| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wieniaminow
Рядовой

Рядовой





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś dorwałem katalog Bellony na pierwsze półrocze - z pozycji nieuwzględnionych powyżej doszli jeszcze "Gladiatorzy" Nossova i McBride'a (z serii Warrior). Chociaż to raczej, podobnie jak turnieje, tematyka bardziej z pogranicza "sportów ekstremalnych" niż wojskowa, to jednak fajnie zrobione. Pozostaje mieć nadzieję, że nie trafi na "ambitnego" tłumacza, który będzie tłumaczył terminy inaczej, niż jest przyjęte (casus Natalii Łajszczak) i w rezultacie znów ktoś oberwie saryssą w bojler.

Pią 18 Lut, 2011 18:09

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wieniaminow:

Cytat:
Ojj, rozgadałem się dużo i bez sensu.



Piwo Za taki bezsens masz u mnie browara Piwo

Pią 18 Lut, 2011 21:06

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odsiecz wiedeńska 1683

Skreślę tylko kilka słów na temat tej pozycji. O tłumaczeniu czyli nazwach geograficznych, nazwach własnych czy uzbrojeniu rozpisywał się nie będę. Po cóż po raz enty, rozpatrywać czy Husarz miał kopię, szablę i pałasz, a czasem także dwa pistolety, czy też miał może koncerz, a to nie jest to samo co pałasz Exclamation Popisy pani Łajszczak szkodzą tej serii, o czym nieustannie wspominam.
Osprey poświęcony tej bitwie jest całkiem wyważony i dosyć uczciwie napisany. To co dziwi, co mnie zdziwiło, to dopisek redakcji, na stronie 79, w odniesieniu do rozdziału pt. " Po bitwie", w którym czytamy, że autor Simon Millar, reprezentuje, cytuję:
negacjonizm, polegający na przemilczaniu lub pomniejszaniu istotnej i decydującej roli Polski i Polaków w dziejach Europy
I jest to wierutna bzdura, bo Millar starał się przedstawić wszystkie aspekty tej kampanii, wymienić wszystkich sojuszników cesarza Austrii i uwzględnić ich wkład w wiktorię wiedeńską. Przy czym działania Polaków, nie są negowane, czy pomijane milczeniem. Najlepsze w tym odsyłaczu jest to, jakie lektury proponuje redakcja, aby czytelnik miał prawidłowy ogląd w polski udział w bitwie. Mamy tam wymienionego, mega historyka Normana Davisa, Encyklopedię wojskową Bellony, Poczet królów Garlickiego z 1984 roku i dwie prace pod red. Tazbira, przy czym jedynie Tazbir zasługiwałby na uwagę. O Wimmerze, czy Podhorodeckim nikt tam nie słyszał.

Pon 21 Lut, 2011 22:45

Powrót do góry
Wieniaminow
Рядовой

Рядовой





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od kiedy w wieku 12 lat przeczytałem na wskroś Podhorodeckiego, jakoś mnie nie ciągnie do innych opracowań kampanii wiedeńskiej - nawet jeśli jest to Osprey. A już broń B-że w tłumaczeniu pani Natalii!
A co do tych planowanych Gladiatorów, to muszę przyznać, że sam już nie wiem, czy dobrze podałem autora i serię, bo autorem książki z serii "Warrior" jest Stephen Wisdom, a nie Konstantin Nossov. Ten drugi zrobił książkę o gladiatorach, ale była to tzw. "General Military", czyli pozaseryjna. Żeby było śmieszniej, na stronie Ospreya przy książce Wisdoma jest opis, z którego wynika, że autorem jest Nossov. To teraz pozostaje tylko czekać, aż się ukaże - wtedy zobaczymy, co to naprawdę będzie.

Sro 23 Lut, 2011 12:40

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od dziś w sprzedaży Osprey poświęcony niemieckiej ofensywie w Ardenach. W podtytule " Tygrysy w śniegu" Laughing ....zaraz naszło mnie wspomnienie jak Janek Kos ustrzelił jednego tygrysa, który taplał się w śniegu Laughing Sorki za tę głupawkę Laughing HB-ek pod tym samym tytułem był tragiczny.


Opis załącznika:

Pią 25 Lut, 2011 20:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na kolejny piątek zapowiadany jest Osprey tyczący problemów japońskich, ale w XVI wieku Wink Przenosimy się w świat samurajów i ich pokrętnej logiki walki Laughing


Opis załącznika:

Pon 28 Lut, 2011 22:09

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Od dziś w sprzedaży Osprey poświęcony niemieckiej ofensywie w Ardenach.

Mnie już rozczuliło to "lewe" zdjęcie na okładce * jakby autentycznych było mało...
W podtytule " Tygrysy w śniegu" -nawet można policzyć je na upartego i wstawić właściwą liczbę na początku, dokładniej będzie Mr. Green

* to samo w oryginale ,niemniej podtytuł lepszy o "pięć nieb"
pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Wto 01 Mar, 2011 1:03

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bitwy na Kawanakajimie 1553-1564

Na szczęście tłumaczem tej pozycji jest Michał Studniarek. Sama myśl, że nasza ulubiona p. Łajszczak skopałaby kolejny temat, przyprawiał mnie o dreszcze.
Książka poświęcona jest 5 bitwom na równinie Kawanakajima. Jestem w trakcie lektury, więc ulegam magii świata samurajów Laughing
Ciekawe jest rozwiązanie problemu płyty CD, załączanej do Ospreya. Jako, że nie było dostępnego tytułu poświęconego bitwom, dodano film pt. "Samuraje" . I bardzo dobrze Wink

Sob 05 Mar, 2011 11:26

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

11 marca ukaże się Osprey " Linia Zygfryda", a w sprzedaży już jest z normalnym poślizgiem, " Polskie oddziały Napoleona", von Pivki.


Opis załącznika:

Wto 08 Mar, 2011 20:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wnikliwie, ale z nadzieją w sercu, przejrzałem najnowszy tytuł Bellony " Polskie oddziały Napoleona" i pierwsze wrażenie jest raczej negatywne. Okładka niewspółmiernie do reszty gruba, papier błyszczący, o wyolbrzymionej gramaturze. Zwyczajowe działania, aby "pogrubić" książkę która ma 56 stron i zażądać za nią 25 złotych Exclamation Do tego tablice barwne w dziwnych kolorach, nie do końca zbieżnych z rzeczywistym wzorem munduru. Całość cienka, w krzykliwych barwach i za droga. Co do oceny merytorycznej przekładu, nie miałem przyjemności się z tym zapoznać.
To co mnie przeraziło, to zapowiedź kolejnego tytułu, tyczącego polskich oddziałów w latach 1939-1945. Przypomnę, tym co mogą nie znać tego tematu, że kilka lat temu, nakładem del Prado ukazał się już ów Osprey wraz z ołowianą figurką, w serii "Żołnierze I i II wojny światowej" i był pełen błędów i przeinaczeń. Aż strach się bać, co zrobi Bellona Laughing

Wto 15 Mar, 2011 22:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejny Osprey z serii Wielkie Bitwy Historii dotyczy upadku Konstantynopola. Temat dobrze znany i dosyć szeroko opisany. Dlatego też, lektura tego tomiku nie powinna być szczególnie odkrywcza Wink Chyba, że..........tłumaczka coś nam radosnego stworzy Laughing


Opis załącznika:

Czw 17 Mar, 2011 21:14

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dżizas, oby tylko nie pani Łajszczak, bo to może zakrawać na historię alternatywną Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 19 Mar, 2011 14:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

deVillars:

Cytat:
Dżizas, oby tylko nie pani Łajszczak



Na szczęście nie Laughing Tłumaczem jest Mikołaj Krawczyk. Autor tej pozycji, David Nicolle, to człowiek który zna się na rzeczy.
Jak już pisałem kolejnym Ospreyem Bellony będzie "Wojsko polskie 1939-1945" autorstwa Stevena Zalogi. Osoba autora, teoretycznie gwarantowałaby wysoki poziom tej pozycji, jednak w pierwszej polskiej wersji było sporo głupich błędów ( jak znajdę tę książeczkę, to przytoczę).
Bellona "idzie" po linii patriotycznej, jednak tytuły w których omawia się kilka, czy kilkanaście lat historii polskich jednostek, z natury muszą być zbyt ogólne i powierzchowne. A zatem, trudno aby usatysfakcjonował potencjalnego czytelnika.



Opis załącznika:

Pon 21 Mar, 2011 20:59

Powrót do góry
Wieniaminow
Рядовой

Рядовой





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akurat jeżeli chodzi o "Żołnierzy wojen światowych", to prawie każdy zeszyt (a było ich 100) zawierał mniej lub więcej "błędów i przeinaczeń", więc zeszyt o Polakach nie był tu wyjątkiem. Anonimowi tłumacze z tajemniczego biura COMTEX m.in. nie odróżniali manierki od menażki, mylili stopnie wojskowe, "Chief of staff" tłumaczyli jako "szef personelu", a strzelców z uporem maniaka nazywali karabinierami (przez skojarzenie z "riflemen" - np. "karabinierzy górscy").
"Wojsko polskie 1939-1945" ma tłumaczyć Michał Studniarek. To dobrze czy źle?

Czw 24 Mar, 2011 16:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wieniaminow:

Cytat:
"Wojsko polskie 1939-1945" ma tłumaczyć Michał Studniarek. To dobrze czy źle?



Wierzę że będzie dobrze Wink Autor Zaloga, tłumacz Studniarek, jakby co to napiszę cała prawdę o efekcie końcowym Wink Tym bardziej że Michał Studniarek świetnie poradził sobie z Kawanakajimą.
Ukazał się tytuł wydany przez Amercom " Leningrad 1941-44. Oblężone miasto". Autorem jest jeden z moich ulubieńców, Robert Forczyk. Cenię tego faceta za dobry warsztat i sporą wiedzę którą umie przelać na papier. Do tego jest ostrym recenzentem innych Ospreyów, a jego uwagi są zawsze merytoryczne i uzasadnione. Wie czego chce od innych, i tego wymaga od siebie Piwo
No i Forczyk dał radę, mimo tak rozległego tematu z jakim się zmierzył........ale informacja, że w 1924 roku zmieniono nazwę miasta na Leningrad, nie wspominając przy tym o pośredniej nazwie Piotrogród, jest błędem. Bowiem Forczyk pisze tylko o Sankt Petersburgu i o Leningradzie.
Niema też takiego miasta jak Talin, jest Tallinn. Czyj to błąd Question Nie wiem, oryginału nie czytałem.
Dosyć głupie jest takie sformułowanie: "Stalin postanowił wystąpić przeciwko proniemieckim republikom bałtyckim...itd" Mocno niesmaczne stwierdzenie, tak jakby nie istniał zawarty wcześniej pakt Ribbentrop- Mołotow. A tu opis jak z sowieckiej broszurki.
Nieprawdziwe jest stwierdzenie jakoby 3 Armia Wehrmachtu pod wodzą Kuchlera zaatakowała we wrześniu 1939 Gdańsk Exclamation .......

.......reszta jest naprawdę interesująca i warta uwagi. Jednak takie głupie skróty myślowe, sprawiają że i ja, nieskromny i złośliwy
seth mogę nagle zmienić zdanie o autorze Twisted Evil a potem już nie będzie śmiesznie panie Forczyk Twisted Evil



Opis załącznika:

Pon 28 Mar, 2011 19:27

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejny tytuł poświęcony oblężeniu Malty.


Opis załącznika:

Wto 29 Mar, 2011 18:45

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maltę przetłumaczyła p. Łajszczak........cóż........na razie nie czytałem. Dodano płytę tycząca krzyżowców. Nie oglądałem, jednak zwykle to robię więc poczekajcie a będzie wam dane Twisted Evil

Pon 04 Kwi, 2011 21:23

Powrót do góry
Draico
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczekamy...
Mimo że nie udzielam się zbytnio w tym temacie (z braku czasu) to z ciekawością czytam Twoje opinie i informacje o nowych ospreyach.

Ciekawy jest fakt, że Amercom zaczął wydawać ospreye dotyczące bitew które nie były zawarte w początkowym wykazie (są w najbliższych zapowiedziach). Mam nadzieję że wydadzą także osprey poświęcony bitwie w Lesie Teutoburskim z 9r n.e.

Nie nadążam aktualnie z czytaniem ospreyów na bieżąco, ale zamierzam opisać w najblliższym czasie te najciekawsze według mojego uznania.

A tak w ogóle jaki był jak na razie Wasz ulubiony osprey z wydanych przez Amercom?
Według mnie chyba ''Bitwy na Kawanakajimie'', ale to raczej z racji egzotycznej tematyki. Bardzo lubię świat samurajów więc czekam także na "Osakę" i "Inwazję na Koreę".

Pon 04 Kwi, 2011 21:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Draico:

Cytat:
Według mnie chyba ''Bitwy na Kawanakajimie'', ale to raczej z racji egzotycznej tematyki. Bardzo lubię świat samurajów więc czekam także na "Osakę" i "Inwazję na Koreę".



Podzielam Twoją opinię Piwo Świetny "Osprey" doskonałe ilustracje i dobrze przełożony tekst.

Draico:

Cytat:
Nie nadążam aktualnie z czytaniem ospreyów na bieżąco


Mam to samo. Zwykle biorę się za temat który mnie kręci najbardziej Wink Natomiast moje opinie są bardzo subiektywne, być może nie ogarniam wszystkich zagadnień, jednak czytam pod kątem przyjemności, a nie po to aby się przypie.....przyczepić Laughing

Wto 05 Kwi, 2011 16:36

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ukazał się tytuł " Iwo-jima 1945. Gwiaździsty sztandar na Suribachi". Autorem jest Derrick Wright. Do numeru załączono płytę z filmem z serii "Zaginione Dowody: Iwo-jima" ( tak w oryginale Iwo-jima Rolling Eyes )
Seria dotycząca wielkich bitew II wojny powoli dobiega końca. Pozostały jeszcze następujące tytuły ; Sforsowanie Renu 45', Okinawa, Nadrenia, Berlin i Japonia. Łącznie daje to 48 tytułów, z zapowiadanych 50.
Z grafiku spadła (omawiana już) Operacja Bagration. Szkoda że nie uwzględniono takich tytułów jak: Dunkierka 1940 , Kohima 1944,
Walcheren 1944, Irak 1941, Bitwy o Występ ( oryg. Battle of the Bulge), Meikitla 1945. Byłby prawie komplet.

Sob 09 Kwi, 2011 15:25

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj w sprzedaży Osprey autorstwa Stevena Zalogi. Kupię, przeczytam i napiszę.
Amercom wydał w ubiegłym tygodniu Iwo Jimę, a w tym planuje Vimeiro.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 13 Kwi, 2011 21:45

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth;

Cytat:
Kupię, przeczytam i napiszę.



Gdybym przeczytał "Wojsko Polskie 1939-1945" w dniu premiery, a byłoby to w roku 1982, byłbym zachwycony. Mój zachwyt dotyczyłby solidnej wiedzy autora, Stevena Zalogi, który mając dostęp do prac wydanych wyłącznie na emigracji, napisał ciekawą 54 stronicową książkę o polskim wojsku.
Zaloga nie zauważył jak istotnym elementem naszej propagandy wrześniowej, była obrona Westerplatte. Zabrakło większej wzmianki na temat walk z Sowietami........całość jest ogólna, ale ciekawa. Jednak na dzień dzisiejszy, jest to praca na poziomie gimnazjum. Dlatego polecam ją uczniom gimnazjalnym których wiedza o historii jest znikoma. Oczywiście dla tych co zbierają serię Ospreya, taki zakup jest konieczny, a pieniądze wydane na ten tytuł oscylują w granicach 2 dych. Czy warto? rzecz gustu. Świetny przekład Michała Studniarka, który bez zgrzytów uporał się z tekstem Zalogi.
Nie obyło się jednak bez pewnych błędów. Otóż ewakuacja spadochroniarzy brytyjskich pod Arnhem nie zakończyła się 25 października !!! ( str. 24). Bydgoszcz nie została wyzwolona 28 stycznia (str.39). Nie znajdziecie nic konkretnego Katyniu i perturbacji w obsadzeniu stanowisk dowódczych w armii Andersa. Wiadomo w 1982 roku autor mógł napisać jedynie tak;

"...nieznany los dużej liczby oficerów schwytanych w 1939"(str.19)
" W pobliżu wsi Katyń oddziały niemieckie odkryły groby 4000 polskich oficerów. Chociaż Polacy zdawali sobie sprawę, że zarówno Niemcy, jak i Rosjanie są zdolni do takich potworności, podejrzewali przede wszystkim Rosjan......."(str.20)

Mimo wszystko powinien być w tym miejscu odsyłacz który jasno określa kiedy Zaloga napisał ową publikację, bowiem czytelnik znajdzie go dopiero na 42 stronie. Wobec powyższego nasuwa się pytanie, czy publikacja Ospreya z tak nieaktualnym tekstem jest potrzebna.

Amercom wydał dziś pozycję dla braci "napoleońskiej" poświęcony bitwie pod Vimeiro. Chociaż podtytuł oryginalny brzmi; Pierwsze zwycięstwo Wellesleya na półwyspie Iberyjskim, nasza nieoceniona p. Łajszczak przełożyła to na; Początek wojny na Półwyspie Iberyjskim. Niby to samo, ale nie to samo. Jakie kwiatki czekają na Was w środku ? Jeszcze nie wiem, czas pokaże.

Pisałem już, że seria Wielkie Bitwy II WŚ, dobiega końca. Trudno powiedzieć jak będzie z serią Wi....e Bi....y Historii ? Dziś ukazał się 43 tytuł z tej serii. Wydawnictwo poradziło sobie z tematyką załączanych do Ospreyów płyt. Np. do bieżącego tomiku dodano CD pt. Wielki błąd Napoleona- Kampania Iberyjska. Tak że są szanse aby inne tytuły do których nie ma odpowiednio "wpasowanych" filmów, i tak się ukazały.
W zapowiedziach mamy Mons Graupius 83, Salamankę 1812, Granik 334 p.n.e
Bellona zapowiada tytuł, "Rycerze i turnieje rycerskie"

Sob 16 Kwi, 2011 11:34

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowe tytuły Amercomu poniżej. Ciekawostką jest to że Mons Graupis 83 r. n.e jest zapowiadany jak numer 44 i 45 jednocześnie.

Zszokowany



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 23 Kwi, 2011 17:51

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nasz rynek wydawniczy podbija firma o nazwie Astra. Jako pierwsi wprowadzają do księgarń nową serię Ospreya która w oryginale nazywa się Raid, a po naszemu Akcja. Do tej pory w obiegu znalazły się trzy tytuły, cena pojedynczego tomu to wydatek rzędu 28-30 złotych. Za dużo, dużo za dużo. Płacisz głównie za zbyt wysoki poziom edytorski. Błyszczący papier świetnie zawyża cenę, ale nie ułatwia czytania.


1. Rangersi prowadzą Pointe du Hoc, dzień D 1944. Autor Steven Zaloga.
2. Błyskawica z Izraela. Akcja w Entebbe 1973. Autor Simon Dunstan
3. Rajd na obóz Cabanatuan. Filipiny 1945. Autor G. Rottman

Wydawnictwo Astra wzięło się również za komiksy z serii Osprey. Przykładowe tytuły na malutkich fotkach.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 27 Kwi, 2011 17:26

Powrót do góry
Wieniaminow
Рядовой

Рядовой





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakoś mi się nie wydaje, żeby Astra spotkała się z dużym zainteresowaniem. Te trzy Raidy widuję w księgarniach już od paru miesięcy (będzie z pół roku), niby są zapowiedzi kolejnych (Okinawa 1609), ale właśnie tych kolejnych jakoś nie widać.

Sro 27 Kwi, 2011 18:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.