| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest i spec od baz ubotów w górach , czyli mój ulubiony redaktor , co raz tępi - raz chwali eksplortorów, a oni mu wybaczają za każdym razem Uśmiech

http://swidnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/1052188.html

WALIM: Rozpoczyna się ogólnopolski zjazd eksploratorów
Artur Szałkowski

2009-09-26 00:01:06

Znajdź sobie skarb
Wykonywanie pracy, która jest życiową pasją i pobieranie za to wynagrodzenia - to marzenie każdego człowieka. Do wąskiego grona takich szczęściarzy zalicza się Dariusz Tomalkiewicz, przewodnik po budowanych w czasie wojny przez hitlerowców sztolniach kompleksu Riese.


Tajemniczymi podziemiami jest zafascynowany od dziecka. Nie były one wówczas obiektami turystycznymi.
- Mimo że rodzice kategorycznie tego zabraniali, często zapuszczałem się do sztolni z kolegami - mówi Dariusz Tomalkiewicz. - Wierzyliśmy, że odnajdziemy tam ukryte przez hitlerowców skarby.

Chłopięce zabawy szybko przerodziły się w hobby. Od blisko 15 lat głównym celem obecnego przewodnika po sztolniach jest gromadzenie dokumentacji oraz prowadzenie prac eksploracyjnych, które mają doprowadzić do wyjaśnienia zagadki podziemi.

Jak zwykle w takich przypadkach, zaczęło się od prac określanych w tym środowisku mianem "partyzantki". Były wyprawy w Góry Sowie z najtańszym i nie najlepszym egzemplarzem wykrywacza metali oraz niewielkie wykopaliska w wąskim gronie poszukiwaczy. Typowo amatorskie prace kończyły się fiaskiem, dlatego poszukiwacze postanowili, że czas działać profesjonalnie. Tak doszło do powołania w ubiegłym roku Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej.

- Zrzeszamy wykładowców politechniki, geologów i górników. Ludzi z doświadczeniem niezbędnym przy tego typu pracach - wyjaśnia Dariusz Tomal-kiewicz, wiceprezes SGP. - Teraz prowadzimy poszukiwania, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki. I zgodnie z prawem, po załatwieniu wszelkich formalności.

Choć grupa działa dopiero od roku, ma już na koncie pierwsze sukcesy. Jej członkom udało się ustalić, co się znajduje nad wartownią sztolni walimskich. Istniały podejrzenia, że może tam być hala fabryczna. Po wielotygodniowym drążeniu niewielkiego tuneliku eksploratorzy wczołgali się do wnętrza i wyjaśnili zagadkę. To niewielkie pomieszczenie na centralę telefoniczną bądź urządzenia wentylacyjne. Największym sukcesem grupy jest jednak skonsolidowanie działań grup eksploratorskich z całego kraju w celu wyjaśniania tajemnic Riese. Dzisiaj spotykają się na drugim już ogólnopolskim zlocie w sztolniach Walimia.

Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, poszukiwania eksploratorskie są pracami archeologicznymi i trzeba mieć stosowne zezwolenia, by je prowadzić. Zasady używania wykrywacza metalu reguluje ta sama ustawa. Za złamanie jej zapisów grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna oraz utrata wykrywacza.

Wszystko, co zostanie wykopane z ziemi, należy do Skarbu Państwa. O wartości znaleziska decyduje wojewódzki konserwator zabytków.


Baza u-botów?

W czwartek, przy Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim, przypadkowo odsłonięto wlot sztolni starej kopalni. O jej istnieniu od lat mówił Tadeusz Słowikowski, badacz tajemnic Wałbrzycha i Gór Sowich. Twierdzi, że pod koniec wojny w jeziorze Niemcy testowali miniaturowe łodzie podwodne. Zagadkę chcą rozwikłać członkowie Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej. Liczą, że w pracach wspomogą ich profesjonalni eksploratorzy. Ich ogólnopolski zlot rozpoczyna się dzisiaj w pobliskim Walimiu.

ZDJĘCIA z podziemnych poszukiwań na http://www.polskatimes.pl/gazetawroclawska/

Sro 30 Wrz, 2009 8:55

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Typowo amatorskie prace kończyły się fiaskiem, dlatego poszukiwacze postanowili, że czas działać profesjonalnie. Tak doszło do powołania w ubiegłym roku Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej.

- Zrzeszamy wykładowców politechniki, geologów i górników. Ludzi z doświadczeniem niezbędnym przy tego typu pracach - wyjaśnia Dariusz Tomalkiewicz, wiceprezes SGP.

No tak, po co w takim gronie jakiś historyk? Lepsi są ci "niedzielni" Rolling Eyes

Cytat:
W czwartek, przy Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim, przypadkowo odsłonięto wlot sztolni starej kopalni. O jej istnieniu od lat mówił Tadeusz Słowikowski, badacz tajemnic Wałbrzycha i Gór Sowich. Twierdzi, że pod koniec wojny w jeziorze Niemcy testowali miniaturowe łodzie podwodne. Zagadkę chcą rozwikłać członkowie Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej. Liczą, że w pracach wspomogą ich profesjonalni eksploratorzy. Ich ogólnopolski zlot rozpoczyna się dzisiaj w pobliskim Walimiu.

Jak miałem 15 lat, wierzyłem w brednie wypisywane przez Igora Witkowskiego ("Supertajne bronie Hitlera") oraz w to, że po Jeziorze Sławskim (ok. 30 km od Głogowa) podczas II wojny pływały niemieckie okręty podwodne typu II. Teraz jestem starszy, mądrzejszy, mam większą wiedzę i wiem, że byłoby to niemożliwe. Niemniej w zestawieniu z "Seehundami" lub "Biberami" na Jeziorze Bystrzyckim teza o U-Bootach na J. Sławskim wydaje się wielce prawdopodobna Bardzo szczęśliwy

Leute Exclamation W jakim Wy świecie żyjecie?! To, że ktoś za dużo naczytał się Marka Krajewskiego (Mock wypływa z oblężonej Festung Breslau w powieści pod tym samym tytułem właśnie takim miniaturowym o.p.) nie znaczy, że ma tego typu pomysły w odniesieniu do innych rejonów Dolnego Śląska kolportować! W "Festung Breslau" Mock porusza się w podziemnym mieście, ale Krajewski na spotkaniu 4 X 2008 r. (byłem na nim) sam przyznał, że podziemne miasto to element wrocławskiej mitologii (Marek Krajewski jest z wykształcenia filologiem klasycznym, więc o mitologiach co nieco wie).

Reasumując (głównie do kol. Petera72): jak można traktować poważnie ludzi, którzy są niepoważni Question

Sro 30 Wrz, 2009 12:52

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunelik przy kompleksie walimskim był dostępny od wielu, wielu lat. Kto chciał to go "zwiedzał". Czasami trzeba było coś rozkuć, więc nie będę pisał kto to robił, bo jak ktoś się uprze to można to uznać co najmniej za wandalizm. Osobiście zwiedzałem tunelik około 10 lat temu. Jeśli ktoś ma ochotę napisać książkę o "historii badania tuneliku" to niech popyta poszukiwaczy z dawnej grupy Underground, chłopców z Głuszycy, samych przewodników.
Nie ma o co kruszyć kopii. Są ciekawsze miejsca w Górach Sowich.
A Leuthen ma rację (jakoś zawsze mieliśmy zbieżne poglądy) że więcej się mówi niż robi. Badania geofizyczne w GS są i były prowadzone od lat. Niektóre dawały ciekawe wyniki. I co? Ano nic. Lepiej dalej opowiadać turystom jakie to tajemnice kryją się za Uskokiem lub czarować zwiedzających rurami zasysającymi podpalone chusteczki. Tego typu zachowanie powoduje, że coraz mniej ludzi rozsądnych wierzy w jakieś nierozwiązane, supertajne zagadki Riese.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 30 Wrz, 2009 13:13

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Malego ducha, Kudi, jestes. Ale juz poniekad rozumiem Twoj brak zainteresowania studnia z dwoma tunelami..... Rolling Eyes A przeciez opowiadal to nam "s w i a d e k". A Ty wolales cos innego..... Mr. Green
No i strasznie mi milo, ze publicznie przyznales nam racje, ze ten zlot to dla takich staruchow jak my to strata czasu. Ty sie Kudi nie czepiaj mlodziezy. Oni tez musza miec swoje zagadki. To niewazne, ze jako nowe pokolenie "odkrywaja" na nowo te same tajemnice co my kiedys. Nawet identyczne pytania sie pojawiaja. I takie same pyskowki.
To oznacza tylko jedno - starzejemy sie..... Jest takze inny, powazniejszy wniosek - mimo istnienia Google nikt jak widac nie chce skladac literek. Czytanie widac meczy. A szkoda.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 30 Wrz, 2009 14:51

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Sowie mnie interesują jako piękny rejon z ciekawą historią. Grzebanie przy pomocy grabek, wiaderek i łopatek zostawiam kopaczom. W sumie to was podziwiam. Mnie by się nie chciało.


OOOOO!!!! To jest Warsiu news! Czyzby dopadala Cie jesienna deprecha? Sowie postrzegasz juz tylko jako kraine turystyczna? Koniec swiata.... Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 30 Wrz, 2009 15:01

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W jakichkolwiek badaniach, poszerzaniu swojej wiedzy i zdobywaniu informacji liczy się progres. Jak można mówić o próbach rozwiązania jakichś zagadek, jak nie ma się ochoty zapoznać z efektami prac poprzedników? To tak jakby ignorować grawitację i prawa aerodynamiki równocześnie opowiadając wokół że zakłada się stowarzyszenie lotów w kosmos. To nie kwestia lat jakie się ma tylko wiarygodności w stosunku do innych i własnej osoby.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 30 Wrz, 2009 15:48

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
To nie kwestia lat jakie się ma tylko wiarygodności w stosunku do innych i własnej osoby.


Myslisz sie... Jesli sie nie ma lat (doswiadczenia, wiedzy etc.) to sie nie posiada wiarygodnosci. Oczywiscie wiek nie daje "papierow" na nia. Sprzyja jej.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 30 Wrz, 2009 15:55

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ładnie. Sami specjaliści na temat Riese. To po co się wychylam. Jak czytam wywody takich "starych wyjadaczy" to po co wogóle zajmować się tajemnicami gór Sowich. Przecież wy wszystko wiecie. Tylko, że jakos was nie widać w terenie. Przedszkole, jeszcze raz przedszkole. Do kudiego - wszyscy wiemy , że do kanału pod mostem sie wchodziło od zawsze ale tam zawsze był zawał i z tego co wiem nikt go nie przeszedł. a na zlocie przeszli. Do kudiego jeszcze raz ale bez złośliwości. Jeżeli piszesz że ktoś tam wchodził do jakiegoś kanału czy przekopał jakis zawał to czemu nikt sie nie podzielił ta informacją. Na pewno przyznasz mi rację, że wymiana informacji w górach sowich jest zerowa! no, z małymi wyjątkami. Sam wiesz, że eksploratorzy, badacze często się dublują bo nikt sie nie dzieli informacjami. Trzeba to zmienić. Na zjeździe, który z taką zajadłością krytykujecie powstał pomysł takiej bazy danych poszukiwań w Riese. Juz są chętni na wykonanie takiej bazy - ogólno dostepnej. Co o tym sądzisz?

Sro 30 Wrz, 2009 21:52

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72
A olej to, nie byli nie widzieli.
Myśmy tam byli i wiemy swoje.

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Sro 30 Wrz, 2009 22:05

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz racje długi134. Niech Moc będzie z nami Uśmiech Widziałem, że sie zalogowałeś na phorum -bravo !

Sro 30 Wrz, 2009 22:39

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72 napisał:
No ładnie. Sami specjaliści na temat Riese.


W tym towarzystwie to chyba tylko kudi moze w jakiejs mierze za takiego uchodzic. A i to z duzymi zastrzezeniami. Tak wiec popraw swoja wypowiedz w tym zakresie. Rolling Eyes

Peter72 napisał:
To po co się wychylam.


Bo juz umiesz pisac Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Peter72 napisał:
Przecież wy wszystko wiecie. Tylko, że jakos was nie widać w terenie.


Gdybysmy wiedzeli wszystko to pisalibysmy encyklopedie. Poki co absorbuje nas jednak tylko jedno haslo Mr. Green
Dla nas teren to raczej miejsca gdzie sa dokumenty. Lopaty i kilofy to kartki zapisanego papieru. Na powietrze jednak takze czasem wychodzimy.. Poogladac... Gdybys uwaznie czytal posty Kudiego to zauwazylbys, ze w tym samym czasie byl on w tzw. "terenie". Tylko co ma to do rzeczy? To, ze nas nie widac to akurat dla nas dobrze. Pewne sprawy lepiej smakuja bez publicznosci.

Peter72 napisał:
wszyscy wiemy , że do kanału pod mostem sie wchodziło od zawsze ale tam zawsze był zawał i z tego co wiem nikt go nie przeszedł. a na zlocie przeszli.


Trzeba czytac. To co juz kiedys zostalo wydrukowane. No i pozostaje pytanie - przeszli i co? Ja odpowiedz znam - i nic Mr. Green

Peter72 napisał:
z taką zajadłością krytykujecie


Nie uzywaj slow nieadekwatnych do rzeczywistosci. Nikt zadnego zjazdu nie krytykuje, Jesli ktos chce sie spotykac, kopac i miec zludzenie uczestnictwa w wielkich odkryciach to nikomu nic do tego. Tak tez mozna. Ale innym wolno na tych samych zasadach twierdzic, ze to do niczego nieprowadzi. A, nade wszystko prowadzac polemike trzeba miec argumenty zamiast zaslyszane komunaly. Piwo

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 01 Paź, 2009 8:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter zapewniam Cię, że nie istnieje zawał (oczywiście nie mówię o tonach skały tylko zawałach typu tunelik) w Górach Sowich, znany od lat, który nie został przekopany. To byłoby nielogiczne dla tego środowiska Uśmiech
Nikt nie krytykuje zlotu. Bardzo dobrze że się odbywają. Każda inicjatywa jest ciekawa. Tylko że rozpoczynanie prac mających zgłębić tajemnice Riese od znanego, jak przyznałeś tuneliku, nie daje nadziei na sensacyjne odkrycia. Po prostu odkrywa się to co już wielokrotnie było odkryte. Baza danych to dobry pomysł, bo pozwoli poznać dotychczasowe działania i zdobyć wiedzę do kolejnych wypraw. Ja tylko znam przyszłość tej bazy. Już są ludzie, którzy marzą o tym żeby nią zarządzać. Później materiały zaginą z tymi ludźmi i pozostanie wielki smród. Nie jesteś pierwszy z takim pomysłem. I taka sytuacja też nie będzie nowością.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 01 Paź, 2009 8:25

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
OOOOO!!!! To jest Warsiu news! Czyzby dopadala Cie jesienna deprecha? Sowie postrzegasz juz tylko jako kraine turystyczna? Koniec swiata.... Rolling Eyes Rolling Eyes

Czołgiem Kreciu! Czołg2
Zapewniam Ciebie, że nie dopadła mnie żadna jesienna depresja. Siedzę sobie w ciepłym archiwum i kartkuję ciekawe materiały (m.in. o Sowich). Z biegania po terenie i podniecania się każdym zapadliskiem, czy zawałem dość szybko wyrosłem. Wink
Wkrótce ruszę w teren by parę rzeczy zweryfikować. Bardzo szczęśliwy
Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale w odróżnieniu od kol. Peter72 reprezentującego podejście romantyczne (by nie rzecz, że reumatyczne) w eksploracji, większość już dawno się przestawiła na podejście pragmatyczne.
Mr. Green

Czw 01 Paź, 2009 9:04

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warsiu Rolling Eyes
Ja tam nie wiem co to jest wiekszosc. Z matematyki to mi raczej nieszlo to i z liczeniem moge miec problemy.
Rozumiem doskonale naszych Kolegow, nie sa mi obce emocje jakie sie ma podczas ogladania swiezo odkopanej dziury czy jamy po wypompowanej wodzie. Wiem takze, ze sowiogorskie bajki znaczaco wplywaja na wyobraznie. Tylko w przeciwienstwie do Kudiego, nie lubie takich spedow. One niczego nowego nie wniosa. Chyba, ze ma sie - jak Kudi - ochote popatrzec na ludzi, pogadac, spotkac z dawnymi znajomymi. Takie podejscie jest OK. Ale ja osobiscie nie lubie w ten sposob tracic czasu. Bo to i niczego sie nie odkryje, w zasadzie nikt niczego nowego nie powie, a zamiast uczestniczenia w takich imprezach mozna pojechac gdzies i cos zobaczyc, dotknac.... Mnie to juz nawet nie chce sie z nikim spierac. Starzeje sie....
Ale za to fajnie bylo w ostatni piatek posluchac bajek Mietka Bojko przy ognisku, popatrzec na Kellermana, odkryc nieznane mi zdolnosci sledcze Kudiego ( Mr. Green ) przypomniec sobie dawne klimaty... Ale kameralnie, bez tloku. Natomiast jesli po raz kolejny slysze te same historie, podawane na jakichs zjazdach jako news'y to po prostu nie potrafie sie z tego nie smiac. Nie szydzic ale usmiechac. Bo widze nowych kandydatow do lopaty. To jest fajne, byle tylko nie naniszczyli piekna okolicy.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 01 Paź, 2009 9:59

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72 napisał:
Tylko, że jakos was nie widać w terenie.

A Ciebie nie spotkałem raczej nigdy w żadnej bibliotece czy archiwum...
Miłego grzebania w ziemi, tudzież szukania nieistniejących o.p. w Jeziorze Bystrzyckim. Ja wolę o "Riese" pisać. Też masz jakieś teksty na koncie?

Czw 01 Paź, 2009 22:34

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do kolegi Leuthen. Pytasz czy mam jakieś teksty? Uśmiech Niby coś tam mam. Ale dla mnie to nie istotne.
Piszesz, że Ty siedzisz w archiwum i szukasz dokumentów. Ja szanuję takich ludzi i doceniam to. Ale ty też musisz docenić ludzi, którzy robią coś innego. Nie każdy może siedzieć w archiwach i nie każdy może działać w terenie. Wszyscy działamy dla dobra sprawy i w każdym co robi cos dla Gór Sowich jest moim przyjacielem. Wiem, że to banał co napisałem ale ja tak to widzę. Widocznie jak napisał kolega wars98 mam podejście romantyczne.
Do kolegi Kudiego - oczywiście, że nie chodziło o zawał w dosłownym tego słowa znaczeniu. Chodzi, że kanał nie jest drożny. Ale jeżeli został przez was spenetrowany (przekopaliście ten mały zawał) to rozumiem, że znacie kierunek, długość całego tego kanału itp.?

Pią 02 Paź, 2009 9:27

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na pytanie "czy znacie" odpowiem "znacie", ale jak już się wyraziłem mnie nie interesuje to odwodnienie sztolni. Dla mnie Riese to coś więcej, a może coś innego. Mnie bardziej by dziś interesowało przeznaczenie poszczególnych obiektów (który w czyjej gestii), jak by podzielono pomieszczenia, jak je ogrzewano, zamaskowano. Czy użyto by igielitu, zasadzono drzewa, rozpostarto siatki maskujące nad drogami dojazdowymi? Czy może w planach były już inne, nowsze rozwiązania.
Ja już swoje potrzeby związane z Riese w dużej części zaspokoiłem. Okazuje się bowiem, że są sprawy i tematy, o wiele bardziej tajemnicze i interesujące, które mnie pochłonęły. Więc jestem dziś bardziej obserwatorem badań Riese. I z powątpiewaniem (chociaż życząc sukcesów) przyglądam się próbom rozwiązania tajemnic tego projektu gdy zaczyna się je od badania tuneliku koło Rzeczki. Bo zgadzam się z Leuthenem że poszukiwania zaczyna się w archiwach.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 02 Paź, 2009 16:42

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie "Riese" tak jak dla kudiego to poboczny wątek zainteresowań - i tak jak on bardzo cenię eksploratorów, którzy swoje badania poprzedzają solidnymi kwerendami - archiwalnymi czy choćby książkowymi (nie chodzi tylko o to, ile się czyta, ale CO). Z całym szacunkiem Peter72, ale po artykule Szałkowskiego, którego treść przytoczył aceton, nie uważam Was (SGP) za ludzi poważnych.

Pią 02 Paź, 2009 19:03

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie uważam Was (SGP) za ludzi poważnych

No, przesadziłeś kolego. Nawet nas nie znasz. Oceniasz na podstawie art. Pana S. który wiemy jak pisze. Jeżeli ty oceniasz kogoś na podstawie jakiegoś artykuliku to sam nie jesteś poważny.
SGP to nie grupa typowo eksploracyjna. Są tam ludzie zajmujących sie różnymi dziedzinami nauki. Z pewnością do wielu z nich nie dorastasz do pięt. Więc trochę szacunku.

Pią 02 Paź, 2009 20:47

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, mała dla mnie różnica czy chcecie szukać "Biberów" w J. Bystrzyckim czy V-7 w "Riese" --> jest to dla mnie tak samo niepoważne.
Nie oceniam Was wyłącznie na podstawie w/w artykułu (swoją drogą - że też chcieliście, żeby ktoś taki jak Sz. o Was pisał Rolling Eyes ), ale choćby także Waszej stronki www.
Mam dziwne wrażenie, że ja o eksploracji (np. o georadarach) wiem więcej, niż Ty o historii. No, ale to że ktoś ma "mgr inż." przed nazwiskiem nie znaczy, że jest osobą poważną - zresztą tak samo, jak fakt bycia doktorantem na historii nie oznacza, że jest się dobrym historykiem Mr. Green

Więcej dystansu do siebie życzę, tudzież zdroworozsądkowego podejścia do rzeczywistości (nie tylko "Riese"). Ja mam wielu znajomych eksploratorów. Może czas, żebyś Ty zaprzyjaźnił się z historykami? Jest ich dużo w Waszej grupie?

PS A jak już dokopiecie się do wszystkich nieznanych kompleksów "Riese" w G. Sowich, dajcie znać - uwiecznię to w annałach jakem historyk Wink

PS 2 Na pewno Wam nie dorastam do pięt - tylko przewyższam o głowę Laughing

Pią 02 Paź, 2009 21:09

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale jeździcie po SGP. Uczepiliście się tego tunelu i sztolni III.
A kto z was próbował zbadać nawet ten tunelik????
Przecież na zlocie nie tylko robiono te dwa miejsca.
Ludzie, oni działają od roku i dajcie się chłopakom wykazać.
Neutral

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Pią 02 Paź, 2009 21:16

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sorry, mała dla mnie różnica czy chcecie szukać "Biberów" w J. Bystrzyckim czy V-7 w "Riese" --> jest to dla mnie tak samo niepoważne.
Nie oceniam Was wyłącznie na podstawie w/w artykułu (swoją drogą - że też chcieliście, żeby ktoś taki jak Sz. o Was pisał ), ale choćby także Waszej stronki www.
Mam dziwne wrażenie, że ja o eksploracji (np. o georadarach) wiem więcej, niż Ty o historii. No, ale to że ktoś ma "mgr inż." przed nazwiskiem nie znaczy, że jest osobą poważną - zresztą tak samo, jak fakt bycia doktorantem na historii nie oznacza, że jest się dobrym historykiem

Więcej dystansu do siebie życzę, tudzież zdroworozsądkowego podejścia do rzeczywistości (nie tylko "Riese"). Ja mam wielu znajomych eksploratorów. Może czas, żebyś Ty zaprzyjaźnił się z historykami? Jest ich dużo w Waszej grupie?

PS A jak już dokopiecie się do wszystkich nieznanych kompleksów "Riese" w G. Sowich, dajcie znać - uwiecznię to w annałach jakem historyk

PS 2 Na pewno Wam nie dorastam do pięt - tylko przewyższam o głowę


Jesteś bardzo zarozumiały a to znaczy, że jesteś tak cienki iz dyskusja z Tobą nie ma dalszego sensu - historyku-geofizyku, he,he. Jaka ty się znasz na georadarach to ja jestem biskupem polowym WP.
Skromności człowieku a będą cie szanować.

Pią 02 Paź, 2009 21:43

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Panowie. Jak jaskółki donoszą akcja eksploracyjna w Rzeczce trwa , chodzi o tunelik i sprawdzenie ostateczne czy jest to odwodnienie sztolni nr 4 czy też nie. Prace prowadzi grupa z Raciborza ,Eule - i trzymam za chłopaków kciuki i życzę by było to odwodnienie 4 sztolni. Piwo

link do grupy Eule http://www.eule-exploracja.pl.tl/

Pią 02 Paź, 2009 21:56

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72 napisał:
Cytat:
Sorry, mała dla mnie różnica czy chcecie szukać "Biberów" w J. Bystrzyckim czy V-7 w "Riese" --> jest to dla mnie tak samo niepoważne.
Nie oceniam Was wyłącznie na podstawie w/w artykułu (swoją drogą - że też chcieliście, żeby ktoś taki jak Sz. o Was pisał ), ale choćby także Waszej stronki www.
Mam dziwne wrażenie, że ja o eksploracji (np. o georadarach) wiem więcej, niż Ty o historii. No, ale to że ktoś ma "mgr inż." przed nazwiskiem nie znaczy, że jest osobą poważną - zresztą tak samo, jak fakt bycia doktorantem na historii nie oznacza, że jest się dobrym historykiem

Więcej dystansu do siebie życzę, tudzież zdroworozsądkowego podejścia do rzeczywistości (nie tylko "Riese"). Ja mam wielu znajomych eksploratorów. Może czas, żebyś Ty zaprzyjaźnił się z historykami? Jest ich dużo w Waszej grupie?

PS A jak już dokopiecie się do wszystkich nieznanych kompleksów "Riese" w G. Sowich, dajcie znać - uwiecznię to w annałach jakem historyk

PS 2 Na pewno Wam nie dorastam do pięt - tylko przewyższam o głowę


Jesteś bardzo zarozumiały a to znaczy, że jesteś tak cienki iz dyskusja z Tobą nie ma dalszego sensu - historyku-geofizyku, he,he. Jaka ty się znasz na georadarach to ja jestem biskupem polowym WP.
Skromności człowieku a będą cie szanować.


Pozdrawiam Księdza Generała Exclamation Bardzo szczęśliwy
Ty nie dyskutujesz z ludźmi zarozumiałymi, a ja z niepoważnymi. Wiosna przyjdzie i tak, a wraz z nią wypłyną z nieznanych sztolni "Riese" uszczelki ukrytych w nich niemieckich ciężarówek Wink Ja dalej będę siedział nad papierami, Wy dalej będziecie latali po Sowich, na forum "Odkrywcy" nadal będą się kłócić, a politycy nadal będą skorumpowani - bo najpiękniejsze jest to co niezmienne...

Nie no, ubaw po pachy i to za darmo. Moja propozycja - zakładamy Kabaret SGP. Przebijemy KMN, Ani Mru-Mru i Neonówkę razem wziętych Laughing

Tak więc, jeśli Ksiądz Generał pozwoli, złożę od razu życzenia udanego przyszłorocznego III Zjazdu Eksploratorów – SGP, znalezienia Bursztynowej Komnaty, U-Boota typu IX w Jeziorze Bystrzyckim, oraz szczątków 20 tys. więźniów, którzy oczywiście pod koniec wojny zostali żywcem pogrzebani w nieznanych kompleksach podziemnych G. Sowich.


PS A na Twoim szacunku mi bynajmniej nie zależy.

Pią 02 Paź, 2009 22:01

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ty masz chyba jakieś kompleksy człowieku - koniec tematu. To do niczego nie prowadzi.
Pozdrawiam Grupę Eule z Raciborza. Porządne chłopaki.

Pią 02 Paź, 2009 23:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.