| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli masz mozliwosc powinienes zapytac-z reguly lesnicy sa OK i daja ciche przyzwolenie-podpowiedza gdzie kopac ,gdzie uwazac na SL.....wlasciwie dawali-przy obecnym nawale kopaczy,niezakopanych dolkach i niszczeniu upraw-jest coraz gorzej.
np.niedawno odbyla sie sesja rady gminy-bedacej "Mekka" moneciarzy-i koniec...dobre czasy minely-teraz ludnosc ma wzywac policje i gonic z pol.....

Wracajac do lasu-SL a LP to dwie rozne instytucje - nieprzepadajace za soba.

kiedys podczas wykopalisk autostradowych !!! wpada na nas SL Uśmiech a my juz ponad 40 arow otwarte:) .....nawet nie wiedzieli ze w ich rejonie beda autostrade budowac....


Cytat:
Konieczne jest pozwolenie od konserwatora zabytków.


WKZ NIE MA PRAWA wydac zezwolenia na poszukiwania poza rejestrem/jak napisano w pierwszych postach watku/ jesli wydaje-jest to nadinterpretacja przepisow.

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 10 Paź, 2012 23:03

Powrót do góry
fajfer185
Chorąży

Chorąży




Posty: 170
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam ja kopałem w lesie panstwowym i nie złapał dostałem mandat 300 zł za niszczenie sciólki

Sro 16 Kwi, 2014 21:53

Powrót do góry
danyeluk1691
Рядовой

Рядовой




Posty: 2
Skąd: Piotrków Trybunalski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze mogłeś uprzedzić leśników, że chciałbyś zrobić poszukiwania "skarbów". Ja zawsze przed jakimikolwiek wypadami poszukiwawczymi idę do leśników pytać czy nie będą mieli nic przeciwko. Zawsze można się dogadać.

____________________
U nas zakupy robi św. Mikołaj http://bajanbol.blog.interia.pl/ Ciebie też zapraszamy!


Ostatnio zmieniony przez danyeluk1691 dnia Pon 03 Lis, 2014 17:13, w całości zmieniany 1 raz

Pią 09 Maj, 2014 9:57

Powrót do góry
andrzejWA
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawo należy przestrzegać

Bardzo szczęśliwy Nie wolno- musi byc pozwolenie.....Pozdrawiam serdecznie

Pią 18 Lip, 2014 7:55

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, Kris 501, ale bzdura wielokrotnie powtarzana nie stanie się prawdą, nawet jeśli ktoś w nią uwierzy. Konserwator może wydać jedynie zgodę na poszukiwania odnośnie stanowisk archeo lub obiektów zabytkowych. Pozostałe tereny nie leżą w jego gestii.Nie może więc na inne obszary wyrażać czy nie wyrażać zgody. Tak więc można spokojnie kopać na pozostałych terenach. Oczywiście, jeśli zdemolujemy przy tym las czy inny teren, to mogą być z tego kłopoty, ale z powodu dokonanych zniszczeń.

Pon 21 Lip, 2014 9:25

Powrót do góry
Boldenon
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 425
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W naszym przypadku wyglądało to tak:
Rozmowa w Nadleśnictwie które jest właścicielem gruntów, złożenie wniosku u konserwatora o pozwolenie na poszukiwania na terenach LP nad którymi sprawuje opiekę nadleśnictwo wraz z wniesieniem opłaty 82 zł, otrzymanie pozwolenia od w/w instytucji na okres 3 lat.
Moim zdaniem wszystko zależy od osób do których się zwracamy. My mieliśmy szczęście. Nadleśniczy już przed naszą wizyta poinformował konserwatora że nie ma nic przeciwko. Wszystko załatwione w miłej i przyjaznej atmosferze.

_________________
"Klata, plecy, barki-od tego są ciężarki" Uśmiech

Sro 03 Wrz, 2014 20:18

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

link z lokalnej strony: "Znalazłeś "skarb"? Musisz oddać

http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=15323&mod=4

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 22 Wrz, 2014 9:33

Powrót do góry
slo_mo
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 197
Skąd: mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat stary jak świat...
Swoją drogą ciekawe jak ziemia "pracuje" i jakie rzeczy wychodzą same z siebie.

_________________
pozdr Mariusz

...been there, done that...

Pon 22 Wrz, 2014 9:58

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro WKZ nie ma prawa wydawać pozwoleń poza rejestrem to chyba oznacza to że nie da się zalegalizować takich poszukiwań?

Będę musiał się popytać kilku osób o to zagadnienie, zawsze byłem pewny że konserwa wydaje pozwolenia na poszukiwania zabytków gdziekolwiek by nie były i szczerze mówiąc nadal tak myślę.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 22 Wrz, 2014 10:18

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana, konserwator zabytków jest konserwatorem zabytków, a nie całego świata Wink na szczęście Laughing A to nie znaczy, że nie da się zalegalizować poszukiwań na obszarach poza rejestrem, lecz że nie ma potrzeby ich legalizować, bo nie są nielegalne.

Pon 22 Wrz, 2014 14:07

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mylisz się, poszukiwania zabytków są nielegalne w myśl naszego dziwnego prawa...
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 22 Wrz, 2014 22:33

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak to robię na własnej ziemi?

Wto 23 Wrz, 2014 7:24

Powrót do góry
slo_mo
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 197
Skąd: mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na własnej ziemi dozwolone.
Jednak wszystko co znajdziesz cały czas należy do państwa...

_________________
pozdr Mariusz

...been there, done that...

Wto 23 Wrz, 2014 8:23

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie to NIEPRAWDA, że wszystko co znajduje się w ziemi należy do RP. Takie wypowiedzi to powielanie ogulników. W/g przepisów wszystkie zabytki znalezione w ziemi, na ziemi lub w wodzie są własnością RP, ale powtarzam zabytki. Prawdą też jest, że szukanie zabytków jest w naszym kraju karane i nie ma podziału na prywatne, czy państwowe tereny. Czołg2

Czw 23 Paź, 2014 17:29

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

GALON napisał:
Panowie to NIEPRAWDA, że wszystko co znajduje się w ziemi należy do RP. Takie wypowiedzi to powielanie ogulników. W/g przepisów wszystkie zabytki znalezione w ziemi, na ziemi lub w wodzie są własnością RP, ale powtarzam zabytki. Prawdą też jest, że szukanie zabytków jest w naszym kraju karane i nie ma podziału na prywatne, czy państwowe tereny. Czołg2


I tu masz całkowitą rację...warto się jednak zastanowić co dla każdego człowieka znaczy "wszystko".
Bo jeżeli chodzi o mnie, to są to militaria. Dla kogoś innego to numizmaty, medale, pieczęcie.....i wiele wiele różnych rzeczy.
Akurat te artefakty które wymieniłem podlegają ustawie o zabytkach i z mojej strony mogę powiedzieć że "wszystko" należy do RP

Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. Nr 162, poz.1568 ze zm.)
Jasno wymienia co jest zabytkiem (jeżeli mówimy o zabytkach ruchomych) -
# dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej.
# kolekcje.
# numizmaty oraz pamiątki historyczne, a zwłaszcza militaria, sztandary, pieczęcie, odznaki, medale i ordery.
# wytwory techniki, a zwłaszcza urządzenia, środki transportu oraz maszyny i narzędzia.
# materiały biblioteczne.
# instrumenty muzyczne.
# wytwory sztuki ludowej i rękodzieła oraz inne obiekty etnograficzne.
# przedmioty upamiętniające wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osób.

Właściwie tutaj zawarte jest WSZYSTKO co można z ziemi podnieść.
Do tego magiczne słowo "z minionej epoki" i mamy komplet.
A ta tajemnicza miniona epoka, to wszystko sprzed 1945 roku.

I nie ma to nic wspólnego z powielaniem ogólników.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 23 Paź, 2014 18:47

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Polandii prawo tak się konstruuje aby nikomu przypadkiem nie było za dobrze Twisted Evil
czasem się zastanawiam czy te stado prawników w cyrku na wiejskiej przypadkiem nie tworzy prawa z myślą o sobie, celowo nie jasne, aby można było trzepać kase z biednych frajerów (nie mylić z rolnikiem Wink )

Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 23 Paź, 2014 21:03

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W Polandii prawo tak się konstruuje aby nikomu przypadkiem nie było za dobrze

...coś w tym jest.

Mimo wszystko kolekcjonerzy, jak i cała ekipa biegających z wykrywkami, całkiem dobrze sobie radzą... Uśmiech
Jak by prawo było mądrze skonstruowane, to wszyscy by na tym zyskali - prywatni kolekcjonerzy, poszukiwacze, państwo, a przede wszystkim historia.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 23 Paź, 2014 21:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stani

W założeniach mentalnych warstw rządzących w tym państwie ( od setek lat ) tkwi zasada , wręcz aksjomat - państwo tworzy obywateli a nie obywatele państwo co przekłada się na : obywatele są dla państwa a nie państwo dla obywateli. Zresztą obywatele oraz państwo nauczyli się przez setki lat toczyć ze sobą wojny o przetrwanie mniej lub bardziej skuteczne / efektywne. O porozumieniu ( umowie społecznej ) nie ma tu co mówić , bo obie strony nie mają dla siebie szacunku . Stosunek do prawa ( czyli umowy ) jego poszanowania i jego jasności się tu kłania .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 23 Paź, 2014 22:11

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mieczysławie

Moim zdaniem to warstwie rządzącej pomieszały się (już dosyć dawno temu) pojęcia Ojczyzny z Ojcowizną, a to przekłada się na ich poczynania.
Tak więc obywatele widzą te poczynania (w myśl zasady - bliższa ciału koszula) i stąd bierze się brak szacunku jednych do drugich.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Pią 24 Paź, 2014 16:04

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

toyotomi napisał:
obywatele widzą te poczynania (w myśl zasady - bliższa ciału koszula) i stąd bierze się brak szacunku jednych do drugich.


Stani

Oraz pogarda tych drugich dla tych ...jednych . Wszak od setek lat 90 % populacji w tym kraju to były ...przedmioty , którego prawo obowiązywała ale NIE tych co one TWORZYŁO . " Nawyki " ( ???) pozostały do dziś .

I pod tym kątem pisałem.


Mówi Ci to coś - a 'rebours :

https://www.youtube.com/watch?v=E7LudZKTdA4

do:

https://www.youtube.com/watch?v=LSqWVlf1KoE

Wolę tego drugiego .Tych drugich w historii narodu brakło. Przepraszam PT Wszystkich za OT .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 24 Paź, 2014 17:50

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

toyotomi napisał:
GALON napisał:
Panowie to NIEPRAWDA, że wszystko co znajduje się w ziemi należy do RP. Takie wypowiedzi to powielanie ogulników. W/g przepisów wszystkie zabytki znalezione w ziemi, na ziemi lub w wodzie są własnością RP, ale powtarzam zabytki. Prawdą też jest, że szukanie zabytków jest w naszym kraju karane i nie ma podziału na prywatne, czy państwowe tereny. Czołg2


I tu masz całkowitą rację...warto się jednak zastanowić co dla każdego człowieka znaczy "wszystko".
Bo jeżeli chodzi o mnie, to są to militaria. Dla kogoś innego to numizmaty, medale, pieczęcie.....i wiele wiele różnych rzeczy.
Akurat te artefakty które wymieniłem podlegają ustawie o zabytkach i z mojej strony mogę powiedzieć że "wszystko" należy do RP

Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. Nr 162, poz.1568 ze zm.)
Jasno wymienia co jest zabytkiem (jeżeli mówimy o zabytkach ruchomych) -
# dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej.
# kolekcje.
# numizmaty oraz pamiątki historyczne, a zwłaszcza militaria, sztandary, pieczęcie, odznaki, medale i ordery.
# wytwory techniki, a zwłaszcza urządzenia, środki transportu oraz maszyny i narzędzia.
# materiały biblioteczne.
# instrumenty muzyczne.
# wytwory sztuki ludowej i rękodzieła oraz inne obiekty etnograficzne.
# przedmioty upamiętniające wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osób.

Właściwie tutaj zawarte jest WSZYSTKO co można z ziemi podnieść.
Do tego magiczne słowo "z minionej epoki" i mamy komplet.
A ta tajemnicza miniona epoka, to wszystko sprzed 1945 roku.

I nie ma to nic wspólnego z powielaniem ogólników.


Nie zgodzę się z Szanownym Kolegą. Zmieniłeś treść ustawy. Problem w tym że ta ustawa nie wyjaśnia jasno co jest zabytkiem.
Art. który przytoczyłeś to Art. 6 tejże ustawy.....
1. Ochronie i opiece podlegają, bez względu na stan zachowania:
(...)
2) zabytki ruchome będące, w szczególności:
# dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej.
# kolekcje..................

To nie jest definicja zbytku. Definicją jest :

,,Art. 3.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) zabytek – nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadec-two minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową;"

W praktyce wiem, że to WKZ określi (subiektywnie, lub obiektywnie) na podstawie swojej wiedzy czy dany przedmiot to zabytek, czy nie. Bo np. sprzęt mechaniczny z lat 1939-1945 którego zostało 5 szt. na świecie, wliczy w zabytek, a guzik z munduru szeregowca z tego okresu, których wyprodukowano w ilości kilku milionów sztuk, już nie. Więc tak jak na wstępie uważam że jest to powielanie ogólników.
Czołg2

Pią 24 Paź, 2014 20:26

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

GALON napisał:
toyotomi napisał:
GALON napisał:
Panowie to NIEPRAWDA, że wszystko co znajduje się w ziemi należy do RP. Takie wypowiedzi to powielanie ogulników. W/g przepisów wszystkie zabytki znalezione w ziemi, na ziemi lub w wodzie są własnością RP, ale powtarzam zabytki. Prawdą też jest, że szukanie zabytków jest w naszym kraju karane i nie ma podziału na prywatne, czy państwowe tereny. Czołg2


I tu masz całkowitą rację...warto się jednak zastanowić co dla każdego człowieka znaczy "wszystko".
Bo jeżeli chodzi o mnie, to są to militaria. Dla kogoś innego to numizmaty, medale, pieczęcie.....i wiele wiele różnych rzeczy.
Akurat te artefakty które wymieniłem podlegają ustawie o zabytkach i z mojej strony mogę powiedzieć że "wszystko" należy do RP

Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. Nr 162, poz.1568 ze zm.)
Jasno wymienia co jest zabytkiem (jeżeli mówimy o zabytkach ruchomych) -
# dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej.
# kolekcje.
# numizmaty oraz pamiątki historyczne, a zwłaszcza militaria, sztandary, pieczęcie, odznaki, medale i ordery.
# wytwory techniki, a zwłaszcza urządzenia, środki transportu oraz maszyny i narzędzia.
# materiały biblioteczne.
# instrumenty muzyczne.
# wytwory sztuki ludowej i rękodzieła oraz inne obiekty etnograficzne.
# przedmioty upamiętniające wydarzenia historyczne bądź działalność wybitnych osób.

Właściwie tutaj zawarte jest WSZYSTKO co można z ziemi podnieść.
Do tego magiczne słowo "z minionej epoki" i mamy komplet.
A ta tajemnicza miniona epoka, to wszystko sprzed 1945 roku.

I nie ma to nic wspólnego z powielaniem ogólników.


Nie zgodzę się z Szanownym Kolegą. Zmieniłeś treść ustawy. Problem w tym że ta ustawa nie wyjaśnia jasno co jest zabytkiem.
Art. który przytoczyłeś to Art. 6 tejże ustawy.....
1. Ochronie i opiece podlegają, bez względu na stan zachowania:
(...)
2) zabytki ruchome będące, w szczególności:
# dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej.
# kolekcje..................

To nie jest definicja zbytku. Definicją jest :

,,Art. 3.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) zabytek – nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadec-two minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową;"

W praktyce wiem, że to WKZ określi (subiektywnie, lub obiektywnie) na podstawie swojej wiedzy czy dany przedmiot to zabytek, czy nie. Bo np. sprzęt mechaniczny z lat 1939-1945 którego zostało 5 szt. na świecie, wliczy w zabytek, a guzik z munduru szeregowca z tego okresu, których wyprodukowano w ilości kilku milionów sztuk, już nie. Więc tak jak na wstępie uważam że jest to powielanie ogólników.
Czołg2


PT GALON

Niestety nie masz Waść , racji. PT Toyotomi jasno wyjaśnił wszystko - koreluje to również z art . 3 . Natomiast wszyscy wiemy że klasyfikacją " ostateczną " jako taką jest decyzja WKZ od której zresztą można się odwołać . I to właśnie oraz inne stanowi o słabości tego prawa .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 24 Paź, 2014 22:36

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@GALON

Przeczytaj cały dziennik ustaw, a potem podejmiemy dyskusję...dobrze.
Będziemy się wspólnie zastanawiali nad definicją zabytku...Skrucha ...dzieląc zapałkę na czworo.

---------------------------------------------------------

...do wglądu - Art.6 pkt.2



Opis załącznika:

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Pią 24 Paź, 2014 23:20

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie, że nie wszystko. Znam osobiście sytuację, gdzie WKZ powołany jako biegły sądowy wydał opinię, że monetka 500 marek z 1932 nie jest zabytkiem. Przeczy to więc założeniu, że wszystko przed 1945 to zabytek. Zresztą gdyby tak było to w definicji ustawodawca zawarłby zdanie ,, wszystko przed 1945" Natomiast wyszczególnienie z ustawy (art. 6) w moim mniemaniu nie jest definicją zabytku. Może jest tak, że czytam bez zrozumienia, proszę więc o wytłumaczenie. Chciałem jeszcze zwrócić uwagę,że przytoczony art. 6 przez Toyotomi ze słowami ,, Jasno wymienia co jest zabytkiem", jest nieprawdziwe, bo jak na wstępie napisałem definicja jest niejednoznaczna. Gdyby była jednoznaczna, niepotrzebna byłaby opinia WKZ, tylko rzeczoznawcy pod kontem daty powstania przedmiotu.
Czołg2

Pią 24 Paź, 2014 23:21

Powrót do góry
GALON
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

toyotomi napisał:
@GALON

Przeczytaj cały dziennik ustaw, a potem podejmiemy dyskusję...dobrze.
Będziemy się wspólnie zastanawiali nad definicją zabytku...Skrucha ...dzieląc zapałkę na czworo.

---------------------------------------------------------

...do wglądu - Art.6 pkt.2


Przeczytać cały dziennik ustaw to robota na 2 miesiące, zrozumieć to robota na 60 lat.
Przeczytałem całą ustawę, jestem gotów do dyskusji. Po to jest przecież forum i ten wątek.
Czołg2

Pią 24 Paź, 2014 23:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.