| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

t34 hobby boss 1:48

Jest to mój czwarty model:













Pon 28 Gru, 2009 21:22

Powrót do góry
Strugu
Porucznik

Porucznik




Posty: 651
Pochwał: 3
Skąd: Przemyśl
Archiwum: Rozkradli Niemcy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładny, ale według mnie trochę za dużo wytartych miejsc. Chyba, że brał udział w bardzo wielu walkach Wink

~Strugu

Pon 28 Gru, 2009 22:03

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo to jest Rudy 102 Rolling Eyes

Pon 28 Gru, 2009 22:06

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Każdy ma własną interpretację ;] Wg mnie jest kompletnie nierealny - bo plastikowy ;]

Pon 28 Gru, 2009 22:49

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę za bardzo wygląda na zużywany tak trochę nierealnie. Bardziej przypomina jak by go skoś wyciągnęli...

Czw 07 Sty, 2010 20:46

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strasznie sponiewierany, chyba aż za bardzo Wink Ale że to T-34/85 - więc niezależnie od wszystkiego - i tak ładny Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 08 Sty, 2010 10:23

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że tak na niego reagujecie ;]

Sob 09 Sty, 2010 3:47

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajny, ale tak jak mówili to moi przedmówcy, za bardzo "używany", wygląda jakby był znaleziony po wielu latach od wojny gdzieś w polu Laughing
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Nie 28 Lut, 2010 16:43

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lub wykopany z ziemi, lub z bagna wyłowiony Bardzo szczęśliwy
_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Nie 28 Lut, 2010 22:20

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie czemu nie sklejać modeli pojazdów wyciągniętych choćby z bagna Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 01 Mar, 2010 11:28

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Źle to określacie mówiąc, że wygląda jakby był wyciągnięty z bagna... on został wyciągnięty z... wojny - przynajmniej ma robić takie wrażenie ;] Według mnie zły wpływ na opinię publiczną mają wszystkie peerelowskie filmy.Na których to można zauważyć np pojazdy wojskowe z niczym nieubrudzonymi oznaczeniami np "102" ;] - jest to przykład jeden z wielu. Nikt z Was nie stwierdził, że jak na wojenny pojazd, nie ma on porozrywanych baków paliwa, powyginanych błotników, pourywanych prętów przy wieży armatniej czy też rozbitej lampy oświetleniowej. Propaganda wyrobiła u Polaków troszeczkę złe spojrzenie na sprawę...

Sob 06 Mar, 2010 14:05

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie fajnie być obrażanym prze inne go ,,modelarz,, zwłaszcza gdy mówi żę jesteśmy skrzywieni przez propagandę PRL-u ja mam pytanie czy wogóle ruszyłeś tyłek z domu by pojechać do jakiegokolwiek muzeum broni pancernej (chyba nie!!!) ja byłem we Francji i Anglii i nie jeden czołg widziałem mam po za tym 35Gb zdjęć archiwalnych i to co piszesz w nie całej połowie się nie zgadza z tymi pojazdami one takich nie miały przejść jak twój T-34 który wygląda jak z wojny w Czeczenii a nie jak z WWII Twisted Evil

Ostatnio zmieniony przez Wolverin dnia Sro 10 Mar, 2010 16:41, w całości zmieniany 1 raz

Sob 06 Mar, 2010 14:35

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 352
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi sie podoba Bardzo szczęśliwy ja mysle ze to stan na dzis ,wiele lat po wojnie Bardzo szczęśliwy a teraz powiedz ze to nie model Bardzo szczęśliwy tylko stoi w stodole Wink Czołg2
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Sob 06 Mar, 2010 14:46

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

słomek napisał:
Źle to określacie mówiąc, że wygląda jakby był wyciągnięty z bagna... on został wyciągnięty z... wojny - przynajmniej ma robić takie wrażenie ;] Według mnie zły wpływ na opinię publiczną mają wszystkie peerelowskie filmy.Na których to można zauważyć np pojazdy wojskowe z niczym nieubrudzonymi oznaczeniami np "102" ;] - jest to przykład jeden z wielu. Nikt z Was nie stwierdził, że jak na wojenny pojazd, nie ma on porozrywanych baków paliwa, powyginanych błotników, pourywanych prętów przy wieży armatniej czy też rozbitej lampy oświetleniowej. Propaganda wyrobiła u Polaków troszeczkę złe spojrzenie na sprawę...


To ty właśnie źle to określasz, tak sponiewierany raczej by nie był na normalnej wojnie, prędzej już by go zniszczyli.
A co do rudego 102 to on mi się zawsze bardziej kojarzył jako taki nie do zniszczenia, zawsze brudny i poniszczony Bardzo szczęśliwy i w ogóle sam mógł by wygrać całą wojnę.

Wolverin w muzeach to nie czyszczą czołgów co nie?

_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Sob 06 Mar, 2010 15:46

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W muzeach są czyste ale nie do końca, a to gdzieś olej wycieka itp,ale one nie są tak po obijane, a na archiwalnych fotkach są brudne, ale w różnych stopniach i też nie są tak poobijane.

Sob 06 Mar, 2010 21:03

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Tak sobie patrzę na to malowanie i się zastanawiam... Na wojenne zdecydowanie mi nie pasuje bo pomijając kwestię czy by zdążył "dożyć" do takiego stanu farby czy nie (a im bliżej końca wojny tym miał większe szanse bo Rosjanie mieli coraz więcej czołgów) to przecież sprzęt bojowy nie walczy non stop 24 godziny 7 dni w tygodniu, a każde trafienie nie oznacza od razu całkowitego zniszczenia. Sprzęt był przecież naprawiany w warsztatach polowych (przy mniejszych uszkodzeniach) lub odsyłany do fabryk (przy większych, ale z możliwością przywrócenia do stanu zdolnego do służby), a co za tym idzie i odmalowywany. Poza tym jak wspomniał sam Kolega słomek nie ma na nim śladów walki. Postawiłbym tezę, że owszem jest to weteran, ale dożywający swoich ostatnich dni gdzieś w zabitym dechami garnizonie w centralnej lub wschodniej Rosji, kiedy wiadomo już, że i tak pójdzie na żyletki (ewentualnie jako pomnik "wdzięczności" w jakiejś pipiduwie, no to w tedy go odmalują) i nie opłaca się go już remontować w warsztatach jednostki. Jest bo jest, uzupełnienia T-54 lub T-55 jeszcze nie przyszły, a stan musi sie zgadzać, to tak sobie jeszcze jeździ, aby jeździć (ślady okopceń o tym świadczą).
Niemniej model mi się podoba. Uśmiech

Pozdrawiam.

Sob 06 Mar, 2010 21:37

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A napisz na nim białą farbą RUDY 102, śmiesznie będzie Bardzo szczęśliwy :czolg:
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Nie 07 Mar, 2010 14:59

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łącznik Klossa napisał:
A napisz na nim białą farbą RUDY 102, śmiesznie będzie Bardzo szczęśliwy :czolg:


ale na nim tak nie pisało...
na wieżyce był orzełek i napis 102 a z boku RUDY i były łapki odciśnięte Bardzo szczęśliwy Wyluzowany

_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Nie 07 Mar, 2010 16:34

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie diabeł tkwi w szczegółach Wyluzowany

Nie 07 Mar, 2010 16:39

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 352
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale bez napisu 102 i lapek to nie okres II wojny
Laughing Laughing Laughing Piwo

_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Nie 07 Mar, 2010 17:13

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To niech zrobi takie ledwo widoczne bo ten czołg przecież jest z bagna wyciągnięty, lub go złomiarze w polu znaleźli Wyluzowany
_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Nie 07 Mar, 2010 21:12

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wolverin, byłeś w Anglii i Francji, widziałeś wiele czołgów, masz ponad 30Gb zdjęć -ohh tak, jesteś fajny... Rolling Eyes
...a skoro się obraziłeś to jest to Twój problem a mi z tego powodu jest bardzo wszystko jedno. Oprócz znajomości historii pod względem faktów historycznych trzeba jeszcze umieć je analizować i egzekwować.

Sro 10 Mar, 2010 16:15

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja się nie obraziłem tylko nie lubię jak ktoś mnie obraża a co do analizy to ty masz z tym problem bo strasznie przesadziłeś z tym T-34/85 Twisted Evil i z StuG IV za bardzo jest po obijany

Ostatnio zmieniony przez Wolverin dnia Sro 10 Mar, 2010 16:26, w całości zmieniany 2 razy

Sro 10 Mar, 2010 16:20

Powrót do góry
słomek
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Skąd: Czarne/Tuchola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...i tym miłym akcentem (choć może nie do końca poprawnym ortograficznie) temat uważam za zakończony ;]
O tym jak wygląda model decyduje rynek. Nie mam wpływu na widzimisię klienta.

Sro 10 Mar, 2010 16:24

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiem tylko tyle żal mi cię dziecinko Wyluzowany a po za tym twojego Stug IV widziałem na 3 forach i masz straszne parcie na szkło

Sro 10 Mar, 2010 16:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.