| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magister
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obywatelstwo Wolnego Miasta Gdańska

Czy posiadanie obywatelstwa Wolnego Miasta Gdańska wykluczało posiadanie innego obywatelstwa (polskiego lub niemieckiego) ?

Pią 07 Sie, 2009 17:26

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

-> Traktat Wersalski
-Dział XI - Wolne Miasto Gdańsk

art.100 - traktuje on o granicach Wolnego Miasta Gdańska, więc myślę, że nie ma sensu abym się rozpisywał Wink.
(...)
art.105 Z chwilą uprawomocnienia się niniejszego Traktatu obywatele niemieccy, mający miejsce stałego zamieszkania na terytorium oznaczonem w art.100 utracą ipso facto obywatelstwo niemieckie, aby stać się obywatelami Wolnego Miasta Gdańska.
art.106 W przeciągu dwu lat od uprawomocnienia się niniejszego Traktatu, obywatele niemieccy, w wieku powyżej 18 lat, mający miejsce stałego zamieszkania na terytorium, oznaczonem w art.100, będą mogli dokonać wyboru na rzecz obywatelstwa niemieckiego. Wybór męża skutkuje na żonę, zaś wybór rodziców skutkuje na dzieci poniżej lat 18. Osoby, które korzystały z przewidzianego powyżej prawa wyboru, winny w ciągu następnych 12 miesięcy przenieść swe stałe zamieszkanie do Niemiec. Wolno im będzie zachować majątek nieruchomy, jaki posiadają na terytorium Wolnego Miasta Gdańska. Będą mogły wywieźć majątek ruchomy wszelkiego rodzaju. Nie będzie na nie nałożona z tego tytułu żadna opłata, ani wywozowa, ani przywozowa.

Co prawda napisałem dopiero 3 dni po Twoim pytaniu, ale dopiero dziś dołączyłem i mam nadzieję, że okazałem się przydatny Wink.

EDIT (16 sierpnia 2009, g. 12:05): Służę uprzejmie. Wink

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein


Ostatnio zmieniony przez Gustaw II Adolf dnia Nie 16 Sie, 2009 12:04, w całości zmieniany 1 raz

Pon 10 Sie, 2009 16:39

Powrót do góry
Magister
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc, była bardzo przydatna Uśmiech

Nie 16 Sie, 2009 0:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.