| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth:


Cytat:
Faktycznie ten miecz w ręku rekonstruktora jest dosyć długi, na pewno za długi jeżeli miałby to być gladius. Jest przy tym jedno ale, żołnierz na fotce jest "piechurem", a "spatha" to broń kawalerzysty Wink Widać, że nasz rekonstruktor trochę się zapędził Laughing


W sumie w późnym okresie Rzymu spatha została przyjęta na uzbrojenie piechurów, lecz wątpię by było to tak wcześnie (bardziej prawdopodobne są czasy III/IV w n.e.).

Proszę poprawnie używać funkcji "quote".
dV

Sob 09 Lip, 2011 22:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Draico;

Cytat:
W sumie w późnym okresie Rzymu spatha została przyjęta na uzbrojenie piechurów


Nie przeczę, jednak w tym konkretnym przypadku możemy mówić o pewnej nadinterpretacji.

15 lipca ukaże się przedostatni tytuł z serii "drugowojennej" pt. Operacja Bagration 1944". Będzie to numer 50, ostatni 51 poświęcony będzie polowaniu na Bismarcka. Co potem ? Pożyjemy, zobaczymy.



Opis załącznika:

Pon 11 Lip, 2011 21:37

Powrót do góry
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:

15 lipca ukaże się przedostatni tytuł z serii "drugowojennej" pt. Operacja Bagration 1944". Będzie to numer 50, ostatni 51 poświęcony będzie polowaniu na Bismarcka. Co potem ? Pożyjemy, zobaczymy.


Raczej seria definitywnie się skończy, przynajmniej tak mi napisała pracowniczka Amercomu.

Pon 11 Lip, 2011 22:26

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedna seria się kończy, a druga jeszcze ma przed sobą kilka tytułów. Na pierwszy ogień idą wojny napoleońskie na półwyspie Iberyjskim.


Opis załącznika:

Sob 16 Lip, 2011 23:14

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka słów nt. tytułów które przeczytałem.


Bitwa pod Kannami

Mino że był to jeden z pierwszych przekładów p. Łajszczak, tekst nie budzi zastrzeżeń. Plany bitew są może trochę siermiężne, ale na czytelności im nie zbywa. Ilustracje, a szczególnie zdjęcia pola bitwy obecnie inspirują do wycieczki w ten rejon. Bardzo wartościowy Osprey, autorstwa Marka Healy'a. Szczególnie jedno zdanie mnie ujęło w sposób zdradziecko uwodzicielski;

"Usiądźmy w cieniu drzewa z butelką wina, wyśmienitym włoskim serem i dobrym świeżym chlebem i podziwiajmy panoramę jednego z najsłynniejszych pól bitewnych w historii" I jestem kupiony....... Wink

Bitwa nad Granikiem

Kolejna zacna praca której autorem jest Michael Thompson. Tłumaczenie bez zarzutu. Nawet nazewnictwo greckie zostało "przycięte" do powszechnie znanego modelu. Szybka bitwa, szybkie zwycięstwo i nader przyjemna lektura.

Iwo- jima

Sporo jest w naszej literaturze książek poświęconych tej bitwie. Zatem lepszych zdjęć jak w publikacji wydanej przez AWM " Iwo jima reportaż z pola bitwy" Erica Hammela, i tak w tym Ospreyu nie znajdziecie Wink Ale reszta, czyli tekst i mapy są w porządku, nie budzą większych zastrzeżeń.

Miekhtila

Również interesujący tytuł, zważywszy ubogą literaturę polskojęzyczną. Mapy i odnośniki do tychże, czytelne. Opisanie ogromu wysiłku logistycznego i tak przekracza ramy książki o kilkudziesięciu stronach. "Meikhtila" Edwarda Younga jest wstępem do drążenia tematu, jednak jest to wstęp który dobrze kierunkuje przyszłego pasjonata tego zapomnianego teatru działań wojennych.

Sro 27 Lip, 2011 17:32

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym trafił do sprzedaży ostatni tom serii Osprey, z podtytułem 'Wielkie Bitwy II Wojny Światowej". Poświęcony został polowaniu na Bismarcka, jakby eufemistycznie to nie zabrzmiało. Co do treści nie wypowiem się, bo przeczytałem jedynie zakończenie, i wiem teraz że i w tej wersji Bismarck zatonął Wink Co do ilustracji mam pewne uwagi, ale to przy okazji.


Opis załącznika:

Pon 01 Sie, 2011 18:46

Powrót do góry
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
W dniu dzisiejszym trafił do sprzedaży ostatni tom serii Osprey, z podtytułem 'Wielkie Bitwy II Wojny Światowej".

Nie do końca Osprey. Warto zobaczyć autora niniejszej książki i porównać z Ospreyem na oficjalnej stronie (tym z serii Campaign). Na okładce książki nie ma nawet już logo Osprey Publishing. Amercom trochę poleciał w kulki ale może jednak jest to ciekawa książeczka. Okaże się po przeczytaniu.


Ostatnio zmieniony przez Draico dnia Pon 01 Sie, 2011 22:24, w całości zmieniany 1 raz

Pon 01 Sie, 2011 21:12

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Draico;

Cytat:
Nie do końca Osprey



Oooo, jeszcze się dobrze nie przyjrzałem. Teraz widzę Exclamation Autorem tekstu jest Artur Marciniak, zeszyt istotnie nie nosi znaku Osprey Exclamation Takich numerów nie lubię. Ilustracje dobrane przypadkowo, kiepskiej jakości i merytorycznie do zakwestionowania. To oszuści w tym Amercomie Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Poniżej dane oryginału

http://www.ospreypublishing.com/store/The-Bismarck-1941_9781849083836

Pon 01 Sie, 2011 21:25

Powrót do góry
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie zacząłem czytać. Oglądam pierwszą mapkę i już drobny kwiatek.
Skala mapy:
0----100----800km (wychodzi że 100km=700km) ale to pewnie jakiś błąd w druku.

Ciekawe dlaczego nie wydali oryginalnego, może dlatego że to jedna z nowszych pozycji (choć wydanie Lasu Teutoburskiego to tylko miesiąc różnicy).

Sądząc po obrazkachkolorowych, pewnie z serii ''New Vanguard" to jest jakiś zlepek Ospreyów robiony na szybko,po tym jak się okazało że nie mogą z jakichś powodów wydać książeczki Angusa Konstama. Ale w takim wypadku mogli przeprosić za problemy i wydać z większym opóźnieniem lub wydając inny zeszyt (najlepiej jak dla mnie Kohimę).

Pierwszy raz zdarzyło mi się że numer wysłali do mnie zanim wszedł do kiosków.

Ciekawe (raczej na pewno nie, ale pomarzyć można) czy wydadzą jakieś inne serie tj. kończy się o II wojnie a zaczynają wydawać "Wojownicy"?

Pon 01 Sie, 2011 22:59

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Draico;

Cytat:

Ciekawe dlaczego nie wydali oryginalnego



Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Natomiast wydawanie nowych tytułów Ospreya wcale nie było jakimś wyjątkiem.

Draico;

Cytat:
czy wydadzą jakieś inne serie tj. kończy się o II wojnie a zaczynają wydawać "Wojownicy"?


Amercom to rozsądne wydawnictwo. Jak jest zbyt bywa kontynuacja, jak np. w serii Czołgi świata, a teraz Kolekcja wozów bojowych.
Natomiast co do kontynuacji Ospreya, to serii jest sporo, mogą iść w stronę lotnictwa, bo w tym są dobrze ukierunkowani, jednak moje dywagacje są tylko przypuszczeniem.
Jedynym problemem jest dobór tłumacza. Pani Łajszczak zarżnęłaby każdy tytuł niezwiązany z okresem starożytnym, ew. średniowiecznym.

Wto 02 Sie, 2011 19:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na jutro zapowiadany jest Osprey traktujący o bitwie pod Salaminą. Kolejny tytuł Isandlwana 1879" ukaże się za dwa tygodnie.


Opis załącznika:

Czw 04 Sie, 2011 19:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth;

Cytat:
, mogą iść w stronę lotnictwa, bo w tym są dobrze ukierunkowani,



Co prawda nie o Ospreya chodzi, ale o lotnictwo Laughing Nowa seria;

http://amercom.com.pl/strony.php?kod=hy

Helikoptery Laughing A tyle jest pięknych Ospreyów poświęconych asom różnych państw i ich jednostkom. Ehhhh Laughing A tu helikoptery Laughing

Pią 05 Sie, 2011 17:06

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozostała jedna seria, zatem czas oczekiwania to tylko dwa tygodnie. W ten piątek wychodzi Osprey poświęcony problemom jakie mieli Brytyjczycy z Zulusami Wink Swego czasu na NG był piękny film poświęcony tej bitwie, z serii "Detektywi na polu bitwy"
A Bellonie po dziś dzień nie udało się wydać tytułu poświęconego turniejom rycerskim ! Zapowiadany termin wydania to 22 czerwiec Twisted Evil



Opis załącznika:

Sro 17 Sie, 2011 21:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydawnictwo Astra kontynuuje serię "Raid". Do sprzedaży trafiły;

Śmiały zwycięża
Wielki pościg za lokomotywą
Król w rękach samurajów

Szczegóły pod poniższym linkiem;

http://sklep.wydawnictwoastra.pl/?rajdy-sil-specjalnych,31

Cena w księgarni to 28 złotych, czyli niemało. Jestem zainteresowany pozycją 'Król w rękach samurajów". Jak się przemogę, to kupię, przeczytam i napiszę. Jednak ta cena........ Laughing za tak niewielką książeczkę budzi we mnie Żyda Laughing

Czw 18 Sie, 2011 18:49

Powrót do góry
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lotnictwa ciąg dalszy...
Amercom postanowił pójść za ciosem i wydać serię modeli Latające Fortece:
http://amercom.com.pl/strony.php?kod=lb

Miejmy nadzieję, po wydaniu 58 numeru wydadzą jeszcze jakąś serię Ospreya.

A co do książeczek z serii Raidto też miałem na nie ochotę (przynajmniej jedną do sprawdzenia czy warto), ale niestety nie miałem możliwości obejrzenia ich w księgarni więc dałem sobie spokój, bo nie chciałem zamawiać w ciemno.

Pią 19 Sie, 2011 16:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Salamina 480 p.n.e

Autorem jest William Shepard, ilustracje Peter Denis, przekład N.Łajszczak. Salamina to doskonałe uzupełnienie Termopil. To co niepokoi to fakt że autor zbyt dosłownie odnosi się do testów jakie przeprowadzono na kopii triery o nazwie "Olimpias". Chyba nie do końca możemy oprzeć się na doświadczeniach jakie przyniosły rejsy 'Olimpias". Shepard ma tego świadomość, jednak zawsze odnosi swoje tezy, do doświadczeń zdobytych na współczesnej kopii. Uważam że są to zbyt daleko idące wnioski. Ponadto, można się zgodzić z interpretacją źródeł podanych w tekście, bądź nie. Czuję pewien niedosyt w tej materii, ale tak to już jest z opisem starożytnych bitew, że autor z reguły czyta między wierszami, lub sugeruje jakieś wnioski w oparciu o suche informacje. Książka jest ciekawa, dobrze zilustrowana ( w tym zdjęcia współczesne) . Nie do końca podoba mi się przekład nazwy wysp jako Czarodziejka I i II. Ale nasza ukochana pani Łajszczak, zawsze coś tam wymodzi.

Oblężenie Badajoz 1812

Autor Ian Fletcher, ilustracje Bill Younghusband, tłumaczenie Jan Muranty. Typowa probrytyjska praca. Tuszowanie w pełnym wymiarze Laughing Jeżeli czegoś nie trzeba powiedzieć, to tak się dzieje. Dlaczego tak jest, tłumaczyć chyba nie muszę. Chociaż niezorientowanym, wspomnę tylko, że o wyczynach Brytyjczyków tuż po zdobyciu miasta jest ledwie kilka akapitów. Jednak całość, zdjęcia, opisy szturmu ( trochę zbyt enigmatyczne), na prawdę nie budzą zastrzeżeń. Książka jest dobrze napisana, a autor doskonale wiedział o czym (nie) pisać Wink

Bitwa o Alamo 1836

Autor Stephen Hardin, ilustracje Angus McBride, tłumaczenie Józefina Wardenga. Bitwa która dla Amerykanów jest częścią ich narodowej tożsamości. Tekst przystępny i klarowny. Mapy czytelne, tło wydarzeń jasne. Wbrew pozorom tekst nie ogranicza się do bitwy o Alamo, ale dotyczy całej kampanii. Z punktu widzenia amerykańskiego, jest to oczywiste. Czyli jest jak w Hollywood , zło zostaje ukarane Wink

A co do Ospreya Bitwa z Zulusami pod Isandlwaną 1879, to zapowiada się ciekawie, bardzo ciekawie. Przekładu dokonał Marek Wąsiński i już mamy wyzwanie o nazwie "brewetowany major" Wink Polecam Laughing

Sob 20 Sie, 2011 15:14

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bitwa pod Bałakławą

W chwili obecnej trwa dyskusja na temat nietrafionych przekładów nazw pruskich pułków zastosowanych przez p. Leśniewskiego w książce dotyczącej bitwy pod Jeną.
Jest to zjawisko nagminne, świadczące o nonszalancji dla czytelnika oraz barku szerszej wiedzy w temacie. Zdecydowany rekord dzierży naczelna tłumaczka Amercomu, Natalia Łajszczak. Otóż nasz "ulubienica" postanowiła przełożyć nazwę pułku Royal Scots Greys. Otrzymaliśmy zatem "Szarych Szkotów" którzy są tak często wymieniani, że aż robi się szaro. Szarzy Szkoci to, Szarzy Szkoci tamto i tym podobne rewelacje. W promocji do Szarych Szkotów, doszedł 8 Królewski Irlandzki Regiment Lekkich Dragonów ( Huzarów) Exclamation Całość tego przekładu brzmi szczególnie debilnie.
W tekście znajdziemy jeszcze "puszkę szrapneli", oraz młynek z miesiącami. Raz coś się dzieje w sierpniu, za chwilę we wrześniu, i znów w sierpniu( strona 21/22) Mimo że tekst dotyczy tylko jednego miesiąca.
Ogólnie książka jest bardzo dobrze napisana, przekład jest nieprofesjonalny, a tego powinien oczekiwać autor, który włożył tyle trudu w oryginalny tekst Exclamation

Wto 30 Sie, 2011 20:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bitwa z Zulusami pod Isandlwaną 1879

Autorem jest Ian Knight. Ilustracje Adam Hook. Tłumaczył Marek Wąsowski. Czytelnik otrzymał bardzo ciekawą i przestronna pracę. Pisząc, przestronna, mam na myśli mapy zamieszczone w tekście. To niezła opowieść o tym, jak pycha i poczucie wyższości prowadzą do klęski. Ujęły mnie imiona zuluskich bohaterów tej książki, a w szczególności Mavumengwana kaNdlela i Sigcwelegcwele kaMhlekehleke....zajefajne doznanie leksykalne Laughing Polecam, świetna praca.

W piątek, 2 września ukazała się książka poświęcona;

Bitwa pod Nikopolis 1396

Autorem jest fachowiec od krzyżowych inicjatyw, David Nicolle. Ilustrował całość Christa Hook. Nowym tłumaczem, a właściwie tłumaczką, jest Anna Pomierny. Dziewczyna dała radę, pozostawiając w spokoju oryginalne nazwy jednostek, określeń zwyczajowych i innych haków, które Łajszczak brała zbyt dosłownie. Dzięki czemu, lektura tej książki jest dosyć przyjemna i warta uwagi.



Opis załącznika:

Sob 03 Wrz, 2011 14:12

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth;


Cytat:
. Dziewczyna dała radę, pozostawiając w spokoju oryginalne nazwy



Ale nie znaczy to że nie powtórzono dziwnych "dziewczyńskich" błędów p. Łajszczak. Otrzymaliśmy zatem podpis pod zdjęciem na stronie 32 ;"nieuzbrojeni żołnierze". Mimo że szabla jednego z nich wypełnia połowę ilustracji. Identycznie było w "Hastings", a w obu przypadkach chodzi o to że żołnierze nie noszą żadnych pancerzy.
Identycznie jest na stronie 61, gdzie w.g przekładu p. Pomierny mamy;

"W krótki czasie krzyżowcy przedarli się przez palisadę i znaleźli się wśród piechoty, w dużej mierze nieuzbrojonej"

Problem z interpretacją określeń związanych z uzbrojeniem ochronnym widoczny jest na stronie 38. Tam podpis pod zdjęciem głosi;

"Jeźdźcy mają spiczaste hełmy, dwie męskie druciane siatki" Exclamation Exclamation Exclamation

Brak korekty tekstu niesie ze sobą takie rewelacje. Złośliwie powtórzę, skąd dziewczyny mają znać się na uzbrojeniu Question W głowie obu pań tłumaczek nie zapala się mała lampka, że oto powstaje głupie określenie, nie mające odniesienia do rzeczywistego stanu rzeczy.

Pon 05 Wrz, 2011 15:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowość Amercomu Twisted Evil Widząc co wchodzi do obrotu handlowego, sądziłem że jest to jakiś stary archiwalny numer, ale nie Laughing Od nowa idzie seria 'Wielkie bitwy II wojny światowej"...........brak pomysłu Question Nie moje pieniądze, nie mój ból głowy Wink

Dokonałem zakupu Ospreya wydanego przez Astrę "Król w rękach samurajów. Okinawa, 1609". Autorem jest Stephen Turnbull, fachowiec najwyższej miary w tematyce japońskiej. Co prawda na co dzień zajmuje się japońskimi religiami, ale militarne dzieje tego kraju ma opanowane w stopniu zbliżonym do perfekcji.
Książka kosztuje 28 zyli. Jest bardzo ładnie wydana, na dobrym papierze, doskonale zilustrowana, w tym ryciny z epoki.
Osprey z serii Akcja, jest napisany bardzo przejrzyście i przystępnie. Co nie jest znowu takie oczywiste, przez wzgląd na tematykę i nazewnictwo. Jednak Turnbull ma sporą praktykę w jasnym nakreśleniu tak złożonego tematu. Świetna i porywająca lektura, oparta o rzetelne źródła i doskonale przetłumaczona przez Arkadiusza Belczyka.

Poniżej inne nowości z Astry



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 08 Wrz, 2011 18:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amercom wydaje Ospreya z serii Essential Histories, poświęconego wojnom punickim. W kolejce czeka ogólny tomik traktujący o wojnach rewolucyjnej Francji. Pewną osłodą jest zapowiedź tytułu "Bitwa pod Kadesz", ale to nastąpi dopiero za sześć tygodni.

Bellona idzie w zaparte z pozycją "Rycerze i turnieje rycerskie". Osprey ten "wisi" w zapowiedziach już od czerwca b.r. Jakie są szanse na jego zakup w najbliższym czasie, wiedzą tylko bogowie na Olimpie Laughing



Opis załącznika:

Sro 14 Wrz, 2011 18:49

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth;

Cytat:
Pewną osłodą jest zapowiedź tytułu "Bitwa pod Kadesz", ale to nastąpi dopiero za sześć tygodni.



Jeszcze lepszą wiadomością jest ta, że po "Kadesz" ukaże się "Osaka 1615" Exclamation

Pią 16 Wrz, 2011 17:02

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hołubiona przez setha seria zakończyła swój żywot w grudniu anno 2011. Ostatnim tytułem był Osprey poświęcony batalii pod Petersburgiem doby wojny secesyjnej. Łącznie ukazało się 61 tytułów, jednak nie powtórzono pozycji traktującej o bitwie pod Lützen 1632 czyli apogeum wojny trzydziestoletniej którą wcześniej wydał Libron. Ot, taki wyjątek. Na szczęście dla Was drodzy userzy tytuł ten zalega różnorakie "tanie książki" w cenie 5,50 za sztukę, warto zatem wyruszyć i kupić ową książkę.

W chwili obecnej żadne z wydawnictw nie kontynuuje serii Osprey. Amercom wypuszcza niesprzedane tytuły tyczące II wojny. Bellona odpuściła zupełnie a Astra zawiesiła się niczym żarówka na suficie. Cóż, szkoda. W dobie kryzysu uderzającego z podwójną siłą w rynek książki taka sytuacja nie dziwi, jednak martwi. Wszak Osprey to sprawdzona i uznana seria, która wśród setek tytułów ma do zaoferowania niezłe perełki.

Pią 03 Lut, 2012 22:22

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jednak nie powtórzono pozycji traktującej o bitwie pod Lützen 1632 czyli apogeum wojny trzydziestoletniej którą wcześniej wydał Libron.

Na szczęście tą pozycję akurat udało mi się zakupić i jestem zadowolony, bo mało u nas pozycji na ten temat. Smutny

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 04 Lut, 2012 11:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Nowością" na stronie Bellony jest Osprey "Wojsko polskie 1939-45" Stevena Zalogi za całe 11,90 Laughing

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=5340&page=0

Upadek serii Osprey wydawanej przez Bellonę łatwo wytłumaczyć nietrafionymi tytułami. Może nadszedł czas aby przetrzepać nieco kadrę wydawnictwa, która wyraźnie nie orientuje się w sytuacji rynkowej. Lepiej wysprzątać póki jest jeszcze na to czas. Za chwilę będzie z późno.

Sob 25 Lut, 2012 14:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.