| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

II Zjazd Eksploratorów - Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza

Zajrzałem na reklamowany na stronie głównej w/w zjazd, który odbędzie się w Walimiu za niecały tydzień.

Patrzę na listę zaproszonych "ekspertów" takich jak Igor Witkowski, Joanna Lamparska czy Bogusław Wołoszański. Pan I.W. opowie zapewne o latających spodkach V-7 mających wylatywać przez szyby kompleksów, tudzież o wyrzutniach V-4 (czyli elementach infrastruktury stacji rozładunkowej kolejki), pani J.L. opowie o tajemniczych transportach znikających w sztolniach, o tym jak ginęli świadkowie itd., a pan B.W. (o ile dojedzie - bo nie potwierdził) opowie może o broni jądrowej w "Riese" Rolling Eyes
Tia, żałuję że jeszcze nie mam dzieci - takie fajne bajki do poduszki się szykują Bardzo szczęśliwy

Następnie eksploratorzy będą się starali popchnąć szpadlem czy kilofem naszą wiedzę o "Riese" do przodu. Życząc im powodzenia pragnę przypomnieć słowa filmowego Indiany Jonesa, że "każde odkrycie zaczyna się w bibliotece". Od siebie - rozwiązanie tajemnic "Olbrzyma" czeka na nas w archiwach, a nie za zawałem kompleksu "Rzeczka", który w pocie czoła będą przekopywać entuzjaści.

Nie wiem, czy z tych ludzi, co się tam wybierają, śmiać się czy też płakać nad ich losem. Może jedno i drugie?

Nie 20 Wrz, 2009 20:08

Powrót do góry
jajo
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak zorganizować darmową siłę roboczą, która nawet za to zapłaci, bo z tego co czytałem zlot jest płatny.
Żałuję tylko że nie odbędzie się zlot z cyklu Spotkań Jurajskich (Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji) - nigdy za nic nie płaciłem.
Czołg2

_________________
Kto ja jestem? - Jajeczko
Jaki znak mój? - Żółteczko
Gdzie ja mieszkam? - W skorupce
W jakim kraju? - W kurzej dupce

Jak by nie było jest bardzo miło.............

Nie 20 Wrz, 2009 22:04

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, dobiega końca sobota. Ciekawe czy się chłopaki przekopały przez zawał w sztolni nr III kompleksu „Rzeczka”? Mr. Green Bardzo szczęśliwy Laughing

Sob 26 Wrz, 2009 18:08

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ach kopali do tuneliku pod mostkiem , który jak na moje jest to zwykły tunelik po tartaku wodnym albo innym tego typu ustrojstwie, po 2,4 metra kopania okazało się że nic nie ma , za zawałem , czyli tuneli za zawałem nie istnieje , i słusznie bo zawał to miejsce gdzie była doprowadzana woda do urządzenia - ale to ja na moje tylko,
oto kilka fotek ,ale z podczerwieni bo takie ostatnio robię mam jazdę taką ehhehe

a zlot fajny , miło spotka się i pogadać , na reszcie się nie skupiałem



Opis załącznika:
ot chałupka na drodze na skruty z wlimia do sierpnicy

Opis załącznika:
oto i dzirua , próba dokopania sie do tuneliku

Opis załącznika:
złom wydobyty podczas kopania

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 27 Wrz, 2009 19:17

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
ach kopali do tuneliku pod mostkiem , który jak na moje jest to zwykły tunelik po tartaku wodnym albo innym tego typu ustrojstwie, po 2,4 metra kopania okazało się że nic nie ma , za zawałem , czyli tuneli za zawałem nie istnieje , i słusznie bo zawał to miejsce gdzie była doprowadzana woda do urządzenia - ale to ja na moje tylko,
oto kilka fotek ,ale z podczerwieni bo takie ostatnio robię mam jazdę taką ehhehe

Hmmm - na pewno się nie znasz, a spece dopiszą cały nowy rozdział o "Riese" na podstawie weekendowych wykopalisk Bardzo szczęśliwy

szponiasty napisał:
a zlot fajny , miło spotka się i pogadać , na reszcie się nie skupiałem

No cóż, ja gdy chcę się spotkać z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i miło spędzić czas, idę na piwko we Wrocławiu, a nie jadę z łopatą w Góry Sowie Laughing Niemniej, podpierając się autorytetem Stefana Żeromskiego, mogę za nim powtórzyć: "Pozwólmy ludźmi być szczęśliwymi według ich własnego uznania". Jeśli ktoś lubi kopać szukając czegoś, co nie istnieje i jeszcze za to płacić, nie zabraniam mu tego, aczkolwiek sam preferuję bardziej produktywne zajęcia Wink

Nie 27 Wrz, 2009 22:12

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://ww6.tvp.pl/18090,20090925932654.strona

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Leuthen, znowu te nieszczęsne 20 tysięcy... Rolling Eyes Laughing Wink

Pon 28 Wrz, 2009 12:45

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
http://ww6.tvp.pl/18090,20090925932654.strona

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Leuthen, znowu te nieszczęsne 20 tysięcy... Rolling Eyes Laughing Wink


Mi coś nie chce działać ten plik... Możesz streścić kto znowu uśmierca jednego dnia 20 tys. więźniów?

Pon 28 Wrz, 2009 18:53

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym razem red. Maciejewski z TVP Wrocław mówi o przywiezieniu(!) 20.000 więźniów i uśmierceniu 18.000 z nich! Mr. Green Evil or Very Mad Rolling Eyes Laughing

Pon 28 Wrz, 2009 19:26

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Pod linkiem http://ww6.tvp.pl/234,932587,1.view jest tylko (cytat):

Tajemnicze podziemia
W okolicach Zagórza Śląskiego odkryto tajemnicze sztolnie. Co kryją podziemia? Czy to część pohitlerowskich fabryk czy więzienna mogiła?

Wlot do tajemniczego podziemia przypadkowo odkrył mieszkaniec Zagórza, który chciał pogłębić źródełko z wodą do picia. Pod łyżką koparki ukazał się tunel zalany wodą.

Jeden z okolicznych mieszkańców jest pewien, że odkryty kanał służył do odwadniania dawnej kopalni srebra. Znajdujące się na wierzchołku góry wejście do kopalni zostało zasypane w czasie wojny.

Pojawiły się też informacje, że w okolicy hitlerowcy zabijali więźniów, którzy pracowali przy drążeniu sztolni w Górach Sowich.

Pon 28 Wrz, 2009 22:51

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kompletna nadinterpretacja, po prostu odkryto przypadkiem kawałek chodnika odwaniającego , parę metrów i zawał , prawdopodobnie po kopalni z 19 - 18 wieku , takich znajduje się bardzo wiele w górach , a te banialuki , uch TV musi coś mieć ehhehe

ps: jak moje zdjęcia w podczerwnie się wam podobają ? kurcze ziarno jest jest bo zapomniałem iso przestawić po nocnych zdjęciach i było 400 ,

Wto 29 Wrz, 2009 0:07

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
ps: jak moje zdjęcia w podczerwnie się wam podobają ? kurcze ziarno jest jest bo zapomniałem iso przestawić po nocnych zdjęciach i było 400 ,

No właśnie, strasznie "ziarniste" - ale poza tym podobają się Wink

PS Mam nadzieję, że ten złom który "ukopali" w zawale, starczy im po wizycie w punkcie skupu na jakiegoś (1 lub 2 na wszystkich Laughing ) browarka. Chyba że zostawią to jako trofea z "Riese" Bardzo szczęśliwy

Wto 29 Wrz, 2009 8:57

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunelik pod mostkiem był "badany" przez setki poszukiwaczy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Naprawdę trzeba robić zlot, żeby znowu się przekonać i tym jak wygląda i gdzie prowadzi? Byłem tydzień w Sudetach ale może to i dobrze że moi kompani przekonali mnie, że szkoda czasu na przyjazd w Sowie. Oczywiście pomijając fakt spotkania znajomych. A w zasadzie kto z zapowiadanych "gości specjalnych" przyjechał na ten zlot?
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 29 Wrz, 2009 10:41

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na posty dotyczące Zjazdu Eksploratorów nie bedę sie rozpisywał bo jak widzę piszą ludzie, którzy nie byli na imprezie i nie mają pojęcia co sie tam działo. Mam pytanie do kolegi Roberta K.
Tunelik pod mostkiem był "badany" przez setki poszukiwaczy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
Proszę podać mi namiary kto tak intensywnie to badał bo jakoś nikt sie wcześniej nie wychylał. A tak wogóle to z pomysłem eksploracji tego tunelu wyszli juz w tamtym roku sami poszukiwacze a nie organizatorzy.
A propo zapowiadanych gości.
Nie pojawił się Wołoszański, Z.Dawidowicz i Panowie Rekuć,Kowalski i Kudelski. Reszta przybyła i wszyscy byli zadowoleni. Pojawił się także Pan Marek Dudziak.
Tak, że proszę - mniej jadu. Przecież chodzi o spotkanie się ludzi, wymianę poglądów i fajną atmosferę.

Wto 29 Wrz, 2009 15:23

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a może nie jeńcy , tysiące jeńców a UBOTY

Baza u-botów?

W czwartek, przy Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim, przypadkowo odsłonięto wlot sztolni starej kopalni. O jej istnieniu od lat mówił Tadeusz Słowikowski, badacz tajemnic Wałbrzycha i Gór Sowich. Twierdzi, że pod koniec wojny w jeziorze Niemcy testowali miniaturowe łodzie podwodne. Zagadkę chcą rozwikłać członkowie Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej. Liczą, że w pracach wspomogą ich profesjonalni eksploratorzy. Ich ogólnopolski zlot rozpoczyna się dzisiaj w pobliskim Walimiu.


to nie moje, to trafiło po necie do mnie

Wto 29 Wrz, 2009 16:21

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie również nieco uderzył napastliwy ton wypowiedzi kolegi Leuthen'a.Zloty maja to do siebie, że jeździ się na nie by spotkać znajomych i miło spędzić czas.Jeśli komuś towarzystwo/organizatorzy/goście nie odpowiadają - nie jedzie.To chyba oczywiste.A o imprezie niech opowiedzą Ci, którzy na niej byli.
Zaznaczam - ze środowiskiem nie jestem, ani nie byłem związany, a mój post tyczy jedynie tonu wypowiedzi.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 29 Wrz, 2009 16:46

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel. Jak to dobrze, że ani Ty, ani ja, ani Leuthen nie jesteśmy związani z "środowiskiem". Wink
Aceton. Piękne! Mr. Green O mało monitora nie zalałem. Laughing
Peter72. To był kiepski żart. Byli tam sami fantaści (np. Witkowski), jeden ostatni Mohikanin (Korólczyk) i jeden ekspert od starych sztolni oraz około setki kopaczy (nie mylić z poszukiwaczami) z grabkami, wiaderkami i łopatkami.
To nie był zjazd eksploratorów, a dziecinada i żenada. Kropkę nad "i" postawiło "odkrycie" - podobno "przypadkowe" - sztolni w Zagórzu i wypowiedzi "znawców" do kamery TV ściągniętej na zamówienie.
I jeszcze konserwator się wam wmieszał. Mr. Green
Cudownie.

Wto 29 Wrz, 2009 19:22

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Wars98. Jak się domyślam kolega ma za sobą całe pasmo sukcesów w Górach Sowich i jest po prostu cenionym eksploratorem na terenie RP. Więc czekamy na forum niech kolega sie pochwali. Na pewno za swoje zasługi w przyszłym roku będzie współorgaznizatorem Zjazdu i podniesie jego "niski" poziom.
A propo fantastów i mohikaninów - byś człowieku wykonał choć 10 % tej pracy co oni to będziesz dobry. Więc trochę szacunku. Jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ty to nie znaczy, że możesz sie czuć lepszy. I jak pisałem wcześniej ta Impreza była na luzie. każdy robił co chciał i nikt nie był do niczego zmuszany. Chodziło o fajna atmosferę i zjednoczenie ludzi. A wielu robi z tego jakąś ideologie. Bez sensu.

Wto 29 Wrz, 2009 20:43

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72, Peter72...
Nie mam ochoty, ani nie mam zamiaru być ani współorganizatorem, ani organizatorem żadnego "zlotu". Nie mam zamiaru niczego podnosić, ani upuszczać. Wisi mi to całe "eksploracyjne" zadęcie.
Czy jestem cenionym to nie wiem. Coś tam się kiedyś zorganizowało i zwieńczyło sukcesem dzięki pasjonatom. Miałem odrobinę przyjemności. I tyle.
Sowie mnie interesują jako piękny rejon z ciekawą historią. Grzebanie przy pomocy grabek, wiaderek i łopatek zostawiam kopaczom. W sumie to was podziwiam. Mnie by się nie chciało.
P.S. Jak słusznie zauważył Leuthen:
Cytat:
Życząc (...) powodzenia pragnę przypomnieć słowa filmowego Indiany Jonesa, że "każde odkrycie zaczyna się w bibliotece". Od siebie - rozwiązanie tajemnic "Olbrzyma" czeka na nas w archiwach, a nie za zawałem

Bez odbioru. Wink Mr. Green

Wto 29 Wrz, 2009 20:53

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
No, dobiega końca sobota. Ciekawe czy się chłopaki przekopały przez zawał w sztolni nr III kompleksu „Rzeczka”? Mr. Green Bardzo szczęśliwy Laughing


Byłem na zlocie w Walimiu.
Ciekawe czy dałbyś radę przekopać tyle metrów sześciennych w dwa dni.
Podczas całej imprezy poznałem parę fajnych ludzi, podziwiam ludzi z Sowiogórskiej Grupy Poszukiwawczej za wytrwałość w tym co robią.

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)


Ostatnio zmieniony przez dlugi134 dnia Wto 29 Wrz, 2009 21:06, w całości zmieniany 1 raz

Wto 29 Wrz, 2009 20:59

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osz cholera , ja byłem i było fajnie , nie nie chodziło o jakieś cuda odkopanie komnaty tylko o spędzenie czasu razem. Wieczorki u Huberta, a poranek z łopatą i tez nie za bardzo ważne gdzie. I byli poważni badacze , nazwiskami nie będę szafowała, ale byli i relax.

Wto 29 Wrz, 2009 21:02

Powrót do góry
dlugi134
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Brzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Osz cholera , ja byłem i było fajnie , nie nie chodziło o jakieś cuda odkopanie komnaty tylko o spędzenie czasu razem. Wieczorki u Huberta, a poranek z łopatą i tez nie za bardzo ważne gdzie. I byli poważni badacze , nazwiskami nie będę szafowała, ale byli i relax.


Zgadzam się z tobą w 100%.

_________________
Historia jest najlepszym nauczycielem
ale ma najgorszych uczniów.
(Mahatma Gandhi)

Wto 29 Wrz, 2009 21:27

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wars98, ten Zjazd to tak naprawdę mały epizod i każdy wie, że prawdziwe poszukiwania i badania odbywają się w innej oprawie. Ale tu nie o to chodzi. Wiadomo, że nawet brygada ludzi nie przekopie tego zawału na III.
"każde odkrycie zaczyna się w bibliotece" - prawda, zgadzam sie. Dlatego stwierdzam, że koniec partyzantki. Tylko profesjonalne i dobrze zorganizowane poszukiwania poparte rzetelnymi informacjami i badaniami chociażby geofizycznymi dadzą jakiś cień nadzieji na sukces. To tyle w temacie.

Wto 29 Wrz, 2009 21:29

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72 napisał:
Wars98, ten Zjazd to tak naprawdę mały epizod i każdy wie, że prawdziwe poszukiwania i badania odbywają się w innej oprawie. Ale tu nie o to chodzi. Wiadomo, że nawet brygada ludzi nie przekopie tego zawału na III.
"każde odkrycie zaczyna się w bibliotece" - prawda, zgadzam sie. Dlatego stwierdzam, że koniec partyzantki. Tylko profesjonalne i dobrze zorganizowane poszukiwania poparte rzetelnymi informacjami i badaniami chociażby geofizycznymi dadzą jakiś cień nadziei na sukces. To tyle w temacie.

O widzisz Peter72, teraz dobrze zaczynasz pisać.
Pytanie tylko, jak rozumieć te
Cytat:
profesjonalne i dobrze zorganizowane poszukiwania poparte rzetelnymi informacjami i badaniami chociażby geofizycznymi

które
Cytat:
dadzą jakiś cień nadziei na sukces

Question Question Question
Bardzo szczęśliwy

Wto 29 Wrz, 2009 21:49

Powrót do góry
Peter72
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co tu do rozumienia. Tylko zaprzęgnięcie zdobyczy nauki i ludzi mających wiedzę dadzą efekty. Góry Sowie zazdrośnie strzeżą tajemnic więc piszę "cień nadziei na sukces"

Wto 29 Wrz, 2009 22:03

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Peter72 napisał:
A co tu do rozumienia. Tylko zaprzęgnięcie zdobyczy nauki i ludzi mających wiedzę dadzą efekty. Góry Sowie zazdrośnie strzeżą tajemnic więc piszę "cień nadziei na sukces"

Piękne zdanko - to w środku. Podobne słyszę od 20 lat, a jakoś wiedza o "Riese" w Polsce nie jest znacząco większa niż to, co można poczytać w książce Piotra Kruszyńskiego z 1989 r. ...
Kolega ma jakąś wizję odnośnie tego, co tak pięknie kreśli w owym "Tylko zaprzęgnięcie zdobyczy nauki i ludzi mających wiedzę dadzą efekty"?
Tak się składa, że tematyka "Riese" jest w zakresie mojego doktoratu z historii, ale patrząc na to, co kolega wypisuje, jakoś nie mam chęci dzielenia się swoją wiedzą z ekploratorami...

Sro 30 Wrz, 2009 8:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.