| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80:


Cytat:


Czyli po realistycznej ocenie rzeczywistości należy ludziom żydowskiego pochodzenia umożliwić przejęcie władzy nad publicznymi bankami np. FED, wtedy działania FED będą gwarantowały najwyższą skuteczność dla wszystkich (czyli również pozostałych 97%) Amerykanów. Gratuluję naiwności.


Jestem ZA Piwo W końcu jakaś rozsądna propozycja.

cyphus80:

Cytat:
Jeśli zaś chodzi o sam dokument, to został on w moim zdaniu zmieniony przez służby rosyjskie.


..tyle na temat Twojego zdania. A co na to źródła Question

cyphus80:

Cytat:
1. Mały szkopuł inni specjaliści nie mają większości w bankach i nie mają takiej możliwości


Żartujesz, czy wierzysz w te ......jak to nazwać ??? Demony, schizy, uprzedzenia, banialuki, dyrdymały........Jeżeli jesteś takim specjalistą, to napisz proszę o bankach np. azjatyckich, ilu tam jest Żydów, procentowo ......


cyphus80:

Cytat:
Wydaje mi się że napisałem dlaczego wydaje mi się że ludziom twojego pokroju brakuje zdrowego rozsądku. Póki co, to na pewno brakuje Ci jednak tego drugiego.


Właściwie to sam sobie odpowiedziałeś:

WYDAJE SIĘ TOBIE

Sro 25 Sie, 2010 15:56

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: cd

Z dyskutantami głęboko okopanymi na swych pozycjach nie sposób polemizować, gdyż przeważnie "wydaje im się", zaś swe "rewelacje" przedstawiają na zasadzie "podobno" i "tajne" :)

cyphus80 napisał:
Co do odpowiedzi grendelowi:
1a. Zajmuje się skrócie FED ogólnie podażą pieniądza, w co wchodzi również drukowanie dolarów.

Nie, szanowny kolego. Z drukowaniem pieniędzy FED nie ma nic wspólnego.Już pisałem kto sie tym zajmuje i nie chce mi się tego powtarzać.Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE JEST TO INSTYTUCJA PRYWATNA.
cyphus80 napisał:
Przy odrobinie złej woli można nawet stymulować krysysy ekonomiczne, w celu np. osiągnięcia określonego celu politycznego.

Rozumowanie, jak powyższe.Skoro mam męskie ograny płciowe, dysponuję narzędziem potencjalnego gwałtu.Przy odrobinie złej woli...
cyphus80 napisał:
Obecna rada gubernatorów (nie wiem dlaczego jest 5 osób, powinno być chyba 7):
Ben S. Bernanke Ż – Przewodniczący
Donald L. Kohn Ż - Vice Przewodniczący
Kevin M. Warsh Ż
Elizabeth A. Duke
Daniel K. Tarullo
Statysktyka 3/5 = 60% = 600 000 ppm

Prezesi regionalnych oddziałów FED (całych zarządów nie chciało mi się sprawdzać), mianowani przez Radę Gubernatorów:

Gary H. Stern Ż - Federal Reserve Bank of Minneapolis
Eric S. Rosengren Ż - Federal Reserve Bank of Boston
Dennis P. Lockhart - Federal Reserve Bank of Atlanta
William C. Dudley - Federal Reserve Bank of New York
Charles I. Plosser Ż - Federal Reserve Bank of Philadelphia
Sandra Pianalto - Federal Reserve Bank of Cleveland
Jeffrey M. Lacker Ż - Federal Reserve Bank of Richmond
Charles L. Evans - Federal Reserve Bank of Chicago
James B. Bullard Ż - Federal Reserve Bank of St. Louis
Thomas M. Hoenig Ż - Federal Reserve Bank of Kansas City
Richard W. Fisher Ż - President, Federal Reserve Bank of Dallas
Janet L. Yellen Ż - Federal Reserve Bank of San Francisco

Statysktyka 8/12 = 66,67% = 666 667 ppm

Bardzo przepraszam, ale skąd kolega bierze dane na temat pochodzenia religijno-etnicznego powyższych osób? O ile mi wiadomo oficjalne dane na ten temat nie sa publikowane.
Bazuje kolega na wyglądzie, czy dzieli w/g nazwisk? W sumie takie segregowanie w Stanach nazwano by "profilowaniem rasowym" i mogłoby wpędzić segregującego w kłopoty.
cyphus80 napisał:
Jeśli tak to kto za tym stoi i na jakiej zasadzie się odbywa?

Jak znam mechanizmy rządzące moim krajem - najpierw wybiera się grupę fachowców i wśród nich dokonuje się selekcji osób o zbliżonych do wysuwającego kandydaturę poglądach politycznych.Kandydata zatwierdza Kongres, czego przeprowadzenie zazwyczaj nie należy do rzeczy łatwych (nie licząc aktualnego, gdzie przewagę w obu izbach mają Demokraci).
cyphus80 napisał:
A przeciwnikom teorii spiskowych typu ‘Protokoły’ niech wystarczą ‘prymitywne’ zachowania w grupie - pedofile będą wspierać pedofilów, łysi łysych a Żydzi Żydów.

I tym optymistycznym i arcymądrym cytatem zakończę komentowanie tego postu.Dalej poziom jest niestety podobny.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 25 Sie, 2010 17:02

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1a. Zajmuje się skrócie FED ogólnie podażą pieniądza, w co wchodzi również drukowanie dolarów.

Jeśli o to chodzi koledze, to faktycznie FED nie drukuje pieniędzy fizycznie w piwnicy. Zajmuje się wprowadzaniem dolarów do obiegu to zapłaceniu BEP odpowiedniej (niewielkiej) kwoty. Z punku widzenia użytkownika jest o wiele ważniejsze jest dostarczanie pieniądza na rynek, to chyba oczywiste.

Cytat:
Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE JEST TO INSTYTUCJA PRYWATNA.

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Rezerwy_Federalnej_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

"System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, bank znajdujący się w prywatnych rękach , nazywany także Rezerwą Federalną lub FEDem (z ang. Federal Reserve) jest bankiem centralnym Stanów Zjednoczonych. Powstał na mocy Ustawy o rezerwach federalnych z 1913 roku. "

Cytat:
A przeciwnikom teorii spiskowych typu ‘Protokoły’ niech wystarczą ‘prymitywne’ zachowania w grupie - pedofile będą wspierać pedofilów, łysi łysych a Żydzi Żydów.

I tym optymistycznym i arcymądrym cytatem zakończę komentowanie tego postu.Dalej poziom jest niestety podobny.


Nie będę pisał trzynastozgłowskowcem żebyś zrozumiał kolego. Ale jeszcze tym razem wyjaśnię, chodzi o grupę ludzi pilnującą swoich interesów, których decyzje są zbieżne z celami tej grupy. Takie zachowanie jest normalne, np. Polacy chcieliby przeforsować ustawę o wizach w USA, Żydzi też mają swoje cele które chcieliby realizować. A skoro mają większość w pewnych strukturach administracyjnych/bankowych to z bardzo dużym prawdopodobieństwem je realizują. Byliby głupcami gdyby tak nie robili. Sęk w tym żeby nie dopuścić do kontroli jednostek publicznych mających wpływ na życie milinów ludzi jednej grupie osób. To się w przypadku opisywanego w tym temacie FED chyba nie udało.

Cytat:
Bardzo przepraszam, ale skąd kolega bierze dane na temat pochodzenia religijno-etnicznego powyższych osób? O ile mi wiadomo oficjalne dane na ten temat nie sa publikowane.

Stąd skąd wszyscy mają, większość jest wikipedii i na podobnych stronach. Pewnie kolega napisze że nie są to źródła wiarygodne. To proszę zamiast ironizować udowodnić że tak nie jest. Pisząc o tym chciałem zasygnalizować SKALĘ zjawiska. Że nie ma tego w oficjalnych życiorysach to ciekawe zjawisko, o czym chyba wspomniałem. A odkąd to kolega czyta wyłącznie oficjalne informacje? Nazwa tej strony to o ile się nie mylę "Inne Oblicza Historii"

Cytat:

Rozumowanie, jak powyższe.Skoro mam męskie ograny płciowe, dysponuję narzędziem potencjalnego gwałtu.Przy odrobinie złej woli...


Tym razem też się mylisz. Po pierwsze tobie grozi za to oskarżenie, proces i kara. Nie masz też wpływu co zrobi, powiedzmy dyplomatycznie, druga strona. Jeśli druga strona przyszłaby do ciebie mówiąc że ma ochotę skorzystać z twojego "narzędzia" to już nie byłby gwałt.

Cytat:
Z dyskutantami głęboko okopanymi na swych pozycjach nie sposób polemizować, gdyż przeważnie "wydaje im się", zaś swe "rewelacje" przedstawiają na zasadzie "podobno" i "tajne" Uśmiech


To samo mógłbym napisać o koledze.
Kolega, który jak można wnioskować ma monopol na wiedzę nie wysilił się żeby mnie przekonać. Ja się chociaż starałem coś zasygnalizować, może może nie zawsze słusznie i może nawet chciałbym się mylić. Natomiast ton wypowiedzi kolegi grendela i kolegi setha jest taki sam od początku - mnóstwo ironii i szyderstwa a mało treści. No to powodzenia w prowadzeniu forum. Smutny Neutral

Sro 25 Sie, 2010 19:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80:

Cytat:
Natomiast ton wypowiedzi kolegi grendela i kolegi setha jest taki sam od początku - mnóstwo ironii i szyderstwa a mało treści.



Mnie zupełnie wystarczy jak ktoś pokroju kolegi cyphus80, przy wymienianym nazwisku umieszcza literę -" Ż" i ta litera staje się osią dyskusji prowadzonej pod dyktando rzekomo obrażonego i wyszydzanego cyphus'a 80. Nie widzę tu jakiejkolwiek przesłanki merytorycznej, nie widzę również jakiegokolwiek odniesienia do tematu tego postu. A brzmi on: Protokoły Mędrców Syjonu !!!


cyphus80


Cytat:
jak można wnioskować ma monopol na wiedzę nie wysilił się żeby mnie przekonać


Jak na razie, jedyną prawdę, zaklęta w literę "Ż" można przypisać Tobie. Z formy Twoich wcześniejszych wypowiedzi mogę wysnuć wniosek, że uznajesz Protokoły Mędrców Syjonu za prawdziwe, przynajmniej w jakieś części. Trudno aby ktokolwiek miał zamiar przekonać Ciebie, że jest inaczej, Ty znasz już prawdę. Gratuluję i życzę dalszej owocnej działalności na forum IOH.

Sro 25 Sie, 2010 20:37

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A co to jakaś obelga, jest się czego wstydzić, że ktoś tam jest Żydem?
Czy ja kogoś obraziłem stawiając przy nim literkę Ż ? Czy to nieprawda?
Jeśli ktoś tu jest obrażony to chyba kolega Seth.
Natworzyłeś kolego kilka ekranów nic nie znaczącego tekstu z kilkoma prześmiewczymi sformowaniami pod moim adresem.
Czy ja cię jakoś obraziłem? Nie mogę mieć innego zdania?
Jeśli pozowlisz chciałbym poznać opinię innych osób, twoją już znam.

Sro 25 Sie, 2010 21:29

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pewnego rodzaju ciekawostką dla antysemitów powinna być wycieczka do Izraela - bo wbrew pozorom Narodowi wybranemu en bloc aż tak dobrze się nie żyje jak chcieliby to widzieć wszelkiej maści anty... :wink:

Czw 26 Sie, 2010 10:58

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale za to ile mogą sobie pozaglądać w rozporki- bo jak rozumiem o to chodzi w tym całym antysemityzmie Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 26 Sie, 2010 11:27

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No takie ujęcie sprawy sporo by wyjasniało :lol:
Ale jak już w tym temacie to zawsze podobała mi się starotestamentowa historia o tym jak to Izraelici przekonali jedno z dośc pokojowych plemion stojących im na drodze do tego, że "ów zabieg" także im da przymierze z Panem... no i sojusz z nowoprzybyłymi a następnie korzystając z kilkudniowej niedyspozycji nowoprzyjętych wynikających z "tego zabiegu" skutecznie "ogrniczyli" populacje plemienia do części stricte żeńskiej...
Nie pamiętam tylko czy spotkała ich za to "misjonarstwo" kara...

Czw 26 Sie, 2010 12:17

Powrót do góry
loslos
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

[quote="cyphus80]

Cytat:
Bardzo przepraszam, ale skąd kolega bierze dane na temat pochodzenia religijno-etnicznego powyższych osób? O ile mi wiadomo oficjalne dane na ten temat nie sa publikowane.

Stąd skąd wszyscy mają, większość jest wikipedii i na podobnych stronach. Pewnie kolega napisze że nie są to źródła wiarygodne. To proszę zamiast ironizować udowodnić że tak nie jest.




Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany

Korci mnie, żeby stworzyć stronkę pod tytułem np.

>>Agenci ogólnoświatowego związku .............. ( proszę wpisać co się komu podoba) <<
i na pozycji 18 wpisać :

osoba ukrywająca się na forum IOH pod nickiem cyphus80 - bardzo ceniony agent wpływu.
(działania mające na celu ustalenie jego personaliów sa na ukończeniu ).


Z niewielka pomocą przyjaciół można to powielić kilkaset razy no i mamy wiarygodne źródła wg. cyphusa80

Wink

Czw 26 Sie, 2010 13:21

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80 napisał:


Stąd skąd wszyscy mają, większość jest wikipedii i na podobnych stronach. Pewnie kolega napisze że nie są to źródła wiarygodne. To proszę zamiast ironizować udowodnić że tak nie jest.



Proszę bardzo - poświęciłem czas i sprawdziłem w Wikipedii pierwsze 11 osób z listy oznaczonych literkami "Ż" (pewnie dlatego, że na klawiaturze brak gwiazdy Dawida).Efekt - zgodny z przewidywaniami:
Żadnego potwierdzenia żydowskości(tzn. jedno jest - pośrednie: Jeffery M. Lacker pracował w zarządzie Richmond Jewish Foundation).
Z ciekwostek: Richard W. Fisher okazał się "A first-generation American, Fisher was born in Los Angeles, California but grew up in Mexico. His father was Australian, while his mother was South African, of Norwegian descent."Z tak kosmopolitycznym pochodzeniem On po prosty MUSI być Żydem ;o)
Thomas M. Hoenig - ukończył katolicki St. Benedict's College - znakomitą uczelnię, której zarzucano ocieranie się o antysemityzm.
Eric S. Rosengren - "Rosengren was in Ridgewood, New Jersey, the grandson of a Swedish immigrant."
Gary H. Stern - od roku niemal nie jest juz szefem FED w Minneapolis.Wiki nie zawiera nawet wzmianki o Jego żydowskości.Jego następca zwie się Narayana Kocherlakota.
Quod erat demonstrandum
Wygląda na to, że korzystamy z odmiennych Wikipedii. Jeśli chodzi o "podobne strony" - ma kolega na myśli jaskieś nowe WikiRedWatch, czy otwarto może WikiJewishWorldConspiracy?

cyphus80 napisał:
FED nie drukuje pieniędzy fizycznie w piwnicy

Przepraszam, ale jak się to ma do:
cyphus80 napisał:
Podobno agenda rządu USA zajmująca się drukowaniem dolarów


Ot i tyle.

Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 26 Sie, 2010 16:06

Powrót do góry
loslos
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Narayana Kocherlakota


Kocher !!!!!!!!!!!

Czw 26 Sie, 2010 17:59

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W 1879 roku Wilhelm Marr założył w Berlinie Ligę Antysemitów. Bez względu na to czy jego uprzedzenia względem Żydów miały podłoże osobiste czy społeczne, stał się on twórcą nowoczesnego antysemityzmu. Program zawarł w broszurce pt. Der Weg zum Siege des über das Judenthum Germanenthums. Możemy w niej wyczytać, że Żydzi są z natury źli i działają zespołowo kierując się negatywnymi przesłankami. Nadto chcą swoją kulturę narzucić innym narodom, ponieważ sami kierują się egoizmem narodowym. Ich działania mają charakter spiskowy który ma doprowadzić do przejęcia władzy nad światem.
W carskiej Rosji, problem mniejszości żydowskiej zaważał na działaniach oficjalnych władz. Ludność żydowska miała wyznaczoną strefę osiedlenia. Obejmowała one gubernie:mińską, mohylewską, wołyńską, kijowską, podolską, czernihowską, połtawską, wileńską, grodzieńską i kurlandzką. Władze carskie rozpoczęły przymusową rusyfikację. Częściowo za namową władz, częściowo z przyczyn ekonomicznych i religijnych dochodziło do regularnych pogromów. Wzrost napięcia został wykorzystany przeciwko Żydom. Jednak prócz przymusu fizycznego carska Ochrana kazała spreparować dowody na rzekomy światowy spisek żydowski. Za autora uważa się carskiego agenta Gołowińskiego. W 1903 roku ukazała się niewielka książeczka, która w treści i pomyśle niewiele odbiegała od broszury Marra,czy przemyśleń Jolyego. Nosiła ona tytuł, Протоколы Сионских мудрецов, czyli Protokoły Mędrców Syjonu. Dzięki prostej konstrukcji i naiwnej manipulacji, jej treść w pełni odpowiadała oczekiwaniom czytelnika który był uprzedzony do Żydów. Lektura tego "dzieła" tylko utwierdzała takiego człowieka w przekonaniu o żydowskim spisku i kulturowej destrukcji. Oczywiście, wniosek, że książką jest ordynarnym kłamstwem, z reguły się nie nasuwał.
W czasie rozruchów roku 1905 doszło do kilkunastu pogromów ( na terenie Rosji i Królestwa). Jedną z przyczyn było oddziaływanie tej publikacji, na przeciętnego czytelnika. Dlaczego tak było? Otóż wśród rewolucjonistów było wielu Żydów, a zatem jedna z tez, ta o przejęciu władzy nad światem, znajdowała potwierdzenie w faktach. To, że Żydzi nie byli jedynymi bolszewikami, czy eserowcami, nie miało znaczenia.
Od 1903 roku, książka jest regularnie wznawiana, na całym świecie. W Polsce od 1920 do 1939 ukazało się 9 wydań. Po roku 1989 były przynajmniej trzy wznowienia. Stosunkowo nowymi fanami tego "dzieła" są Arabowie i Hiszpanie.

Czw 26 Sie, 2010 18:12

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie tak znów nowymi - mój arabski ulubieniec - Wielki Mufti Jerozolimy: Mohammad Amin al-Husajni pasjami czytywał to "dziełko" i miał je przy sobie.Także w Niemczech, gdzie pomagał w tworzeniu muzułmańskich oddziałów Waffen-SS.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że jego siostrzeniec - Jasef Arafat również je dobrze znał.Nie sądzę jednak by w nie wierzył - był pragmatykiem.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 26 Sie, 2010 18:32

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

xx

Witam ponownie.
Pierwsza sprawa. Ktoś skasował dwa posty nie racząc poinformować zainteresowanych stron. Choć posty nie wnosiły nic nowego do dyskusji, to mimo wszystko moim zdaniem to nie w porządku. Zaraz ktoś napisze że mam jakąś schizę, na co ewentualnie odpowiem, że faktycznie, nie robię screenshota każdego postu zanim go wyślę. Dopóki ktoś się nie przyzna i nie poda powodów, moim podejrzanym jest kolega Seth, jeden w jego postów był jego.
Teraz do tematu.
Cytat:
Proszę bardzo - poświęciłem czas i sprawdziłem w Wikipedii pierwsze 11 osób z listy oznaczonych literkami "Ż" (pewnie dlatego, że na klawiaturze brak gwiazdy Dawida).Efekt - zgodny z przewidywaniami:


Proszę bardzo - pierwsza osoba z listy, Ben Bernanke (taka mało ważna postać którą można pominąć, tylko Przewodniczący FED…):
Wikipedia: „The Bernankes were one of the few Jewish families in the area, attending a local synagogue called Ohav Shalom”

Poprzedni Przewodniczący, słynny Alan Greenspan:
Wikipedia: „Greenspan was born in 1926 in the Washington Heights area of New York City. His family was Jewish, with Herbert Greenspan, Alan's father, of Romanian-Jewish descent, and Alan’s mother, Rose Goldsmith, of Hungarian-Jewish descent.”

Kevin Warsh
Wikipedia: „Spouse(s): Jane Lauder”. Dla mnie to w pewnym sensie poszlaka. Pani Jane jest córką słynnego Rona Lauder’a, wnuczką jeszcze słynniejszej Ester Lauder. Ten Pan miał 25 lat jak był Vice Prezesem i Executive Manager w banku Morgan Stanley, to nic dziwnego, pewnie był zdolny jak ktoś napisze.
Dalej
http://people.famouswhy.com/kevin_m__warsh/
http://www.nndb.com/people/074/000169564/

Donald L. Kohn
http://www.nndb.com/people/073/000169563/
http://people.famouswhy.com/donald_l__kohn/

Itd.

Co do stron to poza Wikipedią, korzystałem z np. WWW.nndb.com, http://people.famouswhy.com. Inspiracją zaś do zainteresowania się tematem było kilka artykułów w czasopismach i Internecie na podobny temat. Pomyślałem sobie że popytam historyków...

Nie było moją intencją sprzeczać się co do pochodzenia każdej z wymienionych osób, nie ma bowiem znaczenia czy ilość osób żydowskiego pochodzenia wynosi 50% czy 90% zamiast 70%. Starałem się natomiast żeby z moich postów wynikało że :
1. Odsetek ludzi żydowskiego pochodzenia w omawianym FED jest RAŻĄCO i ZAUWAŻALNIE wyższa niż mogło by to wynikać ze struktury społeczeństwa USA ogółem. Jest to ewidentnie faworyzowanie jednej grupy społecznej, kosztem innych. I to do tego w kraju mającego bzika na punkcie tolerancji i „poprawności politycznej”, gdzie np. często stosuje się parytety w naborze do uczelni, w urzędach publicznych, czy w mediach. Tylko że w stosunku do czarnych i kobiet. Żydów jakoś to nie dotyczy. Gdyby ktoś chciał powiedzieć bardziej dosadnie, jest to rasizm w czystej postaci, choć to słowo nie jest często używane w kontekście działalności osób pochodzenia żydowskiego jako sprawców.
2. Z niewytłumaczalnych powodów fakt ten jest pomijany we wszystkich popularnych i ponoć niezależnych środków masowego przekazu. Każda próba zasygnalizowania tego jest momentalnie ośmieszana, a osobom to głoszącym jest od razu przyklejana etykieta antysemity i oszołoma. Co więcej osoby żydowskiego pochodzenia są wybielane w mediach (opisany przypadek Chodorkowskiego) lub fakt ich pochodzenia jest pomijany (opisany przypadek rewolucji październikowej i dalej komunizmu, czy banku rezerw federalnych). Opisane tutaj zostały tylko trzy przykłady takiej „działalności”, ale jest ich oczywiście więcej, i wcale te nie są najważniejsze – patrz Bank Światowy, itd.
3. Jeśli uzna się dwa pierwsze punkty, to osobom logicznie myślącym i starającym się wiązać ze sobą fakty trudno oprzeć się wnioskowi, że to nie może być przypadek i, że jest to zaplanowana działalność, co ma wielką/niewielką część wspólną z tematyką Protokołów.

Cytat:
W 1879 roku Wilhelm Marr założył w Berlinie Ligę Antysemitów. Bez względu na to czy jego uprzedzenia względem Żydów miały podłoże osobiste czy społeczne, stał się on twórcą nowoczesnego antysemityzmu

Pierwsza sprawa. Niech kolega Seth wyjaśni pojęcie „nowoczesnego” antysemityzmu, żebyśmy rozmawiali o tym samym. Czy antysemityzmem nazwać można byłoby (TAK/NIE) np:
- represje polityczne na podstawie pochodzenia/wyznania
- bicie i znieważanie Żydów przez skinów
- działalność hipotetycznego polskiego polityka, który dba o interesy Polski protestując przeciwko naciskom na Polskę w sprawie zwrotów majątków żydowskich, który lobbuje ekstradycję zbrodniarzy stalinowskich (Hanna Wolińska-Brus, Szymon Morel)
- publikacje polskiego historyka negującego doniosłość niektórych zdarzeń historycznych (np. Jedwabne) i twierdzącego że polski antysemityzm nie jest tak wielki, i może mieć swoje źródła RÓWNIEŻ w zachowaniu mniejszości żydowskiej na terenie Polski w jej historii

Zaś anysemityzm (jak mniemam był „nienowoczesny”), w postaci pogromów i wypędzeń istniał znacznie wcześniej – już w starożytności czy średniowieczu. Może kolega Seth ma jakąś diagnozę skąd się wziął ów antysemityzm? Też powstały jakieś ligi, czy stowarzyszenia? Pogromy Żydów miały miejsce w całej Europie, w Niemczech, Polsce, Francji, na przestrzeni dziejów Europy. Może ktoś zada sobie pytanie jaki były tego powody? I mamy tu dwie opcje. Albo nie było wyraźnych powodów i całe europejskie społeczeństwo można określić mianem uprzedzonych barbarzyńców, którzy mordują i wypędzają akurat Żydów (a jakże) bez powodu, albo ze zwykłej zazdrości z bogactwa i powodzenia Żydów. Albo że JAKIEŚ powody jednak były, i prześladowania Żydów miały swoje podłoże RÓWNIEŻ w zachowaniu samych Żydów. Jeśli takie powody byłyby, to warto byłoby o nich spokojnie i rzeczowo porozmawiać, żeby np. uniknąć takich problemów w przyszłości.
Jak na ironię 3 z 4 żon pana Marr’a było pochodzenia żydowskiego, nie dzieli się chyba z kimś łoża skoro się go tak bardzo nienawidzi. Najpierw pewnie ożenił się z pierwszą, nabawił się do niej uprzedzeń, po czym postanowił sprawdzić, czy to reguła i ożenił się z dwiema kolejnymi. Jednego nie możemy mu odmówić, że dużo widział o działalności Żydów, skoro tak blisko z Nimi spędził dużą część swojego życia. I tu dochodzimy do sedna, warto było by się zastanowić dlaczego Pan Marr był tak zagorzałym antysemitą, a nie zbywać to jednym zdaniem – nieważne jakie były jego motywy osobiste czy społeczne, był po prostu antysemitą i basta. Z tego, co wyczytałem o nim, był zwolennikiem asymilacji środowisk żydowskich, co jest moim zdaniem kluczowe dla całego antysemityzmu. Wiele mniejszości dawało się zasymilować w całej Europie, tylko nie Żydzi.

Kolega Seth przedstawił też teorię spisku w czystej postaci. Oto bowiem powstała diaboliczna organizacja której jedynym celem było zwalczanie Żydów. Po pierwsze dla mnie jest to traktowanie ludzi jako bezwolnej masy która daje się sterować byłe komu raz na 50 lat i piętnuje Żydów bez wyraźnego powodu. Ponadto jest druga słabość tej teorii. Społeczeństwo żydowskie traktuje się bowiem wyłącznie w kategoriach ofiar, niewinnych osób które których Bóg chciał doświadczyć, których „niemieccy barbarzyńcy” już od początku wieku zamierzali wytępić.

Cytat:
To, że Żydzi nie byli jedynymi bolszewikami, czy eserowcami, nie miało znaczenia.

Faktyczne nie miało to znaczenia. Nie mogli i nie musieli być jednymi bolszewikami i eserowcami. Wystarczyło żeby ich cele były realizowane. (Jakby się koledzy nie domyślili to samo sądzę o dzisiejszym FED) Jak piękne były założenia teoretyczne komunizmu wiadomo z manifestów (Marx, Trocki, Lenin), ale było też drugie dno (publikacja Trockiego powyżej). Wyszło trochę inaczej, ale bez tragedii.
Stalin swego czasu też bał się żydowskiego spisku. Też bez powodu? Gość grał na nosie aliantom, walnie przyczynił się do pokonania potęgi III Rzeszy, a skubany bał się „zwykłych” lekarzy. Pewnie też był antysemitą, choć współpracował z Żydami od zarania komunizmu i w „zdobytych” krajach np. w Polsce po wojnie obsadzał ważniejsze stanowiska ludźmi żydowskiego pochodzenia.
Pozdrawiam.

Pon 30 Sie, 2010 18:04

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To nieco OT ale Aż kusi aby zapytać jak w kwestii antysemityzmu nowoczesnego lub nienowoczesnego postrzegani są Wespazjan i Tytus Flawiusze oraz Hadrian...
Pozxdrawiam

Pon 30 Sie, 2010 19:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cyphus80:

Cytat:
Dopóki ktoś się nie przyzna i nie poda powodów, moim podejrzanym jest kolega Seth, jeden w jego postów był jego.



Tak, bo seth jest najprawdziwszym Żydem, w związku z tym w.g Twojej teorii spisek musiał mieć miejsce. Proszę, abyś nie używał wobec mnie zwyczajowego zwrotu "kolega" nie życzę sobie. Nie jestem moderatorem, abym cokolwiek mógł wykasować na forum. Mimo pochodzenia, nie mam takich możliwości. Nadto, jak zauważyłeś, mój post też został skasowany. Rozumiem jakimi intencjami kierował się moderator. Nie sądzę abyś na to wpadł. Jak Żyd, to spisek.


Cytat:
Niech kolega Seth wyjaśni pojęcie „nowoczesnego” antysemityzmu, żebyśmy rozmawiali o tym samym


My nie rozmawiamy o tym samym. Napisałem w sposób jasny kto był JEDNYM z twórców teorii antysemickiej w czasach nam WSPÓŁCZESNYCH.

Cytat:
Może ktoś zada sobie pytanie jaki były tego powody?


Zadaj takie pytanie. Przecież dla Ciebie odpowiedź jest oczywista.


Cytat:
Kolega Seth przedstawił też teorię spisku w czystej postaci. Oto bowiem powstała diaboliczna organizacja której jedynym celem było zwalczanie Żydów.



W ogóle nie wiesz o czym piszesz. Jak organizacja powstała ? Antysemicka ? Antysemityzm jest takim samym prawem do głoszenia poglądów jak każdy inny. Pod jednym warunkiem. Nie prowadzi do likwidacji fizycznej innej nacji. Nie tylko Żydzi padli ofiara uprzedzeń. Ormian wyrżnięto za milcząca zgodą reszty Europy. Do dziś, lepiej jest milczeć niż drażnić Turków.


Cytat:
Stalin swego czasu też bał się żydowskiego spisku. Też bez powodu?



Bez powodu. Masz na myśli spisek lekarzy, a coś więcej ??? Stalin był antysemitą, ale to nie była najgorsza cecha jego charakteru. Odsyłam do biografii Stalina, bo znów nie wiesz o czym piszesz.

Pon 30 Sie, 2010 21:25

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolega Cyphus napisał;
Cytat:
Pierwsza sprawa. Ktoś skasował dwa posty nie racząc poinformować zainteresowanych stron. Choć posty nie wnosiły nic nowego do dyskusji, to mimo wszystko moim zdaniem to nie w porządku. Zaraz ktoś napisze że mam jakąś schizę, na co ewentualnie odpowiem, że faktycznie, nie robię screenshota każdego postu zanim go wyślę. Dopóki ktoś się nie przyzna i nie poda powodów, moim podejrzanym jest kolega Seth, jeden w jego postów był jego.


To ja mu odpowiem.....to zrobiły...KRASNOLUDKI... Exclamation ..te podejrzane małe indywidua ..brodate...lubiące pracę i klejnoty..gromadzące skarby i do tego EROTOMANI---KRÓLEWNA ŚNIEŻKA...przetrzymywali niebogą niewinną dziewiczą królewnę.Muzykalni lubiący śpiewać hej ho Exclamation do pracy by się szło....pier....pracusie...no tak sprawa się rypła. Wink



Opis załącznika:
Hmmm widać te podejrzane twarze...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 30 Sie, 2010 21:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

marek8888:

Cytat:
To nieco OT ale Aż kusi aby zapytać jak w kwestii antysemityzmu nowoczesnego lub nienowoczesnego postrzegani są Wespazjan i Tytus Flawiusze oraz Hadrian...



Nie byli antysemitami. Nacjonalizm to dosyć młode dziecko historii. Przecież Żydzi też są antysemitami i nacjonalistami.I nie ma tu sprzeczności.

Wto 31 Sie, 2010 20:49

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Właśnie czytałem sobie stary egzemplarz The Times:
Bolshevist Portraits, The Times, 29.03.1919

"one of the most curious features of the Bolshevik
movement is the high percentage of non-Russians in the leadership. Of the 30 or so commissioners or leaders that
form the central apparatus of the bolshevik movement, no less than 75% are jews."

Czyżby autor artykułu był "nowoczesnym" antysemitą?

A na historii uczą, że paru zapaleńców postanowiło zrobić porządek w ogarniętym wojną kraju, zorganizowali konspirację, wydawali gazety i manifesty, ciemny lud ich posłuchał i przewrót się dokonał. Lenin jeździł sobie swobodnie pociągiem po ogarniętej wojną Europie, Trocki wrócił sobie akurat w tym czasie i bez przeszkód stateczkiem z emigracji ze Stanów do Rosji (dlaczego i w jakim celu się nie pisze, po co się tego uczyć na historii, to przecież nieważne). A pieniądze na broń też nie wiadomo skąd mieli.

Następstwem tego "spontanicznego" zrywu była śmierć kilka razy więcej ludzi niż się udało Hitlerowi wymordować, o gwałtach, zsyłkach, kradzieżach i poniżeniach nie wspominając. A to jeszcze nie koniec, licznik bije dalej.

Sob 18 Wrz, 2010 19:54

Powrót do góry
loslos
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A Holocaust jest dziełem Żydów (m.in. niejakiego Adolfa Hitlera), bo z pozycji ofiary można więcej osiągnąć Evil or Very Mad

BTW : Zauważyłem, że w lekkoatletycznej drużynie narodowej USA odsetek Afroamerykanów jest RAŻĄCO i ZAUWAŻALNIE wyższy niżby to wynikało z proporcji populacji...

Sob 18 Wrz, 2010 20:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lenin jeździł sobie swobodnie pociągiem po ogarniętej wojną Europie, Trocki wrócił sobie akurat w tym czasie i bez przeszkód stateczkiem z emigracji ze Stanów do Rosji (dlaczego i w jakim celu się nie pisze, po co się tego uczyć na historii, to przecież nieważne). A pieniądze na broń też nie wiadomo skąd mieli.

Jak to skąd? Wink Nie wyważajmy otwartych drzwi. wrócił przerzucony przez wywiad niemiecki, dostał kasę na broń i agitację. MAło tego do 1918 Bank Cesarski Niemiec płacił żołd RKKA ( w styczniu 1918 Bank Niemiec przelał 50 mln rubli w złocie na "potrzeby Gwardii Czerwonej"). A później zaczęło się samofinansować- z rabunków. Starczyło z tego aby opłacić Łotyszy czy chińskich, niemieckich, węgierskich itp. najemników "broniących" rewolucji Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 19 Wrz, 2010 18:58

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale własciwie skąd o tym wszystkim (o wsparciu dla Lenina przez wywiad niemiecki) wiemy. Przecie oficjalna wersja mówi, że wszelkie ( za wyjątkiem mało wartościowych resztek) dokumenty związane ze wschodem z lat 1917-18) zostały zniszczone podczas jednego z nalotów w 43 lub 44 ???

Pozdrawiam

Wto 21 Wrz, 2010 13:29

Powrót do góry
cyphus80
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pan Trocki parę lat wcześniej został wydalony z Europy do Stanów, żeby za chwilę wrócić do Rosji z Amerykańskim paszportem. Sam fakt że mu pozwolono wrócić do Rosji w takich czasach jest dla mnie, delikatnie mówiąc, dziwny, mając na względzie szczególnie jego wcześniejszą działalność. Miał przy sobie 10.000 dolarów które dostał podobno od Niemców. Jednak po wybuchu rewolucji pojawiło się wiele kontaktów gospodarczych/finansowych między amerykańskimi bankami/firmami będącymi pod kontrolą duetu Rockefeller/Morgan. Polecam publikację:
"Wall Street and Bolshevik Revolution" - autor Anthony .C.Sutton, jest do ściągnięcia. Jest w niej sporo przypisów bibliograficznych. Dla mnie jest przerażające, że w quasi wolnych krajach na historii uczą że rewolucja październikowa była oddolną inicjatywą rosyjskiego proletariatu , gdy tymczasem była inicjatywą drugiej strony mocy - inicjatywą żydowskiej klasy rządzącej .


Ciekawy jest także a także artykuł:
Zionism versus Bolshevism: A Struggle for the Soul of the Jewish People - mało znany autor (też antysemita??) Winston Churchill
http://en.wikisource.org/wiki/Zionism_versus_Bolshevism.
Dlaczego nikt tego nie cytuje? Zniesmaczony

Pon 27 Gru, 2010 23:03

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: różne rzeczy

Grendel napisał:

- proszę mi pokazać JAKIEKOLWIEK dowody, że własność Chodorkowskiego jest w posiadaniu kogokolwiek z rodziny Rotszyldów.Tylko proszę nie wyskakiwać z niezwykle "profesjonalnymi" "tajnymi umowami".Proszę o wykazanie mi czarno na białym - ta, a ta nieruchomość, akcje tej, a tej firmy, prawa do tego, a tego patentu.Bez tego - będę zmuszony do głoszenia publicznie tego samego co wyżej, że rozgłasza kolega BREDNIE.


Ubawiony
Grendel


To tylko kwestia wykształcenia i zdobytej wiedzy.

Ja tym wszystkim proponuję do oglądnięcia świetny film
Polańskiego -Chinatown.

nominee shareholders etc.

nu, i może to:
================================
http://www.ukincorp.co.uk/s-24-uk-nominee-shareholder-service.html
Nominee Shareholder Services:


Corporate Nominee Shareholder Service for Public Records for one year:

A nominee is normally a company created for the purpose of holding shares and other securities on behalf of investors.

The name of every shareholder of every UK company is recorded in both the company's statutory registers and at Companies House. This information is therefore publicly available.

Coddan will act as Nominee Company Shareholder for limited companies on an annual basis.

Companies may also wish to keep secret their ownership of development companies, for valid commercial reasons.

The nominee shareholder will execute a declaration of trust in favour of the true owner of the shares in which it agrees to exercise all voting rights and otherwise deal with the shares only in accordance with the instructions of the beneficial owner.

The name of the nominee shareholder then appears on all public records relating to the shareholding.

If signatures or verification documents are required extra charges will apply.
====================================
W Polsce większość dużych firm działa na tej zasadzie.
Firmy słupy.
Ludzie gołodupcy i bez wykształcenia firmują .
Kto jest właścicielem?
Właścicielem jest ten, który ma akt kupna sprzedaży podpisany przez "właściciela " bez daty!
Prawdziwy właściciel musi tylko,
wpisać datę przeniesienia własności i ewentualnie pociągnąć do odpowiedzialności byłego właściciela , że rozporządzał majątkiem po dacie sprzedaży i naraził firmę na straty!Uśmiech

Ciekawe dlaczego w rankingach Rothschyldowie nadal są tak biedni jak mysz kościelna i nigdzie nie figurująUśmiech

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Wto 28 Gru, 2010 0:56

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Rothschildowie ale i wiele innych nie figuruje z tak banalnej przyczyny jak zasady prawa spadkowego i podatkowego...;)
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 28 Gru, 2010 17:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.