| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Mein kampf" w Szczecinie

za GW
Policja zarekwirowała "Mein Kampf" w dwóch szczecińskich księgarniach

Policjanci przeszukali dziesięć szczecińskich księgarń i dwie hurtownie. Zarekwirowali 50 egzemplarzy książki Adolfa Hitlera "Mein Kampf" - znaleziono je w księgarniach Zamkowej i Naukowej

Dochodzenie nadzoruje prokuratura. - W tym przypadku mówimy o przestępstwie rozpowszechniania cudzego utworu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - tłumaczy Stanisław Felsztyński z prokuratury okręgowej. - Grozi za to od pół roku do pięciu lat pozbawienia wolności. Będziemy również sprawdzać, czy oferowanie tej książki nie jest publicznym propagowaniem faszyzmu. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Zawiadomienie o przestępstwie oraz wniosek o ściganie złożyli w tej sprawie przedstawiciele Kraju Związkowego Bawarii, który jest właścicielem praw autorskich i nikomu nie zezwala na druk. Książkę opublikowało w lutym Wydawnictwo Książki Niezwykłej XXL. Władze Bawarii zareagowały natychmiast. Akcję konfiskowania i zabezpieczania nakładu rozpoczęła w maju wrocławska prokuratura. Wiele księgarń i hurtowni wycofało kontrowersyjną publikację. Nie wszystkie - w Szczecinie książki można było kupić do 30 sierpnia. - "Mein Kampf" idzie równie dobrze jak "Kod Leonarda da Vinci" - mówił "Gazecie" na początku sierpnia Krzysztof Wawrzonek, kierownik księgarni Zamkowej.

Pią 02 Wrz, 2005 23:00

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja znajomość praw autorskich mówi że po 70 latach od pierwszego opublikowania utworu prawa autorskie do niego wygasają. 70 lat temu był rok 1935 i każdy porządny Niemiec miał już MK w domu.... Drugim warunkiem jest 50 lat od śmierci autora a ten umarł 60 lat temu....

A co do propagoawania faszyzmu..... To w takim razie należy zakazać druku jakichkolwiek książek i publikacji o III Rzeszy z wyjątkiem tych, które składają się z samych wyzwisk pod jej adresem. Jakoś przedruki "dzieł" komuchów nikomu nie przeszkadzają....

Żeby nie było nieporozumień - Main Kamp Adolfika to bełkot, stek bzdur i grafomaństwo pierwszej wody. Próbowałem to kiedyś przeczytać, ale nie dałem rady przebrnąć. To jak mowy Lecha W. - normalny człowiek gubi się po najdalej trzecim zdaniu Twisted Evil

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 0:02

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NIEPRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!

Tak szczerze mówiac to prawa autorskie do "Mein Kampf" ma Rzad Federalnego Landu Bawarii w Monachium z Edmundem Stoiberem na czele. Jednak z tych praw napewno nigdy nie skorzystaja.....

Sob 03 Wrz, 2005 0:27

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co jest nieprwadą? Ustalenia polskiej ustawy o prawach autorskich? A może to nie Adolf napisał Mein Kampf, tylko Rząd Federalny Landu Bawarii z Edmundem S. na czele? Twisted Evil
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 0:32

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

POLSKA ustawa o prawach autorskich obowiązuje na terenie POLSKI i dotyczny POLSKICH autorów. Prawa autorskie Adolfa Hitlera należą do Rządu Bawarii i on i tylko on może decydować o zezwoleniach na druk.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 03 Wrz, 2005 23:04

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ponieważ jesteśmy w POLSCE to nas też obowiązują POLSKIE prawa, a nie bawarskie! I dlatego nie musimy pytać się nikogo z zewnątrz o zgodę, zwłaszcza, że książka była wydana na rynek POLSKI po POLSKU.
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 23:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja słyszałem że na mocy jakiegoś paktu Jałta czy coś , wszelkie dzieła autorskie , filmy foto itp wytworzone przez III Rzeszę tracą moc ochronną praw autorskich , szukałem tego i nie mogłem znaleźć , ale coś takiego było.


Bo co mamy płacić za prawa autorskei SS-manowi który robił zdjęcia podczas egzekucji dzieci????????????????????

Sob 03 Wrz, 2005 23:24

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też słyszałem i czytałem w kilku miejscach, że wytwory III Rzeszy nie są objęte prawami autorskimi. Ale źródła nie były pewne (żadne kodeksy, ani dzienniki ustaw).
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 23:29

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Allegro , właśnie - ale to ma sens , jak znajdziemy źródło to bedzie bajka - moze ktoś pomoże ?

Sob 03 Wrz, 2005 23:31

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak czy owak, wydawanie bredni Adolfa nie narusza w świetle polskich przepisów niczyich praw autorskich. Być może narusza dobre obyczaje i jest niemoralne, ale praw autorskich nie narusza.
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 23:34

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

narusza. Dlatego że fakt iżprawa do AH ma Bawaria obowiązują na całym świecie. TAk jak patenty. To że kowalski zarejestruje wynalazek w Polsim urzędzie patentowym nie znaczy że cos takeigo można produkować za granicą.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 03 Wrz, 2005 23:38

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Ha! Pomożecie?? Pytał swego czasu tow. Gierek, a tłum odpowiedział mu: Pomożemy! A on na to: No!
No, a ja mogę spróbować... pomóc. Laughing Laughing
Tyle że nie dziś... Ale w tym miesiącu, jeśli znajdę chwilkę, to poszperam i wrzucę na forum co i jak z tymi prawami autorskimi do dzieł nazistowskich.
Pozdr.
wars98 Razz

Sob 03 Wrz, 2005 23:39

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
narusza. Dlatego że fakt iżprawa do AH ma Bawaria obowiązują na całym świecie. TAk jak patenty. To że kowalski zarejestruje wynalazek w Polsim urzędzie patentowym nie znaczy że cos takeigo można produkować za granicą.


Po 70 latach od opublikowania lub po 50 latach od śmierci autora MOŻNA!

Sob 03 Wrz, 2005 23:47

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale Ty cytujesz Polskie prawo, któe nie musi mieć znaczenia poza granicami kraju, dla osób z innym obywatelstwem itp. Zresztą jak Wars coś wyszpera to napisze i ja osobiście będę czekał na konkretne artykuły prawa.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 03 Wrz, 2005 23:50

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon, nosisz turban a Twoja kobieta czador? A tak przecież nakazuje obowiązujące na świecie prawo koraniczne.......

MK zostało wydane w Polsce i tu wydawcę obowiązuje polskie prawo.

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 03 Wrz, 2005 23:56

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To co publikując zdjęcia krematorium w Oswiecimiu mam płacić za prawa autorskie ???????????

Proszę niech się zgłoszą , zapraszam to samo się tyczy fotografii wykonywanych na zamowienie nazistowskiej propagandy - niedoczekanie.

Sob 03 Wrz, 2005 23:58

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
Po 70 latach od opublikowania lub po 50 latach od śmierci autora MOŻNA!... /// ... Jakoś przedruki "dzieł" komuchów nikomu nie przeszkadzają....

Ale w PL i z autorami PL. POstawi się w ich sytauacji. Jeżeli masz prawo do rozpowszechniania książki TU i nas.. a ktoś Ci ją wyda za Odrą... i tam będą tzrepać kasę.. też larum podniesiesz. Tymbardziej, że rozpętali wobec tej propagandy na kartkach papieru burzę i wyolbrzymiono, ale (!) co niektórzy nie widzą w tym propagandy a jedynie słuszną prawdę a tych jest wielu i dlatego są zakazy.
Co do ksiąg komunistycznych to raczej nie robi się już przedruków książek typu "Krótka histori WKPb" bo i po co? To straszna propaganda, gdzie nawet ja - człowiek o przekonaniach czysto socjalistycznych śmaiłem się z tych idiotyzmów a zarazem podziwiałem ludzi, że tak można pisać o durnotach hehe ale żeby to wszyscy widzieli...

Nie 04 Wrz, 2005 11:48

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zartujesz !!! W podstawówce chodziliśmy do biblioteki na przerwach i czytaliśmy Dzieła Zebrane MArksa i Engelsa. Po dwóch zdaniach już się brechtaliśmy a po jednym akapicie wyrzucali nas z biblioteki. Tego słownictwa i treści nie wymyśliłbyś po trawce- a oni to na trzeźwo pewnie jeszcze pisali.

Nie 04 Wrz, 2005 19:51

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

link pokrewny sprawie, ciekawe kto chce to kupić?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=62879940

Pon 05 Wrz, 2005 17:41

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wiecie, ze w ksiegarni brukowca nadal jest to oferowane po 29 PLN? I to mimo nakazu wroclawskiego sadu o wycofaniu z ksiegarn i hurtowni. Mnie to wychodzi na to, ze geszeft pod nazwa O bawi sie w propagowanie i kolportaz tresci zakazanych konstytucyjnie.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Wrz, 2005 19:32

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Krecik! Przecież Izabela pisała Tobie, że "Księgarnia Odkrywcy", a "Odkrywca" to dwa różne przedsięwzięcia... Nie wierzysz, czy jak??
Pozdr.
wars98 Razz

Wto 06 Wrz, 2005 19:42

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jej? No chyba zartujesz... Ja jestem jej rowiesnikiem. A przy okazji - skad wiesz co mi pisala?
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Wrz, 2005 19:45

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Krecik! Ma się ten wywiad, co...?? Laughing Razz Twisted Evil
Małej wiary jesteś i w dodatku uprzedzony... Rudych nie lubisz, czy jak?? Wink Uśmiech
Pozdr.
wars98

Wto 06 Wrz, 2005 19:53

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie to nie tyle wywiadem pachnie co... (nie nazwe tego bo wyjdzie nieelegancko). Oczywiscie to nie Ciebie dotyczy. Najsmiesniejsze jest to, ze ja w przyplywie emocji moglbym upublicznic tez co nie co. I to nie w ramach cytatow a konkretow udokumentowanych. Byloby wesolo?
Rudych? To nie to. I zeby nie bylo - rasista tez nie jestem. Ja po prostu nie lubie falszywcow. I tyle. Mysle ze jesli chcesz to na priva mozna dlaej to ciagnac bo chyba tylko my dwaj wiemy o co chodzi Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Wrz, 2005 20:05

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć! Bardzo szczęśliwy
Zanim na priva przejdę, to dodam, że Izabela słowa mi nie puściła! Słowo!
A co "MK". Co poniektórzy mogliby się przestać tak tym podniecać... bo nie ma czym... Mr. Green
Pozdr.
wars98

Wto 06 Wrz, 2005 20:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.