| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seria Osprey po polsku

Mój pomysł jest taki.
Popularna na świecie seria Osprey, poświęcona tematyce militarnej, nie doczekała się w naszym kraju solidnego wydawcy. Na dzień dzisiejszy okazuje się, że książki tego typu znajdują nabywcę Exclamation Jeżeli będzie zainteresowanie tym tematem to jestem gotów do przedstawienia pełnego spisu już wydanych tytułów, poczynając od lat 90 po obecne. Mamy do wyboru kilka wydawnictw, które z lepszym bądź gorszym skutkiem próbowały podołać temu wyzwaniu. Na chwilę obecną w szranki stanęły dwa, Amercom i Bellona. Ceny tomików są skrajnie różne podobnie jak ich jakość. Sądzę, że warto się bliżej przyjrzeć tytułom archiwalnym jak i obecnym.
Oczekuję na odzew Koleżanek i Kolegów z naszego forum.

Wto 16 Lut, 2010 22:22

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bellona chyba próbuje rozwijać serię i robi ankietę - czego naród pragnie
http://www.bellona.pl/index.php?p=8

Uważam że pomysł przedni, zwłaszcza że jest możliwość przybliżenia tematów mniej znanych, Sam interesuję się wiadomo, DWS etc. Niemniej chętnie sięgam do innych okresów, np. Starożytność. Osprey na początek imho świetnie wprowadza także ja jestem za.
Zwłaszcza tak jak mówię, nie chodzi tu o te najbardziej popularne tematy.

pozdrawiam

_________________
http://www.dws.org.pl

Wto 16 Lut, 2010 22:40

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł, żeby tylko Bellona tego nie sknociła, mam nadzieję że się nie da, ale nigdy nie wiadomo (z tą jakością - to chodzi o jakość druku i ogólnie wydania, czy tłumaczenia?)
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 17 Lut, 2010 9:49

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars:

Cytat:
Bardzo dobry pomysł, żeby tylko Bellona tego nie sknociła, mam nadzieję że się nie da, ale nigdy nie wiadomo (z tą jakością - to chodzi o jakość druku i ogólnie wydania, czy tłumaczenia?)


Jak na razie Bellona wydała jednego Ospreya. Wcześniej było 9 sztuk w 1994.

Tak więc w roku 1994 wydawnictwo Editions Spotkania wraz z Belloną wydało hurtem pierwsze Ospreye w języku polskim. Były to pozycje z serii Jednostki Doborowe i Żołnierz i Broń. Po cztery pozycje z każdej serii. Osobno ukazał się Osprey z serii New Vanguard poświęcony czołgowi M 1 Abrams. Czyli 9 egzemplarzy z trzech serii.
Seria Jednostki Doborowe :
1.Samuraje - Bryant i McBride
2.Wojna pancerna NATO kontra Układ Warszawski Front Środkowy-Zaloga i McCouaig
3.Zielone berety siły specjalne armii USA 1952-84-Rottman i Volstad
4.Wojska powietrznodesantowe USA 1940-90-Rottman i Volstad

Seria Żołnierz i Broń
1.Napoleońscy Huzarzy-Bukhari i McBride
2.Niemieckie oddziały powietrznodesantowe 1939-45-Quarrie i Chappell
3.Niemiecki ekwipunek bojowy 1939-45 -Rottman i Volstad
4.Amerykański ekwipunek bojowy 1910-88-Rottman i Volstad

W 1994 roku cena za jeden egzemplarz wynosiła 115.000 zł i było to niemało zważywszy że w sprzedaży były jednocześnie, cztery kolejne egzemplarze. Pozom edytorski nie odbiegał od oryginału. Wszystkie Ospreye drukowane były w Hongkongu. Na tych pozycjach zamiar wydawniczy się zakończył. Okazało się to nieopłacalne, podobno z powodu słabej reklamy i źle dobranych tytułów.

W 1999 roku wydawnictwo AJPRESS wydało dwa Ospreye poświęcone asom lotnictwa były to :
1.Focke-Wulf Fw-190. Asy frontu zachodniego-Weal
2.Focke- Wulf Fw-190. Asy frontu wschodniego-Weal

W tym formacie to jedyne pozycje tego wydawnictwa. Poziom edytorski zgodny z oryginałem.

Pierwsze dwa Ospreye nie należą do mnie, reszta z mojej biblioteki.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 27 Lut, 2010 15:00, w całości zmieniany 9 razy

Sro 17 Lut, 2010 20:03

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejną ciekawostką na naszym rynku była seria Osprey i del Prado Żołnierze Wojen Światowych. Nie mogę znaleźć dokładnych danych ale ukazało się kilkadziesiąt zeszytów. Zestaw składał się z figurki i zeszytu z serii Men-at-Arms. Nie był to typowy format tylko zwykła kilku stronicowa wkładka, z barwnymi planszami i opisem. Gdzieś w piwnicy mam kilka, to uściślę tą informację.


W 2008 roku Wydawnictwo Libron spróbowało przełamać klątwę "polskiego Ospreya" i rozpoczęło publikację zeszytów z serii Campaign- Kampanie. Ukazało się pięć pełnowymiarowych książek, na dobrej jakości papierze i zgodną z oryginałem szatą graficzną. Były to w kolejności :

1.Moskwa 1941- Forczyk i Gerrard
2.Termopile 480 p.n.e-Fields i Noon
3.Kałka 1223 - Nicolle, Szpakowski i Korolkow
4.Lutzen 1632- Brzeziński i Turner
5.Adrianopol 378- MacDowall i Gerrard

Z powyższych pozycji najwyżej sobie cenię Termopile i Lutzen. Cena jednego egzemplarza wynosiła 29,90. Po raz kolejny okazało się, że jest to cena zaporowa. Wydawnictwo wstrzymało publikację kolejnych, zapowiadanych na stronie www, numerów.
Po wakacjach w roku 2009 serię Kampanie i Essential Histories rozpoczęło publikować Amercom. O tym i inicjatywie Bellony,napiszę wkrótce.

Czw 18 Lut, 2010 19:59

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Z powyższych pozycji najwyżej sobie cenię Termopile i Lutzen. Cena jednego egzemplarza wynosiła 29,90. Po raz kolejny okazało się, że jest to cena zaporowa.

Lutzen mam i też sobie cenię. Cena pierwotna (w Krakowie 35 zł) faktycznie wydała mi się nie do zaakceptowania. Ale na szczęście znalazłem sobie potem tę pozycję na przecenach za 15 zł i to był dobry zakup Wink

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 18 Lut, 2010 22:00

Powrót do góry
SZP
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 131
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

2009 w grudniu Bellona wydała "Dzieje snajperów od roku 1914 do czasów najnowszych"
Na okładce zapowiadają:
- Finlandia 1939-1945
- Taktyka działań ppanc. piechoty podczas II w.ś.
- Rzymska sztuka wojenna 109 pne - 313 ne
- Dywizje pancerne - front wschodni 1941-1943
- Afrika Korps

Dzięki za linka do ankiety, już poklikałem (z naciskiem na Wschód - Azja, Mongołowie, janczarzy itd., bo Zachodu już mamy dosyć; w pustym polu zapronowałem żeby dali Czech Legions 1914-1920 i Italian Arditi, ale nie robię sobie nadziei że to przejdzie... pewnie najwięcej będzie jakiegoś chłamu z III Rzeszą Smutny

_________________
Potem pojedziemy do Berlina, potem pojedziemy do Berlina,
Powiesić Wilhelma sk...syna powiesić Wilhelma sk...syna

Czw 18 Lut, 2010 22:22

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, to jest problem dla wydawcy - znam z własnego doświadczenia, jak ustalić cenę i ile się tego sprzeda by w ogóle to wszystko miało sens Wink.
Osprey już balansuje przy cenie... dość wysokiej jak na tak niewielką książeczkę. Stąd tym bardziej, jestem skłonny raczej zapłacić za temat dla mnie zupełnie nie znany. Tak jak... zeszyciki militariów - pociągały mnie tematy rzadziej opisywane. TO jest chyba taki wydawniczo-polski odpowiednik Ospre'a - z jedną wadą, tylko DWS (poza drobnymi wyjątkami)

pzdr

_________________
http://www.dws.org.pl

Pią 19 Lut, 2010 10:16

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Patrynius poruszył problem który na naszym rynku jest problemem samym w sobie. Co wydać aby się sprzedało ? Cała seria na pewno nie pójdzie. Wszyscy liczą na cenę okazyjną, a ta wystąpi od roku do trzech po wydaniu tytułu który nie poszedł. Oczywistą rzeczą jest to, że są tytuły które idą od ręki. Jakie? O to proszę zwrócić się do mnie na priva, za odpowiednią kasę poprowadzę plan wydawniczy każdej firmy:twisted: Wbrew pozorom, klucz jest prosty.
Ad rem. Stanęliśmy na pokonanym przez ceny wydawnictwie Libron. Nagle okazało się że Ospreya w Polsce można wydawać, pod warunkiem że oferta cenowa będzie porażająco niska. Wyzwanie i przyszłe zyski wzięło na swoje barki wydawnictwo Amercom. Taki Polsat wśród wydawnictw. Niby dla mas, niby chałtura, niby bylejakość w typie Biedronki, a jednak. Od września roku 2009 ukazują się plus, minus raz w tygodniu książki z serii Kampanie i Essential Histories. Cena, bez grosza 10 złotych. Poziom edytorski- Polsat. Czasami TVN. Wszystko zależy od koloru farby drukarskiej. Format, niezgodny z oryginałem, gramatura papieru, też. Jednak nad wszystkim króluje CENA. W którą wliczona jest płyta DVD. Załącznik ten, jest zarazem kierunkiem serii, bo cóż zrobić z tytułem którego film nie ilustruje? Nie wydawać. Dlatego niszówka odpada. Zostają oklepane tematy, w których Osprey jest mistrzem niczym skondensowana zupa w proszku. Mimo to warto.
Dlaczego? Chłonne oczy śledzące ten tekst, zapytają setha. Ano dlatego, że wśród plew trafiają się perły.

Jako, że wydawnictwo Amercom nie przelało na moje konto sutej kwoty, przeto ocena poszególnych tomików będzie uczciwa i mega subiektywna.

WIELKIE BITWY HISTROII:

I wojna z Zatoce Perskiej- Bushowska propaganda, dno.
Wojna o Falkladny- warta uwagi
Ofensywa Tet- niezła robota
Wojna sześciodniowa- w oryginale są dwie części, jednak ten tom to działania na Synaju. Uczciwa książka.
Bitwa o Khe Sanh- świetna, polecam.
Bitwa nad Ebro- jak wyżej. Instant w dużej pigułce.
Bitwa pod Waterloo- angielska propaganda, niskich lotów. Brązowe fotografie dopełniają nędzy tej pracy.
Bitwa pod Austerlitz- nooo, fajna pozycja. Ciekawe mapy, dobry opis, warta uwagi.
Wielka Armada- się mi podobała.
Pierwsza krucjata- oczekiwałem okładki zgodnej z oryginałem. Nie było. Nie przeczytałem.
Powstanie Spartakusa- miodzio. Tylko Inforteditions wydał lepsze miodzio, dzieło strażaka Rochali.
Bitwa pod Maratonem- jest to rodzaj orgazmu, jaki stary cap doznaje czytając dobrą książkę, kiepsko wydaną. Nie można mieć wszystkiego.

WIELKIE BITWY II WOJNY ŚWIATOWEJ

Polska 1939- na rynek angielskojęzyczny może być. Uczciwa, skondensowana praca.
Dania i Norwegia- bez zastrzeżeń. Za słówka nie łapię, nie chce mi się.
Francja 1940- znów jedna część z całości. Trudno, Francja przegrała o tym wiedzą wszyscy.
Wojna na pustyni- oooo, to chodzi. Po lekturze miałem gębę pełną piachu.
Bitwa o Wielką Brytanię- i tu wyczułem spisek słowiański bowiem autorami byli Polacy. Uczciwie napisana.
Kreta- świetna, przynajmniej jak na ten format. Ładne ilustracje...pisałem już, że jestem estetą ? Pewnie tak, zwykle piszę o sobie.
Operacja" Barbarossa"- zlepek trzech części. Jak coś jest zlepione to nigdy całością nie będzie. No i nie jest.
Tobruk- tym razem piach wytrząsałem ze swojego jamnika. Widać też przeczytał i też mu się podobało. Tylko dlaczego mam słuchać psa?
Pearl Harbour- mała czcionka, bo dużo było do powiedzenia. Raczej z sensem.
Moskwa- śmieszna praca. Trochę po łebkach, trochę szczegółowo. Ogólnie coś tam dowiedzieć się można. Szału nie ma. Jak ktoś szybko czyta, to czasu nie szkoda.
Sanit- Nazaire- jedna z perełek, film również. O to chodzi, jak ktoś nie ma wyobraźni, a ja mam niewielką, aby zrozumieć szczegóły tej samobójczej misji.
Rajd Doolittlea- po tej lekturze zaćma spadła mi z oczu. Użytkownik o nicku Halsey ma rację. Albo czyta Ospreye, albo zna się na rzeczy Piwo
Al-Ghazala- pisałem już, że pustynne Ospreye lubi mój jamnik Max. Być może kręci go piasek tam zawarty, fakt że jest nas dwóch.

Czy polecam te książeczki? Zawsze polecam to, co w literach jest zaklęte. Warto stracić czas z jedną z powyższych pozycji niźli patrzeć w telewizor jak tańczą o głodzie, czy coś tam.

Poniżej przykładowe tytuły z serii Osprey, wydawnictwa Amercom.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 27 Lut, 2010 15:00, w całości zmieniany 6 razy

Pon 22 Lut, 2010 21:49

Powrót do góry
patrynius
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 513
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda że Amercom zagrał "ostro" i chyba, chyba na tym wygra! Bo teraz nawet w wypadku książeczki dla mnie "oczywistej" 10 zeta nie jest wielkim pieniądzem i można zakupu dokonać. Przyznam że szczególnie interesują mnie pozycje "podrugowojenne" jak i te Wielkie Bitwy Historii.
Mam nadzieję, mam nadzieję że Amercom "trafił" bo Osprey w Polsce wyraźnie nie miał szczęścia.

Dodam że na dws.org.pl inicjatywa też spotkała się z uznaniem. Pomysł był na tyle ciekawy że padł wręcz pomysł by Amercom generalnie za Osprey'a po Polsku dostać nominację do książki roku. Ostatecznie reprezentantem serii była "Polska 1939" i przyznam że pozycja zajęła miejsce "tuż za podium" Uśmiech

pozdrawiam!

_________________
http://www.dws.org.pl

Wto 23 Lut, 2010 20:29

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

patrynius:

Cytat:
"Polska 1939" i przyznam że pozycja zajęła miejsce "tuż za podium"



Inicjatywa warta uwagi.
Do subiektywnej listy setha dołączył Little Big Horn. Książka zacna, choć HB-ek o tym samym tytule wyczerpał ten temat. Gdybyż mapy nie były dwustronnicowe, dzielone zszywką, przez co mniej czytelne-byłoby ok. Kolejna dobrze opracowana pozycja. W kolejce czeka Midway i Korea.

Wto 23 Lut, 2010 22:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Midway w dniu dzisiejszym jest w sprzedaży. Jednak teraz czas na inicjatywę Bellony.

Pierwszą pozycją był Osprey pt:

SZP:

"Dzieje snajperów od roku 1914 do czasów najnowszych"


Książka traktująca problematykę snajperów, ogólnie. Wrażenie po przeczytaniu, też raczej ogólne. Warta uwagi. Od dni kilku w sprzedaży jest Osprey pt: "Niemieckie dywizje pancerne. Lata Blitzkriegu 1939-1940." Autor P.P Battistelli. To co przykuło moją uwagę, to mapy. Całość dobrze zilustrowana, format nie zgodny z oryginałem,węższy, ale z lekka. Papier i okładka bez zarzutu. Cena 27 zł, chyba że wyrwiecie promocję 25%. Jest sieć księgarni które taką oferują.

Do listy Bellony prezentowanej przez SZP:

- Finlandia 1939-1945
- Taktyka działań ppanc. piechoty podczas II w.ś.
- Rzymska sztuka wojenna 109 pne - 313 ne
- Dywizje pancerne - front wschodni 1941-1943
- Afrika Korps

Doszło :

Wojska amerykańskie w Wietnamie

Generalnie jestem kontent. Brak serii Man-at-Arms w dalszym ciągu jest nieporozumieniem.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 26 Lut, 2010 22:24

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Wszystko zależy od koloru farby drukarskiej. Format, niezgodny z oryginałem, gramatura papieru, też. Jednak nad wszystkim króluje CENA.
Format czy papier to w sumie rzeczy mało istotne (do pewnego stopni9a, bo poniżej pewnego poziomu zejść nie można). Obecnie, jak sądzę, liczy się relacja ceny i zasobu informacji przekazywanych przez daną pozycję. jest jasne, że w takim układzie osprey za 30 zł nie ma szans, ale za 10 zł, jak w Amercom - to już jest bardzo ciekawa propozycja Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 26 Lut, 2010 23:08

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars:

Cytat:
Format czy papier to w sumie rzeczy mało istotne



Wink Jak dla kogo Laughing Fakt, że najważniejsza jest cena, a ona ma wpływ na resztę. Przeżyję i to.

Sob 27 Lut, 2010 14:54

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jasne, na różne rzeczy ludzie patrzą - ja zwłaszcza na merytoryczną zawartość i to mnie najbardziej interesuje. kolorowe obrazki są oczywiście tez fajne, ale mogę je sobie spokojnie pooglądać w sieci Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 27 Lut, 2010 22:09

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydawnictwo Egis wydało też parę ospreyów. http://wysylkowa.pl/ks984665.html

Oprócz paru oryginalnych ospreyów mam od niedawna "Dzieje snajperów". Nie wiem dlaczego na grzbiecie zeszytu nie ma opisów ? Jak będzie więcej takich zeszytów to powstanie problem z szukaniem na półce. Do tego jest jeszcze tak sklejona że trzeba ją dość mocno wygiąć żeby można ją było normalnie przeczytać.

Proponowałbym też żeby wydali 2 inne książki:
Tannenberg 1410 http://www.zinnfigur.com/shop/images/ware/5/553_207.jpg
http://www.zinnfigur.com/CMS/553_207/index.htm
Der Deutschorden http://www.zinnfigur.com/shop/images/ware/5/553_206.jpg
http://www.zinnfigur.com/CMS/553_206/index.htm
Są tam lepsze rysunki niż w ospreyach. Choć pachną trochę niemieckim populizmem.

Zresztą przyszłość należy do rysunków i ilustracji generowanych na komputerze. W książce "Die 100 grössten Schlachten". (włoski oryginał: 100 Battaglie nella storia) tak właśnie jest. Większość ilustracji wyprzedza Ospreya o parę kroków. Piwo
http://www.kaiserverlag.com/220-0-Die-100-groessten-Schlachten.html
Moim zdaniem inne wydawnictwa powinny sobie z tej książki parę rzeczy podpatrzeć.

Czw 04 Mar, 2010 23:13

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od dziś w sprzedaży, Osprey Bellony. W zależności od księgarni cena od 20,50 do 27,00. Finlandia w wojnie 1939-1945 to książka przekrojowa, czyli ogólna. Wzory umundurowania, kilka mało znanych fotografii, kilka ciekawych informacji. Temat w naszym kraju z lekka opisany, dlatego zapoznanie się z tą pozycją na pewno nie zaszkodzi.
Poniżej Ospreye z Amercomu.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 11 Mar, 2010 21:55

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od dziś w sprzedaży, Osprey Bellony.

Zaczynam się przychylać do opinii, że lepiej będzie jak Bellona zacznie wydawać Ospreye, niż (przynajmniej niektóre) własne HB-ki Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 12 Mar, 2010 10:03

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapowiadany przez Bellonę Osprey to :


Opis załącznika:

Pon 15 Mar, 2010 22:25

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W telewizji premierowa emisja serialu " Pacyfik" , a w serii Osprey też premiera i to w temacie. Na 26 marca zapowiadany w sprzedaży tytuł to"Guadalcanal" Wink

Z reguły nie czytam z ołówkiem w ręku, po to aby wychwycić jakieś szczególne błędy. Niestety zdarzył się taki, dosyć rażący w El-Alamein 1942. Na stronie 86 znajdziemy krótki opis walk stoczonych przez 3 pułk King's Own Hussars w rejonie Rahman. No i tłumacz tej książeczki, zafundował nam przekład słowa hussars na husarze Laughing Chociaż śmieszne to, aż tak bardzo nie jest Rolling Eyes Huzara od husarza dzieliło i dzieli bardzo wiele. Warto o tym pamiętać.



Opis załącznika:

Sro 24 Mar, 2010 22:46

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponoć ma się ukazać w tej serii Jutlandia i Trafalgar. Już sobie ostrzę zęby Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 29 Mar, 2010 9:13

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Ponoć ma się ukazać w tej serii Jutlandia i Trafalgar. Już sobie ostrzę zęby Wink


No właśnie...tego mi brakowało...morze...np chętnie bym zanabył British Destroyers 1892–1918 & Co. Bardzo szczęśliwy

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pon 29 Mar, 2010 16:28

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars:

Cytat:
Ponoć ma się ukazać w tej serii Jutlandia



Jutlandia już od 2 kwietnie będzie w sprzedaży Wink Chwilkę potem dołączy tomik poświęcony Dieppe



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 01 Kwi, 2010 19:51

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowości na dziś i przyszły tydzień. Amercom wydaje regularnie raz w tygodniu jednego Ospreya. O ile nie ma poślizgu, jak było w przypadku Dieppe. Natomiast Bellona wydaje tą serię z bólem. Mimo wyznaczonego wcześniej terminu, jej Ospreye zwykle są przenoszone, czyli wychodzi jeden na 1 do 2 miesięcy. Do dziś nie ukazała się "Taktyka działań przeciwpancernych...." mimo że miało to nastąpić 13 kwietnia, a w zapowiedziach już jest "Afrikakorps......" .Ceny jak zwykle w przedziale 25-28 zł.

Mam nadzieję że któryś z kolegów zrecenzuje "Bitwę Jutlandzką".
W tomiku poświęconemu " Guadalcanalowi" znajdziemy w tekście (strona 34) 18 dwusilnikowych bombowców Nakajima B5N Kate Exclamation Poza tym tekst jest bez zarzutu. Dobre mapy i nieznane wcześniej zdjęcia. Nie licząc Flisowskiego i publikacji wyd. Militaria, nikt dotąd tych działań nie opisał.
Bardzo ciekawą pozycją jest "Dieppe 1942" . Osprey najlepiej wypada w opisach niedużych strać. Wówczas 96 stron jest dopuszczalne aby w miarę szczegółowo opisać dane stracie. Zwyczajowo mapy bez zarzutu. W tekście ujęto najważniejsze działania. Z przyczyn oczywistych nie udało się przedstawić strać powietrznych w szerszym zakresie. Na szczęście mamy "Dieppe " z serii Kampanie Lotnicze wyd. AJPress. Ogółem jest to bardzo dobry Osprey



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 18 Kwi, 2010 11:56

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety, z FOW dowiedziałem się, że tłumaczenie Jutlandii zostało skopane, i to na tyle dokumentnie, że odeszła mnie chęć nabycia tej pozycji..
http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=5565&start=688

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 19 Kwi, 2010 11:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.