| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I po co Ci ten Lwów i Wilno? Zastanów się nad tym, przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta (tego z Twoimi cytatami) i spróbuj mi sensownie odpowiedzieć.
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Czw 08 Wrz, 2005 21:41

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Ja tak widze problem tzw. Ziem odzyskanych:należą się one Polsce, ale nie z racji tego, ze kiedyś były dość krótki czas nasze. Gdyby szkopom nie zachciało się robic wycieczki po Europie z biurem podróży Wermacht, to dalej mieliby swój Wrocław czy Szczecin. Ale jak ktoś ma robaki w dupie...ich wina. Moga miec zal tylko dla siebie. Ja osobiscie wolałbym nadal miec Lwów czy Wilno zamiast Wrocławia czy Zgorzelca. pozdrawiam!.


Niestety Piotrze nie miałbyś ani Lwowa, Wilna o Wrocławiu nie mówiąc jednym słowem rączka w nocniku. Z pierwszą cześcią wypowiedzi się zgadzam Exclamation
Rydz napisał:
Cytat:
ZIEMIE ODZYSKANE................... ludzie to sama nazwa mowi o co chodzi. Polska odzyskala te ziemie po stuleciach. SA NASZE!!

Tak nasze jak i innych. Nie straciliśmy tych ziem z powodu wojen tylko z powodu względów dynastycznych mieli słabe nasionka nasi Piastowie
Wink

Czw 08 Wrz, 2005 22:56

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polska odzyskala te ziemie po stuleciach

z wjątkiem Mazur, któe zdobyliśmy na Niemcach, po Krżyżakach i po Prusach.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 09 Wrz, 2005 14:03

Powrót do góry
Jurgen
Master Sergeant

Master Sergeant





Posty: 106
Skąd: Allenstein
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja wypędziłbym najpierw tych któży pier................ bez sensu o wypędzonych niemcach, polakach i żydach, których ja nie wypędziłem i mam to szczeze mówiąc głęboko w nocy, a potem zbudowałbym międzynarodowe centrum przeciwko głupocie ludzkiej ,która jest jedynym powodem tego,ze ludzi sie wypędza z ich domów.....
POZDRO!

_________________
....idźcie zbożem, we wsi moskal stoi........

Pią 09 Wrz, 2005 14:54

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kurnasz mac Owco!!!!! czy ja gdzieś napisałem, ze biorę szabelke i lecę odzyskać Wilno i Lwów Question Question Question Po prostu mówię, ze wolałbym aby w naszych granicach były te miasta a nie Wrocław czy inne Szczeciny Exclamation To jest juz dzis nierealne, ale pomarzyc każdy moze Bardzo szczęśliwy Pytasz sie czemu? Moze dlatego, ze duża część mojej rodziny pochodzi ze Lwowa i Zbaraża, mam po prostu sentyment do tych terenów. Do NASZYCh terenów Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Pozdrawiam!

Pią 09 Wrz, 2005 16:11

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Większość ludzi ze Śląska pochodzi właśnie ze Lwowa i Wilna i oni woleliby tam wrócić... Ja zresztą też Wink

Pią 09 Wrz, 2005 18:55

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Feldmarszałek napisał:
Cytat:
Większość ludzi ze Śląska pochodzi właśnie ze Lwowa i Wilna i oni woleliby tam wrócić... Ja zresztą też

Problem w tym szanowny Kolego, że na Ziemiach Odzyskanych dorasta już czwarte pokolenie, które nie ma prawie nic wspólnego z Kresami. Oni czują się mieszkańcami tych ziem, na których się urodzili i wychowali i w zdecywowanej większości nie interesuje ich powrót na ziemie wschodnie. Zresztą jak pewnie zauważyłeś większość wyjeżdża dzisiaj na zachód w poszukiwaniu pracy. Sentymenty są dobre jak ma sie pracę i perspektywy stabilnego życia. Jak chcesz tam się osiedlić, proszę bardzo. Zapytam tylko o jedno: po co? Czyżby na Ukrainie żyło się lepiej niż w Polsce?
BTW: watpię też czy np. młodzi Niemcy tak bardzo chcą wrócić na dawne ziemie należące kiedyś do Niemiec.

Pozdrawiam.

Pią 09 Wrz, 2005 20:59

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Centrum Wypedzonych powinien powstac w Polsce!!!

rydz-smigly napisał:
Centrum Wypędzonych [/b]powinno[b]powstać w Polsce !!! Co o tym myślicie????


A czemu w Polsce, przecież nas wywozili, a nie wypędzali.....
Do komór gazowych wywozili, Rydzu....

Jeśli jakiś niemiaszek czuje sie wypędzony, to niech sobie centrum zrobi.
Ale nie w tym kraju, u siebie....
W "Deutshland, Deutshland uber ales !!!"

Pozdrawiam Matejko
Piwo Piwo Piwo

I nie zapodawaj więcej kontrowersyjnych tematów, samemu się nie wypowiadając.
To znak, że mało Cie ten temat obchodzi.... Czekasz na efekt dyskusji.
Tylko, po co...?

Uuups, trudne pytanie..... Twisted Evil
Sorki, taki już jestem. Bardzo szczęśliwy

Raz jeszcze POZDRO M. Piwo Piwo Piwo

Pią 09 Wrz, 2005 21:53

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorki, że drugi post... Rolling Eyes

Ale daliście się Panowie 'wsysnąć" w temat.

Czy nie widzicie tego, że każdy przedstawia swoje racje, jednak daleko jesteście od sedna pytania....

To się nazywa " temat zapodany".

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Pią 09 Wrz, 2005 22:05

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
kurnasz mac Owco!!!!! czy ja gdzieś napisałem, ze biorę szabelke i lecę odzyskać Wilno i Lwów Question Question Question Po prostu mówię, ze wolałbym aby w naszych granicach były te miasta a nie Wrocław czy inne Szczeciny Exclamation


A ja wolę Wrocław i Szczecin zamieszkane tylko przez Polaków, niż Lwów i Wilno zamieszkane w większości przez niezadowolonych z polskiej okupacji Litwinów i Ukraińców. Powtarzam - zobacz jak taka opcja skończyła się w Ojczyźnie Bratnich Narodów czyli w Jugosławii.....

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Pią 09 Wrz, 2005 22:06

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

A wy dalej swoje, całkiem nie na temat.....
Dajcie se po razie, i już.

Tylko uwazajcie, żeby Owca była syta i wilk cały..... Rolling Eyes

Pozdrawiam Matejko 8) 8) 8)

Pią 09 Wrz, 2005 22:20

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja sie z Matejka zgadzam. Jesli jakies Niemiaszki czuja sie wypedzone to co nam przeszkadza, ze sobie zbuduja jakies Centrum? Niby u nas ten proces do dzis nazywa sie wysiedleniem ale jak sie poczyta, poslucha, pooglada to chyba kopniaki, kradzieze, gwalty, nakaz pozostawienia majatku itd. raczej zbyt uczciwy nie byl. Oczywiscie zaraz mozna argumentowac, ze wojna, obozy, zaglada, lapanki... To wszystko prawda. Tyle, ze dzis za podobna akcje Milosevic kibluje w Hadze i ma proces. To jak to jest...?
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 13 Paź, 2005 19:17

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
Piotrek napisał:
kurnasz mac Owco!!!!! czy ja gdzieś napisałem, ze biorę szabelke i lecę odzyskać Wilno i Lwów Question Question Question Po prostu mówię, ze wolałbym aby w naszych granicach były te miasta a nie Wrocław czy inne Szczeciny Exclamation


A ja wolę Wrocław i Szczecin zamieszkane tylko przez Polaków, niż Lwów i Wilno zamieszkane w większości przez niezadowolonych z polskiej okupacji Litwinów i Ukraińców. Powtarzam - zobacz jak taka opcja skończyła się w Ojczyźnie Bratnich Narodów czyli w Jugosławii.....


Ty porownujesz Polske do Jugoslawii??? To fajnie

Sro 16 Lis, 2005 0:48

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie zostaliśmy "kotłem narodów", ale i tak mamy "Moherowe Berety", "Giertychjugend" itp...
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sro 30 Lis, 2005 1:32

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wlasnie, "Moherowe Berety".................. Owco, mi sie plakac chce. Nie chodzi o to, ze kazdy ma inne preferencje polityczne. Ale ze glupota wybiera za wiekszosc.

A co do tematu, to nierozumem Matejki, który myli jakos fakty lub watki. Pomysl, po co ma stac jakies centrum w Berlinie??? PO CO??? To my bylismy ofiara II WS. MY

Nie 11 Gru, 2005 2:15

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Po prostu mówię, ze wolałbym aby w naszych granicach były te miasta a nie Wrocław czy inne Szczeciny Exclamation


A ja się nie zgadzam z tą opinią. Wcale nie wolałbym przenosić się na wschód, PO CO? Jaki jest sens, przenosić się tam, gdzie żyje się w gorszych warunkach? No chyba, że ktoś ma tyle kasy, że może zainwestować w luksusy, ja nie mam. Poza tym, jak już ktoś powyżej wspominał, urodziłem się we Wrocławiu, i to właśnie to miasto, tę ziemię uważam za swoje. A pokolenie "wysiedlonych" powoli już wymiera, a wątpię aby obywatele obu krajów chcieli się zgodzić na taką zamianę, jak jeszcze raz podkreślam, ja nie chciałbym. Poza tym, o ile dobrze widzę sam nie mieszkasz w żadnym z obu cytowanych miast, więc skąd możesz znać realia jakie odczuwa człowiek mieszkający i który się urodził we Wrocławiu czy Szczecinie. Dla mnie taka zamiana byłaby właśnie istnym wysiedleniem. Zresztą o czym my tu dyskutujemy, przecież to jest nierealne.

A wracając do tematu, jestem przeciwny czemuś takiemu jak Centrum Wypędzonych. To tylko niepotrzebne rozstrząsanie sprawy i pretensje do ludzi, których już w większości nie ma na tym świecie. Pozdrawiam.

Nie 11 Gru, 2005 12:29

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za tym, zeby kazdy Polak z Kresow moglby tam spokojnie wrocic. MOze nie otrzymac spowrotem swoje grunty, ale zeby byl spokojnie tam.

Nie 11 Gru, 2005 16:09

Powrót do góry
Schmeisser
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Skąd: Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wrócić przecież może, czy ktoś mówi że nie? Tyle, że ile w dzisiejszych czasach jest takich osób? Garstka? Większość już się przyzwyczaiła do swych nowych ziem a kolejne pokolenie za swoje uważa tam gdzie się urodziła ( w tym ja), a wiedz, że ludzi z pokolenia wysiedlonych jest z każdym dniem coraz mniej. Jaki więc był by sens powrotu na ziemie nie swoje, a przodków?

Nie 11 Gru, 2005 17:16

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
rydz-smigly napisał:
Cytat:
A ja jestem za tym, zeby kazdy Polak z Kresow moglby tam spokojnie wrocic. MOze nie otrzymac spowrotem swoje grunty, ale zeby byl spokojnie tam.

A czy Szanowny Kolega nie pomyślał, że może ci, którzy pamietają kresy i tamtejsze warunki życia i kwestie narodowościowe wcale nie mają ochoty tam wracać? Nie chodzi tylko o to, że się przyzwyczaili do swoich miejsc zamieszkania. Osiedlając sie na tych terenach otrzymywali mieszkania i gospodarstwa na takim poziomie, o którym im się nawet nie śniło, gdy mieszkali na kresach. Często z urządzeniami, o ktorych działaniu nie mieli pojęcia (elektryczność, gaz, kanalizacja, sprzęt AGD, maszyny rolnicze). Mówiąc "Kresy wschodnie" najczęściej mamy na myśli Lwów i Wilno gdzie poziom życia był wyższy niż na wsi, a zapominamy o biedocie na wsiach i chatach krytych słomą i klepisku zamiast podłogi, ze "Sławojką" za oborą lub stodołą, a elektryczność to miał "Pan dziedzic" i niewielu bogatych chłopów o innych rzeczach juz nie wspomnę.
W takim razie mam pytanie: dlaczego skoro Kolega tak usilnie chce "dać szansę" na przenoszenie się Kresowian na ich dawne ziemie to dlaczego sam nie wraca do Polski i nie stworzy miejsc pracy dla rodaków? Za wygodnie się żyje? Ale przecież my tam dla was w "Europie" to też takie "dzikie kresy" jesteśmy, nie?.

Pozdrawiam.

Nie 11 Gru, 2005 18:32

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
A co do tematu, to nierozumem Matejki, który myli jakos fakty lub watki. Pomysl, po co ma stac jakies centrum w Berlinie??? PO CO??? To my bylismy ofiara II WS. MY

To ja Ci zaraz wytłumaczę, skoro nie rozumiesz.

Nie mieszaj Rydzu.
Owszem, my byliśmy ofiarami wojny. Jednak centrum miiało być dla niemców wypędzonych z Polski.
Niech sobie zrobią u siebie, i kropka.


Cytat:
To my bylismy ofiara II WS. MY

To gdzie jest ta Twoja europa? Że tak spytam....
Bo ja w Polsce mieszkam, to moja Ojczyzna.

Pozdrawiam Matejko Piwo Piwo Piwo

Pon 12 Gru, 2005 0:43

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Centrum Wypędzonych powinno być w Gdyni, gdyż tam, niegdyś, mnie i paru jeszcze kumpli wypędzili z boiska piłkarskiego Arki, a przecież nie niszczyliśmy trawnika, butelki po piwie posortowaliśmy i zostawili karnie w szeregu pod płotem, a odl... tzn. czynności fizjologiczne wykonywaliśmy w miejscu zakrytym dla terenów wykorzystywanych przez uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, chociaż może były to tylko nieco przerośnięte przedszkolaki. Czujemy się więc pokrzywdzeni i dlatego Centrum powinno być w Gdyni. Ostaecznie zgodzilibyśmy sioę na Sopot, ze względu na molo i festiwale. Dojazd "szybką" kolejką podmiejską też nie jest bez znaczenia!

SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Pon 12 Gru, 2005 0:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.