| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolekcjoner 0.1.2 :)

0.1.2 jakie ładne cyferki Wink Hehe nowa wersja Bardzo szczęśliwy
Lista zmian:


  • Zdjęcia można już dodawać w momencie dodawania pozycji - po kliknięciu na przycisk "zapisz" pojawi się pytanie czy chcemy dodać zdjęcia.
  • Możliwość usuwania zdjęć Wink
  • Możliwość wyboru rodzaju pól na głównym formularzu - chodzi o pola za pomocą, których wybieramy dział. Możemy zostać przy liście rozwijanej, bądź korzystać z normalnej listy Wink
  • Na formularzach dodawania/edycji/oglądania pozycji pola, które nie są potrzebne nie są wyświetlane - potrzebne pole to takie, dla którego ustawiliśmy nazwę Uśmiech
  • Kliknięcie w baner powoduje zablokowanie jego wyświetlania na 24 godziny Wink


DOWNLOAD 0.1.2

Przyjemnego korzystania.

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 21 Sie, 2005 21:57

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam. Teraz mam w folderze 2 pliki exe - wersje 01 i 012. Czy ten pierwszy można usunąć? Pozdrawiam.

Pon 22 Sie, 2005 0:06

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak te pliki exe można bez problemu usuwać Uśmiech Ważne jest jedynie aby nie kasować plików .kjn Kiedyś powstanie instalator to będzie ładnie aktualizować Uśmiech Na razie nie ma potrzeby tworzenia instalatora to wszystko trzeba robić ręcznie Wink

Pozdrawiam
Dawid

Pon 22 Sie, 2005 0:13

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam-trochę to bez sensu z tymi zdjęciami. Muszę dać nową pozycję, powiedzmy jest to moneta 1 zł-pojawia się nowa pozycja o nazwie moneta 1zł ale nic nie mogę więcej zrobić niż dodać nową pozycję, czyli znowu moneta 1 zł żeby dać opis, komentarz i fotki?Czyli mam praktycznie zdublowane 2 pozycje na 1 rzecz? Bez sensu, albo jakis głupi jestem....Pozdrawiam.

Wto 23 Sie, 2005 17:41

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hmm a czemu nie zaznaczysz pozycji "moneta 1zł" i nie klikniesz na przycisk "edytuj pozycje" Question Wtedy nie doda nowej pozycji a zmieni info o aktualnej pozycji Wink

Pozdrawiam
Dawid

Wto 23 Sie, 2005 17:49

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ponieważ po zaznaczeniu moneta 1zł przycisk edytuj pozycje nie jest aktywny.Aktywne jest edytuj nową pozycję,menu i edytuj nazwy pozycji. Mam prośbę może przeprowadzisz mnie krok po kroku na przykładzie tej monety. Jestem w kategorii Numizmatyka, podkategoria Monety-i teraz co dalej? Pozdrawiam.

Wto 23 Sie, 2005 18:16

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mogą to być 2 rzeczy Wink
1) Znalazłeś jakiś błąd w programie, który ujawnił się akurat przy Twoich ustawieniach kategorii
2) Coś robisz nie tak Wink

Mogę Cię przeprowadzić krok po kroku, ale najpierw jak możesz to wyślij mi na maila [email protected] wszystkie pliki z rozszerzeniem .kjn - standardowo znajdują się one w C:\Program Files\Kolekcjoner
Sprawdze na tych plikach co i jak i w razie czego napiszę instrukcje co masz zrobić Wink

P.S. Czemu się nie zarejestrujesz 8)

Pozdrawiam
Dawid

Wto 23 Sie, 2005 18:23

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Postaram się napisać instrukcje co trzeba zrobić, aby mieć aktywne wszystkie opcje na przykładzie nowej kategorii i podkategorii.


  • Po uruchomieniu programu z menu wybieramy "Edytor kategorii"
  • Dodaj nową kategorie i podkategorie, a następnie zamykamy edytor
  • Wybieramy z listy dodaną przed chwilą kategorie i podkategorie i klikamy "pokaż przedmioty z wybranego działu"
  • Dostajemy komunikat, że program nie mógł znaleźć nazw dla pól opisujących przedmioty i że należy kliknąć przycisk
    "edytuj nazwy pozycji" - tak też robimy
  • Wypełniamy kilka pierwszych pól wpisując w pole "pozycja1" np. "nazwa" a w pole "pozycja2" np. "data", a następnie klikamy na zapisz i zamknij
  • W tym momencie powinny być aktywne 3 przyciski.
    Klikamy na dodaj nową pozycje i wprowadzamy jakieś dane po czym klikamy na "zapisz".
  • Odpowiadamy na pytanie odnośnie zdjęć po czym dodajemy zdjęcie lub po prostu klikamy na zamknij jeżeli nie chcemy dodawać aktualnie zdjęć.
  • Gdy wrócimy do listy pozycji w naszej kategorii powinny być aktywne wszystkie przyciski. Teraz można zaznaczyć pozycje i kliknąć np. przycisk edycji

Mam nadzieję, że jest to w miare zrozumiałe i sobie poradzisz Wink W razie czego to wiesz co robić Wink

Pozdrawiam
Dawid

Wto 23 Sie, 2005 20:34

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

cześć
możecie zrobić następną/nastepne wersje w innych formatach bo mnie szlag trafia bo mi nie idzie Evil or Very Mad

Wto 23 Sie, 2005 22:00

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest grane - daję opis 2 zdania, komentarz 1 zdanie, 2 zdjecia zapisuję-zamykam, Otwieram-zdjęcia są, komentarz jest, a opis tylko 1 zdanie-drugiego nie ma!Edytuje dane opisu dokładam to 1 zdanie które znikło, zapisuje, zamykam. Sprawdzam-to co było-1 zdanie opisu 2 nie ma!

Wto 23 Sie, 2005 22:02

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janaosik napisał:
możecie zrobić następną/nastepne wersje w innych formatach bo mnie szlag trafia bo mi nie idzie
Hmm możesz jaśniej Question O jaki format chodzi Question Bo inaczej niż plik .exe to raczej nie da się zrobić Wink

dominiczeq napisał:
Nie wiem co jest grane - daję opis 2 zdania, komentarz 1 zdanie, 2 zdjecia zapisuję-zamykam, Otwieram-zdjęcia są, komentarz jest, a opis tylko 1 zdanie-drugiego nie ma!Edytuje dane opisu dokładam to 1 zdanie które znikło, zapisuje, zamykam. Sprawdzam-to co było-1 zdanie opisu 2 nie ma!

Czyli mam rozumieć, że poprzedni problem rozwiązałeś Question Odnośnie uciekającego zdania w opisie to zapomniałem napisać, że nie wolno używać entera, podczas pisania. Chcesz zrobić odstęp użyj spacji bądź tabulatora (on chyba nie psuje) a tekst i tak się powinnien ładnie zawinąć do następnych linijek - jeżeli tak nie będzie to poprawie w następnej wersji Uśmiech Jednak użycie entera powoduje błędne zapisanie informacji w pliku, a co za tym idzie błędny odczyt. To samo tyczy się komentarza. Mam nadzieje, że to rozwiąże problem Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 23 Sie, 2005 22:07

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
janaosik napisał:
możecie zrobić następną/nastepne wersje w innych formatach bo mnie szlag trafia bo mi nie idzie
Hmm możesz jaśniej Question O jaki format chodzi Question

nie chdozi mi o exe. tylko
ściągam program chce uruchomic i.... coś tam marudzi że mam wybierać program z listy lub wybierać z netu cosik takiego i lipa nie idzie

Wto 23 Sie, 2005 22:21

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hmm a możesz zrobić screena z tym komunikatem i załączyć na forum Question Dosyć dziwne, żeby windows marudził przy odpalaniu exe`ka Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 23 Sie, 2005 22:24

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tak to enter był winien.Pozdr.

Wto 23 Sie, 2005 22:28

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy
screna nie dodam boo chodzi mi o ten format knj czy jak go tam zwał
ale teraz tego nowszego już moge uruchomić Bardzo szczęśliwy dobra to ide pobawić sie nowym programikiem już powoli rozgryzam gada Laughing

Sro 24 Sie, 2005 8:27

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janaosik napisał:
chodzi mi o ten format knj czy jak go tam zwał

Rozszerzenie tych plików jest celowo takie, równie dobrze te pliki mogłyby mieć rozszerzenie .txt bądź .ini Wink Chodzi po prostu, o to aby ręcznie nie modyfikować tych plików, bo troszku program mógłby się pogubić Uśmiech Odpalamy zawsze pliczek .exe Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Sro 24 Sie, 2005 11:20

Powrót do góry
dominiczeq
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja mam kolejne pytanie-czy można zmieniać kolejność kategorii?Czy obowiązuje kolejność przy ich tworzeniu.Np czy kategoria którą stworzyłem jako pierwszą, chcę przenieść na 5 pozycję-da się to zrobić?Pozdrawiam.

Sro 24 Sie, 2005 13:09

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam Uśmiech
Aktualnie nie można zmieniać kolejności kategorii Rolling Eyes
Wezmę to pod uwagę i myślę, że coś się z tym zrobi przed wypuszczeniem kolejnej wersji Wink

Dzięki za sugestie 8)

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Sro 24 Sie, 2005 16:09

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:

Dawid Piwo

chłopie to ty dziś już na bani Uśmiech
a co do programu to dalsze problemy na gg bo wątek stanie się najdłuższym tematem Laughing

Sro 24 Sie, 2005 19:56

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janaosik napisał:
bo wątek stanie się najdłuższym tematem

To można założyć inny wątek Wink Forum jest o tyle lepsze, że każdy może to przeczytać, a jak każdy na gg będzie pytał się o to samo to stanie się to dość uciążliwe Wink


janaosik napisał:
chłopie to ty dziś już na bani

łee dzisiaj spokojnie było Wink

Sro 24 Sie, 2005 20:09

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
To można założyć inny wątek Wink Forum jest o tyle lepsze, że każdy może to przeczytać

hehe ale jak z kazdą pipidówką na forum bedziemy sie zwracać to bedziesz musiał sie bawić w przycinanie licznika lub usuwanie postów Laughing

Czw 25 Sie, 2005 11:29

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dobra dobra Uśmiech Koniec tego OT (Off-Topic) Twisted Evil

Czw 25 Sie, 2005 11:34

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.