| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rain
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztylet kordzik SA

Witam
Czy ktoś mógłby mi pomoc zidentyfikować/wycenić ten sztylet SA?. Jak na razie wiem tylko ze to dość rzadki egzemplarz powstały pomiędzy rokiem 1933-1935, litery wf oznaczają kontrole jakości w oddziale SA w Westfalen. Na zdjęciach słabo widoczny napis: alles fur deutschland. Pytam ponieważ postanowiłem się go pozbyć w najbliższym czasie. Może nie wygląda imponująco bo nie był w ogóle dotykany przez ponad 70 lat ale na pewno nie jest bezwartościowy Wyluzowany



Pią 22 Sty, 2010 0:06

Powrót do góry
Jack
Kapral

Kapral





Posty: 56
Skąd: RADOM SOTON
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo słabej kondycji aby miał dużą wartość. Myślę że może być dawcą. Wartość w takim stanie ok 500zł. Mogę się mylić, więc proszę innych o opinie, bo to nie jest moja dziedzina.

Pią 22 Sty, 2010 17:40

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do opinii Jacka. Stan głowni nie najlepszy Crying or Very sad , może do 5 stówek uda się dociągnąć.

Pią 22 Sty, 2010 22:27

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spróbuj go doczyścić to od razu zyska na wartości.Włóknina,pasta polerska,WD40,fosol,aceton i naprzód!Użycie środków w dowolnej kolejności jednak na koniec zabawy koniecznie musisz go umyć wodą destylowaną i natłuścić oliwką do maszyn bądź broni.
Pozdrawiam

Sob 23 Sty, 2010 1:03

Powrót do góry
rain
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje, dowiedziałem się jeszcze że został wyprodukowany przez firmę Carl Eickhorn i jest dość rzadko spotykany. Myślałem że nie czyszczony ma większą wartość ale chyba jednak wezmę się za polerowanie, szczególnie że mam już wodę destylowana i oliwę Uśmiech. Dobrze że nie sprzedałem go za 100zł jak na początku planowałem Uśmiech

Sob 23 Sty, 2010 3:08

Powrót do góry
Jack
Kapral

Kapral





Posty: 56
Skąd: RADOM SOTON
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie szalej za ostro z tym polerowaniem, bo go popsujesz. Życzę owocnej pracy Bardzo szczęśliwy

Sob 23 Sty, 2010 7:26

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko na spokojnie.Nie używaj żadnych wat metalowych itp.Włóknina, WD 40,fosol w zupełności wystarczy.Praca żmudna ale efekt ciekawy.
Owocnej pracy życzę

Sob 23 Sty, 2010 13:55

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się jest to Carl Eickhorn wczesnej produkcji jednak stan kordzika nie jest najlepszy, a to oczywiście przekłada się na jego cenę
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 23 Sty, 2010 19:58

Powrót do góry
rain
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jednak postanowiłem nie czyścić tylko wystawić na allegro tak jak jest bo jednak istniało duże ryzyko że więcej zepsuję niż naprawię Uśmiech.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Sob 23 Sty, 2010 22:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.