| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podpowiedź :

A jak obrazek nie pomoże to można posłuchać The Police Wink



Opis załącznika:

Sob 25 Gru, 2010 20:23

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedy przeczytałam to ble ble Loslosa to na priv pytam ...a co to za dadaizm???????? a on że trafiony hmmmm na I i dada....
....no to wklepię bo młodzież czyta niech wiedzą o co kaman z tym dada... Mr. Green
Dadaizm (dada) – międzynarodowy ruch artystyczno-literacki w sztuce XX wieku, którego głównymi hasłami były dowolność wyrazu artystycznego, zerwanie z wszelką tradycją i swoboda twórcza odrzucająca istniejące kanony. Jego członkowie, będący świadkami I wojny światowej, w poczuciu rozpadu cywilizacji negowali powszechnie przyjęte ideały estetyczne i wartości, takie jak religia, moralność i honor. Nie wytworzyli jednolitego stylu czy programu, które spójnie łączyłyby ich dzieła – jednoczyła ich raczej wspólna postawa niż styl.

Ruch ukształtował się w Europie i Stanach Zjednoczonych ok. 1915. W Zurychu artyści tego nurtu skupieni byli wokół poety Tristana Tzary i malarza Hansa Arpa. Najsłynniejsze dzieło to...Duchampa z 1917.r Fontanna.......czyli zwykły używany pisuar...hyhyhy doooobre Laughing kwintesencja życia....mocz...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 25 Gru, 2010 23:13

Powrót do góry
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Da, da groszku Piwo

A Fontanna Duchampa wygląda tak :

Sob 25 Gru, 2010 23:16

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dzięki dzięki....fontanna hyhyy..trzeba przyznać że gostek był dowcipny...a dowcip przynależy do inteligencji znaczy dowcipny i nie głupi..ech niestety ...już go nie ma....
Pytanko deczko potem...
Jest potem jest pytanko i zabawa...

Exclamation Jego samobójstwo jak sie okazało było wymysłem....a tak naprawdę przyczyna śmierci była prozaiczna...

O kogo kaman Question

Towarzystwo męskie ..to takie męskie męęęęęęęęęęęskie pytanko.....i nic Exclamation Zszokowany no to podpowiedż....
Fotki te są związane z miejscem gdzie bohater mojego laycikowego pytanka żywot zakończył.... Wink

Eeeeeeeee przecie to takie zwięzłe merytoryczne pytanko....zwłaszcza ta druga fota związana z bohaterem pytanka...
A Loslos rzecz oczywista wie , dostałam odpowiedż na priva...



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Wto 28 Gru, 2010 19:15

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nooo tak męskie towarzystwo totalnie olało laycikowe pytanko groszka. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .......zapewne bo zbyt łatwe i oczywiste.... Mr. Green
Kaman oczywista o bitwe pod Tannenbergiem.............druga fota pokazuje żołnierzy rosyjskich idących do niewoli....i to jest właśnie podpowiedż bowiem bohaterem mojego pytania jest generał Samsonow...

..................Wojska niemieckie, dowodzone przez przybyłych do Prus Wschodnich generałów Paula von Hindenburga oraz Ericha Ludendorffa, związały walką siły Samsonowa. W ciągu sześciu dni walk od 22 sierpnia 1914 Rosjanie odnieśli kilka sukcesów dzięki przewadze liczebnej, jednak 29 sierpnia Prusakom udało się otoczyć siły Samsonowa pod Tannenbergiem (dziś Stębark). Generał Samsonow próbował co prawda wyrwać się z kotła, lecz powiodło się to jedynie nieznacznej części (ok. 10 tys.) pierwotnie 150-tys. armii.

I tu tkwi zagwozdka...w jednej z moich książek pisze że gen.Samsonow nie mogąc znieść hańby klęski popełnił samobójstwo........a w innych żródłach pisze że po prostu pier.... mu wieńcówka czyli zmarł na zawał serca...
Ponieważ nie mam pomysłu na nowe pytanie ....prosze pierwszy chętny... Mr. Green
Dla Loslosa szacun bo zgadł..niestety bez punktu bo musiał pauzować.. ale ma od groszka Piwo Laughing

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 29 Gru, 2010 19:42

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek:

Cytat:
I tu tkwi zagwozdka...w jednej z moich książek pisze że gen.Samsonow nie mogąc znieść hańby klęski popełnił samobójstwo........a w innych żródłach pisze że po prostu pier.... mu wieńcówka czyli zmarł na zawał serca...



Z chorób które są pewne w przypadku gen. Samsonowa, możemy mówić o astmie, która była dlań sporą dolegliwością. Z tego co pisali świadkowie strzelił sobie w "łeb" , tak jest np. w "Sierpniowych salwach" autorstwa Basi Tuchman Wink Tak pisze większość, czy jest to pewnik ? Nie. Sekcji nikt nie przeprowadził Wink

Sro 29 Gru, 2010 22:24

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Punktacja za 2010

1. loslos 36 pkt.
2. groszek 21
3. seth 13

4. Brożyna 9
5. malyxx , panc -8
6. Airacobra 5
7. twer49 , chimera ,Czarny rfeusz - 4
8. Zubek , andi , de Villars ,Glasisch , Wincenty - 3
9. darek.w , redbaron , Gutex , visszatérés , tomasz0803 ,steinar- 2
10. Oberst ,Lisowczyk1610, mboro , gooroo30 , Krzysztof M. , Sheeska z Paćkowa, Mariusz 100, borys , żukow, mirekk75 , Krzyżak , Ark(o) Royal, danziger , Kolicki -1

Gratuluję uczestnikom Piwo

Liczba punktów bez zmian, poprawiłem pozycję siódmą -uprzednio dwukrotną Mr. Green

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara


Ostatnio zmieniony przez panc dnia Wto 11 Sty, 2011 17:20, w całości zmieniany 1 raz

Nie 09 Sty, 2011 9:56

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Loslos...Sethuu...w Waszym towarzystwie przejście przez okopy Wielkiej Wojny to niezapomniane przeżycie dla...........groszka Wink . Piwo Piwo Piwo dla wszystkich uczestników konkursu ...dzięki Wam moja niewielka wiedza została doładowana Wink . Dziękuję za świetną zabawę. Piwo .
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 09 Sty, 2011 10:33

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom konkursu. Aż dziw bierze, że stoję na pudle mimo że wycofałem się z tego konkursu jakiś czas temu Laughing , widać za późno to uczyniłem Wink W 2011 roku mój udział w konkursach będzie ograniczony do minimum. Zbyt wielu użytkowników naszego forum wszędzie wietrzy spiski Twisted Evil

Nie 09 Sty, 2011 12:50

Powrót do góry
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Edycję 2010 uważam za oficjalnie zamkniętą.
Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę.
Zapraszam do edycji 2011

Nie 09 Sty, 2011 13:12

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj Seeeeeeeeethu Wink a czyż nie jest oznaką wszech/ obecnego spisku Mr. Green że przytoczyło sie takie różowo Wink zielone indywiduum i udało mu się coś wywalczyć Wink
Eeeeeeeeeeee........Sethuuu... Wink Laughing ...Never Say Never Piwo
Sorki za O.T Embarassed..



Opis załącznika:
Z cmokiem dla Wszystkich uczestników....hyhy
groszek...

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 09 Sty, 2011 13:13

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę o przesłanie ( osoby poniżej adresów z podaniem jaki to konkurs , oraz zajętego miejsca w celu przesłania nagród )
Przepraszam za zwłokę - myślałem że jest tu moderator.

adres [email protected]

1. loslos 36 pkt.
2. groszek 21
3. seth 13

4. Brożyna 9

Pon 07 Mar, 2011 21:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 Strona 33 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.