| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

borys napisał:
Cytat:
Nie mówie o tym co było po zako ńczeniu wojny ale o tym co było przed wybuchem.

no dobrze , to w którym momencie III Rzesz była potęgą gospodarcza , oczywiście przed wojną .



Po pierwsze nie pisałem że niemiecka gozpodarka była potęgą ( w ktorym miejscu wspomniałem słowem o tym)
Po drugie pisałem ogólnie o tym co Hitler zrobił dla niemiec w tamtych czasach.
Po trzecie czytaj z zrozumieniem

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Czw 04 Lut, 2010 8:38

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:

Po drugie pisałem ogólnie o tym co Hitler zrobił dla niemiec w tamtych czasach.


Z Twoich postów można tylko wnioskować, że A.H. coś "zrobił".
Żadnej, ale to żadnej ogólnej charakterystyki jego osiągnięć .

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Czw 04 Lut, 2010 9:11

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutne to raczej ale osiągnięcia AH w kwestii wyciągnięcia Niemiec z kryzysu i przywrócenia wiary w samych siebie są w ogóle nieporównywalne (in plus) z osiągnięciami polskich polityków w tym zakresie i w tamtym czasie w stosunku do własnego społeczeństwa (u nas kryzys jak to u nas jakoby nie istniał... ale za to kurs złotego był stabilny o czym na prawo i lewo trąbiła propaganda - z innymi działaniami było jednak znacznie gorzej) -
I to właśnie ten aspekt jego działaloności jest szczególnie doceniany przez Niemców - ironią historii jest raczej to, że Hitler przyszedł na "gotowe" i tak naprawdę w kwestii metod przezwyciężania kryzysu wdrożył jedynie plany swoich poprzedników, którzy przegrali wybory...a gdy zaczęły się problemy to miał naprawdę wielki problem jak z tym pasztetem sobie poradzić... Czy ekspansja była dla niego jedynym wyjściem - wiadomo dziś , że nie ale to już zachacza o hostorię ekonomiczną tamtych czasów, która jest u nas jakby mniej znana...
Pozdrawiam

Czw 04 Lut, 2010 12:04

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

daro napisał:
Poludniowiec napisał:

Po drugie pisałem ogólnie o tym co Hitler zrobił dla niemiec w tamtych czasach.


Z Twoich postów można tylko wnioskować, że A.H. coś "zrobił".
Żadnej, ale to żadnej ogólnej charakterystyki jego osiągnięć .


Nauka nie boli i warto poczytać troche książek na ten temat.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Czw 04 Lut, 2010 17:25

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:
Jako przywódca i polityk to był wyjatkowy.Co do holokaustu to go wrobili a po co klonowac go?? Po to żeby dokończył to co zaczął


Południowiec... wiesz że za takie teksty można ponieść konsekwencje!? Na razie masz moje ustne ostrzeżenie, nie będziemy tu tolerować negowania holocaustu!!!
Proszę wszystkich o spuszczenie z tonu i powrót do tematu!!!

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Czw 04 Lut, 2010 18:02

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Południowiec... wiesz że za takie teksty można ponieść konsekwencje!? Na razie masz moje ustne ostrzeżenie, nie będziemy tu tolerować negowania holocaustu!!!

przecież Południowiec nie neguje Holocaustu , tylko stawia tezę, że AH ( podobno o niczym nie wiedział !!!) zostało przypisanie "ojcostwo" tego chorego planu .

Cytat:
Po pierwsze nie pisałem że niemiecka gozpodarka była potęgą

faktycznie pisał o tym j23

_________________
Священная война

Czw 04 Lut, 2010 19:15

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:
daro napisał:
Poludniowiec napisał:

Po drugie pisałem ogólnie o tym co Hitler zrobił dla niemiec w tamtych czasach.


Z Twoich postów można tylko wnioskować, że A.H. coś "zrobił".
Żadnej, ale to żadnej ogólnej charakterystyki jego osiągnięć .


Nauka nie boli i warto poczytać troche książek na ten temat.


No, widzisz sam odwołujesz się do książek...Czyli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia... Twisted Evil
Panzer II trafnie określił;
Wróćmy na właściwy tor i dajmy sobie na wstrzymanie... Bez urazy ..Pozdrawiam Piwo Piwo

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Czw 04 Lut, 2010 20:00

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PanzerII napisał:
Poludniowiec napisał:
Jako przywódca i polityk to był wyjatkowy.Co do holokaustu to go wrobili a po co klonowac go?? Po to żeby dokończył to co zaczął


Południowiec... wiesz że za takie teksty można ponieść konsekwencje!? Na razie masz moje ustne ostrzeżenie, nie będziemy tu tolerować negowania holocaustu!!!
Proszę wszystkich o spuszczenie z tonu i powrót do tematu!!!



Co ja niby neguje Question Question Question

Czytanie z zrozumieniem to podstawa Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

A przeczytanie paru książek z różnymi teoriami w tym temacie też nie zaszkodzi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Pią 05 Lut, 2010 9:27

Powrót do góry
j23
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 346
Skąd: Kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro odbiegliśmy od tematu i "przeszliśmy" do gospodarki to muszę się przyznać ze to ja napisałem ze III Rzesza była potęgą gospodarczą. A tak nie było?
Co zrobił Hitler dla kraju po objęciu władzy? - dal ludziom na początku tego czego chcieli czyli chleba i pracy. Dziwie się jak coś się pisze o Hitlerze ze coś mu wyszło okrzykują go wszyscy "neonazistą"... Niemcom przestał się podobać Hitler gdy zaczęli przegrywać wojnę. A to ze Hitler nie wiedział o holocauście wydaje mi się tak naiwne ze aż śmieszne! Zszokowany ale wrrróć! ( jak Zyta mówi... Laughing ) Hitler podporządkował gospodarkę wojnie, ale to nie zmienia faktu ze ludziom się dobrze powodziło zarabiali i pracowali chociażby w fabrykach zbrojeniowych. Przeprowadzano na wielka skale roboty publiczne, wybudowano autostrady, rozbudowano lotniska, młodzi ludzie poszli do wojska wiec ograniczono bezrobocie w państwie, a poza tym jeszcze zagarnięte majątki Żydów przynosiły znaczne zyski państwo. Jeśli podporządkowana gospodarka rolna wytwarzała mniej plonów i tak zawsze sprowadzano je z innych krajów najpierw z ZSRR a później z krajów sojuszniczych w zamian za np technologie wojskowe i bron (tak jak z ZSRR).
pozdr

__________________________

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
— Sokrates

Pią 05 Lut, 2010 20:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.