| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A o LND to słyszałęś?

Taaa, a chwilę po wyroku wychodzi z więzienia. MAło tego- dostaje się na studia doktoranckie (choć wtedy chyba takowych nie było- robiło się po prostu doktorat pracując na uczelni), zostaje majorem ORMO, prowadzi kursy dla partyjniaków i milicjantów etc. I to wyrokowiec polityczny. W tym czasie mój profesor nie mógł przez prawie 10 lat otworzyć doktoratu bo odmówił zapisania się do partii. Kpisz czy o drogę pytasz? Facet sprzedał się/złamał komuchom. Jedyne co zostało niewyjaśnione to to czy w trakcie śledztwa czy już był wtyczką podczas zakładania LND. Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 03 Sty, 2011 20:56

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dobrze, że poruszyłeś temat wierzycieli - bo własnie wielowiekowe :wink: doświadczenia osób pokroju Rotschildów nauczyły ich jak zapobiegliwym trzeba być by jako wierzyciel nie pójść z torbami :wink:
Wiele takich mechanizmów będących tak naprawdę przejawem bardzo konserwatywnej polityki finansowej jest zupełnie inaczej postrzeganych przez ludzi nie wiedziących, że kraje takie jak np. Argentyna bankrutowały kilkanaście razy, ze Hiszpania ropiła to także kilka razy a w 1998 roku Rosja ogłosiła moratorium na spłatę swych zobowiązań...
Patrząc jak w konkretnych szczegółach dłużnik państwowy może na tym wyjść zapytam się słowami N.Fergusona z książki Potęga pieniądza z X 2010 roku (polskie wydanie, które polecam jako dobre kompedium) - Dlaczego tak mało państw zdecydowało się pójść taką drogą?

Ale przechodząc do konkretów - wczoraj premer Tusk bodaj po raz pierwszy przyznał, że "dzisiaj państwo polskie szuka rozwiązań, "które przyniosą efekty natychmiast" z uwagi na "zakręt i kryzys w jakim jest i Europa i świat i w którym Polska może się znaleźć". "Moim zadaniem jest nie dopuścić do tego, by Polska w takim ostrym wirażu się znalazła - cyt. za Onet.pl

Widać pewną zmianę w "polityce sukcesu" - subtelną ale jednak nieprawdaż? Także w naszej historii nie brakuje de facto bankructw państwa- choć nigdy nie odważono się tego przyznac publicznie za każdym razem siląc się na propagandowe "listki figowe"...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 04 Sty, 2011 8:57

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Cytat:
A o LND to słyszałęś?

Taaa, a chwilę po wyroku wychodzi z więzienia. MAło tego- dostaje się na studia doktoranckie (choć wtedy chyba takowych nie było- robiło się po prostu doktorat pracując na uczelni), zostaje majorem ORMO, prowadzi kursy dla partyjniaków i milicjantów etc. I to wyrokowiec polityczny. W tym czasie mój profesor nie mógł przez prawie 10 lat otworzyć doktoratu bo odmówił zapisania się do partii. Kpisz czy o drogę pytasz? Facet sprzedał się/złamał komuchom. Jedyne co zostało niewyjaśnione to to czy w trakcie śledztwa czy już był wtyczką podczas zakładania LND. Wink


Ciekawi mnie tylko dlaczego atakujesz człowieka , a unikasz odniesienia sie do jego dokonań.
Czytałeś jego opracowania, czy tylko paszkwile pisane na niego.
Jest mi po prostu bardzo przykro.
Ciekawi mnie również dlaczego uważasz wszystkich w PRL za durniów?

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Wto 04 Sty, 2011 19:10

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bo jestem uczulony na przechrzty (niezależnie od ich poglądów). A ich osiągnięcia naukowe (jeśli takowe posiada) nie mają żadnego znaczenia dla oceny człowieka i jego charakteru.
Cytat:
Ciekawi mnie również dlaczego uważasz wszystkich w PRL za durniów?

O cos ciekawego? Gdzie tak twierdziłem? Gwarantuję Ci, że ówcześni widząc voltę Kosseckiego doszli do podobnych wniosków. Tak jak obecnie widząc komuchów niosących baldachim księdzu Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 04 Sty, 2011 19:48

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:

O cos ciekawego? Gdzie tak twierdziłem? Gwarantuję Ci, że ówcześni widząc voltę Kosseckiego doszli do podobnych wniosków. Tak jak obecnie widząc komuchów niosących baldachim księdzu Wink


Można również powiedzieć

Tak jak obecnie widząc księży dającym komuchom nosić baldachim

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Wto 04 Sty, 2011 20:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oj lubimy u nas w RP wszystkich czasów i epok szuflady...nie bacząc na indywidulany przypadek i konkretne okoliczności...
Zapatrzeni w Amerykę jakoś nie zdołalismy przez wieki osiągnąć standardu myślowego "drugiej szansy" - wydumana skaza na życiorysie - której okolcznosci tak naprawdę to w 90% przypadków jedynie można się domyślać ma być jakąs ludową obiektywną mądrością?
Jako ciekawostkę w temacie podam przykład przytoczony przez F. Jabłkowskiego, który wprost napisał, że "naszą szlachtę (przełom XIX/XX w) nie interesowały choćby najznaczniejsze osiągnięcia danego przemysłowca jeżeli nie posiadał ziemi i atrybutów uznanych przez nich za należące do ziemianina...Żal patrzeć jak ci zasłużeni ludzie nabywali ziemiańskie dwory i próbowali dla zwalczenia ostracyzmu gospodarzyć w dziedzinie na której się komletnie nie znali...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 04 Sty, 2011 23:10

Powrót do góry
Zubek
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przyznaję się i składam samokrytykę - jestem w szponach tego syjonistyczno- rotszyldowskiego spisku Rolling Eyes

Mianowicie lat temu kilka kupiłem sobie nieruchomość pod Toruniem- taką fajną działeczkę z budyneczkiem, strumyczkiem, jeziorkiem ( kawałek brzegu), łączką i laskiem- coś ze 4,5 ha. Na kredyt, pod hipotekę Rolling Eyes

A ten kredyt- to w jednym takim banku, co w dolarach udzielał, a te dolary to z USA banku, a ten USA bank czy inny FED, co je drukuje czy rozprowadza tylko - to już wiadomo co to jest - no po prostu Rotszyld, jak w mordę strzelił.
Czyli - wiadomo Embarassed

Całe szczęście, że działkę z tąże hipoteką i kredytem korzystnie sprzedałem ze dwa lata temu - ale w kartotekach onego banku nadal figuruję, więc?

To już chyba jasne - omotali mnie i wzięli na pasek Wink

Proszę o łagodny wymiar kary...

Pozdrawiam

Sro 05 Sty, 2011 2:01

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam,
Na zasadzie jak powyżej to każdy byłby/jest choćby z racji karty bankomatowej czy posiadania konta "uczestnikiem" spisku" czy też raczej systemu finansowego... A tu chodzi przecie wyłącznie o "grube ryby":)
Tak na marginesie czy słynne całopalenie akt kredytów hipotecznych (wszak punkt wyjścia do póxniejszych "sum bajońskich") w Poznaniu w 1806 roku przez przedsiębiorczą szlachtę wielkopolską to już element walki z tym spiskiem czy inicjatywa zupełnie niezalezna? Ale chyba spisek ;) bo ktoś wrednie zrobił wcześniej ich kopie w Berlinie:) i para poszła w gwizdek...

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 05 Sty, 2011 13:16

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie, też mógłbym napisać że niektórzy mający po 3k postów wzwyż pragnący uważać się za niezależnych historyków nie potrafią łączyć oczywistych faktów. Ale nie chcę tego robić. Mam tylko jedną prośbę, przeczytajcie sobie ten wątek, poszukajcie w Internecie, literaturze, trochę dobrej woli i może dojdziemy do jakichś konstruktywnych wniosków.
W wielu firmach słabiej zarządzanych dyrektorzy, jeśli mają taką możliwość, zatrudniają swoich kolegów na wysokich stanowiskach mimo że nie mają do tego kwalifikacji. Ponadto dodają samochody i inne atrakcyjne warunki. A dla pozostałych pracowników to ewidentna zmowa, i ja się z nimi zgadzam. Jeśli więc w naszym codziennym życiu występują takie "spiski" to dlaczego nie mogą występować w wielkim biznesie?? Każde wyjaśnienie znaczącego wydarzenia politycznego/gospodarczego ma dwie wersje, jedną dla plebsu czyli dla nas, drugą nieoficjalną wyjaśniającą rzeczywiste przesłanki. Ale o tych drugich dowiadujemy się albo i nie dopiero po latach i myślimy sobie : e tam to było pięćdziesiąt lat temu, to nas nie dotyczy. Ciekawy jestem jak byście odpowiedzieli, gdyby to forum istniało w 1939 roku i ktoś by napisał że Niemcy potajemnie zawarli pakt z Ruskimi dokonując praktycznie 4 rozbioru Polski. Pewnie pojawiły by się posty w kolegi Zubka stylu. Przecież mamy oficjalny pakt o nieagresji z Sowietami, a Niemcy raczej by się nie odważyli bo mamy sojusz z Francją i Anglią, które nas będą bronić. Ciekawe też co by powiedzieli Zubko-podobni rok później.

pzdr Czołg2

Sro 05 Sty, 2011 21:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80:

Cytat:
Ciekawy jestem jak byście odpowiedzieli, gdyby to forum istniało w 1939 roku i ktoś by napisał że Niemcy potajemnie zawarli pakt z Ruskimi dokonując praktycznie 4 rozbioru Polski. Pewnie pojawiły by się posty w kolegi Zubka stylu. Przecież mamy oficjalny pakt o nieagresji z Sowietami, a Niemcy raczej by się nie odważyli bo mamy sojusz z Francją i Anglią, które nas będą bronić. Ciekawe też co by powiedzieli Zubko-podobni rok później.



Jak to stwierdzenie ma się do tematu Question To, że zakulisowe działania dyplomatyczne wywierają wpływ na kształtowanie się układu sił w danym regionie, nie jest tajemnicą. Widać dla Ciebie jest, bo oceniasz takie posunięcia przez pryzmat "Protokołów....." które są falsyfikatem, co też nie jest tajemnicą.
Jednak idąc Twoim i Tobie podobnych torem myślowym, jeżeli "Protokoły ......" są prawdziwe, a jak wiadomo powstały na bazie pomysłu Goedsche'a, jeszcze wieku XIX, to wyjaśnij dlaczego ci przebiegli Żydzi do dziś nie zapanowali nad światem ? I nie łącz tu panowania owych Żydów nad Twoimi schizami, bo to nie to samo. Licząc od wieku XIX-ego, naród żydowski został w dużej mierze wymordowany, za cichym i życzliwym pozwoleniem Tobie podobnych, a mimo to nagonka i eskalowanie zagrożeń wcale nie mija. Można stwierdzić, że narasta. Ubolewam nad faktem, że diaspora żydowska w Polsce jest tak marginalna, bowiem nie ma na kogo zrzucać winy za niepowodzenia w walce z trudem codziennym. A skoro Żydów jest za mało, to trzeba ich widzieć wśród Polaków którzy mają inne poglądy niż Ty i Tobie podobni. No i sprawa jest jasna i oczywista. Wszyscy są winni ciężkiego losu narodu polskiego tylko nie sami zainteresowani. I tak leci od 1000 lat.

Sro 05 Sty, 2011 21:43

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to wyjaśnij dlaczego ci przebiegli Żydzi do dziś nie zapanowali nad światem

Bo widać nie sztuka złapać króliczka, a gonić go Wink A jak by zdobyli to co by dalej robili? Laughing Naród straciłby sens swego istnienia....

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 05 Sty, 2011 23:32

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Naród nie tylko straciłby sens istnienia ale i zacząłby się niemiłosiernie kłócić jak uczy o tym Stary Testament :wink:
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 06 Sty, 2011 0:14

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Już chyba kiedyś wspomniałem że nie uważam protokołów za szczególnie ważny dokument. Od dłuższego czasu są jednak wykorzystywane dla poparcia wszechobecnego antysemityzmu. Tak naprawdę każdy jest antysemitą, kto nie uznaje prawd narzuconych nam przez ludzi żydowskiego pochodzenia. Stwierdzenie że Żydzi ginęli wyłącznie z powodu przyzwolenia innych jest DUŻYM uproszczeniem w stylu paszkwili Grossa. Ciekawe jak Ty byś się zachował gdyby groziło Ci i Twojej rodzinie śmierć za pomoc Polakom podczas wojny. Do tego Amerykańscy Żydzi też byli bierni, sami Żydzi wydawali się siebie nawzajem i kolaborowali z nazistami. To trochę zmienia perspektywę nieprawdaż?
Jeszcze jedno, dlaczego nie wspominasz że Żydzi mieszkający na kresach wschodnich kolaborowali też z Sowietami przeciw Polakom po 17 września, po wojnie większość ważnych osobistości bezpieki i elity władzy i "inteligencji" była Żydami i wymordowała wielu Polaków - m.in. Józek Różański, Stefan Michnik, Helena Wolińska, Kuba Berman, Romek Zamborowski, Hiary Minc, Jurek Borejsza, Leszek Krzemien, Roman Werfel, Wiktor Grosz, Roman Romkowski,..... Trochę tego g... za dużo jak na powojenną populację Żydów, tak mi się wydaje.
Powiesz pewnie że zostali przywiezieni z Moskwy i zmuszeni do obsadzenia stanowisk przez antysemitę(!!) Stalina. (Niech żyje logika)

Co do tematu to w świetle przedstawionych tu przykładów oraz innych uważam że istnieje spisek pewnej grupy ludzi, których większość jest żydowskiego pochodzenia mający na celu zdobycie panowania nad światem. To że im się to jeszcze nie udało nie jest aż takie proste. Po pierwsze ostatnie parę setek i tysięcy lat dowiodło, że nie da się zdobyć władzy nad ludźmi siłą. Już pomijając jak to się udało można obserwować rezultaty. Oto najpotężniejszy kraj świata USA jakoś przypadkowo zawsze popiera interesy Zydów, pompuje do Izraela miliardy dolarów i technologię. Cały świat przypadkowo przymyka oczy że Izrael ma więcej głowic jądrowych od Wielkiej Brytanii. Izraelskie prowokacje np. podczas ataku na tureckie statki z pomocą dla Palestyny są przypadkowo tuszowane w światowych mediach. Światowi przestępcy żydowskiego pochodzania typu Chodorkowski są przypadkowo przedstawiani jak filantropi i demokraci. Wszystkie światowe filmy o Żydach, nie tylko hollywodzkie, przypadkowo przedstawiają ich w dobrym bądź neutralnym świetle - np. dzieje Tewjego Bielskiego "Opór", ekpia rządząca w "Generał" oraz pominięcie żydowskiego pochodzenia Różańskiego. Na margnesie czy ktoś widział film, w którym jakiś Żyd przedstawiony jest jako ciemny charakter, bo ja sobie nie przypominam?

Ostatnia rzecz, niech kolega Seth i inni podobnie myślący spróbują udowodnić jasno i rzeczowo że podane przykłady są nieprawdziwe, albo że wnioski z nich wyciągnięte są błędne. Wkładanie w moje usta/palce jakichś skrajnych teorii jest żałosne.

Czw 06 Sty, 2011 0:16

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie odpowiedż na pytanie - dlaczego jeszcze nie... naprawdę bez problemu znajdziesz w Starym Testamencie mówiącym więcej niż jakies tam "protokoły" na temat wad i zalet Narodu Wybranego...w znaczeniu socjilogicznym, psychologicznym itd...
Właściwie nie wiem czy można coś dodać - może dla poszerzenie źródeł dowolną pozycję Józefa Flawiusza - wbrew pozorom do dnia dzisiejszego raczej nie wymyślono lepszej charakterystyki problemu...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 06 Sty, 2011 0:48

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cyphus napisał:
Cytat:
Na margnesie czy ktoś widział film, w którym jakiś Żyd przedstawiony jest jako ciemny charakter, bo ja sobie nie przypominam?

Oczywista...".Pasja"....Mela Gipsona.
"Ostatnie kuszenie Chrystusa " Scorsese...
A tak ogólnie to jakaś obsesja ...co nie Cyphus..Ty wszedzie Żydów widzisz....ee w lodówce i pod łóżkiem pewnie też?...hmmm być może jeszcze nie za póżno na jakąś terapię....
Od wieków średnich przecie gdy wybuchła jakaś zaraza czy inne nieszczęście to zawsze był winny Żyd lub czarownica....najlepiej Żydówka rzecz jasna ....no i zaczynała się jazda....pogromy i takie tam.a przyczyna prozaiczna...kasa .bowiem tylko Żydom wolno było zajmować się lichwą jako innowiercom.a jak wiadomo świat kręci się na kasie .Taka była przecie przyczyna upadku Chevaliers du Temple.Nic tak ludzi nie jednoczy jak wspólny wróg...

.



Opis załącznika:
Rubens namalował samych złych Żydów.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sty, 2011 1:04

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to wyjaśnij dlaczego ci przebiegli Żydzi do dziś nie zapanowali nad światem ?


A nie zapanowali? Jak doskonale opisal to Cyphus80 w drugiej czesci swej wypowiedzi...
Tylko ze nie zapanuja oficjalnie-musza istniec panstwa i musza byc konflikty -bo ktoz wtedy ladowalby milardy w ICH fabryki zbrojeniowe,ktoz kupowalby ICH bron...

Czw 06 Sty, 2011 1:19

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolego Groszek,

Cytat:
Oczywista...".Pasja"....Mela Gipsona.
"Ostatnie kuszenie Chrystusa " Scorsese...

Sory trochę mało reprezentatywne jako, że w tych filmach jest 99% Żydów oraz scenariusz był napisany przez "kogoś innego". Teraz przypomnij sobie filmy w których np. księża są pedofilami, złodziejami, oszustami, diabelskimi inkwizytorami, itp. Jest tego trochę. Teraz pomyśl o filmach które mówią o antysemityzmie, szczególnie o holokauście, już kilkanaście procent.

Jeśli proces byłby losowy, już na logikę powinno być choć kilka filmów o Żydach złodziejach, oszustach, pedofilach. Oraz o represjach Żydów wobec innych nacji, bo takie też były/są. A tymczasem............

Pewnie to też przypadek.
Do odpowiedzi na dalszą część postu nie będę się zniżał, choć nie mam nawet do czego.

Czw 06 Sty, 2011 2:05

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolego...hmmm..cyphus...ależ ja wcale nie oczekuję byś zniżał się do czego/kogo/ kolwiek...napisałam post jako odpowiedż na Twoje ..."termin obsesja jest często używany do opisania czyiś dużych zainteresowań "....
bo to już naprawdę z Twojej strony jest obsesja...noo być może spotkała Cię krzywda ze strony jakiegoś przedstawiciela tego narodu....noo to sorki wyrazy współczucia.
A czemuż byś nie chciał podyskutować o wiekach średnich? i o pogromach ? o lichwie...i zakazie uprawiania lichwy przez chrześcijan.
Jeśli zaś chodzi o filmy...nie szukam tego rodzaju filmów...noooo....jeśli Ty lubisz filmy tego rodzaju...
Cytat:
Teraz przypomnij sobie filmy w których np. księża są pedofilami, złodziejami, oszustami, diabelskimi inkwizytorami, itp. Jest tego trochę

Wolna wola....
Acha..jeszcze jedno..nie jestem..kolegą...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 06 Sty, 2011 2:33

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A czy przypadkiem Ojciec Chrzestny part 2 nie portretuje pewnego dość znanego żydowskiego mafiozy? :wink:
Także inwestowanie w przemysł filmowy nie jest niczym nowym - od wieków wszak ktoś dostrzegał ogromny potencjał stojący za dostarczaniem wpływowym ludziom rozrywki - ot choćby początki kariery póxniejszego króla Dawida...czy wróżby Józefa :wink:
A co do naszej historii to warto prześledzić udział Żydów w kolonizacji naszego dziekiego wschodu póxniej kresami zwanego...
Zdaniem jednego z lepszych polskich finansistów przełomu XIX i XX wieku- L.Bilińskiego - wieloletniego ministra skarbu Austro-Węgier to tam należy szukać prawdziwych przyczyn wzajemnych bardzo silnych antypatii...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 06 Sty, 2011 12:49

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80:

Cytat:
Ostatnia rzecz, niech kolega Seth i inni podobnie myślący spróbują udowodnić jasno i rzeczowo że podane przykłady są nieprawdziwe, albo że wnioski z nich wyciągnięte są błędne. Wkładanie w moje usta/palce jakichś skrajnych teorii jest żałosne.



Ty masz tylko jeden problem człowieku. Gdyby Żydów nie było, to byś ich wymyślił Laughing Generalnie czytanie Twoich postów to zwykłe bla,bla, bla.......a co do żałości, to faktycznie Twoje poglądy i ich podparcie "faktami" jest żałosne.

Przykład:

Cytat:
po wojnie większość ważnych osobistości bezpieki i elity władzy i "inteligencji" była Żydami i wymordowała wielu Polaków - m.in. Józek Różański, Stefan Michnik, Helena Wolińska, Kuba Berman, Romek Zamborowski, Hiary Minc, Jurek Borejsza, Leszek Krzemien, Roman Werfel, Wiktor Grosz, Roman Romkowski,..... Trochę tego g... za dużo jak na powojenną populację Żydów, tak mi się wydaje.


Lista Polaków pracowników bezpieki jest wielokroć dłuższa, i jakoś Ciebie to nie boli. Napisz jaki procent w UB stanowili Żydzi ? 15 %, 25 % 30 % ??? A reszta to .....??? Polacy.

Zgłaszam moderatorom złamanie regulaminu, co to znaczy aby określić przedstawicieli innej nacji mianem "trochę tego g...za dużo" Exclamation Exclamation

Czw 06 Sty, 2011 14:08

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
cyphus80:


Przykład:

Cytat:
po wojnie większość ważnych osobistości bezpieki i elity władzy i "inteligencji" była Żydami i wymordowała wielu Polaków - m.in. Józek Różański, Stefan Michnik, Helena Wolińska, Kuba Berman, Romek Zamborowski, Hiary Minc, Jurek Borejsza, Leszek Krzemien, Roman Werfel, Wiktor Grosz, Roman Romkowski,..... Trochę tego g... za dużo jak na powojenną populację Żydów, tak mi się wydaje.


Lista Polaków pracowników bezpieki jest wielokroć dłuższa, i jakoś Ciebie to nie boli. Napisz jaki procent w UB stanowili Żydzi ? 15 %, 25 % 30 % ??? A reszta to .....??? Polacy.

Zgłaszam moderatorom złamanie regulaminu, co to znaczy aby określić przedstawicieli innej nacji mianem "trochę tego g...za dużo" Exclamation Exclamation


Uważam , że donoszenie na kolegę jest mało eleganckie.
Mam nadzieje , że zamiast wycieczek osobistych i wysługiwanie się moderatorami warto wysilić się i podyskutować używając argumentów.

Zresztą należy sobie zdawać sprawę , że po powrocie Jabotyńskiego z Kongresu Żydów, najbardziej wartościowy element polskiego Żydostwa w pośpiechu opuścił Polskę.
To co zostało, to albo zasymilowanie , albo biedne , którego nigdzie nikt nie chciał , albo tacy którzy nie najlepiej się zasłużyli dla pamięci, np członkowie KPP.
My mówiąc dziś o Żydach widzimy tylko tych ostatnich!
Ponadto należy zwrócić uwagę , że wysługiwanie się Żydami przez Rosję Sowiecka było perfekcyjną grą.
Cel osiągnięty pod obcą flagą.
"To nie my, to Żydy"
Całe pretensje spadły na Żydów, a zleceniodawca pozostał poza zainteresowaniem pokrzywdzonych.
Tak samo, jak pretensje tylko do Rosji Sowieckiej , a zapominanie o Jałcie , czy Poczdamie, to lenistwo umysłowe, lub rozumowanie alogiczne.
Upatrywanie winy po stronie narodów jest błędem. Te narody ktoś musi pokierować do jemu pożytecznych działań. To trzeba opracować zlecić i zapłacić.
To inwestycja.
Inwestycje robią ci którzy maja pieniądze i którzy liczą na wysoka stopę zwrotu. Wyższa niż inwestycje alternatywne!

A więc:
Ani rasa , ani masa, tylko kasa!

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Czw 06 Sty, 2011 20:30

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na razie nie widzę większych podstaw do interwencji,ale nalegam na spuszczenie z tonu. PEACE!



Będę miał na oku ten wątek.

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 06 Sty, 2011 22:07

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wieloletniego ministra skarbu Austro-Węgier to tam należy szukać prawdziwych przyczyn wzajemnych bardzo silnych antypatii...

Chciałem jedną rzecz podkreślić bo się sprawa trochę rozmywa - nie czuję ŻADNYCH antypatii do Żydów jako ludzi. Jednak językiem dyplomatycznym wkurza mnie fakt, że dziwnym trafem przyjęliśmy ich wersję historii, która to jest bardzo często naciągana dla różnych celów. Nikt nie może mieć innego zdania, bo zaraz staje oszołomem wg. uznanych autorytetów. Jednak najgorsze z tego wszystkiego jest to że my to przyjęliśmy „ad hoc”, dajemy sobie wmawiać że to my jesteśmy wyłącznie odpowiedzialni za prześladowania Żydów - przed wojną, w czasie wojny (to jest najciekawsze), i po wojnie. Czyli czytaj: my Polacy jesteśmy ciemnym ludem z uprzedzeniami, zdolnym do morderstw czy grabieży w imię tych uprzedzeń. Antysemitą jest każdy kto się nie zgadza z żydowską wersją wydarzeń, albo jest w pewnym sensie niewygodny. I nikogo nie dziwią paradoksy że 75% żon twórcy antysemityzmu W.Marra miało żydowskie pochodzenie, że powszechnie uznawany na antysemitę Stalin miał również żonę Żydówkę, współpracował z żydowskimi komunistami przez wiele lat, że to on obsadzał wysokie stanowiska polityczne/represyjne Żydami, albo że Polacy to antysemici – było przecież tyle pogromów, wydawania nazistom, tuszowania prawdy.


Jeśli ktoś oglądał „Tomasz Lis na Żywo” parę dni temu (był tam J.T. Gross wraz z żoną) całkiem dobrze był ten pokazany mechanizm manipulacji (celowo używam tego słowa). Dane do książek, publikacji są pobierane w ciemno z badań Instytutu Żydowskiego, dane te już na wstępie mogą być tendencyjne w wiadomą stronę i powinny być zweryfikowane z innych źródeł. Dodatkowo autor z tego że w czasie wojny z obozów uciekło ok. 200 tyś Żydów i ślad po nich zaginął wyciągnął wniosek, że zostali oni wydali Niemcom przez Polaków . Na podstawie też działań małej grupy ludzi w kilku wsiach uogólnił że to wszyscy Polacy wzbogacali się na holokauście. I takich ludzi się pokazuje w telewizji, przyznaje honory, przeprowadza z nimi wywiady. Nikt nie zada sobie pytania, po co wydaje się takie książki, kto płaci Panu Grossowi, kto nakręca burzę medialną. O nowym paszkwilu jest mediach głośno od paru dni, ale głownie w kontekście tego że znowu pogorszą się stosunki polsko-żydowskie, co o nas pomyślą na Zachodzie, itp. Za każdym razem jak tego słucham czuję się jakbym dostał obuchem w twarz. Ciekawe kiedy doczekam się programu telewizyjnego w ‘prime time’ broniący Polaków. Ja bym nakręcił serial o przygodach pułkownika Józefa Różańskiego/Goldberga.
Co do filmów to nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Filmów o złych(ogólnie) Chrześcijanach jest tysiące, filmów o złych Żydach jest może kilka. Moim zdaniem nie przypadek, już nie ciągnąc tematu o wpływie mediów na podświadomość/świadomość. Ciężko by to było również udowodnić „obojętnemu” matematykowi.

Czw 06 Sty, 2011 22:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JerzyS.

Cytat:
Uważam , że donoszenie na kolegę jest mało eleganckie.



Donoszenie? Tekst jest na zamieszczony na forum i nie jest tajemnicą. A poza tym ani Ty, ani cyphus nie jesteście moimi kolegami.
Do reszty Twojego tekstu komentarz jest zbędny. Proponuję dobrego lekarza.

cyphus:
Cytat:
Jeśli ktoś oglądał „Tomasz Lis na Żywo” parę dni temu (był tam J.T. Gross wraz z żoną) całkiem dobrze był ten pokazany mechanizm manipulacji (celowo używam tego słowa).


Dobrze, że to widzisz. Szkoda że nie zrozumiałeś wymowy całego programu, widać że przerastał Twoje możliwości. Poza tym nie oglądaj tak zmanipulowanej telewizji, jeszcze uwierzysz w kosmitów.

Czw 06 Sty, 2011 23:40

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak twój światły umysł ma jakieś odmienne zdanie na temat programu to zapraszam do dyskusji. Jak nie to z łaski swojej nie zaśmiecaj tematu, na pewno są inne tematy, gdzie mógłbyś zabłysnąć swoja inteligencją.

Pią 07 Sty, 2011 0:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.