co znalazłem bez wykrywacza to było kilkanaście niemieckich przedwojennych monet) Już sie trochę rozglądałem po necie i czytałem, ale słowo i rada fachowca bardzo by Mi pomogła :>
A więc mam na wykrywacz około 550 zł no może 700-850 ale to już z nożem na gardle (młody dość jestem i kasa trudno przychodzi Uśmiech

Chcę kupić jak najbardziej uniwersalny aby sie nadawał do monet jak i na militarke Uśmiech wybrałem już 3 modele oto one:(w gre wchodzą tylko nowe)






Który z podanych jest najlepszy chodzi o Garretta i traera a może nawet pulsar Bardzo szczęśliwy?
No i może jeszcze Garrett ACE 250 lub HS-3 ale te musiały by być już naprawdę dobre bo będę miał dziurę w moim małym budżecie Uśmiech A może ktoś poleca jakiś inny wkrw.?
Proszę was o opinie nie chcę czasem kupić jakiegoś chłamu i denerwować sie stratą kaski.

Pozdrawiam  Wink

Nie 04 Kwi, 2010 16:22

Powrót do góry
domino250
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie no fajne ja tez bym chciała ale raczej w mojej skudłaci nie jestem w stanie kopić sobie ale fajny sprzęt

Nie 04 Kwi, 2010 18:26

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Garrety Ace 150/250 to wykrywki tylko i wyłącznie na kolorową drobnicę ( medale, monety, łuski itp)Większe militarne rzeczy ciężko tym znaleźć. Aczkolwiek słyszałem, że jest to możliwe...
Różnica między 150/250 jest tylko w funkcji ;
- Piszę z pamięci "Pint Point" więc proszę o poprawienie jak się mylę...
Chodzi o wskaźnik lokalizacji przedmiotu - mianowicie im więcej kresek na wyświetlaczu tym przedmiot bliżej środka cewki wykrywacza.
To jest jedyna różnica między dwoma wykrywaczami z tej rodziny. A wartość cenowa jest dość znaczna. Jak dla mnie jest to zbędna rzecz, która nie jest warta tej różnicy cenowej. Ale to Twój wybór - Ty decydujesz Wyluzowany

Natomiast HS-3 jest produktem rodzimym / krajowym - nadającym się do militarki. O tej małej drobnicy jaką wyszukuje 150/250 można zapomnieć w tym wydaniu.

Tego trzeciego nie znam - więc się nie wypowiem na jego temat.
Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 04 Kwi, 2010 20:13

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest troche wiecej roznic pomiedzy 250 a 150 ACE-ale to juz bylo opisywane,a i dobrze ustawiony Smetek /HS 3/ potrafi ssac monetki ....tylko ze niewielu umie go naprawde ustawic.

TRAER-producent czyli pan Knot SKNOCIL Laughing nazwe powinno byc TRAPER....
I Traper i Pulsar to wykrywacze w technologii PI-ktore praktycznie nie nadaja sie na monetki i kolorowa drobnice-to typowe glebokie PI dla militarki-czasem znajda jakas monetke ale to bardziej fuksem....lub baaaardzo wolno przeczesujac.
Jesli masz przeszukac domek to moga sie nadac....tak samo na skrytki.

Za te kase-radze poszukac czegos uzywanego a technologii VLF -wiosna sie zaczela ludzie wymieniaja sprzety..

Gdzie masz ten domek?-mozemy Ci pomoc.

Nie 04 Kwi, 2010 23:00

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dom znajduje sie w okolicy Kłodzka ale niestety zajrzę tam dopiero na wakacje ;( A co powiecie na zestaw ACE150 + pulsarIV 1 na monetki 2 na militarke?? Uśmiech cena dwóch wykr. wyniesie tyle co nowy aec250 Bardzo szczęśliwy

Nie 04 Kwi, 2010 23:48

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem...zastanow sie nad jakims uzywanym.

Pon 05 Kwi, 2010 21:28

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm a jaką dobrą używke polecacie za około 800zł ? Pewnie temat wałkowany 1000 razy ale ceny sie zmieniają Razz Troszkę się używki obawiam aby sie czasem nie rypła na starcie ;/

Pon 05 Kwi, 2010 22:17

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Penetrator na militarkę i monetki, na same monetki Anticus.


NIEZORIETOWANYCH INFORMUJE ZE USER ARMAND JEST PRODUCENTEM W/W DETEKTOROW

Wybacz Armandzie ale musialem to dopisac z czystej przyzwoitosci - by wiedzieli ze nie poleca tego forumowicz a producent.

Pozdrawiam JMS

_________________
wykrywacze metali

Wto 06 Kwi, 2010 22:04

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MeteW napisał:
Hmmm a jaką dobrą używke polecacie za około 800zł ? Pewnie temat wałkowany 1000 razy ale ceny sie zmieniają Razz Troszkę się używki obawiam aby sie czasem nie rypła na starcie ;/


Hmm..kupujac na aukcji -zawierasz umowe cywilnoprawna-i jezeli detektor okazalby sie uszkodzony masz prawo reklamacji go i zwrotu pieniedzy.
A jezeli kupujesz bezposrednio-zawsze sprawdzisz..

Ja dzis mialem przypadek-cewka kupiona w sieci /ok 230 euro/ podpieta pod wykrywacz za prawie 1000 euro szwankuje,podpieta pod identyczny kolegi-to samo,podpieta stara cewka -to samo... nie wiem co z nia bylo-trzeba bylo ja kilka wlaczyc az zadzialala mormalnie.a cenami rzucalem dlatego ze taka uszkodzona cewka czesto uszkadza elektronike detektora- i juz zaczelismy klnac i.... liczyc straty.... Evil or Very Mad

Wto 06 Kwi, 2010 23:30

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK, może by dopisać na stałe zamiast "kapral" producent wykrywaczy? Nie chcę, żeby moje opinie wyglądały na skryte itp. Taki dopisek, jak to jest na innych forach.
_________________
wykrywacze metali

Sro 07 Kwi, 2010 20:37

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponieważ dostałem zastrzyk pieniędzy zdecydowałem sie na rutusa proxime, w amarandach brakuje jednak mi wyświetlacza, ace tylko drobnica. Więc już za 1450zł nabyłem proximke i studiuję instrukcję obsługi

Sro 14 Kwi, 2010 21:35

Powrót do góry
FruiT
Leutnant

Leutnant





Posty: 299
Skąd: Oberschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rutusa można było taniej nabyć Mr. Green
_________________
Pozdrawiam
Michał

Czw 15 Kwi, 2010 16:58

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FruiT napisał:
Rutusa można było taniej nabyć Mr. Green

nowego? z tego co wiem raczej nie i nawet mnie nie strasz :>

Czw 15 Kwi, 2010 17:22

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy G.T.I 1500 GARRETT to dobry sprzęt na monety? Spotkałem się także z wersją ACE 350, dużo się różni od 150 i 250? Jest także Garrett Treasure Ace 300 i 200 Crossfire II, nie żółty tylko zielony - czy one będą dobre do monet? Które z tych wymienionych ą najlepsze?

Czw 19 Maj, 2011 11:09

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I ciągnąc wątek, Witek nie wiedząc co, kupił PROximę... i już jej nie posiada Uśmiech Czy nie lepiej byłoby założyć nowy watek, niżeli odświeżać stary???

Garrett GTI 1500 to maszyna o elektronice niemalże identycznej jak GTP 1350, posiada może tylko troszkę lepsze zasięgi. Nie opłaca się wydawać kasy na GTI bo to już maszyna bardzo przestarzała (1994-97 pierwszy model?).

Ogólnie jeśli chodzi o "kanarki" to te "Treasure" zielone bez wyświetlacza to inaczej mówiąc, jedno wielkie gów*o. O wiele lepsze są oczywiście 250/150.

Na nowego Euro nie opłaca się wydawać kasy - w powietrzu zasięgi są MEGA jak to powiedział mój znajomy. Co z tego - pierwszy szybszy test w ziemi... i wada numer 1 odkryta. Pomimo tak "koszernej" cewki DD ta maszyna widzi monetki płycej niżeli Ace 250 z dużą cewką. Niestety. Ale myślę, że to wina wyższej częstotliwości no i oczywiście zbyt dużej rozbieżności obu uzwojeń. Ach no i jeszcze zwiększone żelazo - lipa.

Najlepszym wyborem jest Garrett AT PRO, który jest wykrywaczem, jeśli chodzi o Garretty, o Niebo lepszym od wszystkich wyżej wymienionych. Zasięgami często można rozłożyć nawet GTI na 9". No i jego cena także nie powala.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Czw 19 Maj, 2011 12:14

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To mi wiele rozjaśniło, więc najlepszym dla mnie wyborem byłby ACE 150/250, dzięki! Jeszcze pytanie, sprowadzał ktoś może te cacka z USA? Bo obecnie nową sto pięćdziesiątkę można nabyć za 150 baksów Wyluzowany Czy gwarancja jest międzynarodowa?

Czw 19 Maj, 2011 18:50

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gwarancja jest dealera u ktorego kupisz.tak ze nie licz ze polski diler bedzie ja honorowal /chyba ze cos sie zmienilo/ bywa tu -jesli sie myle popraw Tomku ,prosze.

Jezeli masz kogos w stanach-kto Ci wysle jako uzywana nie placisz cla -jesli sciagniesz jako nowke-dowala Ci to,a mozliwe ze i VAT
+ok 20 baksow koszt przesylki

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Czw 19 Maj, 2011 20:32

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, mam kogoś kto mi wyśle, kogoś zaufanego, cła natomiast omijam już od dłuższego czasu: wystarczy wysłać coś bez oryginalnego opakowania/pudelka, kolega przepakuje i już jest jako używane, a nie nowe Wyluzowany Szkoda, taka duża firma, a jednak nie uznają miedzynarodowej gwarancji. Taki np. Seagate kupujesz w honolulu i gwarancję masz w Polsce Wyluzowany Ale i tak wg mnie się opłaca, wychodzi jakieś 150 zł taniej... hmm no ale ta gwarancja... często psują się 150/250? ktoś miał z nimi problem?

Czw 19 Maj, 2011 22:19

Powrót do góry
Krzysiek88
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Penetratora firmy Armand sam takowy posiadam osiągi bardzo dobre na militarkę łuski z ładnych głębokości łapie Uśmiech

Pią 20 Maj, 2011 13:21

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Goro napisał:
często psują się 150/250? ktoś miał z nimi problem?


Nie. Tylko lepiej od początku zacznij używać osłony na cewkę, wyświetlacz, itp. "bajery", bo często awaria następuje przez właśnie takie bardzo banalne a niestosowane "wspomagacze".

Cewka w 150/250 ma formę wytłoczki z ABSu i po włożeniu cewek jest zalewana żywica epoksydową i wsio. Także warto wydać te kilkadziesiąt złotych na tę osłonkę, niż potem płakać, że żywica się wykrusza Twisted Evil A z wyświetlaczem to taka sprawa, że także przydałaby się osłona... brak solidnej pleksi, tylko jakaś sztywna folia. Co prawda nie spotkałem się jeszcze z dziurą w wyświetlaczu, ale w razie w. ... Wink

Samo z siebie się nie zepsuje, bo nie ma co Wink

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pią 20 Maj, 2011 13:44

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć, dzięki za info. A powiedz czy ta osłona ma jakąś profesjonalną nazwę? Polską, angielską?

Pią 20 Maj, 2011 21:57

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://outdoor-shop.pl/pl,product,1360382,garrett,oslona,cewki,6,5x9.html

zobacz np. tutaj jak to wyglada, tak na szybko znalazlem, ale wolalbym na twoim miejscu poszukac wiecej bo to nie jest najnizsza cena..

a co do tego czy sie psuja.. nie zdazylo mi sie, ale.... Mam dwie 250ki i jedna jakby glebiej wykrywala, nie potrafie opisac tego uczucia Wink Zasadnicza roznica pojawila sie jednak po podlaczeniu cewki Sniper. Na jednym od poczatku ok, nawet na max czulosci, na drugim natomiast musialem z czuloscia zjechac az o 4 kreski bo wciaz wariowal. Bardzo dziwne, napisalem do Garretta, kazali odeslac cewke, jednak tu ewidentnie widac, ze sa miedzy wykrywaczami jakies minimalne roznice. Jeden z nich kupilem w Polsce (ten co na max. czulosci poszedl) drugi w UK, oba nowe na gwarancji i nawet ciezko byloby mi udowodnic, ze cos moze byc z jednym z nich nie tak. Sporo czytalem na roznych forach i jednak widac, ze mimo iz zdarza sie malo usterek to jednak, nie sa one idealnie takie same, egzemplarze sie roznia..

Pozdrawiam

Pią 20 Maj, 2011 22:41

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest, a Tobie drogi elektroniku chyba tłumaczyć nie muszę, tzw. tolerancja. Nie każdy element kropka w kropkę jest idealny.

Samo wykonanie cewki nie musi być.

A to, że niektóre modele "głębiej biorą" (ano znałem to uczucie) to sprawa ustawienia balansu gruntowego, a ten ustawia się na 20-kom potencjometrze montażowym. Tam nikt nie mierzy żadnej wartości tylko ustawia się go na daną "godzinę" Wink I jeśli byłbyś zainteresowany, to mogę Ci nawet dać instrukcję, jak zrobić BG i jak stroić kanara do gruntu - wtedy będziesz miał głębszego niż ten głębszy kanarek i może nawet stabilniejszego Wink

@Goro - jak to się ma inaczej nazywać? W Polsce tak, jak słyszysz, osłona cewki, a w USA - coil cover. Tyle.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 21 Maj, 2011 9:11

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie o tą amerykańską nazwę mi chodziło, dzięki. Aż dziw bierze, że nie montują takich osłon fabrycznie? Czyżby firma zarabiała na naprawach? Twisted Evil

Sob 21 Maj, 2011 13:00

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Goro napisał:
Aż dziw bierze, że nie montują takich osłon fabrycznie?


Żaden "dziw". Po prostu taka konstrukcja - chyba jedna z najprostszych - i dość wytrzymałych.

W cewkach Fishera, Tekneticsa i innych z fabryki FTP na dnie do żywicy jest dodatkowo przyklejona taka płytka z ABSu, dzięki czemu żywica się nie wykrusza i można sobie odpuścić osłonę.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 21 Maj, 2011 13:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.