| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnaleziony skarb w Anglii

W Anglii nie ściga się poszukiwaczy. Odkupuje się od nich znaleziska lub daje nagrody o wartości zbliżonej do odkrytego skarbu...

http://deser.pl/deser/1,83453,7226138,Kupil_wykrywacz_metali_i_znalazl_skarb_wart_milion.html

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 06 Lis, 2009 0:54

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak najbardziej właściwe podejście do sprawy.....Jeżeliby u nas w kraju obowiązywał podobny system( już nie mówię; taki sam) To wiele rzeczy znalezionych cichaczem pozostałoby w kraju....A tak jest jak jest ...........a widoków na lepsze żadnych Smutny

Niestety na "cuda" trzeba jeszcze poczekać Bardzo szczęśliwy
Pozdr

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pią 06 Lis, 2009 9:21

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby u nas w kraju byly takie rozwiazania prawne to "wyfruneloby" wszytko co mozna spieniezyc.
Kudi, najpierw nasze spoleczenstwo musi miec taka mentalnosc jak brytyjczycy, gdzie prawo jest powszechnie szanowane, a kontakt z policja czy wogole urzednikiem panstwowym nie jest obarczony pietnem donosicielstwa. Zobacz jak jest u nas... Praktycznie kazdy przepis jest krytykowany. Nie ma dyskusji na temat tego po co sie cos wprowadza tylko jest lamentowanie i krytykanctwo, ze ktos cos uniemozliwia, zabrania i jak to wogole jest zle. Dopoki takie bedzie nasze myslenie o prawie to ja uwazam, ze trzeba zabraniac zeby cokolwiek uchronic.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 06 Lis, 2009 11:40

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmmm....otóż, mentalność może być całkiem inna:))
Teraz jest tak jak mówisz; skoro mam fajnego fanta i dość cennego a w kraju jego posiadanie jest dość " uciążliwe" ( bez możliwości udowodnienia skąd go masz, bo jak powiesz, że wykopałeś to automatycznie dostaniesz kilka paragrafów)) To faktycznie szukasz jakiegoś lewego rynku ( zagranicznego) aby to szybko upłynnić i coś na tym zarobić bądź kamuflujesz w najgłębszych czeluściach, pokazując go tylko naprawdę zaufanym...A skoro miałbyś możliwość, że z tym fantem udajesz się do najbliższego muzeum i mówisz prawdę, że go wykopałeś i masz zapewnioną z urzędu gratyfikację w wysokości wartości danego fanta to co byś zrobił....Ja na pewno bym nie szukał innego zbytu mając pod nosem własny( krajowy)gdzie z pełną świadomością oddałbym fanta. Mając pewność, że pozostanie w kraju dla uciechy i podziwu potomnych...
Pozdrawiam.Dariusz

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pią 06 Lis, 2009 13:46

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moze jestem naiwny Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ale gdybym ja cos przypadkiem znalazl to oddalbym "to" do muzeum bez oczekiwania jakichkolwiek gratyfikacji. Bo niby za co?
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 06 Lis, 2009 15:42

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak się zachwycacie mentalnością Brytyjczyków zapominając w jak drakoński sposób została ona ukształtowana - budowano ją od XI wieku - za najmniejsze przestępstwa przewidując karę śmierci bez analiz okoliczności czynu i rozszerzając odpowiedzilaność na tzw. "zobowiązanych do donosu" - warto przyjrzeć się czym była pierotna konstrukcja ławy przysięgłych i jak zgrabnie "wykreowano" obowiazek donosu. Z niczym podobnym poddani królów polskich nawet nie zdążyli się zetknąć...w porównaniu z GB błogostan panujący u nas był wręcz nieprawdopodobny...
Pozdrawiam

Pią 06 Lis, 2009 16:22

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widac ich sposob wymuszenia szacunku dla prawa w efekcie byl skuteczny. My za to prawo traktujemy jako cos zlego.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pią 06 Lis, 2009 17:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.