| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:

Daję na to Waści 12 godzin ! Po upływie tego terminu bez słownika ogłoszę Waści kłamcą , nieukiem oraz insynuatorem obelg wobec innych osób na Forum . A za to ostatnie postawię wniosek o regulaminowe ukaranie .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon


Ponieważ nie zwykłem dawać satysfakcji, w postaci podporządkowania się, osobom Twego pokroju, to odpowiem w sposób, który również stosujesz.
Są wydawnictwa dotyczące Orderu VM, które w jednoznaczny sposób określają komu, jaki order przyznają.
Żeby Cie dodatkowo zmobilizować dodam jeszcze, że cesarzowi Japonii przyznano do rozdysponowania, oprócz imiennie odznaczonych oficerów, 2 Krzyże Kawalerskie, 6 Krzyży Złotych, i 43 Srebrne. Za wojnę rosyjsko-japońską dodatkowo dla 2 DP - 4 Krzyże, 15 BP - 2 Krzyże, 10 DP - 2 Krzyże, 3 DP - 2 Krzyże, 12 DP - 2 Krzyże.
Do dyspozycji króla Rumunii - 8 Krzyży Złotych i 40 Krzyży Srebrnych.

A teraz kombinuj, kto, kiedy. Dla ułatwienia mogę podać numery Krzyży, powyżej wymienionych.

Pon 20 Sty, 2014 23:38

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palatyn napisał:
krakus57 napisał:

Daję na to Waści 12 godzin ! Po upływie tego terminu bez słownika ogłoszę Waści kłamcą , nieukiem oraz insynuatorem obelg wobec innych osób na Forum . A za to ostatnie postawię wniosek o regulaminowe ukaranie .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon


Ponieważ nie zwykłem dawać satysfakcji, w postaci podporządkowania się, osobom Twego pokroju, to odpowiem w sposób, który również stosujesz.
Są wydawnictwa dotyczące Orderu VM, które w jednoznaczny sposób określają komu, jaki order przyznają.
Żeby Cie dodatkowo zmobilizować dodam jeszcze, że cesarzowi Japonii przyznano do rozdysponowania, oprócz imiennie odznaczonych oficerów, 2 Krzyże Kawalerskie, 6 Krzyży Złotych, i 43 Srebrne. Za wojnę rosyjsko-japońską dodatkowo dla 2 DP - 4 Krzyże, 15 BP - 2 Krzyże, 10 DP - 2 Krzyże, 3 DP - 2 Krzyże, 12 DP - 2 Krzyże.
Do dyspozycji króla Rumunii - 8 Krzyży Złotych i 40 Krzyży Srebrnych.

A teraz kombinuj, kto, kiedy. Dla ułatwienia mogę podać numery Krzyży, powyżej wymienionych.


PT palatyn

No pełen wrażenia wobec ogromu wiedzy i tejże jak to Waść określił "satysfakcji " ( wszak nie dla ,mnie , bo mnie takowa by tylko.. śmieszyła ) . Przykro - ale ani mi się ŚNI kombinować . Na tym kto podał tezę - tkwi dowód jej przeprowadzenia . Ot przykrość .

Pytanie było jasne - tyczyło króla Jugosławii . ODPOWIEDZI BRAK !!!

Podaje się mi tutaj ble , ble : wojnę japońsko - rosyjską ; kiedy nie było RP a więc " Właściwej " Kapituły Orderu -a sam order był w gestii Cara .

Czekam teraz na identyczne odpowiedzi w stosunku do króla Rumunii identycznie jak w przypadku króla Jugosławii , no i Mikado ( czyżby Piłsudski maczał tam palce ? ) .

Polecam poczytać Ustawy Sejmowe z dn 7 lipiec 1919 oraz 2 lipiec 1925 ( odpowiednio numery 791 oraz 2042 wedle Monitora ) aby nie pisać durnot - że prawo nadania Krzyża Orderu VM mieli obcy władcy a nie Prezydent RP.

Numerki zostaw Waść dla siebie jak nie rozumiesz tematu .

No czekam na tą odpowiedż .... KONKRETNĄ !

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 21 Sty, 2014 0:59

Powrót do góry
Adam78
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem z moim krzyżem jest taki, że druga cyfra numeru ma zatartą górną część. Widoczny jest wyraźny brzuszek. Byłem przekonany, że to "8", ale równie dobrze może to być "3"... A więc to może być numer 9815 lub 9315.
Mam też krzyż św. Jerzego 4 stopnia o numerze 173215, nadany prawdopodobnie tej samej osobie. Nie wiem, czy to jakoś ułatwia sprawę.

Wto 21 Sty, 2014 3:22

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wreszcie mógłby "przytemperować" styl "kulturalnego inaczej" krakusa57? Czytać się tego nie da a jak tak dalej pójdzie to już nikt nie będzie chciał na tym forum pisać... Nikt nie widzi, że po forum grasuje zamozwańczy "cenzor", który wszędzie wtyka swoje trzy grosze w sposób który zniechęca ludzi? Gupi
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 21 Sty, 2014 11:06

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Moderator Kris 501

cyt : " ... @marek8888 łamiesz regulamin wykazując uprzedzenia wobec innych Użytkowników. Dalsze takie postępowanie zakończy się kreską...."

Powyższe zdanie pomieszczone w temacie Retinger gdzie zarówno PT Zubek jak i ja wnioskowaliśmy o kary regulaminowe - w Waścinym wydaniu poskutkowało to " pogłaskaniem po główce " kogoś kto notorycznie w sposób CHAMSKI oraz POZBAWIONY jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej w tematach w których się próbuje wypowiadać prowadzi swoisty SPAM.

Odnoszę wrażenie ,że PT Moderatorzy są powiązani osobowo z rzeczonym marek 8888 - tertium non datum .

Ponownie wnoszę o ukaranie marek 8888 za chamstwo i spam . I całą odpowiedzialnością za słowo ( nie jeden raz podawałem swe nazwisko , w przeciwieństwie do tego osobnika - który jest tez i tchórzem ) , jest to osobnik :

1./ chamski ,

2./ zawistny

3./ głupi


Przy czym pkt 1 i 2 mi nie przeszkadza . Natomiast 3 - TAK . I nie tylko mnie .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 21 Sty, 2014 13:22

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Orderem nr 9315 odznaczony został ogn. pchor. Budzich Tadeusz.

Wto 21 Sty, 2014 13:24

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawiść wobec bredni czy "wiedzy" ? Kciuk w dół Kciuk w dół Kciuk w dół - proszę sobie nie pochlebiać - bardzo proszę o tę krechę za krakusa57 Wink - dla mnie będzie to wyraźny sygnał, że moderatorzy pochwalają reprezentowane przez tego "męczennika" jakiejś dziwnej sprawy wartości oraz sposób komunikowania się z innymi uczestnikami forum.
Pragnę zauważyć, że nie chodzi mi tu o sobiste uprzedzenie - osoba usera mimo, że usilnie "stara się" obrażać poprzez rzucanie epitetami na prawo i lewo jest dla mnie groteskowa i serdecznie mu współczuje.
Niestety ciągłe stosowanie przez niego pewnych praktyk balansujących na granicy wulgarnego, prymitywnego chamstwa, których widocznym znakiem jest zamieranie wszelkiej dyskusji na forum - bo przecież nikt się tu na niczym nie zna poza krakusem57 i doraźnie przez niego akceptowanymi userami, którym arbitralnie określa co wypada a co nie.
Za czynny sprzeciw wobec prymitywizmu i braku reakcji na takie "wystąpienia" chętnie przyjmę krechę...
Dziękuję

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 21 Sty, 2014 14:27

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT palatyn

Co z odpowiedziami w temacie przyznanych wg Waści " KONTYNGENGENTÓW " Krzyża Orderu VM do " dyspozycji " ( horrendum ) : króla Jugosławii , Rumunii oraz Cesarza Japonii - KTO podjął takową decyzję ? Kapituła , czy też Prezydent RP ? A w czasie wojny japońsko - rosyjskiej ?


W odpowiedzi mogą być te " wydawnictwa ," co to wg Waszmości : " .. w sposób JEDNOZNACZNY OKREŚLAJĄ( sic ! ) komu jaki order przyznają .... " .! A ja myślałem ,że to rola USTAWY i to sejmowej oraz póżniej Kapituła podejmująca ostateczny werdykt . No a tu proszę - wydawnictwa jednoznacznie określają.

EOT .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 21 Sty, 2014 16:09

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Zawiść
(...)
Dziękuję

Czy moderatorzy mogą wreszcie zablokować to pustosłowie i nic nie wnoszące posty? To zniechęca do każdej dyskusji. A takie posty, zgodnie z takim tam jakimś tekstem na górze strony, co to zowie się " regulamin", powinny być od razu kasowane. Na innych forach robi się to tak - "ciach... - i po sprawie.
Ja w każdym bądź razie mowię kolejny raz PAS, bo heyter zabija każda dyskusję...
Co pod rozwagę Moderatorów przedstawiam.

I pozdrawiam
R

Czw 23 Sty, 2014 0:45

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hallo - jest tam kto???
R

Sob 25 Sty, 2014 18:35

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam takie pytanie,, jeżeli żołnierz został przedstawiony do odznaczenia Virtuti Militari a nie zostało mu ono nadane, bo międzyczasie wpadł do niewoli. To czy miał prawo ubiegać się o nie po wyjściu na wolność?

Nie 26 Sty, 2014 10:44

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeżeli "został przedstawiony" - to jeszcze nie jest kawalerem tego orderu ( Nie mylić z Kawalerem!), a więc odznaczony nie jest. Dopiero po zatwierdzeniu wniosku przełożonego tego żołnierza o odznaczenie VM - czyli właściwym "nadaniu" czy też "przyznaniu" orderu, fakt ten ogłaszany był w rozkazie. I od tej chwili żołnierz był już "odznaczony".

Natomiast okoliczność, czy w międzyczasie poległ, zaginął, dostał się do niewoli - była tu o tyle obojętna, iż stało to tylko na przeszkodzie czynności faktycznej - wręczeniu orderu odznaczonemu, ale nie zmieniało to faktu, że już został odznaczony - w sensie nadania mu tego orderu, a więc uzyskał do niego prawo.

Jeżeli zaś wniosek nie dotarł do - np. Naczelnego Wodza ( w czasie wojny), to po ustaniu przeszkód, np. po wyjściu z niewoli - jeżeli wniosek taki zachował się, albo też wzmianka o wniosku w dokumentach np. d-cy pułku czy dywizji - żołnierz mógł starać się o jego weryfikację i nadanie, ale to już takie proste nie było.

Np. mjr ( wówczas por.) Władysław Smrokowski, d-ca polskich komandosów w latach 1942 -45, przedstawiony został przez dowódcę 4 p.strz. podhal.ppłk. Warzyboka do odznaczenia Krzyżem Srebrnym VM za dzielność i ponadprzeciętna inicjatywę w czasie walk we wrześniu 1939, gdzie jako d-ca kompanii walczył pod Radłowem i Biskupicami- ale wniosek ten dotarł do dowództwa 21 DPG tuz przed rozbiciem jej sztabu i śmiercią gen. Kustronia - i zaginął. Więc niby wszyscy o wniosku wiedzieli, ale - żaden dokument się nie uchował, a i w wojennej zawierusze tych wrześniowych dni kontakt z NW w tej sprawie był niemożliwy - zatem Smrokowski za Wrzesień 1939 orderu VM nie otrzymał.

Tu akurat los uśmiechnął się do Smrokowskiego, gdyż m.in. w uznaniu wrześniowych zasług, ale też i postawy w walkach we Francji w maju-czerwcu 1940 gen. Duch wystąpił z wnioskiem o przyznanie mu VM V kl, i order ten został Smrokowskiemu nadany.

Pozdrawiam
R

Nie 26 Sty, 2014 12:07

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedz.
Przypadek o którym pisze dotyczy okresu wojny 1920r. Dziadek był żołnierzem 15 pp ,,Wilków,, w stopniu st.sierżanta. Ciekawi mnie czy zachowały się jakieś pułkowe dokumenty z tego okresu. Niestety aktualnie nie można tego sprawdzić CAW nieczynny. Dla mnie sam fakt przedstawienia do tego odznaczenia jest Wielkim wyróżnieniem dla żołnierza. Dowódcą dziadka był kpt. Piotr Łaszkiewicz.

Nie 26 Sty, 2014 13:31

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A nie ma sprawy.
Ale co do dziadka to musisz jakichś "rabinów" popytać, co to bliżej archiwum siedzą, a sposoby i procedury odnalezienia żołnierza, jednostki, dokumentów itp. mają opanowane...
Pozdrawiam
R

Nie 26 Sty, 2014 18:32

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak też uczyniłem . Nawiązałem kontakt na forum ,,Biblioteka Genealogi Polaków,, z Panią z W-Wy która zajmuję się takimi poszukiwaniami w CAW. Najpierw pisałem do CAw i dostałem zgodę na poszukiwania genealogiczne. Sprawa ciągnie się już dwa lata.Tuz przed zaangażowaniem tej Pani zamknęli przybytek. Czekam z niecierpliwością na otwarcie archiwów po skończonym remoncie. Pozdrawiam .

Nie 26 Sty, 2014 19:22

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano - to daj znać może na forum, co tam poustalałeś w kwestiach rodzinnych - bo to ciekawski temat jest Uśmiech
Ale, ale - sprawdź jeszcze pod innym kątem może - często bywało tak ( w czasie DWS np.), że poszedł wniosek na VM dla żołnierza, ale przełożeni zadecydowali, że w porównaniu z innymi "wyczynami" w czasie tej akcji czy tego okresu - to nieco " za dużo", więc żołnierz otrzymywał Krzyż Walecznych...
Pozdrawiam
R

Pon 27 Sty, 2014 8:46

Powrót do góry
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tym kierunku też szedłem. Sprawdzałem wszystkie dostępne listy odznaczonych KW ale nazwiska dziadka tam nie znalazłem. Potem z tropu zbiła mnie siostra ojca która twierdziła że dziadek VM otrzymał. Ja tylko od ojca słyszałem o przedstawieniu do odznaczenia. Zacząłem więc sprawdzać dostępne listy odznaczonych VM i też nic. Według cioci Dziadek tuż przed dostaniem się w łapy bolszewików zdążył pozbyć się odznaczenia dystynkcji i dokumentów czym niechybnie ocalił życie.

Pon 27 Sty, 2014 11:27

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odznaczeni VM

Witam z szacunkiem,
Czy mógłbym prosić o sprawdzenie wśród odznaczonych VM Seweryna Trzcińskiego? W domu był order i patent podpisany przez ks.J.Poniatowskiego ale spłonął w czasie powstania warszawskiego.
Dzięki-nauczyciel

Sob 05 Lip, 2014 20:57

Powrót do góry
Yogiw
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Podobnie jak wielu poszukuje informacji na temat przodka. Władysław Jurek odznaczony prawdopodobnie VM. Osadnik na Wołyniu. Czy mogę prosić o sprawdzenie. Z góry dziękuje

Wto 20 Sty, 2015 9:11

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wśród odznaczonych występuje Wacław Jurek. Władysława nie ma.

Pią 23 Sty, 2015 22:12

Powrót do góry
tiki57
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

virtutti militari -pomoc

Witam. Również chciałabym skorzystać z Twojej pomocy. Czy możesz mi sprawdzić nazwisko pradziadka Nazar Stanisław. Niestety dokumenty virtutti militari zaginęły ale rodzina pamięta iż na ścianie wisiało odznaczenia pradziadka.

Czw 05 Lut, 2015 21:20

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie figuruje w zadnym wykazie odznaczonych VM

Pią 06 Lut, 2015 15:02

Powrót do góry
Kris A
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moje zapytanie dotyczy osoby:
Stanisław Bukraba ur 24 II 1896 Służył w 2 szwadronie 1 Pułku Ułanow Legionów Polskich, 7 VII 1916 r. został ranny pod Trojanówką i dostał się do niewoli rosyjskiej. Po zwolnieniu z obozu jenieckiego wstąpił do 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, służył z nim w I Korpusie Polskim w Bobrujsku. W 1918 r. wstąpił do Wojska Polskiego, przydzielony do 7 Pułku Ułanów. W 1920r członek reprezentacji hippicznej przygotowującej się do IO w Antwerpii. Zamiast laurów olimpijskich zdobył Krzyż Virtuti Militari w trakcie wojny polsko – bolszewickiej ( w jakich okolicznościach ?). W latach ? – 1924? dowódca szwadronu? w 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich w Suwałkach. Awansowany na rotmistrza, ze starszeństwem od 15 VII 1924.
proszę o sprawdzenie nadania VM, jeśli to nie kłopot proszę o źródła: data, nr nadania, rozkazu, okoliczności ??
dziekuję i pozdrawiam
Kris

Czw 19 Mar, 2015 10:53

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Por. Bukraba Stanislaw 1 PU Leg. VM 5 kl o numerze 5415 rozkazem z dnia 15.05. 1922 roku

Czw 19 Mar, 2015 12:38

Powrót do góry
Kris A
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziękuję za info,
próbuję odtworzyć losy tego oficera, nie będą rzetelne bez podania źródeł; czyj rozkaz, gdzie opublikowany itp
dziekuję i pozdrawiam
Kris

Czw 19 Mar, 2015 19:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.