| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na piersi odznaczonego napewno Virtuti Militari i napewno Krzyz Niepodleglosci oraz odznaka 10-lecia wieziennictwa

Pią 26 Mar, 2010 17:53

Powrót do góry
mateuszo3
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pawelsamotyha napisał:
Na piersi odznaczonego napewno Virtuti Militari i napewno Krzyz Niepodleglosci oraz odznaka 10-lecia wieziennictwa


Dzięki serdeczne za rozszyfrowanie tej odznaki, reszta się potwierdza z tym, co wiedziałam do tej pory. Dostałam też informację, że jest to mundur starszego posterunkowego, czyli pasuje do odznaki. nie jestem pewna podpisu pod zdjęciem. Czy mogę prosić o sprawdzenie, w wolnej chwili oczywiście, samego nazwiska Bonarski; może to tylko pomyłka w imieniu.

Pią 26 Mar, 2010 20:42

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwne ale w zadnym moim spisie odznaczonych Virtuti Militari nie figuruje to nazwisko

Pią 26 Mar, 2010 23:39

Powrót do góry
mateuszo3
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pawelsamotyha napisał:
Dziwne ale w zadnym moim spisie odznaczonych Virtuti Militari nie figuruje to nazwisko

Dzięki za fatygę. Ja też przeszukałam wiele spisów i nigdzie nie znalazłam interesującego mnie nazwiska. Muszę chyba pogodzić się z myślą, że to zdjęcie jet całkowicie źle podpisane Smutny i w związku z tym zmienić kierunek w moich poszukiwaniach.

Nie 28 Mar, 2010 7:46

Powrót do góry
mateuszo3
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uzyskałam dzisiaj taką informację: "Bonarski - szeregowy - 13 Krakowski pułk artylerii polowej odznaczony - VM V kl. -25.09 1920" wiec może jednak zdjęcie podpisane jest dobrze Bardzo szczęśliwy

Pon 29 Mar, 2010 19:45

Powrót do góry
virtuti1920
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

virtuti

a zobacz czy jest w tym wykazie Miliński Eugeniusz z gory dziekuje pozdrawiam

Wto 16 Lis, 2010 13:05

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W moich wykazach nie figuruje.Nadmieniam ze wykazy zawieraja odznaczonych krzyzami numerowanymi,a te byly nadawane za wojne 1920r i w Polskich Silach Zbrojnych na Zachodzie

Wto 16 Lis, 2010 16:56

Powrót do góry
naleśnik z dżemem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pawelsamotyha napisał:
Mam pelny wykaz odznaczonych krzyzem Virtuti Militari--- podaj numer krzyza lub nazwisko sprawdze

Witam
mógłbyś sprawdzić dla mnie mojego przodka - Mieczysława Sienickiego, w internecie nie potrafię znaleźć żadnych informacji na jego temat, a on na pewno dostał ten krzyż. Jego numer to 6898 w 1933.

będę wdzięczny
Naleśnik

Nie 17 Lip, 2011 15:17

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sienicki Mieczyslaw porucznik 19 PP odznaczony VM 5 kl nr 6898 rozkazem z dnia 5.10.1922r

Nie 17 Lip, 2011 19:43

Powrót do góry
naleśnik z dżemem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za pomoc

Pon 18 Lip, 2011 23:18

Powrót do góry
cotherman
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kto sprawdzi czy nazwisko miedzowski dostal krzyz wirtuti militari bede wdzieczny Wyluzowany

Pon 05 Gru, 2011 19:44

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.stankiewicze.com/vm/

Nazwisko podane przez ciebie nie figuruje na liście odznaczonych.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pon 05 Gru, 2011 20:04

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego nazwiska w wykazie odznaczonych.Jesli dostal go w LWP,to szukaj w CAW.

Pon 12 Gru, 2011 20:02

Powrót do góry
Centy
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VM

Witam poszukuję informacji o pradziadku który został pono odznaczony VM

Nazwisko pradziadka Antoni Arazy, walczył w 3 batalionie Strzelców z Rembertowa.

Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc

Pią 10 Lut, 2012 1:48

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przodek

panowie moj dziadek sluzyl w 4 Wolynskiej brygadzie piechoty walczyl pod monte cassino kiedys w domu byly jeszcze legitymacje odznak pamiatkowych ale zaginely czy jest mozliwosc zrodla zeby sprawdic szlak bojowy dziadka itp chetnie zebralbym medale itp dla syna zeby pamietal Laughing

Nie 12 Lut, 2012 12:06

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Jestem w posiadaniu Krzyża Walecznych za wojnę 1920 roku, czy jestem w stanie na podstawie numeru na nim sprawdzić, kto był jego właścicielem ?

Nie 12 Lut, 2012 12:13

Powrót do góry
mr_dragoon
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany





Posty: 33
Skąd: Lubartów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Film pt Bitwa Warszawska około 20:00

Uwaga! Uwaga! Dnia 13.05.2012 (niedziela) na kanale HBO około godz. 20:00 będzie można obejrzeć film pt Bitwa Warszawska. Życze miłego oglądania. Bardzo szczęśliwy

Sro 09 Maj, 2012 12:25

Powrót do góry
Dipol2016
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o odznaczenia wojskowe w tym Krzyże Walecznych i VM jest pewna ciekawostka. Niemcy zabierali rodzinom ( przynajmniej mojej ) te pamiątki, ale często oddawali legitymacje. Przykładem jest mój dziadek.

Sob 25 Sie, 2012 8:59

Powrót do góry
Adam78
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam wielką prośbę. Nie znam się na odznaczeniach. Dotarłem do dalszej rodziny, która ma pamiątki po moim pradziadku ze strony ze strony matki, a także część pamiątek po moim stryjecznym pradziadku. Po śmierci rodziców trafiłem do domu dziecka, później do rodziny adopcyjnej. Dopiero teraz udało mi się znaleźć jakiś punkt zaczepienia, ale prawie wszyscy z dalszej rodziny mogący mi pomóc nie żyją. Dostałem po którymś z przodków przechowywany w rodzinie krzyż VM klasy V. Z tyłu jest numer 9815. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć, do kogo te odznaczenie należało?

Pon 13 Sty, 2014 13:42

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Adam 78

Napisz Waść lub skontaktuj się z :
Kancelaria Prezydenta RP Biuro Kadr i Odznaczeń
Dyrektor Małgorzata Naumann
Zastępca Dyrektora: Małgorzata Moskal
tel. (22) 695-21-17

Kancelaria Prezydenta RP
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Mają spisy Kawalerów Orderu VM ( tylko niepełne ) . Order VM był zawsze numerowany . Problem jest z klasą V- tą - nie zawsze ujmowano go w spisach . Tutaj numer wskazuje cezurę II RP , lata 1930 -1939 .

Lub zwrócić się do Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ul. Wspólna 2/4 , 00-926 Warszawa

Biuro Ewidencji i Archiwum
wz Dyrektora Mariusz Buczek
tel. 22-661-89-94, 22-661-86-93

Powodzenia

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 13 Sty, 2014 15:28

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Adam78 napisał:
Witam,
mam wielką prośbę. Nie znam się na odznaczeniach. Dotarłem do dalszej rodziny, która ma pamiątki po moim pradziadku ze strony ze strony matki, a także część pamiątek po moim stryjecznym pradziadku. Po śmierci rodziców trafiłem do domu dziecka, później do rodziny adopcyjnej. Dopiero teraz udało mi się znaleźć jakiś punkt zaczepienia, ale prawie wszyscy z dalszej rodziny mogący mi pomóc nie żyją. Dostałem po którymś z przodków przechowywany w rodzinie krzyż VM klasy V. Z tyłu jest numer 9815. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć, do kogo te odznaczenie należało?


Sytuacja jest dość nietypowa. Kontyngent odznaczeń w przedziale 9780-9820 przeznaczony zostały do dyspozycji króla Jugosławii.

Sob 18 Sty, 2014 20:58

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VMo numerze 9815 zostal nadany---Knezevic Vincentie P sergeant Jugoslawia rozkazem z dnia 27.02 1922 roku. Wszystkie ordery nadawala kapitula orderu,to jak mogly byc przekazane do dyspozycji krola Jugoslawii

Nie 19 Sty, 2014 14:25

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palatyn napisał:

Sytuacja jest dość nietypowa. Kontyngent odznaczeń w przedziale 9780-9820 przeznaczony zostały do dyspozycji króla Jugosławii.


PT palatyn

No nie wiedziałem ,że Kapituła handlowała orderem . Ile kosztował kontyngent i kto jeszcze wykupił ?

Boże , więcej takowych użytkowników Forum - a ubaw będzie po pachy z histerii ...kontyngentu wiedzy / nauki.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 19 Sty, 2014 18:54

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:


PT palatyn

No nie wiedziałem ,że Kapituła handlowała orderem . Ile kosztował kontyngent i kto jeszcze wykupił ?

Boże , więcej takowych użytkowników Forum - a ubaw będzie po pachy z histerii ...kontyngentu wiedzy / nauki.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon


Przykrywanie nieuctwa szyderstwem, to Twoja metoda. Stosowana nie tylko wobec mnie.
Jeżeli masz trudności z rozumieniem pewnych słów, to są takie książki, nazywane słownikami, które tłumaczą co dane słowo oznacza. Są też w wersjach internetowych, gdybyś miał problem ze znalezieniem biblioteki w swojej miejscowości.

Ale ponieważ też możesz mieć problem, to przytoczę definicję słowa, którego nie zrozumiałeś:
kontyngent - określona ilość a. określona granica (dolna a. górna) pewnej wielkości, limit, kwota (maksymalna a. minimalna), norma

Pon 20 Sty, 2014 12:52

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palatyn napisał:
krakus57 napisał:


PT palatyn

No nie wiedziałem ,że Kapituła handlowała orderem . Ile kosztował kontyngent i kto jeszcze wykupił ?

Boże , więcej takowych użytkowników Forum - a ubaw będzie po pachy z histerii ...kontyngentu wiedzy / nauki.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon


Przykrywanie nieuctwa szyderstwem, to Twoja metoda. Stosowana nie tylko wobec mnie.
Jeżeli masz trudności z rozumieniem pewnych słów, to są takie książki, nazywane słownikami, które tłumaczą co dane słowo oznacza. Są też w wersjach internetowych, gdybyś miał problem ze znalezieniem biblioteki w swojej miejscowości.

Ale ponieważ też możesz mieć problem, to przytoczę definicję słowa, którego nie zrozumiałeś:
kontyngent - określona ilość a. określona granica (dolna a. górna) pewnej wielkości, limit, kwota (maksymalna a. minimalna), norma


PT palatyn ( całe szczęście ,że nie użyję anagramu ...)

Czy Waść (? ) umiesz wogóle czytać z rozumieniem . Jeśli nie , to nie mój problem . Może ktoś zafunduje Waści ..kontyngent minimum wiedzy o Kapitule Orderu VM i zasad jego przyznawania . - cobyś zrozumiał głupoty jakie wypisałeś.

Zanim będziesz pouczać kogoś....poucz się sam , unikniesz blamażu i ..słowników .

A teraz ad rem . Stawiam pytanie i ŻĄDAM odpowiedzi na :

1./ Kto

2./ Kiedy

3./ Gdzie

4./ Na jakiej podstawie przydzielił

5./ zatwierdził " kontyngent " Orderu VM od nr . 9780- do nr 9820 Królowi Jugosławii.


Daję na to Waści 12 godzin ! Po upływie tego terminu bez słownika ogłoszę Waści kłamcą , nieukiem oraz insynuatorem obelg wobec innych osób na Forum . A za to ostatnie postawię wniosek o regulaminowe ukaranie .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 20 Sty, 2014 15:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.