| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wincenty
Chorąży

Chorąży




Posty: 185
Skąd: Okolice Opola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders, ostatnio jest dziwna tendencja do pozbywania się dosyłaczy zamka w nowych konstrukcjach, żeby wspomnieć przynajmniej H&K MP7 czy Hk417. A skoro Heckler i Koch decydują się na rezygnację z dosyłacza to coś w tym jest Bardzo szczęśliwy

Wto 10 Sie, 2010 12:55

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, ale z innego punktu widzenia. Jeżeli rącza suwadła nie pracuje z nim, to znaczy, że jest oddzielona od suwadła (M16, ...). Jeżeli "chodzi" z nim, to jest z suwadłem na stałe (AK, ...). Poszperam jeszcze w internecie o co może chodzić, może coś znajdę. Pozdrawiam!

PS: Kolego Wincenty, w MP 7 nie ma dosyłacza, ale w HK-417 jest (zał.)



Opis załącznika:

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 10 Sie, 2010 14:53

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:
- co świadczy najprawdopodobniej o tym, podobnie jak w M16 czy M4, że przy niedomknięciu zamka jego "dopchanie" nie będzie możliwe
Świadczy to z pewnością, że dopchnięcie zamka nie tylko będzie możliwe, ale i jest oczywiste. Coś kombinujesz zupełnie bez sensu i bez żadnej wiedzy, jak to działa w broni strzeleckiej. MSBS-5,56 ma układ gazowy z krótkim ruchem tłoka, czyli suwadło jest popychane przez tłok z szczątkowym popychaczem.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Wto 10 Sie, 2010 16:08

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
suwadło jest popychane przez tłok z szczątkowym popychaczem.


To zmienia postać rzeczy. Napisałem wcześniej, że nie wiem, czy MSBS ma tłok, czy nie. Bez popychacza dopchnięcie suwadła (jak np. w M16) nie będzie możliwe. Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 10 Sie, 2010 16:25

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Prosze wybaczyc ze moze nie na temat, choc MSBS w nowej odslonie wyglada o wiele ciekawiej.
Zdjecia ktore zamiescil Brodeur( zdjęcia, z NFOW) to totalne jaja.
Zalosne ze za tlo sluzy parapet okienny, podloga wraz z butami itd.
Ktos wyniosl z wytworni kilka sztuk i robil konspiracyjne zdjecia????.
Totalna prowizorka, to takie nasze nadwislanskie. Przeciez to pojdzie w swiat, jest dostepne na necie. Zdjecia Remova juz maja jakis sens lecz pozostale...kicha.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Wto 10 Sie, 2010 23:21

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:
Napisałem wcześniej, że nie wiem, czy MSBS ma tłok, czy nie.
A może tak, następnym razem zanim zaczniesz coś tam radośnie wypisywać na temat broni, o której nie masz zielonego pojęcia, najpierw poczytałbyś cokolwiek na ten temat? O tym, co jest w środku MSBS-5,56 wiadomo od blisko TRZECH LAT? Rozmrozili Cię niedawno, czy jak?
Cytat:
Bez popychacza dopchnięcie suwadła (jak np. w M16) nie będzie możliwe.
[...] AK nie ma żadnego "popychacza", natomiast suwadło dopychasz za pomocą chwytu napinającego połączonego na stałe z suwadłem. Zresztą, co ma w ogóle układ gazowy i jego konstrukcja, do istnienia lub nie istnienia dosyłacza zamka!? [...]
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Sro 11 Sie, 2010 0:16

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, to my się nie rozumiemy. Piszę, że w rodzince M16 NIE JEST MOŻLIWE dopchnięcie suwadła za pomocą szyny napinającej znajdującej się nad suwadłem. Ponieważ pozostaje przy strzale nieruchoma, znaczy, że nie jest z suwadłem na stałe, w niej (szynie napinającej) musi być występ i zahaczać za suwadło przed nim, tak by przy cofaniu się suwadła po strzale nie pociągnęła za sobą szyny i np. nie wbiła się żołnierzowi w oko. Ale to temat o MSBS, nie o mechanizmach pracy broni palnej. [...]
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 11 Sie, 2010 10:11

Powrót do góry
Wincenty
Chorąży

Chorąży




Posty: 185
Skąd: Okolice Opola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders, rzeczywiście machnąłem się przy tym Hk417, zamieńmy go na cokolwiek innego, co tego popychacza nie posiada: kbk Beryl.
Ale muszę też przyznać rację REMOVowi. Jego racje są nie do podważenia, bo tak już po prostu jest Uśmiech

Sro 11 Sie, 2010 12:30

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Beryl nie musi mieć popychacza, bo na stałe z suwadłem jest rączka, więc w przypadku niedomknięcia zamka, lub innej awarii można szybko "ręcznie" domknąć suwadło.
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 11 Sie, 2010 13:03

Powrót do góry
Wincenty
Chorąży

Chorąży




Posty: 185
Skąd: Okolice Opola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I uważasz, że konstrukcja MSBS wymaga popychacza, a projektanci są na tyle niewykwalifikowani, że o nim zapomnieli?
Konstrukcja zamka i całego MSBS po prostu nie wymaga zastosowania tego wynalazku.

Sro 11 Sie, 2010 15:27

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wincenty, ja nic nie uważam. Tylko zdziwiło mnie to po prostu... Żeby nowa konstrukcja była niezawodna, takie niedopatrzenie lub celowe wyeliminowanie dosyłacza czy rączki jest trochę Zniesmaczony ale jak konstrukcja nie będzie "łapać" piachu i innych zabrudzeń, to fakt, taki "bajer" nie jest potrzebny.
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 11 Sie, 2010 16:00

Powrót do góry
Wincenty
Chorąży

Chorąży




Posty: 185
Skąd: Okolice Opola
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to się dogadaliśmy w końcu. Wyluzowany

To co, czekamy na opatentowanie konstrukcji i wreszcie ostateczną wersję Uśmiech

Sro 11 Sie, 2010 16:02

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do dna! Bardzo szczęśliwy
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 11 Sie, 2010 16:16

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twer49 napisał:
Zdjecia ktore zamiescil Brodeur( zdjęcia, z NFOW) to totalne jaja.
Zalosne ze za tlo sluzy parapet okienny, podloga wraz z butami itd.
Ktos wyniosl z wytworni kilka sztuk i robil konspiracyjne zdjecia????.
Totalna prowizorka, to takie nasze nadwislanskie. Przeciez to pojdzie w swiat, jest dostepne na necie. Zdjecia Remova juz maja jakis sens lecz pozostale...kicha.
To są pewnie prywatne zdjęcia autora. Oficjalnej prezentacji nowych makiet MSBS jeszcze nie było, planowania jest na MSPO o ile dobrze sie orientuję. Jak dla mnie szukasz dziury w całym.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 11 Sie, 2010 18:53

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:
Kolego, to my się nie rozumiemy. Piszę, że w rodzince M16 NIE JEST MOŻLIWE dopchnięcie suwadła za pomocą szyny napinającej znajdującej się nad suwadłem.
Jest to również, zupełnie niepotrzebne [...].
Cytat:
[...]
[...]Uroiłeś sobie jakiś kompletnie nieistotny problem, którym na dobrą sprawę nikt się nie przejmuje, stąd bazujące na Stonerowskich rozwiązaniach konstrukcje, jak M110 SASS nie mają dopychacza suwadła.
[...]Powinieneś choćby zgrubnie poznać historię AR-15/M16 i w końcu dowiedzieć się dlaczego wprowadzono dopychacz, jak to skomplikowało konstrukcję i dlaczego okazało się niepotrzebne.

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 12 Sie, 2010 13:16

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Remov,
Bardzo dobrze rozumiem, że ignorancja bywa irytująca, ale w dyskusji nie należy i NIE WOLNO przekraczać norm kultury wypowiedzi.
Następny wyskok skończy się ostrzeżeniem.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 12 Sie, 2010 14:05

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Bardzo dobrze rozumiem, że ignorancja bywa irytująca, ale w dyskusji nie należy i NIE WOLNO przekraczać norm kultury wypowiedzi.
Przepraszam, być może faktycznie się uniosłem, ale dawno tutaj podobnych głupot nie czytałem (od czasu tego osobnika wypisującego jakieś herezje o działaniach w Afganistanie).
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 12 Sie, 2010 15:24

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc... [...] REMOV... [...] Widzisz piszę po raz który, że za pomocą szyny napinającej (dla niekapujących [...] - tej, która odsuwa zespół suwadła z zamkiem) nie da się domknąć zamka. A wszyscy jak nie wiem co uczepili się popychacza. Kolego mylisz dwie różne rzeczy. Nie opłaca mi się tutaj wstawianie rysunków, fotografii z zaznaczonymi szczegółami itd., nie będę się z Tobą kłócił. [...] Ja już wcześniej ustępowałem i pisałem, że skoro wszyscy wiecie lepiej to dobrze. Ja mam zamiar skończyć tą dyskusję.

[...]

Koniec dyskusji na temat popychacza.

[...]

_________________
Historia to... przygoda!

Czw 12 Sie, 2010 17:11

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders napisał:
Więc... [...] REMOV... Tobie nie da się niczego wytłumaczyć, nawet jeśli powtarzałbym to X razy.
Grendel, czy ja mogę się już po nim przejechać, czy mam chwilę poczekać? Bo nie wiem, czy ma to mu pójść w pięty, czy nie?
Cytat:


[...]

A błąd w tych Twoich [...] wywodach tkwi w założeniu, a nie próbie teraz udowadniania, że pisałeś o czymś innym, niż pisałeś. [...]

[quote="Enders"]Zobaczcie także na opis z Altair - przesunięto napinacz, którego chwyt ma być nieruchomy podczas prowadzenia ognia - co świadczy najprawdopodobniej o tym, podobnie jak w M16 czy M4, że przy niedomknięciu zamka jego "dopchanie" nie będzie możliwe. A na zdjęciach dosyłacza zamka nie widzę. (...)
Nie wiem, jak niewiele trzeba wiedzieć o broni, jak bardzo nie znać się na podobnych konstrukcjach, jak AUG czy ACR, aby nie wiedzieć, że niekoniecznie dopychacz musi być osobnym elementem, ale przez zatrzask na samym chwycie napinacza można ponownie złączyć ten element z napinaczem. [...]

[...] Otóż [...] dopychacz i rączka napinająca nie muszą być rozłączone, wystarczy, ze ktoś w chwyt wkomponuje dodatkowy zatrzask i tyle. I dowodów na to, że tak jest znajdziesz bez liku. Tylko jak Ci w Google'u coś wyskoczy źle podpisane, to bezmyślnie nie przeklejaj, tylko pomyśl i się zastanów. [...] Wink

I jeszcze raz - [...] nie wypisuj bzdur [...] dowodzących, że na zagadnieniu się po prostu nie znasz, stosujesz jakieś wyuczone schematy, a o innych rozwiązaniach nie słyszałeś! [...]

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 13 Sie, 2010 9:31

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obu panów proszę o ograniczenie się w dyskusji do kwestii tematu wątku, BEZ WYCIECZEK PERSONALNYCH, "osobników", "kreatur" i wysyłania innych do szkół. Ignorancja połączona z arogancją jest równie nieznośna, jak arogancja połączona z wiedzą, zaś starcie ich przeważnie przekracza granice kulturalnych wypowiedzi.
Jeśli się to nie zmieni, wątek będzie do zamknięcia, a ostrzeżenia będą nieuniknione. Proszę - nie zmuszajcie moderatora do kroków drastycznych.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pią 13 Sie, 2010 15:01

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Brodeur napisal:
Cytat:
To są pewnie prywatne zdjęcia autora. Oficjalnej prezentacji nowych makiet MSBS jeszcze nie było, planowania jest na MSPO o ile dobrze sie orientuję. Jak dla mnie szukasz dziury w całym.


Moze i szukam dziury w calym. Lecz uwazam ze jak na taka konstrukcje, ktorej nie bylo w Polsce od lat nalezy jej sie wiekszy szacunek.
Prywatne zdjecia autor moze sobie przykleic na scianach lub w albumie z babcia i dziadkiem. Dajac je na net przestaja byc takowymi.
To jest zalosne poprostu.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Sob 14 Sie, 2010 21:00

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ładnie - już żaden temat nie jest bezpieczny... Rolling Eyes

Pzdr

Grzesiu

Nie 15 Sie, 2010 0:12

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lecz uwazam ze jak na taka konstrukcje, ktorej nie bylo w Polsce od lat nalezy jej sie wiekszy szacunek. . Prywatne zdjecia autor moze sobie przykleic na scianach lub w albumie z babcia i dziadkiem. Dajac je na net przestaja byc takowymi.
Oj to bardzo ubogi stał by się internet. Bardzo wiele zdjęć przedstawiających różne uzbrojenie jest prywatnymi zdjęciami a nie oficjalnymi i nikt sie nie bawi tam w odpowiednią oprawę i tło. Ale na tych zdjęciach raczej nie ma nowych, naszych konstrukcji Laughing A na zdjęciach były makiety i z tego co się orientuję to nie jest ich ostateczny wygląd.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 15 Sie, 2010 21:02

Powrót do góry
Manierkarz
Kapral

Kapral





Posty: 54
Skąd: Festung Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiadomo coś już na temat MSBS kiedy zacznie się produkcja i czy w ogóle się rozpocznie ??
Pozdrawiam

Sob 12 Mar, 2011 22:23

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Manierkarz napisał:
Wiadomo coś już na temat MSBS kiedy zacznie się produkcja i czy w ogóle się rozpocznie?
Jaka produkcja? Program MSBS-5,56 ma dać w efekcie demonstrator technologii, który nawet jeszcze nie jest modelem, a co dopiero prototypem. I tyle. Gdzie testy? Gdzie badania? Gdzie w ogóle przetarg? Rozwój tej konstrukcji jest zresztą związany z isw Tytan, wszystko się zbiega w czerwcu 2011. Produkcja to jest najwcześniej możliwa w okolicach 2014. Najwcześniej. Może czas tak trochę wrócić do rzeczywistości - powstanie broni to około 7 lat. My zaczęliśmy niespełna trzy lata temu.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 21 Kwi, 2011 12:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.