| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KRYZYS!

Panowie, obserwując to co się ostatnio wyprawia na forum biorą mnie mdłości. Kryzys to najłagodniejsze określenie tego, co się tutaj dzieje. A konkretnie: zalew spamu, kompletna bezradność lub też bierność władz forum w tej kwestii, notoryczne usterki techniczne których nikt nie likwiduje a o których dużo napisano w odpowiednim wątku, masa bylejakich tematów nie mających wiele wspólnego z historią jako taką. Efekt jest prosty do przewidzenia - odpływ poważnych użytkowników (to już obserwujemy) i w konsekwencji - albo śmierć forum z braku chętnych do pisania, albo jego przeistoczenie się w piaskownicę pokroju historicusa. Oczekuję reakcji władz forum, najlepiej w formie czynów zmierzających do likwidacji istniejącego stanu rzeczy i zapobieżenia zbliżającej się katastrofie, choć tak prawdę mówiąc, to nie mam wielkich nadziei choćby na słowne zajęcie przez nie stanowiska w przedmiotowej kwestii. No, ale może akurat się mylę i liczne głosy szeregowych użytkowników forum (na które liczę) wymuszą jakąś zdecydowaną reakcję?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 08 Paź, 2009 20:54

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem Za...Na forum ostatnio żyją tylko konkursy oraz kilka tematów w dziale II WŚ.Słusznie zauważone że odpływają zasłużeni forumowicze(Human,Forteca).
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 08 Paź, 2009 20:59

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: KRYZYS!

de Villars napisał:
No, ale może akurat się mylę i liczne głosy szeregowych użytkowników forum (na które liczę) wymuszą jakąś zdecydowaną reakcję?


Porucznik Porui niniejszym podpisuje się Exclamation

Dopiszmy Setha. Dział "Starożytność" umiera.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."


Ostatnio zmieniony przez porui dnia Czw 08 Paź, 2009 21:03, w całości zmieniany 1 raz

Czw 08 Paź, 2009 21:00

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popieram. Co prawda nie jestem jakimś ekstra użytkownikiem forum ale,kiedyś Administrator się udzielał na forum teraz przestał. Mam nadzieję że to przejściowy kryzys.

I Marmik. A konkursy też przymierają(Postacie historyczne i Najnowsze czasy)

Czw 08 Paź, 2009 21:01

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Słusznie zauważone że odpływają zasłużeni forumowicze(Human,Forteca).

Niestety, nie tylko oni. Gdzie są Marmik, Seth, Wojaroth, Carthon? Można by wymieniać długo...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 08 Paź, 2009 21:03

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No niestety, de Villars, oglądamy już chyba zmianę kadry...Mnie również coś dopadło i nie piszę tak często jak kiedyś. Jest ciężko na sercu, gdy widzę, co się dzieje z naszym forum. Teraz ciekawe, jak to wszystko administracja rozwiąże...
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 09 Paź, 2009 20:12

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic nie rozwiąże, bo ma ten fakt w .....
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 09 Paź, 2009 21:03

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
administracja rozwiąże...

Cytat:
Nic nie rozwiąże, bo ma ten fakt w .....

Rewolucja...czy śmierć? Wink

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 09 Paź, 2009 21:40

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Nic nie rozwiąże, bo ma ten fakt w .....


nie masz prawa tak pisać , redakcja to przede wszystkim pismo , które rozwija się , przetrwaliśmy i porzuciliśmy grupę pism niszowych, forum jest społecznością , ewoluuje - i wierz obserwujemy kolejną wrześniowo - październikową falę najazdu młodzieży - i może dla niektórych jest proste kasować ich, dla nas nie, ponieważ łatwo jest odrzucić trudniej jest edukować,

Pią 09 Paź, 2009 21:50

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i wierz obserwujemy kolejną wrześniowo - październikową falę najazdu młodzieży

Szponiasty ale ten kryzys trwa znacznie dłużej ,góra udaje że problemu nie ma .. Rolling Eyes

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 09 Paź, 2009 21:58

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Mnie również coś dopadło i nie piszę tak często jak kiedyś.

Żukow,
Nie miej mi za złe, ale to chyba wszystkim nam na dobre wyszło ;o)
Nie chcę Ci przypominać rozmaitych Twoich pierepałek ;o)

A kryzys ani nie jest pierwszy, ani z pewnością ostatni.

Pozdrowienia
Grendel

Pią 09 Paź, 2009 22:01

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A kryzys ani nie jest pierwszy, ani z pewnością ostatni.

Jestem tutaj ponad 2 lata i takiego kryzysu jeszcze nie było.

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Pią 09 Paź, 2009 22:02

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Jestem tutaj ponad 2 lata i takiego kryzysu jeszcze nie było.


Już nawet konkursy umierają... Rolling Eyes

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 09 Paź, 2009 22:16

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars, bądźmy dobrej myśli, być może administracja JEDNAK coś w tej sprawie zrobi. A co do rewolucji: Alfie, chyba nie chcesz tutaj rozpętać czerwonego terroru? Razz Ale o śmierci to broń Boże nie myśl! Mr. Green Aha, Grendel, masz rację, jakoś mnie potem rozgrzeszono, pokutę dostałem, odprawiłem i jestem już czysty.

P.S. Co do obecnego stanu rzeczy w naszej kadrze użytkowników: wiecie, wraz z kolejnymi latami mentalność w ludziach się zmienia, a pojmowanie historii, nawet najprostszej, to dla np. takiego Jana Nowaka coraz trudniejsza rzecz. Jeśli jakiś młody człowiek zabiera się w szkole za jako taką historię, z wieloma przekłamaniami i uproszczeniami, drogami na skróty, to potem rejestrując się i dyskutując na forum z o wiele mądrzejszymi userami robi taką sobie siarę, że głowa mała. A to dzięki takiemu a nie innemu nauczaniu w szkołach, braku czytania książek, czasopism historyczno-militarystycznych. Aż się zastanawiam, czy jestem jednym z 3-4 wyjątków na forum, gdzie będąc bardzo młodym człowiekiem (ja mam aktualnie 15 la t z kawałkiem) próbuję się rozwijać na forum, pisać coraz mądrzej, dorównać do poziomu doświadczonych użytkowników. Muszą powiedzieć, że staram się to wszystko robić, gdyż nie chce potem wyjść na młodego gamonia, który wybrał sobie Forum IOH dla zabawy w "kto mnie dogoni głupotą". Przed tym każdego nastoletniego użytkownika przestrzegam, czy to mającego 13 czy też 17 lat.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 09 Paź, 2009 22:21

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chyba również kryzys osobowości...forum ma być fachowe, czy edukacyjne? Połączenie obu dróg może być trudne, jak widać po decyzjach kilku forumowiczów.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 09 Paź, 2009 22:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fachowe , tak , ale ma edukować , bez tego istnienie nie ma sensu bo skazuje się na zapomnienie,

Pią 09 Paź, 2009 22:46

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozmawiam właśnie ze szponkiem. Powiedział mi, że administracja o kryzysie wie i postara się przedsięwziąć środki by kryzys zakończyć, jednakże nie jest to takie proste i potrzeba trochę czasu. Także jestem już dobrej myśli, wy powinniście również xD
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 09 Paź, 2009 22:50

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

redakcja dobrze wiedziała co się stanie nim się stało , i nie trzeba tu rozmawiać ze szponkiem ,

ps: a tak z ciekawości to kto z was czyta IOH ?

Pią 09 Paź, 2009 23:07

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
fachowe , tak , ale ma edukować , bez tego istnienie nie ma sensu bo skazuje się na zapomnienie,

Oki...ale żeby to pogodzić, trzeba wzmocnić nadzór. Sam zachęcam uczniów do czytania, ale uprzedzam, że jak zobaczę jakąś bzdurę ich autorstwa, to dam osobiście po łapach Uśmiech

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Pią 09 Paź, 2009 23:17

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powody rezygnacji Humana znam, natomiast co skłoniło co rezygnacji Marmika, Setha i Fortecy, praktycznie z dnia na dzień??
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 10 Paź, 2009 10:11

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, częściowo zgadzam się z opinią, że na forum różnie się dzieje, i że potrzebne są zmiany. Zapewniam też, że nad nimi pracujemy, i dążymy do ulepszania forum. Jednak zanim zdecydujemy się wprowadzić zmiany, trzeba nad nimi posiedzieć i podyskutować, co by nie wprowadzić jakichś baboli. To chyba rozumiecie. Dlatego czasami wprowadzenie zmian tyle trwa.
Czasami jest też tak, że my jakieś uwagi, komentarze, otrzymujemy dopiero po fakcie, kiedy jedyne, co możemy zrobić, to skasować/zablokować temat.

Sob 10 Paź, 2009 10:24

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czasami jest też tak, że my jakieś uwagi, komentarze, otrzymujemy dopiero po fakcie

Dlatego radziłem jakiś czas temu żeby wprowadzić proste rozwiązanie - ikonkę "Raportuj zły post" - moder może wtedy szybko zareagować, zanim zacznie się afera na dobre. Można zwiększyć ilość moderatorów, albo dać prawo moderowania obecnym we wszystkich działach. Świetnie funkcjonuje na wielu forach, dlaczego tu jest opór przed jej wprowadzeniem?
Cytat:
Zapewniam też, że nad nimi pracujemy

To już słyszeliśmy...dajcie nam jakieś konkrety. Wiele (w zakresie kultury dyskusji) zmieniłoby, gdyby wprowadzono w życie zasadę odnoszenia się do odpowiedzi, a nie osoby.

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sob 10 Paź, 2009 12:13

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: KRYZYS!

Cytat:
Dział "Starożytność" umiera.


Fakt troszke jest zastój, ale tu chyba głowny czynnik to użytkownicy którzy z niczym się nie udzielają,bo jakotakiego zalewu spamem chyba nie ma, oczywiście mogę podsunąć pare tematów dla rozruszania działu, ale to będzie troche takie sztuczne nakręcanie, dziwie się bardzo że konkurs zdechł, kilka osób sie konkretbie i często w nim udzielało, nie tylko Seth który jakoś ostatnio zamilkł Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 10 Paź, 2009 20:42

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
nie masz prawa tak pisać , redakcja to przede wszystkim pismo , które rozwija się , przetrwaliśmy i porzuciliśmy grupę pism niszowych, forum jest społecznością , ewoluuje - i wierz obserwujemy kolejną wrześniowo - październikową falę najazdu młodzieży - i może dla niektórych jest proste kasować ich, dla nas nie, ponieważ łatwo jest odrzucić trudniej jest edukować,

Popraw mnie, jeśli źle zrozumiałem, ale czy chcesz powiedzieć że nie banujecie, bo forum jest związane z gazetą? Mówiąc bez ogródek - zbanowany nie kupi gazety? Osobiście co do pisma to nie mam zarzutów, kryzys który widzę dotyczy forum dyskusyjnego.
ALF napisał:
To chyba również kryzys osobowości...forum ma być fachowe, czy edukacyjne?

W moim odczuciu ewoluuje w kierunku „edukacyjnego”, co mi osobiście niezbyt odpowiada. I jak widać, paru innym osobom także nie. czy administracja postawiła sobie za cel pogodzenie tych dwu kierunków? W moim odczuciu jest to mocno ekwilibrystyczne..
Brodeur napisał:
Powody rezygnacji Humana znam,

A jakie one były? Oczywiście jeśli możesz o tym mówić..
Grot-Dziobecki napisał:
Panowie, częściowo zgadzam się z opinią, że na forum różnie się dzieje, i że potrzebne są zmiany. Zapewniam też, że nad nimi pracujemy, i dążymy do ulepszania forum. Jednak zanim zdecydujemy się wprowadzić zmiany, trzeba nad nimi posiedzieć i podyskutować, co by nie wprowadzić jakichś baboli. To chyba rozumiecie. Dlatego czasami wprowadzenie zmian tyle trwa.

Chętnie dowiedzielibyśmy się, co konkretnie administracja planuje. Na razie nie wiemy nic, i wygląda to dla nas, jakby nikt problemu nie dostrzegał i nie zamierzał nic z nim zrobić..
Grot-Dziobecki napisał:
Czasami jest też tak, że my jakieś uwagi, komentarze, otrzymujemy dopiero po fakcie, kiedy jedyne, co możemy zrobić, to skasować/zablokować temat.

Niestety, moim zdaniem musicie to robić szybciej i bardziej zdecydowanie. A potem usuwać spam, żeby wstyd na forum nie wisiał.
ALF napisał:
Dlatego radziłem jakiś czas temu żeby wprowadzić proste rozwiązanie - ikonkę "Raportuj zły post" - moder może wtedy szybko zareagować, zanim zacznie się afera na dobre. Można zwiększyć ilość moderatorów, albo dać prawo moderowania obecnym we wszystkich działach. Świetnie funkcjonuje na wielu forach, dlaczego tu jest opór przed jej wprowadzeniem?

Świetny pomysł, przyłączam się do apelu o wprowadzenie czegoś takiego! Weryfikacja kadry moderatorskiej być może też by się przydała, bo niestety są osoby z tą funkcją, których działalność na forum czasem trudno dostrzec. A może jest ich po prostu za mało i nie wyrabiają z ilością materiału do przejrzenia? Tak czy siak, administracja winna się chyba sprawą zainteresować?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 11 Paź, 2009 17:26

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:

Popraw mnie, jeśli źle zrozumiałem, ale czy chcesz powiedzieć że nie banujecie, bo forum jest związane z gazetą? Mówiąc bez ogródek - zbanowany nie kupi gazety?

Zrozumiałeś to opacznie.
Banowaliśmy, banujemy i będziemy banowali osoby szkodzące poziomowi forum.
Czasami trwa to jednak nieco zbyt długo, gdyż tyle czasu zajmują czasami procedury, hmmm... nazwijmy to w sposób nieco nadęty - demokratyczne.Ot - dla zatwierdzenia ostrzeżenia, zabanowania potrzebna jest wymagana ilość głosów moderatorów.Dlatego czasem to trwa.
Aktualnie jesteśmy na etapie wprowadzania pewnych zmian w tych procedurach, żeby ułatwić moderatorom tymczasowe, bądź permanentne blokowanie tak wątków, jak użytkowników.
Kwestie forumowego porządku zostaną wkrótce usprawnione.
de Villars napisał:

A jakie one były? Oczywiście jeśli możesz o tym mówić..

Najlepiej by było, żeby Human mógł powiedzieć to sam.Powiedzmy, że były one natury osobistej.Human nie zniósł faktu, że administracja forum nie stanęła po Jego stronie w konflikcie z innym użytkownikiem.Tyle właśnie mi napisał.
Nie byłem świadkiem tego sporu, więc nie wiem.
de Villars napisał:

Chętnie dowiedzielibyśmy się, co konkretnie administracja planuje. Na razie nie wiemy nic, i wygląda to dla nas, jakby nikt problemu nie dostrzegał i nie zamierzał nic z nim zrobić..

Planów Szponka zdradzał nie będę.Niedługo wszyscy je powinni zobaczyć, jak się lifting strony skończy.
To, o czym dyskutujemy napisałem w dużym skrócie odrobinę wyżej.
de Villars napisał:

Niestety, moim zdaniem musicie to robić szybciej i bardziej zdecydowanie. A potem usuwać spam, żeby wstyd na forum nie wisiał.

Owszem, możemy to robić nawet w czasie rzeczywistym.Musielibyśmy jednak wprowadzić opłaty członkowskie dla użytkowników by opłacić pensje dla zawodowych administratorów.Póki jesteśmy tu na zasadzie hobbystycznej, robimy co można w miarę czasu, którym dysponujemy.
Także jestem zdania, że niektóre działy wymagają większej niż do tej pory uwagi, i większych możliwości reakcji moderatorów w działach za które NIE SĄ odpowiedzialni.Aktualnie nad tym też pracujemy.
ALF napisał:
Dlatego radziłem jakiś czas temu żeby wprowadzić proste rozwiązanie - ikonkę "Raportuj zły post" - moder może wtedy szybko zareagować, zanim zacznie się afera na dobre.

Fajny pomysł.Do dopracowania technicznego.

Pozdrowienia
Grendel

Nie 11 Paź, 2009 17:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.